Ventėje visi keliai veda į… automobilių stovėjimo aikštelę

Pernai rekonstruota Ventės rago ornitologijos stotis tapo bene lankomiausiu Šilutės rajono turizmo objektu. Čia vyksta aplinkinių miestų gyventojai, lankytojai iš visos Lietuvos bei užsienio. Atvykėlius Ventės rage jau antrą vasarą pasitinka ne tik nuostabūs vaizdai ir sutvarkyti pastatai, bet ir mokestis už automobilių parkavimą bei gerokai ūgtelėjusios paukščių migracijos ekspozicijos lankymo kainos.

Pasivaikščioti Ventės rage už dyką nebeišeis – teks susimokėti 90 centų už pastatytą automobilį.

Pasivaikščioti Ventės rage už dyką nebeišeis – teks susimokėti 90 centų už pastatytą automobilį.

Didėjanti rinkliava
Iki rekonstrukcijos paukščių žiedavimo stotyje buvo galima apsilankyti vos už 2 litus, o dabar kaina šoktelėjo iki 10,35 LT suaugusiems, t. y. 3 Eur, moksleiviams, studentams, senatvės pensininkams – 2 Eur. O juk ornitologijos stotis buvo sutvarkyta Europos Sąjungos 2007–2013 metų struktūrinių fondų paramos programos lėšomis. Išleista per 3,8 mln. eurų. Atrodytų, kad paramos lėšos turėtų būti skiriamos sukurti lankytiną objektą visiems… Panašu, jog už jo priežiūrą mokės visi čia apsilankantys.
Kelia žmonėms pasipiktinimą ir apmokestinta automobilių stovėjimo aikštelė. Juk niekada nereikėdavo mokėti už automobilio statymą, atvykus pasivaikščioti į Ventės ragą. Arčiausiai pėsčiųjų tako, Marių g. 20, esanti ir Šilutės savivaldybei priklausanti aikštelė šiuo metu administruojama privataus verslo. Norintieji čia palikti savo automobilį turi mokėti 90 centų rinkliavos mokestį. Tiesa, mokestis nėra didelis, stovėjimo laikas neribojamas.
„Mano nuomone, ši automobilių stovėjimo aikštelė galėjo likti savivaldybės žinioje. Ją išnuomojus privačiam verslui, nuo Savivaldybės pečių nukrito aikštelės priežiūros kaštai. Iš pradžių nustebau, kad stovėjimas šioje aikštelėje buvo apmokestintas. Bet juk nuvykus į daugelį lankytinų vietų reikia mokėti už transporto priemonių parkavimą“, – sakė Kintų seniūnas Antanas Kližentis.
Eksperimentas
Atlikome nedidelį bandymą. Atvykę į minėtą vietą, automobilį pastatėme ne apmokestintoje aikštelėje, o į ją vedančio kelio pakraštyje. Tai pastebėjusi kaip mat prisistatė rinkliavą už stovėjimą rinkusi mergina. Ne itin maloniu tonu ji pareiškė, jog automobilius reikia statyti tik apmokestintoje automobilių stovėjimo aikštelėje, o šalikėlėje tai daryti esą draudžiama. Nepaklusus jos reikalavimui, ji pagrasino iškviesianti policiją ir rekomendavo pasvarstyti, kas pigiau: mokestis už aikštelę ar bauda policijai.
Surizikavome. Apie pusę valandos pasivaikščioję rekonstruotos Ornitologijos stoties teritorijoje, grįžę neradome jokio baudos lapelio, bet vos apsisukus ir išvažiavus iš paskos ėmė važiuoti tarnybinis policijos automobilis. Gal tai tik sutapimas, mat pareigūnai mus aplenkė ir nuvažiavo.
Palei kelią, vedantį į mokamą automobilių stovėjimo aikštelę atsirado automobilių parkavimą draudžiantys kelio ženklai.
Šilutės rajono savivaldybės administracija informavo, jog minėtieji ženklai, Eismo saugumo komisijos sprendimu buvo pastatyti šį pavasarį. Rinkliava už parkavimą renkama jau nuo pernai. Galbūt tai paskatinimas žmonėms automobilius palikti būtent stovėjimo aikštelėje ir mokėti rinkliavą?
Kukli nuomos kaina
Per 2100 kv. m plotą užimančią automobilių stovėjimo aikštelę, viešo nuomos konkurso būdu išsinuomojo Daivos Kuršaitienės įmonė. Pasirodo, ji vienintelė ir dalyvavo minėtajame konkurse. Penkerių metų nuomos sutartyje užfiksuota itin kukli nuomos kaina – 61,69 Eur per mėnesį.
69 automobilių savininkai sumoka stovėjimo rinkliavą, ir mėnesio nuoma atsiperka… O aikštelėje automobilių netrūksta – ji beveik pilna kaskart, kai tik geresnis oras.
Minėtoji aikštelė Marių g. 20 buvo įrengta dar 2007 m., panaudojus Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas. Savivaldybės darbuotojai raštu informavo, jog aikštelės administravimo išlaidas sudarydavo 2 biotualetų nuoma ir priežiūra. Pasirodo, tai kainuoja net 2405 eurus kasmet. Buitinių atliekų išvežimo paslaugos – dar 450 eurų per metus.
„Nuomininkas įsipareigojo naudoti turtą pagal paskirtį, griežtai laikytis turtui keliamų priežiūros, priešgaisrinės saugos ir sanitarinių reikalavimų, savo lėšomis parengti turtą įvairiems metų sezonams, prižiūrėti aikštelės stovį, šalinti atsiradusius trūkumus, mokėti teritorijos tvarkymo ir buitinių atliekų išvežimo mokesčius“, – tai ištrauka iš Savivaldybės darbuotojų raštiško atsakymo apie D. Kuršaitienės įmonės nuomos sutartį.
Įtartinos statybos
D. Kuršaitienės įmonė kažkokiu būdu gavo reikiamus leidimus naujai parduotuvei statyti. Ko gero, ne vieno pastabaus praeivio akis užkliuvo už solidaus namo, išdygusio greta nuo seno ten stovėjusio medinio kioskelio. Šias statybas Nemuno deltos regioniniame parke, greta Kuršių marių, palaimino Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritorinis padalinys bei Nemuno deltos regioninio parko direkcija.
Įdomu, ar Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje galima statyti pastatus vietose, kur nėra senų pamatų ar kadaise čia stovėjusių pastatų?
Paprasti mirtingieji atsakymo į šį klausimą greičiausiai taip ir nesužinos, bet visuomet galės numalšinti troškulį greta apmokestintos automobilių aikštelės esančioje D. Kuršaitienės parduotuvėje. Ši įmonė turi teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais! Pagal galiojančius teisės aktus čia galima prekiauti alumi, mišiniais ir sidru. Matyt, tai turizmą skatinančios prekės, jog alkoholio licencijos išduodamos tokiose vietose įsikūrusioms parduotuvėms.
Belieka pasidžiaugti, kad Ventės rage dar neapmokestintas pasivaikščiojimas ir paukščių stebėjimas. Paradoksas, kad ES skiria paramos lėšų lankytiniems objektams tvarkyti, o jų priežiūros išlaidos padengiamos iš lankytojų surenkama rinkliava.
Artėja Seimo rinkimai, tad atidžiai klausykime kandidatų pažadų ir jų nepamirškime…

Simonas SKUTULAS

Apsilanko 69 automobiliai – ir atsiperka kuklus 61,69 Eur mėnesinis aikštelės nuomos mokestis.

Apsilanko 69 automobiliai – ir atsiperka kuklus 61,69 Eur mėnesinis aikštelės nuomos mokestis.

Kuklų prekybinį kioską pakeis neaiškiomis aplinkybėmis Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje išdygęs gerokai didesnis prekybos paviljonas.

Kuklų prekybinį kioską pakeis neaiškiomis aplinkybėmis Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje išdygęs gerokai didesnis prekybos paviljonas.

5 komentarai

 • 69

  Ar dar neatsibodo šmeižti, kiek galima su tomis nesąmonėmis, juk žmonės dirba patys, o ne vagia, kaip kai kurie, o tuo labiau kiekvienas gali pasidomėti kaip tai vyko (tiek aikštelės nuoma, tiek kaip autorius išsireiškė Įtartina statyba), tik noro reikia turėti, bet ne, juk patogiau viską iškreipti, apšmeižti, na kaip kitaip reklamą pasidarys ar dėmesį atkreips…
  Na bet čia Lietuva, čia lietūs lyja… ir aplinkui daug pavydžių žmonių.
  Tik kyla klausimas ką norėjo tokiu sakiniu : „Artėja Seimo rinkimai, tad atidžiai klausykime kandidatų pažadų ir jų nepamirškime…“
  p.Simonas SKUTULAS pasakyti ?

 • Taigi

  Aikstele padaryta uz mokesčių mokėtojų pinigus… Įvažiavai, mokėk, vėl tik mokėk, mokėk…

 • Gražu

  Noriu tokio versliuko. Gauni gatavą aikstelę ir renkiesi pinigus, o dar ir namą gali pasistatyti šalia marių. faina. Tik ar kiekvienam tai prieinama?

 • Lyg

  Vieni saukstus paprastus kaip auksinius kariuomenei perparduoda, kiti ant marių kranto namą pasistato. Pabandyk paprastas žmogelis taip. Nei prieisi, nei gausi. Geras verslas ant gatavo atėjus, geras biznelis perpradavinėti.

 • Morta

  jeigu tą aikstelę jie būtų patys pastatę, tai šita istorija nesukeltų įtarimų. Bat dabar aikštelė tai ne už jų pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite