Tamsiu metu – šviesios „Country Kalėdos“

Šilutės Kultūros ir pramogų centre prieš tikrąsias Kalėdas nuaidėjo „Country Kalėdos“. Žiūrovai buvo pakviesti į 20 metų gyvuojančios kantri grupės „Karčema“ (vadovas Vygantas Stoškus) ir dainininko Romo Dambrausko bendrą projektą „Country Kalėdos Šilutėje“. Koncerto svečiai: šokių kolektyvas „Salūnas“, „Dakota“, jaunimo roko muzikos grupė „Random“.

20 metų gyvuojanti kantri grupė „Karčema“ ir šventinio koncerto svečias Romas Dambrauskas.

20 metų gyvuojanti kantri grupė „Karčema“ ir šventinio koncerto svečias Romas Dambrauskas.

Net patys nesitikėjo…
Net patys muzikantai ir organizatoriai tikriausiai nesitikėjo, kad Kultūros ir pramogų centro salė bus pilnutėlė – artėjant metų pabaigai pasidžiaugti kolektyvo nuveiktais darbais susirinko daug šilutiškių. Aidėjo nuoširdūs plojimai, scenoje puikavosi papuošta Kalėdų eglutė, ekrane nuolat keitėsi miesto vaizdai ir rėmėjų firmų logotipai.

Kolektyvas, prieš 20 metų pasivadinęs „Karčema“ groja Country (tariama kañtri). Šis stilius išsivystė pietinėse JAV valstijose. Jos šaknys – tradicinė liaudies, airiška, keltų muzika, gospel, bliuzas. Lietuvos country muzikos tėvu laikomas Vytautas Babravičius, kuris 1979 m. įkūrė pirmąją Lietuvoje tokios muzikos grupę „Deficitai“.

Grupės vadovas Vygantas Stoškus pasakoja: „Karčema“ susikūrė 1996 m. Keletą metų grupė daugiau grojo savo rajono ir respublikinėse kaimo kapelų šventėse. „Jonio“ grupės vadovui P. Trijoniui sužinojus apie „Karčemos“ muzikantų bandymą groti lietuvišką kantri muziką, 1998 m. vasarą buvome pakviesti dalyvauti kantri muzikos festivalyje „Šerifo atostogos“ Tauragėje. Tai buvo didžiausias įkvėpimas groti šiuo stiliumi. Nuo ano festivalio grupė pradėjo rimčiau domėtis ir groti kantri muziką, nors neatsisakydavo dalyvauti ir liaudiškos muzikos šventėse.
1999 m. grupė savo repeticijų salėje įrašė pirmąją kasetę, kurioje skambėjo ir liaudiška, ir kantri muzika. „Karčema“ toliau bendraudama su grupe „Jonis“ ir V. Stakėnu buvo kviečiama į lietuviškos kantri muzikos festivalius: „Country Joninės“, „Šerifo atostogos“, „Baltų kantri“, o 2002 m. dalyvavome tarptautiniame kantri muzikos festivalyje „Visagino country“. 2003 m. Lietuvos radijuje surengtas tikro garso koncertas. Daug koncertuojame su kantri šokių kolektyvu „Salūnas“. Grupė koncertavo Vokietijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Italijoje, Airijoje. Grupė „Karčema“ dažnai dalyvauja LRT laidose“.
2011 m. gegužę „Karčema“ išleido kompaktinę plokštelę „Parneš namo“, 2012 m. gruodį pasirodė „Karčemos“ geriausių dainų rinktinė.
2012 metais Remintai ir Vygantui Stoškams buvo įteikta „Lietuvininkų vilties“ premija. Prabėgo ketveri metai, tačiau šie žmonės užsidegimo dirbti savo miestui ir kraštui vis nestokoja. Juos nuolat supa jauni žmonės, kurie skatinami kurti, demonstruoti savo sugebėjimus.
Koncerto dalyviai
Šventės vedėjas ir grupės „Karčema“ vokalistas Rytis Kostiuška (beje, VSAT pareigūnas) nestokojo geros nuotaikos ir sąmojo. Džiaugėsi, kad šiame koncerte jis turi daug pareigų ir visur jam reikės suspėti. Apgailestavo, kad kolektyvas, paruošęs gerą dainininką ar muzikantą turi išleisti jį į studijas: „Gal reikės pasiimti kokį blogesnį mokinį, tada gal…“
Pirmosios į sceną išbėgo mažosios „Salūno“ šokėjos iš Žibų pradinės mokyklos, vadovaujamos Remintos Stoškuvienės, kurios įnešė Kalėdinės šviesos ir energijos. Žiūrovai negailėjo katučių.
Po „Karčemos“ pasirodymo į sceną pakilęs meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas „Karčemos“ kolektyvą ir jo vadovą Vygantą Stoškų 20 metų veiklos proga, sakė, kad „Karčema“ – vizitinė rajono kortelė, kolektyvas atstovauja rajonui televizijos laidose, įvairiose šventėse, renginiuose ir konkursuose. Kolektyvui Šilutės rajono vadovas padovanojo suvenyrinę „Laimės sagą“.
Koncerte su grupe „Karčema“ dainavo atlikėjos Rimantė Stankutė (pastaroji dar ir fotografavo koncerto akimirkas) ir Gintarė Muraulaitė, jau keturis kartus dalyvavusi „Pamario talentų“ konkurse. Beje, Vyganto Stoškaus organizuojamas konkursas „Pamario talentai“ padėjo atskleisti ne vieną talentingą atlikėją ar kolektyvą (dainininkė Greta Konaverskytė, Algirdas Leonavičius ir kiti).
Šoko „Salūno“ merginų grupė, vadovaujama Živilės Bartkienės, ir „Dakota“, vadovaujama nenuilstančios energingosios Remintos Stoškuvienės. Grojo šilutiškių jaunimo roko muzikos grupė „Random“ (šilutiškiai gimnazistai Nedas Aleksandrovas ir Martynas Kšatuckas, Pijus Oras). Vaikinų grupė dalyvavo „Pamario talentų“ konkurse ir buvo apdovanoti dviem prizais: europarlamentaras Zigmantas Balčytis ketvirtą kartą padovanojo kelionę į Strasbūrą ir Paryžių – ten važiuos du grupės „Random“ nariai; krepšinio klubas „Šilutė“ jiems skyrė metinį abonementą į visas NKL rungtynes, kur žais šilutiškiai.
Dainavo R. Dambrauskas
Kai į sceną išėjo dainininkas Romas Dambrauskas, kultūros ir pramogų centro salė ošė aplodismentais. Gerai šilutiškiams pažįstamas dainininkas pasveikino „Karčemą“ kūrybinio jubiliejaus proga, padovanojo šūsnį savo naujausių kompaktinių plokštelių ir padainavo keletą populiariausių savo dainų. Pasirodymą užbaigė daina „Naujieji metai“.
Birutė Morkevičienė

Mero Vytauto Laurinaičio dovanos „Karčemos“ vadovui Vygantui Stoškui ir renginio vedėjui Ryčiui Kostiuškai.

Mero Vytauto Laurinaičio dovanos „Karčemos“ vadovui Vygantui Stoškui ir renginio vedėjui Ryčiui Kostiuškai.

R. Dambrauskas pasirodymą užbaigė daina apie Naujuosius metus.

R. Dambrauskas pasirodymą užbaigė daina apie Naujuosius metus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite