Valdžia užsimojo sunaikinti „Šanchajų“

„Šanchajumi“ vadinamame žemės sklype Šilutėje tarp Pievų, Inkaro gatvių ir melioracijos griovių K-12 bei K-8 ant apgriuvusių pastatų pasirodė seniūnijos skelbimai, pranešantys, kad iki balandžio 20 d. čia esančių garažų turi nebelikti. Jeigu tai nebus padaryta, garažus nukels Savivaldybė, o savininkams teks padengti nukėlimo išlaidas.

„Šanchajus“ – ne tik nelegalios statybos, bet ir šiukšlynas Šilutės pašonėje.

„Šanchajus“ – ne tik nelegalios statybos, bet ir šiukšlynas Šilutės pašonėje.

„Šanchajus“ – vieta su istorija
Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasakojo, kad „Šanchajus“ atsirado, kai metaliniai garažai buvo iškeliami iš Liepų gatvės Šilutėje. Kas tą teritoriją taip šmaikščiai pavadino, nežinia, tačiau galima prisiminti, kad Žemaičių Naumiestyje kažkada būta „Uralo“, o Vainute puikavosi „Maskva“. „Šanchajuje“ veikė pusiau legalios ir visai nelegalios automobilių remonto dirbtuvės, darbavosi metalo laužo rinkėjai, o kai kas paprasčiausiai čia laikė garažuose automobilius, nebereikalingus daiktus. Kai kas net apsigyveno. Ir šiukšlino – daug ir intensyviai. Prišiukšlino tiek, kad pagrindiniu „Šanchajaus“ požymiu tapo šiukšlių kalnai.
Pirmasis sujudimas čia kilo prieš 8 metus, kai netvarkos neapsikentė Priešgaisrinė tarnyba. Tuomet dalis automobilių remontininkų įsikūrė netoliese esančioje mūrinių garažų teritorijoje, tačiau neapleido ir „Šanchajaus“.
Pajutę, kad šį kartą valdžia „Šanchajaus“ gali imtis visai rimtai, dalis žmonių savo garažus ir įmonėles iškraustė. Dalis nieko nedarė, nes seniai yra išvykę iš Lietuvos, o mažoji jų dalis dar pasiliko čia. Prie vieno garažo sutiktas Remigijus Urbonas sakė gyvenantis Naujakuriuose ir čia turįs garažą. Mums atvykus, jis lupo nuo laidų plastiko izoliaciją, o varį iš laido greičiausiai rengėsi parduoti. Jis apgailestavo dėl valdžios norų ištuštinti šį sklypą ir dievagojosi, kad pats tikrai nešiukšlinąs ir aplinkos neteršiąs…
Petras tekintoju dirbti nebenori
Mums besikalbant dviračiu parvažiavo Petru prisistatęs vyriškis. Jis sakė, kad garažą turi jau 10 metų, čia ir gyvena. Anot jo, tokių gyventojų „Šanchajuje“ esą daug. Ponas Petras grasino, kad iškraustytas iš šios vietos įsikurs palapinėje prie seniūnijos arba savivaldybės, nes neturi kur dingti. Tekintojo profesiją turintis vyras sakė esąs bedarbis, įregistruotas darbo biržoje. Pasakius, kad „Pamaryje“ neseniai viena įmonė skelbė, jog ieško panašią specialybę turinčių žmonių, Petras iš „Šanchajaus“ tuo nelabai susidomėjo. Tik nusispjovė. O savo nuomonę apie tą įmonę ir darbą joje jis pareiškė keliomis trumpomis nelietuviškomis frazėmis, kurių pacituoti rašinyje negalime. Akivaizdu, kad „Šanchajuje“ jam geriau.

Petru prisistatęs „Šanchajaus“ gyventojas išvytas iš „Šanchajaus“ pažadėjo pasistatyti palapinę prie seniūnijos arba savivaldybės.

Petru prisistatęs „Šanchajaus“ gyventojas išvytas iš „Šanchajaus“ pažadėjo pasistatyti palapinę prie seniūnijos arba savivaldybės.

Dar pora sutiktų vyriokų sukinėjosi aplink automobilius. Jie sakė, kad rengiasi išsikraustyti, nes turi mūrinius garažus. Pasak jų, laiko iki balandžio 20 dienos mažoka. Be to, nemažai nepatogumų sukels pats kraustymasis. Ir ne tik jiems, bet ir kitiems čia turintiems įvairių pašiūrių, garažų. Šilutės seniūnas R. Steponkus ir jo pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad išsikraustymui laiko bus pakankamai. Iš pradžių bus tik valomos šiukšlės ir tvarkoma aplinka, o tai gali užtrukti visą vasarą.
Vieta vandens parkui
Šilutės r. savivaldybė dėl minėtojo sklypo tarp Pievų, Inkaro gatvių ir melioracijos griovių sutvarkymo sudarė komisiją, kuriai vadovauja administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Komisijos narys, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus paaiškino, kad padėtis šiame sklype panaši į prieš kurį laiką buvusią Šilutės uoste, kur taip pat stovėjo savavališkai pastatyti statiniai. Gal dar blogesnė. Nes čia daugiau šiukšlių, neaišku iš kur ir kaip atvesta elektra, kas už ją moka. Žemė esanti valstybės ir priklauso Nacionalinei žemės tarnybai. Tai, kas šiuo metu vyksta „Šanchajuje“ gali būti traktuojama kaip administracinės teisės pažeidimas – savavališkos statybos.
Kol kas komisijos užduotis viena – išvalyti šioje teritorijoje nelegalius statinius, šiukšles ir krūmus. Po to Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimu bus galima formuoti sklypą ir jį kam nors pritaikyti. Bendrajame rajono plėtros plane numatyta – šioje vietoje gali būti įrengtas vandens parkas.

Pasak Remigijaus Rimkaus, bandymų sunaikinti „Šanchajų“ būta ir anksčiau, tačiau tuomet pritrūko ryžto ir mažai kas pasikeitė. Dabar rengiamasi imtis rimčiau. Lėšų valymo darbams numatoma skirti iš Specialiosios aplinkos apsaugos rėmimo programos.
Paklausus, ką numatoma daryti su ten gyvenančiais ir kito būsto neturinčiais žmonėmis, R. Rimkus sakė, kad juos galbūt bus galima įkurdinti Šilutės socialinių paslaugų centre. Jo žiniomis, dalis tų žmonių žiemą ten ir glaudžiasi. Turtui išsigabenti laiko esą skirta pakankamai. „Žinoma, bus sudėtingesnių situacijų, tačiau bandysime susitvarkyti taip, kad visiems būtų kuo mažiau nepatogumų“, – sakė Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Vaidotas VILKAS

Prie garažų priklijuoti įspėjimai, kuriuose seniūnija ragina iki balandžio 20 d. iškraustyti iš „Šanchajaus“ savo turtą.

Prie garažų priklijuoti įspėjimai, kuriuose seniūnija ragina iki balandžio 20 d. iškraustyti iš „Šanchajaus“ savo turtą.

Hits: 126

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite