Traksėdžiuose bus Šilojų mokykla

Nuo rugsėjo pradžios ši mokykla tikriausiai vadinsis Traksėdžių Šilojų mokykla.

Šią savaitę posėdžiauja Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai. Tarp kitų sprendimų projektų ir siūlymas suteikti vienai įstaigai naują pavadinimą: Traksėdžių Šilojų mokykla. Rusnės specialiosios mokyklos direktorius Romualdas Blechertas ir mokyklos bendruomenė tam pritaria.

2020 metų gruodžio 18 d. Traksėdžių mokykla buvo perduota naudotis Rusnės specialiajai mokyklai. Rašte Savivaldybei R. Blechertas prašo suteikti Traksėdžių mokyklai naują pavadinimą – Traksėdžių Šilojų mokykla. Naujas pavadinimas įsiteisėtų nuo artėjančios rugsėjo 1 d.

„Tokie planai: nuo rugsėjo 1 dienos tikimės įsikurti Traksėdžiuose, ten, kur yra veikusi mokykla. O pavadinimas? Rusnės specialioji mokykla – vienus gąsdino, vaikų tėvams nelabai patiko, būdavo ir pasityčiojimų. Dabar naujas pavadinimas būtų neutralus. Turime 56 vaikus, nuo rudens tikimės įsikurti Traksėdžiuose“, – telefonu pasakojo R. Blechertas ir informavo, kad 15-19 vaikų kasdien geltonuoju autobusiuku atsivežama į mokyklą ir parvežama į namus, o penktadieniais net du autobusiukai išvežioja vaikus Saugų, Švėkšnos, Pagėgių kryptimi.

Rusnės specialiojoje mokykloje dirba 54 darbuotojai, iš jų gal pusė – rusniškiai. Tad persikėlus į Traksėdžius, Šilutės priemiestį, į darbą teks važinėti rusniškiams, o šilutiškiams bus darbas bus arčiau namų. Anot direktoriaus, kol kas niekas iš darbuotojų dėl mokyklos perkėlimo nepareiškė noro išeiti iš darbo.

„Mes važinėjome ir kol nebuvo estakados, per apsemtą kelią į Rusnę. Dabar tokių rūpesčių nebeliko… Kelias iš Rusnės į Šilutę naujas, patogus, tiek ir tetrunka kelionė…“ – kalbėjo R. Blechertas.

Rusnės specialioji internatinė mokykla buvo įkurta 1952 metais. Dabartinė mokyklos teritorija užima 3,5 ha žemės. Panašu, kad į tai labiausiai ir kryps pirkėjų akys. Anot direktoriaus, ko gero, Savivaldybė visus pastatus parduos.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite