Traksėdžiuose bus Šilojų mokykla

Nuo rugsėjo pradžios ši mokykla tikriausiai vadinsis Traksėdžių Šilojų mokykla.

Šią savaitę posėdžiauja Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai. Tarp kitų sprendimų projektų ir siūlymas suteikti vienai įstaigai naują pavadinimą: Traksėdžių Šilojų mokykla. Rusnės specialiosios mokyklos direktorius Romualdas Blechertas ir mokyklos bendruomenė tam pritaria.

2020 metų gruodžio 18 d. Traksėdžių mokykla buvo perduota naudotis Rusnės specialiajai mokyklai. Rašte Savivaldybei R. Blechertas prašo suteikti Traksėdžių mokyklai naują pavadinimą – Traksėdžių Šilojų mokykla. Naujas pavadinimas įsiteisėtų nuo artėjančios rugsėjo 1 d.

„Tokie planai: nuo rugsėjo 1 dienos tikimės įsikurti Traksėdžiuose, ten, kur yra veikusi mokykla. O pavadinimas? Rusnės specialioji mokykla – vienus gąsdino, vaikų tėvams nelabai patiko, būdavo ir pasityčiojimų. Dabar naujas pavadinimas būtų neutralus. Turime 56 vaikus, nuo rudens tikimės įsikurti Traksėdžiuose“, – telefonu pasakojo R. Blechertas ir informavo, kad 15-19 vaikų kasdien geltonuoju autobusiuku atsivežama į mokyklą ir parvežama į namus, o penktadieniais net du autobusiukai išvežioja vaikus Saugų, Švėkšnos, Pagėgių kryptimi.

Rusnės specialiojoje mokykloje dirba 54 darbuotojai, iš jų gal pusė – rusniškiai. Tad persikėlus į Traksėdžius, Šilutės priemiestį, į darbą teks važinėti rusniškiams, o šilutiškiams bus darbas bus arčiau namų. Anot direktoriaus, kol kas niekas iš darbuotojų dėl mokyklos perkėlimo nepareiškė noro išeiti iš darbo.

„Mes važinėjome ir kol nebuvo estakados, per apsemtą kelią į Rusnę. Dabar tokių rūpesčių nebeliko… Kelias iš Rusnės į Šilutę naujas, patogus, tiek ir tetrunka kelionė…“ – kalbėjo R. Blechertas.

Rusnės specialioji internatinė mokykla buvo įkurta 1952 metais. Dabartinė mokyklos teritorija užima 3,5 ha žemės. Panašu, kad į tai labiausiai ir kryps pirkėjų akys. Anot direktoriaus, ko gero, Savivaldybė visus pastatus parduos.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Taip pat skaitykite