Valdžia užsimojo sunaikinti „Šanchajų“

„Šanchajumi“ vadinamame žemės sklype Šilutėje tarp Pievų, Inkaro gatvių ir melioracijos griovių K-12 bei K-8 ant apgriuvusių pastatų pasirodė seniūnijos skelbimai, pranešantys, kad iki balandžio 20 d. čia esančių garažų turi nebelikti. Jeigu tai nebus padaryta, garažus nukels Savivaldybė, o savininkams teks padengti nukėlimo išlaidas.

„Šanchajus“ – ne tik nelegalios statybos, bet ir šiukšlynas Šilutės pašonėje.

„Šanchajus“ – ne tik nelegalios statybos, bet ir šiukšlynas Šilutės pašonėje.

„Šanchajus“ – vieta su istorija
Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasakojo, kad „Šanchajus“ atsirado, kai metaliniai garažai buvo iškeliami iš Liepų gatvės Šilutėje. Kas tą teritoriją taip šmaikščiai pavadino, nežinia, tačiau galima prisiminti, kad Žemaičių Naumiestyje kažkada būta „Uralo“, o Vainute puikavosi „Maskva“. „Šanchajuje“ veikė pusiau legalios ir visai nelegalios automobilių remonto dirbtuvės, darbavosi metalo laužo rinkėjai, o kai kas paprasčiausiai čia laikė garažuose automobilius, nebereikalingus daiktus. Kai kas net apsigyveno. Ir šiukšlino – daug ir intensyviai. Prišiukšlino tiek, kad pagrindiniu „Šanchajaus“ požymiu tapo šiukšlių kalnai.
Pirmasis sujudimas čia kilo prieš 8 metus, kai netvarkos neapsikentė Priešgaisrinė tarnyba. Tuomet dalis automobilių remontininkų įsikūrė netoliese esančioje mūrinių garažų teritorijoje, tačiau neapleido ir „Šanchajaus“.
Pajutę, kad šį kartą valdžia „Šanchajaus“ gali imtis visai rimtai, dalis žmonių savo garažus ir įmonėles iškraustė. Dalis nieko nedarė, nes seniai yra išvykę iš Lietuvos, o mažoji jų dalis dar pasiliko čia. Prie vieno garažo sutiktas Remigijus Urbonas sakė gyvenantis Naujakuriuose ir čia turįs garažą. Mums atvykus, jis lupo nuo laidų plastiko izoliaciją, o varį iš laido greičiausiai rengėsi parduoti. Jis apgailestavo dėl valdžios norų ištuštinti šį sklypą ir dievagojosi, kad pats tikrai nešiukšlinąs ir aplinkos neteršiąs…
Petras tekintoju dirbti nebenori
Mums besikalbant dviračiu parvažiavo Petru prisistatęs vyriškis. Jis sakė, kad garažą turi jau 10 metų, čia ir gyvena. Anot jo, tokių gyventojų „Šanchajuje“ esą daug. Ponas Petras grasino, kad iškraustytas iš šios vietos įsikurs palapinėje prie seniūnijos arba savivaldybės, nes neturi kur dingti. Tekintojo profesiją turintis vyras sakė esąs bedarbis, įregistruotas darbo biržoje. Pasakius, kad „Pamaryje“ neseniai viena įmonė skelbė, jog ieško panašią specialybę turinčių žmonių, Petras iš „Šanchajaus“ tuo nelabai susidomėjo. Tik nusispjovė. O savo nuomonę apie tą įmonę ir darbą joje jis pareiškė keliomis trumpomis nelietuviškomis frazėmis, kurių pacituoti rašinyje negalime. Akivaizdu, kad „Šanchajuje“ jam geriau.

Petru prisistatęs „Šanchajaus“ gyventojas išvytas iš „Šanchajaus“ pažadėjo pasistatyti palapinę prie seniūnijos arba savivaldybės.

Petru prisistatęs „Šanchajaus“ gyventojas išvytas iš „Šanchajaus“ pažadėjo pasistatyti palapinę prie seniūnijos arba savivaldybės.

Dar pora sutiktų vyriokų sukinėjosi aplink automobilius. Jie sakė, kad rengiasi išsikraustyti, nes turi mūrinius garažus. Pasak jų, laiko iki balandžio 20 dienos mažoka. Be to, nemažai nepatogumų sukels pats kraustymasis. Ir ne tik jiems, bet ir kitiems čia turintiems įvairių pašiūrių, garažų. Šilutės seniūnas R. Steponkus ir jo pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad išsikraustymui laiko bus pakankamai. Iš pradžių bus tik valomos šiukšlės ir tvarkoma aplinka, o tai gali užtrukti visą vasarą.
Vieta vandens parkui
Šilutės r. savivaldybė dėl minėtojo sklypo tarp Pievų, Inkaro gatvių ir melioracijos griovių sutvarkymo sudarė komisiją, kuriai vadovauja administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Komisijos narys, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus paaiškino, kad padėtis šiame sklype panaši į prieš kurį laiką buvusią Šilutės uoste, kur taip pat stovėjo savavališkai pastatyti statiniai. Gal dar blogesnė. Nes čia daugiau šiukšlių, neaišku iš kur ir kaip atvesta elektra, kas už ją moka. Žemė esanti valstybės ir priklauso Nacionalinei žemės tarnybai. Tai, kas šiuo metu vyksta „Šanchajuje“ gali būti traktuojama kaip administracinės teisės pažeidimas – savavališkos statybos.
Kol kas komisijos užduotis viena – išvalyti šioje teritorijoje nelegalius statinius, šiukšles ir krūmus. Po to Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimu bus galima formuoti sklypą ir jį kam nors pritaikyti. Bendrajame rajono plėtros plane numatyta – šioje vietoje gali būti įrengtas vandens parkas.

Pasak Remigijaus Rimkaus, bandymų sunaikinti „Šanchajų“ būta ir anksčiau, tačiau tuomet pritrūko ryžto ir mažai kas pasikeitė. Dabar rengiamasi imtis rimčiau. Lėšų valymo darbams numatoma skirti iš Specialiosios aplinkos apsaugos rėmimo programos.
Paklausus, ką numatoma daryti su ten gyvenančiais ir kito būsto neturinčiais žmonėmis, R. Rimkus sakė, kad juos galbūt bus galima įkurdinti Šilutės socialinių paslaugų centre. Jo žiniomis, dalis tų žmonių žiemą ten ir glaudžiasi. Turtui išsigabenti laiko esą skirta pakankamai. „Žinoma, bus sudėtingesnių situacijų, tačiau bandysime susitvarkyti taip, kad visiems būtų kuo mažiau nepatogumų“, – sakė Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Vaidotas VILKAS

Prie garažų priklijuoti įspėjimai, kuriuose seniūnija ragina iki balandžio 20 d. iškraustyti iš „Šanchajaus“ savo turtą.

Prie garažų priklijuoti įspėjimai, kuriuose seniūnija ragina iki balandžio 20 d. iškraustyti iš „Šanchajaus“ savo turtą.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite