Valdžia užsimojo sunaikinti „Šanchajų“

„Šanchajumi“ vadinamame žemės sklype Šilutėje tarp Pievų, Inkaro gatvių ir melioracijos griovių K-12 bei K-8 ant apgriuvusių pastatų pasirodė seniūnijos skelbimai, pranešantys, kad iki balandžio 20 d. čia esančių garažų turi nebelikti. Jeigu tai nebus padaryta, garažus nukels Savivaldybė, o savininkams teks padengti nukėlimo išlaidas.

„Šanchajus“ – ne tik nelegalios statybos, bet ir šiukšlynas Šilutės pašonėje.

„Šanchajus“ – ne tik nelegalios statybos, bet ir šiukšlynas Šilutės pašonėje.

„Šanchajus“ – vieta su istorija
Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasakojo, kad „Šanchajus“ atsirado, kai metaliniai garažai buvo iškeliami iš Liepų gatvės Šilutėje. Kas tą teritoriją taip šmaikščiai pavadino, nežinia, tačiau galima prisiminti, kad Žemaičių Naumiestyje kažkada būta „Uralo“, o Vainute puikavosi „Maskva“. „Šanchajuje“ veikė pusiau legalios ir visai nelegalios automobilių remonto dirbtuvės, darbavosi metalo laužo rinkėjai, o kai kas paprasčiausiai čia laikė garažuose automobilius, nebereikalingus daiktus. Kai kas net apsigyveno. Ir šiukšlino – daug ir intensyviai. Prišiukšlino tiek, kad pagrindiniu „Šanchajaus“ požymiu tapo šiukšlių kalnai.
Pirmasis sujudimas čia kilo prieš 8 metus, kai netvarkos neapsikentė Priešgaisrinė tarnyba. Tuomet dalis automobilių remontininkų įsikūrė netoliese esančioje mūrinių garažų teritorijoje, tačiau neapleido ir „Šanchajaus“.
Pajutę, kad šį kartą valdžia „Šanchajaus“ gali imtis visai rimtai, dalis žmonių savo garažus ir įmonėles iškraustė. Dalis nieko nedarė, nes seniai yra išvykę iš Lietuvos, o mažoji jų dalis dar pasiliko čia. Prie vieno garažo sutiktas Remigijus Urbonas sakė gyvenantis Naujakuriuose ir čia turįs garažą. Mums atvykus, jis lupo nuo laidų plastiko izoliaciją, o varį iš laido greičiausiai rengėsi parduoti. Jis apgailestavo dėl valdžios norų ištuštinti šį sklypą ir dievagojosi, kad pats tikrai nešiukšlinąs ir aplinkos neteršiąs…
Petras tekintoju dirbti nebenori
Mums besikalbant dviračiu parvažiavo Petru prisistatęs vyriškis. Jis sakė, kad garažą turi jau 10 metų, čia ir gyvena. Anot jo, tokių gyventojų „Šanchajuje“ esą daug. Ponas Petras grasino, kad iškraustytas iš šios vietos įsikurs palapinėje prie seniūnijos arba savivaldybės, nes neturi kur dingti. Tekintojo profesiją turintis vyras sakė esąs bedarbis, įregistruotas darbo biržoje. Pasakius, kad „Pamaryje“ neseniai viena įmonė skelbė, jog ieško panašią specialybę turinčių žmonių, Petras iš „Šanchajaus“ tuo nelabai susidomėjo. Tik nusispjovė. O savo nuomonę apie tą įmonę ir darbą joje jis pareiškė keliomis trumpomis nelietuviškomis frazėmis, kurių pacituoti rašinyje negalime. Akivaizdu, kad „Šanchajuje“ jam geriau.

Petru prisistatęs „Šanchajaus“ gyventojas išvytas iš „Šanchajaus“ pažadėjo pasistatyti palapinę prie seniūnijos arba savivaldybės.

Petru prisistatęs „Šanchajaus“ gyventojas išvytas iš „Šanchajaus“ pažadėjo pasistatyti palapinę prie seniūnijos arba savivaldybės.

Dar pora sutiktų vyriokų sukinėjosi aplink automobilius. Jie sakė, kad rengiasi išsikraustyti, nes turi mūrinius garažus. Pasak jų, laiko iki balandžio 20 dienos mažoka. Be to, nemažai nepatogumų sukels pats kraustymasis. Ir ne tik jiems, bet ir kitiems čia turintiems įvairių pašiūrių, garažų. Šilutės seniūnas R. Steponkus ir jo pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad išsikraustymui laiko bus pakankamai. Iš pradžių bus tik valomos šiukšlės ir tvarkoma aplinka, o tai gali užtrukti visą vasarą.
Vieta vandens parkui
Šilutės r. savivaldybė dėl minėtojo sklypo tarp Pievų, Inkaro gatvių ir melioracijos griovių sutvarkymo sudarė komisiją, kuriai vadovauja administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Komisijos narys, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus paaiškino, kad padėtis šiame sklype panaši į prieš kurį laiką buvusią Šilutės uoste, kur taip pat stovėjo savavališkai pastatyti statiniai. Gal dar blogesnė. Nes čia daugiau šiukšlių, neaišku iš kur ir kaip atvesta elektra, kas už ją moka. Žemė esanti valstybės ir priklauso Nacionalinei žemės tarnybai. Tai, kas šiuo metu vyksta „Šanchajuje“ gali būti traktuojama kaip administracinės teisės pažeidimas – savavališkos statybos.
Kol kas komisijos užduotis viena – išvalyti šioje teritorijoje nelegalius statinius, šiukšles ir krūmus. Po to Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimu bus galima formuoti sklypą ir jį kam nors pritaikyti. Bendrajame rajono plėtros plane numatyta – šioje vietoje gali būti įrengtas vandens parkas.

Pasak Remigijaus Rimkaus, bandymų sunaikinti „Šanchajų“ būta ir anksčiau, tačiau tuomet pritrūko ryžto ir mažai kas pasikeitė. Dabar rengiamasi imtis rimčiau. Lėšų valymo darbams numatoma skirti iš Specialiosios aplinkos apsaugos rėmimo programos.
Paklausus, ką numatoma daryti su ten gyvenančiais ir kito būsto neturinčiais žmonėmis, R. Rimkus sakė, kad juos galbūt bus galima įkurdinti Šilutės socialinių paslaugų centre. Jo žiniomis, dalis tų žmonių žiemą ten ir glaudžiasi. Turtui išsigabenti laiko esą skirta pakankamai. „Žinoma, bus sudėtingesnių situacijų, tačiau bandysime susitvarkyti taip, kad visiems būtų kuo mažiau nepatogumų“, – sakė Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Vaidotas VILKAS

Prie garažų priklijuoti įspėjimai, kuriuose seniūnija ragina iki balandžio 20 d. iškraustyti iš „Šanchajaus“ savo turtą.

Prie garažų priklijuoti įspėjimai, kuriuose seniūnija ragina iki balandžio 20 d. iškraustyti iš „Šanchajaus“ savo turtą.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite