Vasario 3-ioji: vardadieniai, astrologija

Vasario 3-ioji – Šv. Blažiejus. Linų diena.

Blažiejus (316 m.) buvo vyskupas ir kankinys. Nuteistas mirti padarė stebuklą – pagydė žuvies ašaka užspringusį vaiką. Dėl šio stebuklo Blažiejaus globos šaukiamasi nuo gerklės ligų.

Vasario 3-iąją lietuviai nuo seno šventino linus. Pašventinti linai buvo dedami ant aukuro ir prašoma gero derliaus. Šventinta linų sruoga rišdavo kaklą ir tikėdavo, kad tai gelbsti persišaldžius gerklę.

Atėjus krikščionybei senoji lietuvių šventė sutapatinta su šv. Blažiejaus varduvėmis. Linai pradėti šventinti bažnyčiose.

Vasario trečioji, penktadienis – 34-oji metų diena (penktoji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 331 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Blažiejus, Blažys, Oskaras, Radvas, Radvė, Radvilas, Radvilė, Radvina, Radvinas, Tolbaudas, Toldravas, Toliotas, Toliotė;

rytoj: Arvilė, Andrius, Joana, Minija, Vydmantas;

poryt: poryt: Aga, Agata, Agatas, Agatė, Agota, Birenė, Birenis, Birutė, Birutis, Birvyda, Birvydas, Gaudvilas, Gaudvilė, Gaudvina, Gaudvinas, Ilona.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.08, leidžiasi 16.59. Dienos ilgumas – 08.51.

Šiandien – aštuntoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Vandenio ženkle.

**************

Protingos mintys:

“Kas nemoka tausoti trupučio, tas praras ir daugybę” (Menandras).

***************

Astrologinė prognozė vasario 3-iajai, penktadieniui

AVINAS. Galite įsigyti norimą daiktą arba kils idėjų, susijusių su asmeniniu įvaizdžiu, nuosavu verslu. Kita vertus, nerimausite, ar pavyks įtikti dominančiam žmogui, jeigu ruošiate jam staigmeną.

JAUTIS. Darbas šiandien kažkaip derės su maloniomis pramogomis ir intensyviu plepėjimu. Iki vakaro taip išmiklinsite liežuvį, kad jau galėsite bet ką bet kuo įtikinti. Juo labiau, kad kalbėsite ir reaguosite labai emocionaliai, įkvėptai.

DVYNIAI. Diena nebus komplikuota, bet būsite linkę pasiduoti pasyvumo, suglebimo jausmui, piktnaudžiauti svaigalais ar pataikauti savo slaptiems įgeidžiams. Tausokite nervų sistemą, daugiau ilsėkitės, atsargiai vairuokite.

VĖŽYS. Jus prisimins seni draugai, seksis megzti pažintis. Trauks pramogos, linksmybės, noriai dalinsitės idėjomis, patirtimi. Vis dėlto nederėtų užsiimti siūlomomis finansinėmis, turtinėmis machinacijomis.

LIŪTAS. Darbo srityje tam tikra prasme jums gali prasidėti naujas etapas. Stenkitės būti objektyvūs kitų žmonių atžvilgiu, pamėginkite į situaciją pažvelgti jų akimis. Įmanomas virtualus meilės nuotykis arba realizuosite kūrybinę idėją.

MERGELĖ. Galvosite apie tolimus nuo kasdienybės dalykus, ateities planus. Galite gauti svarbių žinių iš aukštesnės institucijos arba per internetą. Tikriausiai kažkam itin prireiks jūsų dėmesio, paramos.

SVARSTYKLĖS. Šiandien išgirsta naujiena gali paskatinti priimti originalų sprendimą. Galite pasiduoti pagundai kažką brangaus pirkti, imti paskolą ar rizikuoti savomis bei svetimomis santaupomis.

SKORPIONAS. Jausitės gana nesaugiai dėl asmeninių arba profesinių problemų. Dominantis žmogus elgsis dviprasmiškai ir jums teks nertis iš kailio, norint suvokti jūsų santykius.

ŠAULYS. Galite nuspręsti keisti įvaizdį, gyvenimo būdą, pradėti laikytis dietos, pakeisti plaukų spalvą ir kirpimą. Galite gauti darbo pasiūlymą. Jei tai susiję su menu, grožiu, kūryba, verta pamąstyti. Mielas asmuo sužadins romantiškas viltis, svajones.

OŽIARAGIS. Šiandien iš jūsų bus laukiama patarimų, užuojautos, meilės. Regis, bendrausite su romantiškai nusiteikusiais arba kūrybiškai turtingais žmonėmis. Galimas mielas flirtas. Staigmenų galima tikėtis iš vaikų.

VANDENIS. Bodėsitės buitinėmis pareigomis, norėsis pasikeitimų, naujų įspūdžių. Turėkite omenyje, kad nuo jūsų labai priklausys aplinkinių gera nuotaika. Būtų geriau, kad neprovokuotumėte nedraugiškų diskusijų.

ŽUVYS. Šiandien galimos neplanuotos kelionės, komerciniai ryšiai, kontaktai, sutartys. Turėtumėte neblogai susitvarkyti su visomis užduotimis. Vakare galite sulaukti svečio, viešnios arba įdomios informacijos telefonu.

Geros dienos!

Hits: 532

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite