Valstybinių miškų urėdija miško sodinimui pataria ruoštis iš anksto

Valstybinių miškų urėdija kviečia privačių miškų savininkus įsigyti kokybiškų sodmenų, skirtų miško atkūrimui ar įveisimui. VMU medelynuose juridiniams ir fiziniams asmenims parduodami sodmenys, išauginti iš sėklų, surinktų sėklinėse plantacijose. Visus, pageidaujančius įsigyti pušies, eglės, ąžuolo, beržo, juodalksnio, liepos, maumedžio ir kitų rūšių medžių ar krūmų sodinukų, kviečiame kreiptis į artimiausio regioninio padalinio medelyną bei rekomenduojame sudaryti ilgalaikes miško sodmenų pirkimo-pardavimo sutartis. Ilgalaikės sutartys padeda garantuoti, kad medelynas išaugins reikiamą sodmenų kiekį reikiamu laiku.

„Vertiname miškų savininkų poreikius, analizuojame kelių metų pardavimų apimtis ir planuojame darbą medelynuose taip, kad aprūpintume visus savininkus reikalingais sodmenimis. Didžioji dalis miško sodmenų, skirtų sodinti šį pavasarį, jau yra parduota pagal išankstines sutartis, todėl kviečiame teikti poreikius dar šių metų rudens sezonui, kuomet naujomis technologijomis kai kuriuos sodmenis galime išauginti per keletą mėnesių. Daug diskutuojame su savo klientais, raginame planuotis sodmenų poreikius keletui metų ir iš anksto sudaryti sutartis su mūsų medelynais, taip skatinant atsakingą bendradarbiavimą“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Kad miško sodinimo darbai vyktų sklandžiai ir kasmet būtų išauginamas reikiamas kiekis kokybiškų miško sodmenų, ruošiamasi jau prieš keletą metų: eglių sėklos kaupiamos 7 metams, pušų – 3 metams, o lapuočių sėklos 2-3 metams. Kadangi medelynuose kasmet užauginama apie 10-15 proc. daugiau sodmenų nei yra poreikis, medelynai sėkmingai susitvarko su paklausa.

VMU puoselėja miško sėklinės bazės objektus ir prižiūri 182 sėklines miško medžių plantacijas, užimančias apie 895 ha. Iš atrinktų ir genetiškai patikimų sėklų, kurios aižomos didžiausioje ir moderniausioje, vienintelėje Lietuvoje Dubravos kankorėžių aižykloje, VMU medelynai kasmet užaugina ir realizuoja apie 50 mln. kokybiškų medelių.

Kaip sodinti bei prižiūrėti sodmenis?

Parduodami sodmenys atrenkami ir išrūšiuojami, patrumpinamos ir specialiuose mišiniuose, apsaugančiuose nuo išdžiūvimo, mirkomos jų šaknys. Šaknys turi sudaryti ne mažiau kaip trečdalį antžeminės medelio masės. Norint apsaugoti augalo šaknis nuo išdžiūvimo, įsigytus sodmenis reikėtų vežti sudėtus į maišus ar pakuotes – esant poreikiui, sodmenis į specialius maišus įdės VMU darbuotojai arba, pirkėjui pageidaujant, sodmenis parduos su tara. Sodmenis, kurie būna supakuoti specialiuose maišuose, pasodinti galima per kelias dienas, nebūtinai iškart įsigijus ir parsivežus namo.

Parsivežus pakuotes su sodmenimis jas reikėtų papildomai pridengti nuo tiesioginių saulės spindulių, palikti pavėsyje. Sodinimo duobutė turi būti ne mažesnio gylio nei sodinamo medelio šaknų ilgis, kad šaknys sodinant neužsilenktų. Medelius reikia sodinti ne giliau kaip iki šaknies kaklelio, aplink pasodintą medelį žemę reikia gerai suspausti, kad prie šaknų neliktų oro tarpų, kadangi esantys oro tarpai džiovina šaknis ir augalas daug sunkiau prigyja. Kirtavietėse ir želdintinose miško aikštėse miškas turi būti atkurtas ne vėliau kaip per trejus metus.

Šiuo metu Lietuvoje jau veikia du modernūs Valstybinių miškų urėdijos medelynai, kuriuose sumontuota automatizuota konteinerių įranga, kai sėklos sėjamos ne į atvirą gruntą, o į specialius tam pritaikytus konteinerius. Šis technologinis sprendimas leidžia išauginti 3 sodmenų rotacijas per vieną sezoną. Taip pat sodmenys konteinerizuota šaknų sistema pasižymi geresniu medelių prigijimu – pasodintų miško sodmenų prigijimo procentas siekia 95-98 %.

Valstybinių miškų urėdijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite