Vėjas nulaužė medį, kurio paminklotvarkininkai neleido laiku nupjauti

Savaitgalį praūžęs stiprus vėjas, kurio greitis gūsiuose siekė 28 metrų per sekundę, mūsų rajone padarė mažiau nuostolių, negu kitose Lietuvos vietose. Šilutėje apgadintas automobilis, o Kintuose senas medis užvirto ant pernai pastatytos autobusų stotelės. Laimė, kad tuo metu ten nebuvo žmonių…

Kintuose lūždamas medis suniokojo naują autobusų stotelę.
Romo Tarvydo nuotr.

Daugiausiai nuostolių Kintuose pridarė vėjo jėgos neatlaikęs sutrūnijęs medis. Perpus lūžęs medis užkrito ant tik pernai prie Kintų Vydūno kultūros centro pastatytos naujos autobusų stotelės, kurios statyba kainavo apie 30 tūkst. Lt. Laimė, kad tuo metu čia nebuvo žmonių.
Kintų dailės mokyklos mokytojas Romas Tarvydas piktinasi, kad apie medžio keliamą pavojų kalbėta jau seniai, bet paminklosaugininkai nedavę leidimo jį nukirsti.
„Mūsų paminklosaugininkams niekas nerūpi, išskyrus medžius. Ačiū Dievui, kad medis nuvirto šeštadienį ir tuo metu stotelėje nebuvo vaikų. Jis griuvo apie 13 valandą, tokiu laiku paprastomis dienomis vaikai laukia autobuso. Galėjo sužaloti, ar dar blogiau – užmušti. Dalis vaikų būna stotelėje, dalis laksto aplinkui. Šitas medis buvo perpuvęs, šakos draskė Kintų Vydūno kultūros centro čerpes. Jau anksčiau du kartus buvo nulūžusios didžiulės jo šakos. Leidimo nupjauti medį prašėme ir mes, ir naują stotelę statę kelininkai. Neleido. Kas dabar padengs patirtus nuostolius? Juk ne paminklotvarkininkai! Jie nesumokės už neseniai pastatytos autobusų stotelės sugadinimą, nepadengs medžio nuolaužų šalinimo išlaidų.
Beje, reikia padėkoti kelininkams, kad stotelę pastatė tvirtą. Vaikai joje nebūtų nukentėję, tik kad jų ir šalia stotelės nemažai laukia autobuso. O tokių pavojų keliančių medžių Kintuose turime ir daugiau. Tokius papuvusius, sutrūnijusius, sukrypusius medžius vietiniai juokais vadina „paskutiniais Vermachto kareiviais“, – piktai kalbėjo kintiškis dailės mokytojas Romas Tarvydas. Jam antrino Kintų seniūnas Antanas Kližentis, kuris pasidžiaugė, kad prieš audrą buvo nupjauti keli seni kaštonai. Jie taip pat kėlė pavojų ir nuo stipresnio vėjo gūsio galėjo nuvirsti.
Sutvarkyti nulaužtą medį seniūnijai kainavo apie 100 Lt. Stotelei atstatyti, anot kelininkų, gali prireikti daug daugiau – apie 15 tūkst. Lt.
Savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas sakė, kad, išskyrus apgadintą autobusų stotelę Kintuose ir automobilį Šilutėje, didesnių nuostolių nepatirta. Tiesa, Kintuose kuriam laikui buvo dingusi elektra. Pasak Kintų seniūno Antano Kliženčio, elektros tiekimas trūkinėjo Kintų miestelio pakraščiuose gyvenantiems žmonėms, tačiau ilgiau kaip valandą gyventojai be elektros nebuvo. Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriaus AB LESTO atstovo ryšiams su visuomene Ernersto Naprio duomenimis, Tauragės ir Pagėgių rajonuose užvakar 6 val. ryto elektros energijos neturėjo apie 100 vartotojų. Operatyvininkų brigados pašalino apie 20 gedimų.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas informavo, kad šeštadienį sulaukta 8 iškvietimų dėl ant kelių užvirtusių medžių. Gelbėtojus kvietė ir Šilutės Kovo g. 3 namo gyventojai. Ten nuosavo namo pastogėje vėjas išvertė langą su plytomis, kurios krisdamos gerokai apgadino automobilį „Volkswagen Golf“. Per šį įvykį žmonės nenukentėjo.
Anot R. Mačijausko, stipriausiai vėjas pūtė Šilutėje ir, jo manymu, padarė daugiau smulkių nuostolių, dėl kurių gyventojai tiesiog nesikreipė.

Vaidotas VILKAS

 

2 komentarai

  • vat

    Man nesuprantamas toks medžių sargų aklumas – saugo puvenas, kurios vėjuotame pamario kraste kelia nuolat didelį pavoju. Rodos, Šilutėje medis užmušė močiute, tai iš savivaldybės buvo prsiteistas žalos atlyginimas. Gal iš bukų medžiu sargų reikėti išieškoti žalos atlyginimą. Teisus p. Tarvydas. Tik piktintis mums visiems jau neužtenka. Kelkim haju.

  • romui

    Romai ar Griskeviciene ne paminklosaugininkų vade? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite