Vietos savivaldos dieną rinkosi Kiškių obelyne

Vietos savivaldos dieną Kiškių kaime, Kintų sen., esančiame obelų sode rinkosi Šilutės rajono bendruomenių sąjungos nariai į sambūrį „Mūsų daug, kaip obuoliukų rudenį pabiro…“. Susirinkti pakvietė Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Vytautas Laurinavičius ir Marijona Janavičienė. Į obelyną atskubėjo ir svečių. „Užsakėm gerą orą“, – didžiavosi Šturmų- Ventės kaimų bendruomenės nariai, išmoningai papuošę sambūrio vietą. 

Ventės-Šturmų kaimų bendruomenė virė saldžią sriubą.

Ventės-Šturmų kaimų bendruomenė virė saldžią sriubą.

„Susiėję į būrį obuoliausim, linksminsimės, receptais, ką iš obuolių galima pasigaminti dalinsimės“, – patikino Šilutės bendruomenių sąjungos pirmininkas Vytautas Laurinavičius bei 4 metus pirmininko vairalazdę savo rankose laikiusi valdybos narė Marijona Janavičienė.
„Jei ir žurnalistai atvažiavo, matyt, bus bingtai (smagiai, įdomiai)“, – šmaikštavo Degučių folkloro ansamblio „Pilutė“ dainininkė Liuda Jonelienė. Ansamblio vadovės Admos Baltutienės pintinėje puikavosi raudonšoniai obuoliai ir baltutėlis varškės sūris. Degutiškiai į bendruomenių sambūrį atsivežė daug skambių dainų, šokių, žaidimų.
Kol svečiai rinkosi, Kintų seniūnas Antanas Kližentis kūrė ugniakurą, susirinkusiems linkėjo šilumos, o sodams – nekirmijančių obuolių. Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė su talkininkėmis Rita Tarvydiene ir Reda Cirtautiene didžiulėje keptuvėje kepė blynus su obuoliais. Juos valgyti siūlė skanaujant senovinio Mažosios Lietuvos gėrimo – kafijos. R. Cirtautienė į susirinkusius kreipėsi šinioniškai, tarme, kuria visą amžių kalbėjo jos tantė Anna Pleikis. Ventės – Šturmų kaimų bendruomenės pirmininkė Antanina Adomaitytė su talkininkais virė saldžią vaisių sriubą. Tąją sriubą pagardino šmaikščiais žodžiais.

Šeimininkai kintiškiai.

Šeimininkai kintiškiai.

Ilgą stalą vaišėmis nukrovė gausios, jau 12 metų gyvuojančios Juknaičių bendruomenės atstovai. Ant juknaitiškių stalo buvo pyragų, apkepų, žolelių arbatos su medumi, o iš didžiulio moliūgo semta gaivaus kriušono. Šeimininkių šeimininkė Birutė Jankauskienė išdavė paslaptį, kaip kepti obuolinį pyragą iš moliūgų miltų. Šeimininkauti mėgstanti moteris sakė, kad moliūgų miltų jipati susimala iš savo užauginto ir sudžiovinto moliūgo.
Sambūrio dalyviai buvo pakviesti prisistatyti. Kiekviena bendruomenė turėjo kuo pasidžiaugti, kai kurių atvyko tik po vieną atstovą, o neatvykusios rizikuoja būti pavadintos „popierinėmis“ bendruomenėmis. (Beje, popieriniai obuoliai yra gerai žinoma obuolių veislė.) Pasisakiusiems organizatoriai dovanojo po simbolinį sambūrio obuolį iš keramikos. Obuoliai iškeliavo į Juknaičius, Kintus, Saugas, Degučius, Gorainius, Rusnę, Inkaklius, Ventę ir Šturmus.
Obelų sode netrūko linksmybių. Degutiškiai mokė šokių. „Saugų artumos“ bendruomenės ansamblis virkdė akordeoną ir traukė dainą. Padainuoti kvietė visus. Sambūryje dalyvavo ir jaunimo atstovai. Jūratė ir Ilona Dulkytės surengė viktoriną. Jo dalyviams teko atsakyti į gausybę klausimų. Keturios komandos varžėsi, kuri daugiau žino apie obuolius. Nustebo, kad daugiausia obuolių užauginama Kinijoje, spėliojo kuri daržovė labiausiai primena obuolį, įminė mįsles, kurių atsakyme užkoduotas atsakymas siejosi su sambūrio simboliu – obuoliu.
Po „protų mūšio“ vyko įvairūs žaidimai, varžytuvės. Moterų ir vyrų komandos varžėsi, kas greičiau rankomis neliesdami suvalgys ant virvės kabantį obuolį. Obuolį krimsti labiausiai sekėsi saugiškiui Ruslanui.
Susibūrusieji linksminosi, džiaugėsi bendryste ir bobų vasaros šiluma.

Laima PUTRIUVIENĖ

Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininko V. Laurinavičiaus rankose – juknaitiškių dovanotas simbolinis sambūrio obuolys.

Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininko V. Laurinavičiaus rankose – juknaitiškių dovanotas simbolinis sambūrio obuolys.

Degučių folkloro ansamblis „Pilutė“.

Degučių folkloro ansamblis „Pilutė“.

Juknaičių bendruomenės atstovės.

Juknaičių bendruomenės atstovės.

Gorainių bendruomenės pirmininkė Monika Auksoriūtė.

Gorainių bendruomenės pirmininkė Monika Auksoriūtė.

Tokios kompozicijos puošė sambūrio vietą.  Laimos Putriuvienės nuotr.

Tokios kompozicijos puošė sambūrio vietą.
Laimos Putriuvienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite