Vėjas nulaužė medį, kurio paminklotvarkininkai neleido laiku nupjauti

Savaitgalį praūžęs stiprus vėjas, kurio greitis gūsiuose siekė 28 metrų per sekundę, mūsų rajone padarė mažiau nuostolių, negu kitose Lietuvos vietose. Šilutėje apgadintas automobilis, o Kintuose senas medis užvirto ant pernai pastatytos autobusų stotelės. Laimė, kad tuo metu ten nebuvo žmonių…

Kintuose lūždamas medis suniokojo naują autobusų stotelę.
Romo Tarvydo nuotr.

Daugiausiai nuostolių Kintuose pridarė vėjo jėgos neatlaikęs sutrūnijęs medis. Perpus lūžęs medis užkrito ant tik pernai prie Kintų Vydūno kultūros centro pastatytos naujos autobusų stotelės, kurios statyba kainavo apie 30 tūkst. Lt. Laimė, kad tuo metu čia nebuvo žmonių.
Kintų dailės mokyklos mokytojas Romas Tarvydas piktinasi, kad apie medžio keliamą pavojų kalbėta jau seniai, bet paminklosaugininkai nedavę leidimo jį nukirsti.
„Mūsų paminklosaugininkams niekas nerūpi, išskyrus medžius. Ačiū Dievui, kad medis nuvirto šeštadienį ir tuo metu stotelėje nebuvo vaikų. Jis griuvo apie 13 valandą, tokiu laiku paprastomis dienomis vaikai laukia autobuso. Galėjo sužaloti, ar dar blogiau – užmušti. Dalis vaikų būna stotelėje, dalis laksto aplinkui. Šitas medis buvo perpuvęs, šakos draskė Kintų Vydūno kultūros centro čerpes. Jau anksčiau du kartus buvo nulūžusios didžiulės jo šakos. Leidimo nupjauti medį prašėme ir mes, ir naują stotelę statę kelininkai. Neleido. Kas dabar padengs patirtus nuostolius? Juk ne paminklotvarkininkai! Jie nesumokės už neseniai pastatytos autobusų stotelės sugadinimą, nepadengs medžio nuolaužų šalinimo išlaidų.
Beje, reikia padėkoti kelininkams, kad stotelę pastatė tvirtą. Vaikai joje nebūtų nukentėję, tik kad jų ir šalia stotelės nemažai laukia autobuso. O tokių pavojų keliančių medžių Kintuose turime ir daugiau. Tokius papuvusius, sutrūnijusius, sukrypusius medžius vietiniai juokais vadina „paskutiniais Vermachto kareiviais“, – piktai kalbėjo kintiškis dailės mokytojas Romas Tarvydas. Jam antrino Kintų seniūnas Antanas Kližentis, kuris pasidžiaugė, kad prieš audrą buvo nupjauti keli seni kaštonai. Jie taip pat kėlė pavojų ir nuo stipresnio vėjo gūsio galėjo nuvirsti.
Sutvarkyti nulaužtą medį seniūnijai kainavo apie 100 Lt. Stotelei atstatyti, anot kelininkų, gali prireikti daug daugiau – apie 15 tūkst. Lt.
Savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas sakė, kad, išskyrus apgadintą autobusų stotelę Kintuose ir automobilį Šilutėje, didesnių nuostolių nepatirta. Tiesa, Kintuose kuriam laikui buvo dingusi elektra. Pasak Kintų seniūno Antano Kliženčio, elektros tiekimas trūkinėjo Kintų miestelio pakraščiuose gyvenantiems žmonėms, tačiau ilgiau kaip valandą gyventojai be elektros nebuvo. Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriaus AB LESTO atstovo ryšiams su visuomene Ernersto Naprio duomenimis, Tauragės ir Pagėgių rajonuose užvakar 6 val. ryto elektros energijos neturėjo apie 100 vartotojų. Operatyvininkų brigados pašalino apie 20 gedimų.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas informavo, kad šeštadienį sulaukta 8 iškvietimų dėl ant kelių užvirtusių medžių. Gelbėtojus kvietė ir Šilutės Kovo g. 3 namo gyventojai. Ten nuosavo namo pastogėje vėjas išvertė langą su plytomis, kurios krisdamos gerokai apgadino automobilį „Volkswagen Golf“. Per šį įvykį žmonės nenukentėjo.
Anot R. Mačijausko, stipriausiai vėjas pūtė Šilutėje ir, jo manymu, padarė daugiau smulkių nuostolių, dėl kurių gyventojai tiesiog nesikreipė.

Vaidotas VILKAS

 

2 komentarai

  • vat

    Man nesuprantamas toks medžių sargų aklumas – saugo puvenas, kurios vėjuotame pamario kraste kelia nuolat didelį pavoju. Rodos, Šilutėje medis užmušė močiute, tai iš savivaldybės buvo prsiteistas žalos atlyginimas. Gal iš bukų medžiu sargų reikėti išieškoti žalos atlyginimą. Teisus p. Tarvydas. Tik piktintis mums visiems jau neužtenka. Kelkim haju.

  • romui

    Romai ar Griskeviciene ne paminklosaugininkų vade? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite