Vėjas nulaužė medį, kurio paminklotvarkininkai neleido laiku nupjauti

Savaitgalį praūžęs stiprus vėjas, kurio greitis gūsiuose siekė 28 metrų per sekundę, mūsų rajone padarė mažiau nuostolių, negu kitose Lietuvos vietose. Šilutėje apgadintas automobilis, o Kintuose senas medis užvirto ant pernai pastatytos autobusų stotelės. Laimė, kad tuo metu ten nebuvo žmonių…

Kintuose lūždamas medis suniokojo naują autobusų stotelę.
Romo Tarvydo nuotr.

Daugiausiai nuostolių Kintuose pridarė vėjo jėgos neatlaikęs sutrūnijęs medis. Perpus lūžęs medis užkrito ant tik pernai prie Kintų Vydūno kultūros centro pastatytos naujos autobusų stotelės, kurios statyba kainavo apie 30 tūkst. Lt. Laimė, kad tuo metu čia nebuvo žmonių.
Kintų dailės mokyklos mokytojas Romas Tarvydas piktinasi, kad apie medžio keliamą pavojų kalbėta jau seniai, bet paminklosaugininkai nedavę leidimo jį nukirsti.
„Mūsų paminklosaugininkams niekas nerūpi, išskyrus medžius. Ačiū Dievui, kad medis nuvirto šeštadienį ir tuo metu stotelėje nebuvo vaikų. Jis griuvo apie 13 valandą, tokiu laiku paprastomis dienomis vaikai laukia autobuso. Galėjo sužaloti, ar dar blogiau – užmušti. Dalis vaikų būna stotelėje, dalis laksto aplinkui. Šitas medis buvo perpuvęs, šakos draskė Kintų Vydūno kultūros centro čerpes. Jau anksčiau du kartus buvo nulūžusios didžiulės jo šakos. Leidimo nupjauti medį prašėme ir mes, ir naują stotelę statę kelininkai. Neleido. Kas dabar padengs patirtus nuostolius? Juk ne paminklotvarkininkai! Jie nesumokės už neseniai pastatytos autobusų stotelės sugadinimą, nepadengs medžio nuolaužų šalinimo išlaidų.
Beje, reikia padėkoti kelininkams, kad stotelę pastatė tvirtą. Vaikai joje nebūtų nukentėję, tik kad jų ir šalia stotelės nemažai laukia autobuso. O tokių pavojų keliančių medžių Kintuose turime ir daugiau. Tokius papuvusius, sutrūnijusius, sukrypusius medžius vietiniai juokais vadina „paskutiniais Vermachto kareiviais“, – piktai kalbėjo kintiškis dailės mokytojas Romas Tarvydas. Jam antrino Kintų seniūnas Antanas Kližentis, kuris pasidžiaugė, kad prieš audrą buvo nupjauti keli seni kaštonai. Jie taip pat kėlė pavojų ir nuo stipresnio vėjo gūsio galėjo nuvirsti.
Sutvarkyti nulaužtą medį seniūnijai kainavo apie 100 Lt. Stotelei atstatyti, anot kelininkų, gali prireikti daug daugiau – apie 15 tūkst. Lt.
Savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas sakė, kad, išskyrus apgadintą autobusų stotelę Kintuose ir automobilį Šilutėje, didesnių nuostolių nepatirta. Tiesa, Kintuose kuriam laikui buvo dingusi elektra. Pasak Kintų seniūno Antano Kliženčio, elektros tiekimas trūkinėjo Kintų miestelio pakraščiuose gyvenantiems žmonėms, tačiau ilgiau kaip valandą gyventojai be elektros nebuvo. Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriaus AB LESTO atstovo ryšiams su visuomene Ernersto Naprio duomenimis, Tauragės ir Pagėgių rajonuose užvakar 6 val. ryto elektros energijos neturėjo apie 100 vartotojų. Operatyvininkų brigados pašalino apie 20 gedimų.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas informavo, kad šeštadienį sulaukta 8 iškvietimų dėl ant kelių užvirtusių medžių. Gelbėtojus kvietė ir Šilutės Kovo g. 3 namo gyventojai. Ten nuosavo namo pastogėje vėjas išvertė langą su plytomis, kurios krisdamos gerokai apgadino automobilį „Volkswagen Golf“. Per šį įvykį žmonės nenukentėjo.
Anot R. Mačijausko, stipriausiai vėjas pūtė Šilutėje ir, jo manymu, padarė daugiau smulkių nuostolių, dėl kurių gyventojai tiesiog nesikreipė.

Vaidotas VILKAS

 

2 komentarai

  • vat

    Man nesuprantamas toks medžių sargų aklumas – saugo puvenas, kurios vėjuotame pamario kraste kelia nuolat didelį pavoju. Rodos, Šilutėje medis užmušė močiute, tai iš savivaldybės buvo prsiteistas žalos atlyginimas. Gal iš bukų medžiu sargų reikėti išieškoti žalos atlyginimą. Teisus p. Tarvydas. Tik piktintis mums visiems jau neužtenka. Kelkim haju.

  • romui

    Romai ar Griskeviciene ne paminklosaugininkų vade? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite