Vietos savivaldos dieną rinkosi Kiškių obelyne

Vietos savivaldos dieną Kiškių kaime, Kintų sen., esančiame obelų sode rinkosi Šilutės rajono bendruomenių sąjungos nariai į sambūrį „Mūsų daug, kaip obuoliukų rudenį pabiro…“. Susirinkti pakvietė Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Vytautas Laurinavičius ir Marijona Janavičienė. Į obelyną atskubėjo ir svečių. „Užsakėm gerą orą“, – didžiavosi Šturmų- Ventės kaimų bendruomenės nariai, išmoningai papuošę sambūrio vietą. 

Ventės-Šturmų kaimų bendruomenė virė saldžią sriubą.

Ventės-Šturmų kaimų bendruomenė virė saldžią sriubą.

„Susiėję į būrį obuoliausim, linksminsimės, receptais, ką iš obuolių galima pasigaminti dalinsimės“, – patikino Šilutės bendruomenių sąjungos pirmininkas Vytautas Laurinavičius bei 4 metus pirmininko vairalazdę savo rankose laikiusi valdybos narė Marijona Janavičienė.
„Jei ir žurnalistai atvažiavo, matyt, bus bingtai (smagiai, įdomiai)“, – šmaikštavo Degučių folkloro ansamblio „Pilutė“ dainininkė Liuda Jonelienė. Ansamblio vadovės Admos Baltutienės pintinėje puikavosi raudonšoniai obuoliai ir baltutėlis varškės sūris. Degutiškiai į bendruomenių sambūrį atsivežė daug skambių dainų, šokių, žaidimų.
Kol svečiai rinkosi, Kintų seniūnas Antanas Kližentis kūrė ugniakurą, susirinkusiems linkėjo šilumos, o sodams – nekirmijančių obuolių. Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė su talkininkėmis Rita Tarvydiene ir Reda Cirtautiene didžiulėje keptuvėje kepė blynus su obuoliais. Juos valgyti siūlė skanaujant senovinio Mažosios Lietuvos gėrimo – kafijos. R. Cirtautienė į susirinkusius kreipėsi šinioniškai, tarme, kuria visą amžių kalbėjo jos tantė Anna Pleikis. Ventės – Šturmų kaimų bendruomenės pirmininkė Antanina Adomaitytė su talkininkais virė saldžią vaisių sriubą. Tąją sriubą pagardino šmaikščiais žodžiais.

Šeimininkai kintiškiai.

Šeimininkai kintiškiai.

Ilgą stalą vaišėmis nukrovė gausios, jau 12 metų gyvuojančios Juknaičių bendruomenės atstovai. Ant juknaitiškių stalo buvo pyragų, apkepų, žolelių arbatos su medumi, o iš didžiulio moliūgo semta gaivaus kriušono. Šeimininkių šeimininkė Birutė Jankauskienė išdavė paslaptį, kaip kepti obuolinį pyragą iš moliūgų miltų. Šeimininkauti mėgstanti moteris sakė, kad moliūgų miltų jipati susimala iš savo užauginto ir sudžiovinto moliūgo.
Sambūrio dalyviai buvo pakviesti prisistatyti. Kiekviena bendruomenė turėjo kuo pasidžiaugti, kai kurių atvyko tik po vieną atstovą, o neatvykusios rizikuoja būti pavadintos „popierinėmis“ bendruomenėmis. (Beje, popieriniai obuoliai yra gerai žinoma obuolių veislė.) Pasisakiusiems organizatoriai dovanojo po simbolinį sambūrio obuolį iš keramikos. Obuoliai iškeliavo į Juknaičius, Kintus, Saugas, Degučius, Gorainius, Rusnę, Inkaklius, Ventę ir Šturmus.
Obelų sode netrūko linksmybių. Degutiškiai mokė šokių. „Saugų artumos“ bendruomenės ansamblis virkdė akordeoną ir traukė dainą. Padainuoti kvietė visus. Sambūryje dalyvavo ir jaunimo atstovai. Jūratė ir Ilona Dulkytės surengė viktoriną. Jo dalyviams teko atsakyti į gausybę klausimų. Keturios komandos varžėsi, kuri daugiau žino apie obuolius. Nustebo, kad daugiausia obuolių užauginama Kinijoje, spėliojo kuri daržovė labiausiai primena obuolį, įminė mįsles, kurių atsakyme užkoduotas atsakymas siejosi su sambūrio simboliu – obuoliu.
Po „protų mūšio“ vyko įvairūs žaidimai, varžytuvės. Moterų ir vyrų komandos varžėsi, kas greičiau rankomis neliesdami suvalgys ant virvės kabantį obuolį. Obuolį krimsti labiausiai sekėsi saugiškiui Ruslanui.
Susibūrusieji linksminosi, džiaugėsi bendryste ir bobų vasaros šiluma.

Laima PUTRIUVIENĖ

Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininko V. Laurinavičiaus rankose – juknaitiškių dovanotas simbolinis sambūrio obuolys.

Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininko V. Laurinavičiaus rankose – juknaitiškių dovanotas simbolinis sambūrio obuolys.

Degučių folkloro ansamblis „Pilutė“.

Degučių folkloro ansamblis „Pilutė“.

Juknaičių bendruomenės atstovės.

Juknaičių bendruomenės atstovės.

Gorainių bendruomenės pirmininkė Monika Auksoriūtė.

Gorainių bendruomenės pirmininkė Monika Auksoriūtė.

Tokios kompozicijos puošė sambūrio vietą.  Laimos Putriuvienės nuotr.

Tokios kompozicijos puošė sambūrio vietą.
Laimos Putriuvienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite