Vėjas nulaužė medį, kurio paminklotvarkininkai neleido laiku nupjauti

Savaitgalį praūžęs stiprus vėjas, kurio greitis gūsiuose siekė 28 metrų per sekundę, mūsų rajone padarė mažiau nuostolių, negu kitose Lietuvos vietose. Šilutėje apgadintas automobilis, o Kintuose senas medis užvirto ant pernai pastatytos autobusų stotelės. Laimė, kad tuo metu ten nebuvo žmonių…

Kintuose lūždamas medis suniokojo naują autobusų stotelę.
Romo Tarvydo nuotr.

Daugiausiai nuostolių Kintuose pridarė vėjo jėgos neatlaikęs sutrūnijęs medis. Perpus lūžęs medis užkrito ant tik pernai prie Kintų Vydūno kultūros centro pastatytos naujos autobusų stotelės, kurios statyba kainavo apie 30 tūkst. Lt. Laimė, kad tuo metu čia nebuvo žmonių.
Kintų dailės mokyklos mokytojas Romas Tarvydas piktinasi, kad apie medžio keliamą pavojų kalbėta jau seniai, bet paminklosaugininkai nedavę leidimo jį nukirsti.
„Mūsų paminklosaugininkams niekas nerūpi, išskyrus medžius. Ačiū Dievui, kad medis nuvirto šeštadienį ir tuo metu stotelėje nebuvo vaikų. Jis griuvo apie 13 valandą, tokiu laiku paprastomis dienomis vaikai laukia autobuso. Galėjo sužaloti, ar dar blogiau – užmušti. Dalis vaikų būna stotelėje, dalis laksto aplinkui. Šitas medis buvo perpuvęs, šakos draskė Kintų Vydūno kultūros centro čerpes. Jau anksčiau du kartus buvo nulūžusios didžiulės jo šakos. Leidimo nupjauti medį prašėme ir mes, ir naują stotelę statę kelininkai. Neleido. Kas dabar padengs patirtus nuostolius? Juk ne paminklotvarkininkai! Jie nesumokės už neseniai pastatytos autobusų stotelės sugadinimą, nepadengs medžio nuolaužų šalinimo išlaidų.
Beje, reikia padėkoti kelininkams, kad stotelę pastatė tvirtą. Vaikai joje nebūtų nukentėję, tik kad jų ir šalia stotelės nemažai laukia autobuso. O tokių pavojų keliančių medžių Kintuose turime ir daugiau. Tokius papuvusius, sutrūnijusius, sukrypusius medžius vietiniai juokais vadina „paskutiniais Vermachto kareiviais“, – piktai kalbėjo kintiškis dailės mokytojas Romas Tarvydas. Jam antrino Kintų seniūnas Antanas Kližentis, kuris pasidžiaugė, kad prieš audrą buvo nupjauti keli seni kaštonai. Jie taip pat kėlė pavojų ir nuo stipresnio vėjo gūsio galėjo nuvirsti.
Sutvarkyti nulaužtą medį seniūnijai kainavo apie 100 Lt. Stotelei atstatyti, anot kelininkų, gali prireikti daug daugiau – apie 15 tūkst. Lt.
Savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas sakė, kad, išskyrus apgadintą autobusų stotelę Kintuose ir automobilį Šilutėje, didesnių nuostolių nepatirta. Tiesa, Kintuose kuriam laikui buvo dingusi elektra. Pasak Kintų seniūno Antano Kliženčio, elektros tiekimas trūkinėjo Kintų miestelio pakraščiuose gyvenantiems žmonėms, tačiau ilgiau kaip valandą gyventojai be elektros nebuvo. Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriaus AB LESTO atstovo ryšiams su visuomene Ernersto Naprio duomenimis, Tauragės ir Pagėgių rajonuose užvakar 6 val. ryto elektros energijos neturėjo apie 100 vartotojų. Operatyvininkų brigados pašalino apie 20 gedimų.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas informavo, kad šeštadienį sulaukta 8 iškvietimų dėl ant kelių užvirtusių medžių. Gelbėtojus kvietė ir Šilutės Kovo g. 3 namo gyventojai. Ten nuosavo namo pastogėje vėjas išvertė langą su plytomis, kurios krisdamos gerokai apgadino automobilį „Volkswagen Golf“. Per šį įvykį žmonės nenukentėjo.
Anot R. Mačijausko, stipriausiai vėjas pūtė Šilutėje ir, jo manymu, padarė daugiau smulkių nuostolių, dėl kurių gyventojai tiesiog nesikreipė.

Vaidotas VILKAS

 

Hits: 59

2 komentarai

  • vat

    Man nesuprantamas toks medžių sargų aklumas – saugo puvenas, kurios vėjuotame pamario kraste kelia nuolat didelį pavoju. Rodos, Šilutėje medis užmušė močiute, tai iš savivaldybės buvo prsiteistas žalos atlyginimas. Gal iš bukų medžiu sargų reikėti išieškoti žalos atlyginimą. Teisus p. Tarvydas. Tik piktintis mums visiems jau neužtenka. Kelkim haju.

  • romui

    Romai ar Griskeviciene ne paminklosaugininkų vade? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite