Šventinė savaitė baigėsi dideliu gaisru

Šeštadienį didelis gaisras kilo Sugintų kaime (Žemaičių Naumiesčio sen.). Sudegė Zofijai Endriukaitienei priklausantis medinis namas. Nors sprogo dujų balionas, žmonių gaisro metu nenukentėjo.

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Sugintų kaime sudegė Zofijai Endriukaitienei priklausantis medinis namas. Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Sugintų kaime sudegė Zofijai Endriukaitienei priklausantis medinis namas.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.

Pasak Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Rimanto Mačijausko, 2017 metai ugniagesiams prasidėjo gana ramiai. Tiesa, sausio pirmą dieną užsiliepsnojo du automobiliai, tačiau iki pat praėjusio šeštadienio pavakarės tai ir buvo didžiausios bėdos.
Sausio 7 d. 17.11 val. buvo gautas pranešimas, kad Sugintuose dega medinis gyvenamasis namas su mansarda. Ugniagesiai nelaimės vietoje buvo už 10 minučių. Gaisrą gesino Šilutės, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto ugniagesiai. 17 val. 32 min. sprogo dujų balionas. Nepaisant ugniagesių pastangų, sudegė 78 kv. m ploto statinio šiferiu dengtas stogas, trys kambariai išdegė, o vienas sulietas vandeniu, į pastatą sukrito medinės perdangos. Pavyko išgelbėti netoliese buvusią lauko virtuvę ir sandėliuką. Galutinai ugnis buvo sutramdyta tik prieš vidurnaktį – 23.56 val.
Gaisro priežastys kol kas neišaiškintos. Spėjama, kad jis kilo dėl elektros instaliacijos ar krosnies gedimo. Padegimo versija atmetama.
Šio gaisro metu pirmą kartą rimtai išbandytos naujos gaisro gesinimui skirtos automobilinės cisternos „Tatra“ galimybės. Iki tol naujai technikai teko gesinti tik nedideles liepsnas. Autocisterna gauta 2016 metų pabaigoje, jos talpa du kartus didesnė nei iki šiol turėtų. „Tatra“ galima vežti iki 9,6 t vandens. Technika įsigyta įgyvendinant 2014–2020 m. Europos Sąjungos investicijų programą.

Šilutės ugniagesiai prie naujosios  autocisternos „Tatra“.

Šilutės ugniagesiai prie naujosios autocisternos „Tatra“.

Šilutei skirtoji „Tatra“ kainavo 300 tūkst. eurų, panašus, tik truputį mažesnis automobilis skirtas kaimyninės Pagėgių savivaldybės ugniagesiams. Autocisterna gana gerai pritaikyta mūsų sąlygoms, pavyzdžiui, gali įveikti 1,2–1,4 metro gylio brastą. Leidžiamas vandens lygis pažymėtas ant automobilio durelių. Mėlyna spalva pažymėtas maksimalus 1,2 metro gylis, o geltona juosta – 1,4 metro – šį gylį viršyti jau pavojinga, nes vanduo gali užlieti mechanizmus.
„Blogai, kad naujos autocisternos sistemos neapsaugotos nuo ledų. Tačiau, jeigu reikėtų padėti žmonėms, važiuotume vis tiek, nors techniką ir apgadintume“, – sakė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas. Jis pridūrė, kad su didele naująja technika labai sunku dirbti Šilutės mieste. Į daugelį gatvių, ypač Knygnešių, su ja įvažiuoti neįmanoma. Ir ne tik didžiule „Tatra“ – pas ligonius sunkiai atvyksta ir medikai. Žadama siūlyti eismą Knygnešių gatvėje padaryti vienos krypties, bent žiemą.
Be darbo nestovi ir kita technika. Gelbėtojai paruošė eksploatacijai ratinę amfibiją. Jos prireiktų, jeigu nakties metu, kai reguliarus susisiekimas su Rusne nutrūksta, skubiai tektų gabenti žmones.
2017 metus Šilutės ugniagesiai pradeda laukdami įkurtuvių. Šią vasarą tikimasi užbaigti statyti naująsias patalpas, nors pagal projektą tai numatyta padaryti 2018 m. liepą. Šiuo metu atlikta 90 proc. visų planuotų darbų. Iš 1,5 mln. eurų liko įsisavinti 265 tūkstančius. Šilutės PGT viršininkas pasidžiaugė, kad techniką galima saugoti 9 naujuose garažuose, kur numatytos vietos plovimui ir remontui. Šilutiškiai pagaliau turės bokštą treniruotėms. Iki šiol treniruotis jie vykdavo į Klaipėdą.
Rimantas Mačijauskas ragina žmones atsargiai elgtis ant ledo, ypač atidžiai stebėti vaikus. Anot Šilutės PGT viršininko, nors spaudė šaltukas ir atrodo, kad ledas turėtų būti tvirtas, daugelyje vietų taip nėra. Kai kur vandens telkinius padengė akytas sušalęs sniegas, kuris daug silpnesnis už ledą. Žiojėja nemažai properšų.

Ratinės amfibijos prireiktų, jeigu nakties metu, kai reguliarus susisiekimas su Rusne nutrūksta, skubiai tektų gabenti medikus.

Ratinės amfibijos prireiktų, jeigu nakties metu, kai reguliarus susisiekimas su Rusne nutrūksta, skubiai tektų gabenti medikus.

Vaidotas VILKAS

Hits: 668

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo balandžio 20 dienos draudžiama žvejoti karšius

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose žvejoti karšius (išskyrus karšių žvejybą polderiuose). Karšių žvejyba draudžiama iki gegužės 20 d. „Kaip ir kiekvienais metais, norime atkreipti žvejų dėmesį, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas žvejoti karšius. Aplinkosaugininkai ypatingą dėmesį skirs tiems ruožams, kuriuose yra pagrindinės šių žuvų nerštavietės“, – teigė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas. Pasak aplinkosaugininko, karšiai – viena gausiausių žuvų populiacijų. Tai vyraujanti Kuršių

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Taip pat skaitykite