Vėjas nulaužė medį, kurio paminklotvarkininkai neleido laiku nupjauti

Savaitgalį praūžęs stiprus vėjas, kurio greitis gūsiuose siekė 28 metrų per sekundę, mūsų rajone padarė mažiau nuostolių, negu kitose Lietuvos vietose. Šilutėje apgadintas automobilis, o Kintuose senas medis užvirto ant pernai pastatytos autobusų stotelės. Laimė, kad tuo metu ten nebuvo žmonių…

Kintuose lūždamas medis suniokojo naują autobusų stotelę.
Romo Tarvydo nuotr.

Daugiausiai nuostolių Kintuose pridarė vėjo jėgos neatlaikęs sutrūnijęs medis. Perpus lūžęs medis užkrito ant tik pernai prie Kintų Vydūno kultūros centro pastatytos naujos autobusų stotelės, kurios statyba kainavo apie 30 tūkst. Lt. Laimė, kad tuo metu čia nebuvo žmonių.
Kintų dailės mokyklos mokytojas Romas Tarvydas piktinasi, kad apie medžio keliamą pavojų kalbėta jau seniai, bet paminklosaugininkai nedavę leidimo jį nukirsti.
„Mūsų paminklosaugininkams niekas nerūpi, išskyrus medžius. Ačiū Dievui, kad medis nuvirto šeštadienį ir tuo metu stotelėje nebuvo vaikų. Jis griuvo apie 13 valandą, tokiu laiku paprastomis dienomis vaikai laukia autobuso. Galėjo sužaloti, ar dar blogiau – užmušti. Dalis vaikų būna stotelėje, dalis laksto aplinkui. Šitas medis buvo perpuvęs, šakos draskė Kintų Vydūno kultūros centro čerpes. Jau anksčiau du kartus buvo nulūžusios didžiulės jo šakos. Leidimo nupjauti medį prašėme ir mes, ir naują stotelę statę kelininkai. Neleido. Kas dabar padengs patirtus nuostolius? Juk ne paminklotvarkininkai! Jie nesumokės už neseniai pastatytos autobusų stotelės sugadinimą, nepadengs medžio nuolaužų šalinimo išlaidų.
Beje, reikia padėkoti kelininkams, kad stotelę pastatė tvirtą. Vaikai joje nebūtų nukentėję, tik kad jų ir šalia stotelės nemažai laukia autobuso. O tokių pavojų keliančių medžių Kintuose turime ir daugiau. Tokius papuvusius, sutrūnijusius, sukrypusius medžius vietiniai juokais vadina „paskutiniais Vermachto kareiviais“, – piktai kalbėjo kintiškis dailės mokytojas Romas Tarvydas. Jam antrino Kintų seniūnas Antanas Kližentis, kuris pasidžiaugė, kad prieš audrą buvo nupjauti keli seni kaštonai. Jie taip pat kėlė pavojų ir nuo stipresnio vėjo gūsio galėjo nuvirsti.
Sutvarkyti nulaužtą medį seniūnijai kainavo apie 100 Lt. Stotelei atstatyti, anot kelininkų, gali prireikti daug daugiau – apie 15 tūkst. Lt.
Savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas sakė, kad, išskyrus apgadintą autobusų stotelę Kintuose ir automobilį Šilutėje, didesnių nuostolių nepatirta. Tiesa, Kintuose kuriam laikui buvo dingusi elektra. Pasak Kintų seniūno Antano Kliženčio, elektros tiekimas trūkinėjo Kintų miestelio pakraščiuose gyvenantiems žmonėms, tačiau ilgiau kaip valandą gyventojai be elektros nebuvo. Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriaus AB LESTO atstovo ryšiams su visuomene Ernersto Naprio duomenimis, Tauragės ir Pagėgių rajonuose užvakar 6 val. ryto elektros energijos neturėjo apie 100 vartotojų. Operatyvininkų brigados pašalino apie 20 gedimų.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas informavo, kad šeštadienį sulaukta 8 iškvietimų dėl ant kelių užvirtusių medžių. Gelbėtojus kvietė ir Šilutės Kovo g. 3 namo gyventojai. Ten nuosavo namo pastogėje vėjas išvertė langą su plytomis, kurios krisdamos gerokai apgadino automobilį „Volkswagen Golf“. Per šį įvykį žmonės nenukentėjo.
Anot R. Mačijausko, stipriausiai vėjas pūtė Šilutėje ir, jo manymu, padarė daugiau smulkių nuostolių, dėl kurių gyventojai tiesiog nesikreipė.

Vaidotas VILKAS

 

2 komentarai

  • vat

    Man nesuprantamas toks medžių sargų aklumas – saugo puvenas, kurios vėjuotame pamario kraste kelia nuolat didelį pavoju. Rodos, Šilutėje medis užmušė močiute, tai iš savivaldybės buvo prsiteistas žalos atlyginimas. Gal iš bukų medžiu sargų reikėti išieškoti žalos atlyginimą. Teisus p. Tarvydas. Tik piktintis mums visiems jau neužtenka. Kelkim haju.

  • romui

    Romai ar Griskeviciene ne paminklosaugininkų vade? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite