Tamsiu metu – šviesios „Country Kalėdos“

Šilutės Kultūros ir pramogų centre prieš tikrąsias Kalėdas nuaidėjo „Country Kalėdos“. Žiūrovai buvo pakviesti į 20 metų gyvuojančios kantri grupės „Karčema“ (vadovas Vygantas Stoškus) ir dainininko Romo Dambrausko bendrą projektą „Country Kalėdos Šilutėje“. Koncerto svečiai: šokių kolektyvas „Salūnas“, „Dakota“, jaunimo roko muzikos grupė „Random“.

20 metų gyvuojanti kantri grupė „Karčema“ ir šventinio koncerto svečias Romas Dambrauskas.

20 metų gyvuojanti kantri grupė „Karčema“ ir šventinio koncerto svečias Romas Dambrauskas.

Net patys nesitikėjo…
Net patys muzikantai ir organizatoriai tikriausiai nesitikėjo, kad Kultūros ir pramogų centro salė bus pilnutėlė – artėjant metų pabaigai pasidžiaugti kolektyvo nuveiktais darbais susirinko daug šilutiškių. Aidėjo nuoširdūs plojimai, scenoje puikavosi papuošta Kalėdų eglutė, ekrane nuolat keitėsi miesto vaizdai ir rėmėjų firmų logotipai.

Kolektyvas, prieš 20 metų pasivadinęs „Karčema“ groja Country (tariama kañtri). Šis stilius išsivystė pietinėse JAV valstijose. Jos šaknys – tradicinė liaudies, airiška, keltų muzika, gospel, bliuzas. Lietuvos country muzikos tėvu laikomas Vytautas Babravičius, kuris 1979 m. įkūrė pirmąją Lietuvoje tokios muzikos grupę „Deficitai“.

Grupės vadovas Vygantas Stoškus pasakoja: „Karčema“ susikūrė 1996 m. Keletą metų grupė daugiau grojo savo rajono ir respublikinėse kaimo kapelų šventėse. „Jonio“ grupės vadovui P. Trijoniui sužinojus apie „Karčemos“ muzikantų bandymą groti lietuvišką kantri muziką, 1998 m. vasarą buvome pakviesti dalyvauti kantri muzikos festivalyje „Šerifo atostogos“ Tauragėje. Tai buvo didžiausias įkvėpimas groti šiuo stiliumi. Nuo ano festivalio grupė pradėjo rimčiau domėtis ir groti kantri muziką, nors neatsisakydavo dalyvauti ir liaudiškos muzikos šventėse.
1999 m. grupė savo repeticijų salėje įrašė pirmąją kasetę, kurioje skambėjo ir liaudiška, ir kantri muzika. „Karčema“ toliau bendraudama su grupe „Jonis“ ir V. Stakėnu buvo kviečiama į lietuviškos kantri muzikos festivalius: „Country Joninės“, „Šerifo atostogos“, „Baltų kantri“, o 2002 m. dalyvavome tarptautiniame kantri muzikos festivalyje „Visagino country“. 2003 m. Lietuvos radijuje surengtas tikro garso koncertas. Daug koncertuojame su kantri šokių kolektyvu „Salūnas“. Grupė koncertavo Vokietijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Italijoje, Airijoje. Grupė „Karčema“ dažnai dalyvauja LRT laidose“.
2011 m. gegužę „Karčema“ išleido kompaktinę plokštelę „Parneš namo“, 2012 m. gruodį pasirodė „Karčemos“ geriausių dainų rinktinė.
2012 metais Remintai ir Vygantui Stoškams buvo įteikta „Lietuvininkų vilties“ premija. Prabėgo ketveri metai, tačiau šie žmonės užsidegimo dirbti savo miestui ir kraštui vis nestokoja. Juos nuolat supa jauni žmonės, kurie skatinami kurti, demonstruoti savo sugebėjimus.
Koncerto dalyviai
Šventės vedėjas ir grupės „Karčema“ vokalistas Rytis Kostiuška (beje, VSAT pareigūnas) nestokojo geros nuotaikos ir sąmojo. Džiaugėsi, kad šiame koncerte jis turi daug pareigų ir visur jam reikės suspėti. Apgailestavo, kad kolektyvas, paruošęs gerą dainininką ar muzikantą turi išleisti jį į studijas: „Gal reikės pasiimti kokį blogesnį mokinį, tada gal…“
Pirmosios į sceną išbėgo mažosios „Salūno“ šokėjos iš Žibų pradinės mokyklos, vadovaujamos Remintos Stoškuvienės, kurios įnešė Kalėdinės šviesos ir energijos. Žiūrovai negailėjo katučių.
Po „Karčemos“ pasirodymo į sceną pakilęs meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas „Karčemos“ kolektyvą ir jo vadovą Vygantą Stoškų 20 metų veiklos proga, sakė, kad „Karčema“ – vizitinė rajono kortelė, kolektyvas atstovauja rajonui televizijos laidose, įvairiose šventėse, renginiuose ir konkursuose. Kolektyvui Šilutės rajono vadovas padovanojo suvenyrinę „Laimės sagą“.
Koncerte su grupe „Karčema“ dainavo atlikėjos Rimantė Stankutė (pastaroji dar ir fotografavo koncerto akimirkas) ir Gintarė Muraulaitė, jau keturis kartus dalyvavusi „Pamario talentų“ konkurse. Beje, Vyganto Stoškaus organizuojamas konkursas „Pamario talentai“ padėjo atskleisti ne vieną talentingą atlikėją ar kolektyvą (dainininkė Greta Konaverskytė, Algirdas Leonavičius ir kiti).
Šoko „Salūno“ merginų grupė, vadovaujama Živilės Bartkienės, ir „Dakota“, vadovaujama nenuilstančios energingosios Remintos Stoškuvienės. Grojo šilutiškių jaunimo roko muzikos grupė „Random“ (šilutiškiai gimnazistai Nedas Aleksandrovas ir Martynas Kšatuckas, Pijus Oras). Vaikinų grupė dalyvavo „Pamario talentų“ konkurse ir buvo apdovanoti dviem prizais: europarlamentaras Zigmantas Balčytis ketvirtą kartą padovanojo kelionę į Strasbūrą ir Paryžių – ten važiuos du grupės „Random“ nariai; krepšinio klubas „Šilutė“ jiems skyrė metinį abonementą į visas NKL rungtynes, kur žais šilutiškiai.
Dainavo R. Dambrauskas
Kai į sceną išėjo dainininkas Romas Dambrauskas, kultūros ir pramogų centro salė ošė aplodismentais. Gerai šilutiškiams pažįstamas dainininkas pasveikino „Karčemą“ kūrybinio jubiliejaus proga, padovanojo šūsnį savo naujausių kompaktinių plokštelių ir padainavo keletą populiariausių savo dainų. Pasirodymą užbaigė daina „Naujieji metai“.
Birutė Morkevičienė

Mero Vytauto Laurinaičio dovanos „Karčemos“ vadovui Vygantui Stoškui ir renginio vedėjui Ryčiui Kostiuškai.

Mero Vytauto Laurinaičio dovanos „Karčemos“ vadovui Vygantui Stoškui ir renginio vedėjui Ryčiui Kostiuškai.

R. Dambrauskas pasirodymą užbaigė daina apie Naujuosius metus.

R. Dambrauskas pasirodymą užbaigė daina apie Naujuosius metus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite