Tamsiu metu – šviesios „Country Kalėdos“

Šilutės Kultūros ir pramogų centre prieš tikrąsias Kalėdas nuaidėjo „Country Kalėdos“. Žiūrovai buvo pakviesti į 20 metų gyvuojančios kantri grupės „Karčema“ (vadovas Vygantas Stoškus) ir dainininko Romo Dambrausko bendrą projektą „Country Kalėdos Šilutėje“. Koncerto svečiai: šokių kolektyvas „Salūnas“, „Dakota“, jaunimo roko muzikos grupė „Random“.

20 metų gyvuojanti kantri grupė „Karčema“ ir šventinio koncerto svečias Romas Dambrauskas.

20 metų gyvuojanti kantri grupė „Karčema“ ir šventinio koncerto svečias Romas Dambrauskas.

Net patys nesitikėjo…
Net patys muzikantai ir organizatoriai tikriausiai nesitikėjo, kad Kultūros ir pramogų centro salė bus pilnutėlė – artėjant metų pabaigai pasidžiaugti kolektyvo nuveiktais darbais susirinko daug šilutiškių. Aidėjo nuoširdūs plojimai, scenoje puikavosi papuošta Kalėdų eglutė, ekrane nuolat keitėsi miesto vaizdai ir rėmėjų firmų logotipai.

Kolektyvas, prieš 20 metų pasivadinęs „Karčema“ groja Country (tariama kañtri). Šis stilius išsivystė pietinėse JAV valstijose. Jos šaknys – tradicinė liaudies, airiška, keltų muzika, gospel, bliuzas. Lietuvos country muzikos tėvu laikomas Vytautas Babravičius, kuris 1979 m. įkūrė pirmąją Lietuvoje tokios muzikos grupę „Deficitai“.

Grupės vadovas Vygantas Stoškus pasakoja: „Karčema“ susikūrė 1996 m. Keletą metų grupė daugiau grojo savo rajono ir respublikinėse kaimo kapelų šventėse. „Jonio“ grupės vadovui P. Trijoniui sužinojus apie „Karčemos“ muzikantų bandymą groti lietuvišką kantri muziką, 1998 m. vasarą buvome pakviesti dalyvauti kantri muzikos festivalyje „Šerifo atostogos“ Tauragėje. Tai buvo didžiausias įkvėpimas groti šiuo stiliumi. Nuo ano festivalio grupė pradėjo rimčiau domėtis ir groti kantri muziką, nors neatsisakydavo dalyvauti ir liaudiškos muzikos šventėse.
1999 m. grupė savo repeticijų salėje įrašė pirmąją kasetę, kurioje skambėjo ir liaudiška, ir kantri muzika. „Karčema“ toliau bendraudama su grupe „Jonis“ ir V. Stakėnu buvo kviečiama į lietuviškos kantri muzikos festivalius: „Country Joninės“, „Šerifo atostogos“, „Baltų kantri“, o 2002 m. dalyvavome tarptautiniame kantri muzikos festivalyje „Visagino country“. 2003 m. Lietuvos radijuje surengtas tikro garso koncertas. Daug koncertuojame su kantri šokių kolektyvu „Salūnas“. Grupė koncertavo Vokietijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Italijoje, Airijoje. Grupė „Karčema“ dažnai dalyvauja LRT laidose“.
2011 m. gegužę „Karčema“ išleido kompaktinę plokštelę „Parneš namo“, 2012 m. gruodį pasirodė „Karčemos“ geriausių dainų rinktinė.
2012 metais Remintai ir Vygantui Stoškams buvo įteikta „Lietuvininkų vilties“ premija. Prabėgo ketveri metai, tačiau šie žmonės užsidegimo dirbti savo miestui ir kraštui vis nestokoja. Juos nuolat supa jauni žmonės, kurie skatinami kurti, demonstruoti savo sugebėjimus.
Koncerto dalyviai
Šventės vedėjas ir grupės „Karčema“ vokalistas Rytis Kostiuška (beje, VSAT pareigūnas) nestokojo geros nuotaikos ir sąmojo. Džiaugėsi, kad šiame koncerte jis turi daug pareigų ir visur jam reikės suspėti. Apgailestavo, kad kolektyvas, paruošęs gerą dainininką ar muzikantą turi išleisti jį į studijas: „Gal reikės pasiimti kokį blogesnį mokinį, tada gal…“
Pirmosios į sceną išbėgo mažosios „Salūno“ šokėjos iš Žibų pradinės mokyklos, vadovaujamos Remintos Stoškuvienės, kurios įnešė Kalėdinės šviesos ir energijos. Žiūrovai negailėjo katučių.
Po „Karčemos“ pasirodymo į sceną pakilęs meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas „Karčemos“ kolektyvą ir jo vadovą Vygantą Stoškų 20 metų veiklos proga, sakė, kad „Karčema“ – vizitinė rajono kortelė, kolektyvas atstovauja rajonui televizijos laidose, įvairiose šventėse, renginiuose ir konkursuose. Kolektyvui Šilutės rajono vadovas padovanojo suvenyrinę „Laimės sagą“.
Koncerte su grupe „Karčema“ dainavo atlikėjos Rimantė Stankutė (pastaroji dar ir fotografavo koncerto akimirkas) ir Gintarė Muraulaitė, jau keturis kartus dalyvavusi „Pamario talentų“ konkurse. Beje, Vyganto Stoškaus organizuojamas konkursas „Pamario talentai“ padėjo atskleisti ne vieną talentingą atlikėją ar kolektyvą (dainininkė Greta Konaverskytė, Algirdas Leonavičius ir kiti).
Šoko „Salūno“ merginų grupė, vadovaujama Živilės Bartkienės, ir „Dakota“, vadovaujama nenuilstančios energingosios Remintos Stoškuvienės. Grojo šilutiškių jaunimo roko muzikos grupė „Random“ (šilutiškiai gimnazistai Nedas Aleksandrovas ir Martynas Kšatuckas, Pijus Oras). Vaikinų grupė dalyvavo „Pamario talentų“ konkurse ir buvo apdovanoti dviem prizais: europarlamentaras Zigmantas Balčytis ketvirtą kartą padovanojo kelionę į Strasbūrą ir Paryžių – ten važiuos du grupės „Random“ nariai; krepšinio klubas „Šilutė“ jiems skyrė metinį abonementą į visas NKL rungtynes, kur žais šilutiškiai.
Dainavo R. Dambrauskas
Kai į sceną išėjo dainininkas Romas Dambrauskas, kultūros ir pramogų centro salė ošė aplodismentais. Gerai šilutiškiams pažįstamas dainininkas pasveikino „Karčemą“ kūrybinio jubiliejaus proga, padovanojo šūsnį savo naujausių kompaktinių plokštelių ir padainavo keletą populiariausių savo dainų. Pasirodymą užbaigė daina „Naujieji metai“.
Birutė Morkevičienė

Mero Vytauto Laurinaičio dovanos „Karčemos“ vadovui Vygantui Stoškui ir renginio vedėjui Ryčiui Kostiuškai.

Mero Vytauto Laurinaičio dovanos „Karčemos“ vadovui Vygantui Stoškui ir renginio vedėjui Ryčiui Kostiuškai.

R. Dambrauskas pasirodymą užbaigė daina apie Naujuosius metus.

R. Dambrauskas pasirodymą užbaigė daina apie Naujuosius metus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite