Tamsiu metu – šviesios „Country Kalėdos“

Šilutės Kultūros ir pramogų centre prieš tikrąsias Kalėdas nuaidėjo „Country Kalėdos“. Žiūrovai buvo pakviesti į 20 metų gyvuojančios kantri grupės „Karčema“ (vadovas Vygantas Stoškus) ir dainininko Romo Dambrausko bendrą projektą „Country Kalėdos Šilutėje“. Koncerto svečiai: šokių kolektyvas „Salūnas“, „Dakota“, jaunimo roko muzikos grupė „Random“.

20 metų gyvuojanti kantri grupė „Karčema“ ir šventinio koncerto svečias Romas Dambrauskas.

20 metų gyvuojanti kantri grupė „Karčema“ ir šventinio koncerto svečias Romas Dambrauskas.

Net patys nesitikėjo…
Net patys muzikantai ir organizatoriai tikriausiai nesitikėjo, kad Kultūros ir pramogų centro salė bus pilnutėlė – artėjant metų pabaigai pasidžiaugti kolektyvo nuveiktais darbais susirinko daug šilutiškių. Aidėjo nuoširdūs plojimai, scenoje puikavosi papuošta Kalėdų eglutė, ekrane nuolat keitėsi miesto vaizdai ir rėmėjų firmų logotipai.

Kolektyvas, prieš 20 metų pasivadinęs „Karčema“ groja Country (tariama kañtri). Šis stilius išsivystė pietinėse JAV valstijose. Jos šaknys – tradicinė liaudies, airiška, keltų muzika, gospel, bliuzas. Lietuvos country muzikos tėvu laikomas Vytautas Babravičius, kuris 1979 m. įkūrė pirmąją Lietuvoje tokios muzikos grupę „Deficitai“.

Grupės vadovas Vygantas Stoškus pasakoja: „Karčema“ susikūrė 1996 m. Keletą metų grupė daugiau grojo savo rajono ir respublikinėse kaimo kapelų šventėse. „Jonio“ grupės vadovui P. Trijoniui sužinojus apie „Karčemos“ muzikantų bandymą groti lietuvišką kantri muziką, 1998 m. vasarą buvome pakviesti dalyvauti kantri muzikos festivalyje „Šerifo atostogos“ Tauragėje. Tai buvo didžiausias įkvėpimas groti šiuo stiliumi. Nuo ano festivalio grupė pradėjo rimčiau domėtis ir groti kantri muziką, nors neatsisakydavo dalyvauti ir liaudiškos muzikos šventėse.
1999 m. grupė savo repeticijų salėje įrašė pirmąją kasetę, kurioje skambėjo ir liaudiška, ir kantri muzika. „Karčema“ toliau bendraudama su grupe „Jonis“ ir V. Stakėnu buvo kviečiama į lietuviškos kantri muzikos festivalius: „Country Joninės“, „Šerifo atostogos“, „Baltų kantri“, o 2002 m. dalyvavome tarptautiniame kantri muzikos festivalyje „Visagino country“. 2003 m. Lietuvos radijuje surengtas tikro garso koncertas. Daug koncertuojame su kantri šokių kolektyvu „Salūnas“. Grupė koncertavo Vokietijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Italijoje, Airijoje. Grupė „Karčema“ dažnai dalyvauja LRT laidose“.
2011 m. gegužę „Karčema“ išleido kompaktinę plokštelę „Parneš namo“, 2012 m. gruodį pasirodė „Karčemos“ geriausių dainų rinktinė.
2012 metais Remintai ir Vygantui Stoškams buvo įteikta „Lietuvininkų vilties“ premija. Prabėgo ketveri metai, tačiau šie žmonės užsidegimo dirbti savo miestui ir kraštui vis nestokoja. Juos nuolat supa jauni žmonės, kurie skatinami kurti, demonstruoti savo sugebėjimus.
Koncerto dalyviai
Šventės vedėjas ir grupės „Karčema“ vokalistas Rytis Kostiuška (beje, VSAT pareigūnas) nestokojo geros nuotaikos ir sąmojo. Džiaugėsi, kad šiame koncerte jis turi daug pareigų ir visur jam reikės suspėti. Apgailestavo, kad kolektyvas, paruošęs gerą dainininką ar muzikantą turi išleisti jį į studijas: „Gal reikės pasiimti kokį blogesnį mokinį, tada gal…“
Pirmosios į sceną išbėgo mažosios „Salūno“ šokėjos iš Žibų pradinės mokyklos, vadovaujamos Remintos Stoškuvienės, kurios įnešė Kalėdinės šviesos ir energijos. Žiūrovai negailėjo katučių.
Po „Karčemos“ pasirodymo į sceną pakilęs meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas „Karčemos“ kolektyvą ir jo vadovą Vygantą Stoškų 20 metų veiklos proga, sakė, kad „Karčema“ – vizitinė rajono kortelė, kolektyvas atstovauja rajonui televizijos laidose, įvairiose šventėse, renginiuose ir konkursuose. Kolektyvui Šilutės rajono vadovas padovanojo suvenyrinę „Laimės sagą“.
Koncerte su grupe „Karčema“ dainavo atlikėjos Rimantė Stankutė (pastaroji dar ir fotografavo koncerto akimirkas) ir Gintarė Muraulaitė, jau keturis kartus dalyvavusi „Pamario talentų“ konkurse. Beje, Vyganto Stoškaus organizuojamas konkursas „Pamario talentai“ padėjo atskleisti ne vieną talentingą atlikėją ar kolektyvą (dainininkė Greta Konaverskytė, Algirdas Leonavičius ir kiti).
Šoko „Salūno“ merginų grupė, vadovaujama Živilės Bartkienės, ir „Dakota“, vadovaujama nenuilstančios energingosios Remintos Stoškuvienės. Grojo šilutiškių jaunimo roko muzikos grupė „Random“ (šilutiškiai gimnazistai Nedas Aleksandrovas ir Martynas Kšatuckas, Pijus Oras). Vaikinų grupė dalyvavo „Pamario talentų“ konkurse ir buvo apdovanoti dviem prizais: europarlamentaras Zigmantas Balčytis ketvirtą kartą padovanojo kelionę į Strasbūrą ir Paryžių – ten važiuos du grupės „Random“ nariai; krepšinio klubas „Šilutė“ jiems skyrė metinį abonementą į visas NKL rungtynes, kur žais šilutiškiai.
Dainavo R. Dambrauskas
Kai į sceną išėjo dainininkas Romas Dambrauskas, kultūros ir pramogų centro salė ošė aplodismentais. Gerai šilutiškiams pažįstamas dainininkas pasveikino „Karčemą“ kūrybinio jubiliejaus proga, padovanojo šūsnį savo naujausių kompaktinių plokštelių ir padainavo keletą populiariausių savo dainų. Pasirodymą užbaigė daina „Naujieji metai“.
Birutė Morkevičienė

Mero Vytauto Laurinaičio dovanos „Karčemos“ vadovui Vygantui Stoškui ir renginio vedėjui Ryčiui Kostiuškai.

Mero Vytauto Laurinaičio dovanos „Karčemos“ vadovui Vygantui Stoškui ir renginio vedėjui Ryčiui Kostiuškai.

R. Dambrauskas pasirodymą užbaigė daina apie Naujuosius metus.

R. Dambrauskas pasirodymą užbaigė daina apie Naujuosius metus.

 

Hits: 290

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite