Vietos savivaldos dieną rinkosi Kiškių obelyne

Vietos savivaldos dieną Kiškių kaime, Kintų sen., esančiame obelų sode rinkosi Šilutės rajono bendruomenių sąjungos nariai į sambūrį „Mūsų daug, kaip obuoliukų rudenį pabiro…“. Susirinkti pakvietė Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Vytautas Laurinavičius ir Marijona Janavičienė. Į obelyną atskubėjo ir svečių. „Užsakėm gerą orą“, – didžiavosi Šturmų- Ventės kaimų bendruomenės nariai, išmoningai papuošę sambūrio vietą. 

Ventės-Šturmų kaimų bendruomenė virė saldžią sriubą.

Ventės-Šturmų kaimų bendruomenė virė saldžią sriubą.

„Susiėję į būrį obuoliausim, linksminsimės, receptais, ką iš obuolių galima pasigaminti dalinsimės“, – patikino Šilutės bendruomenių sąjungos pirmininkas Vytautas Laurinavičius bei 4 metus pirmininko vairalazdę savo rankose laikiusi valdybos narė Marijona Janavičienė.
„Jei ir žurnalistai atvažiavo, matyt, bus bingtai (smagiai, įdomiai)“, – šmaikštavo Degučių folkloro ansamblio „Pilutė“ dainininkė Liuda Jonelienė. Ansamblio vadovės Admos Baltutienės pintinėje puikavosi raudonšoniai obuoliai ir baltutėlis varškės sūris. Degutiškiai į bendruomenių sambūrį atsivežė daug skambių dainų, šokių, žaidimų.
Kol svečiai rinkosi, Kintų seniūnas Antanas Kližentis kūrė ugniakurą, susirinkusiems linkėjo šilumos, o sodams – nekirmijančių obuolių. Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė su talkininkėmis Rita Tarvydiene ir Reda Cirtautiene didžiulėje keptuvėje kepė blynus su obuoliais. Juos valgyti siūlė skanaujant senovinio Mažosios Lietuvos gėrimo – kafijos. R. Cirtautienė į susirinkusius kreipėsi šinioniškai, tarme, kuria visą amžių kalbėjo jos tantė Anna Pleikis. Ventės – Šturmų kaimų bendruomenės pirmininkė Antanina Adomaitytė su talkininkais virė saldžią vaisių sriubą. Tąją sriubą pagardino šmaikščiais žodžiais.

Šeimininkai kintiškiai.

Šeimininkai kintiškiai.

Ilgą stalą vaišėmis nukrovė gausios, jau 12 metų gyvuojančios Juknaičių bendruomenės atstovai. Ant juknaitiškių stalo buvo pyragų, apkepų, žolelių arbatos su medumi, o iš didžiulio moliūgo semta gaivaus kriušono. Šeimininkių šeimininkė Birutė Jankauskienė išdavė paslaptį, kaip kepti obuolinį pyragą iš moliūgų miltų. Šeimininkauti mėgstanti moteris sakė, kad moliūgų miltų jipati susimala iš savo užauginto ir sudžiovinto moliūgo.
Sambūrio dalyviai buvo pakviesti prisistatyti. Kiekviena bendruomenė turėjo kuo pasidžiaugti, kai kurių atvyko tik po vieną atstovą, o neatvykusios rizikuoja būti pavadintos „popierinėmis“ bendruomenėmis. (Beje, popieriniai obuoliai yra gerai žinoma obuolių veislė.) Pasisakiusiems organizatoriai dovanojo po simbolinį sambūrio obuolį iš keramikos. Obuoliai iškeliavo į Juknaičius, Kintus, Saugas, Degučius, Gorainius, Rusnę, Inkaklius, Ventę ir Šturmus.
Obelų sode netrūko linksmybių. Degutiškiai mokė šokių. „Saugų artumos“ bendruomenės ansamblis virkdė akordeoną ir traukė dainą. Padainuoti kvietė visus. Sambūryje dalyvavo ir jaunimo atstovai. Jūratė ir Ilona Dulkytės surengė viktoriną. Jo dalyviams teko atsakyti į gausybę klausimų. Keturios komandos varžėsi, kuri daugiau žino apie obuolius. Nustebo, kad daugiausia obuolių užauginama Kinijoje, spėliojo kuri daržovė labiausiai primena obuolį, įminė mįsles, kurių atsakyme užkoduotas atsakymas siejosi su sambūrio simboliu – obuoliu.
Po „protų mūšio“ vyko įvairūs žaidimai, varžytuvės. Moterų ir vyrų komandos varžėsi, kas greičiau rankomis neliesdami suvalgys ant virvės kabantį obuolį. Obuolį krimsti labiausiai sekėsi saugiškiui Ruslanui.
Susibūrusieji linksminosi, džiaugėsi bendryste ir bobų vasaros šiluma.

Laima PUTRIUVIENĖ

Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininko V. Laurinavičiaus rankose – juknaitiškių dovanotas simbolinis sambūrio obuolys.

Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininko V. Laurinavičiaus rankose – juknaitiškių dovanotas simbolinis sambūrio obuolys.

Degučių folkloro ansamblis „Pilutė“.

Degučių folkloro ansamblis „Pilutė“.

Juknaičių bendruomenės atstovės.

Juknaičių bendruomenės atstovės.

Gorainių bendruomenės pirmininkė Monika Auksoriūtė.

Gorainių bendruomenės pirmininkė Monika Auksoriūtė.

Tokios kompozicijos puošė sambūrio vietą.  Laimos Putriuvienės nuotr.

Tokios kompozicijos puošė sambūrio vietą.
Laimos Putriuvienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite