Šventinė savaitė baigėsi dideliu gaisru

Šeštadienį didelis gaisras kilo Sugintų kaime (Žemaičių Naumiesčio sen.). Sudegė Zofijai Endriukaitienei priklausantis medinis namas. Nors sprogo dujų balionas, žmonių gaisro metu nenukentėjo.

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Sugintų kaime sudegė Zofijai Endriukaitienei priklausantis medinis namas. Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Sugintų kaime sudegė Zofijai Endriukaitienei priklausantis medinis namas.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.

Pasak Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Rimanto Mačijausko, 2017 metai ugniagesiams prasidėjo gana ramiai. Tiesa, sausio pirmą dieną užsiliepsnojo du automobiliai, tačiau iki pat praėjusio šeštadienio pavakarės tai ir buvo didžiausios bėdos.
Sausio 7 d. 17.11 val. buvo gautas pranešimas, kad Sugintuose dega medinis gyvenamasis namas su mansarda. Ugniagesiai nelaimės vietoje buvo už 10 minučių. Gaisrą gesino Šilutės, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto ugniagesiai. 17 val. 32 min. sprogo dujų balionas. Nepaisant ugniagesių pastangų, sudegė 78 kv. m ploto statinio šiferiu dengtas stogas, trys kambariai išdegė, o vienas sulietas vandeniu, į pastatą sukrito medinės perdangos. Pavyko išgelbėti netoliese buvusią lauko virtuvę ir sandėliuką. Galutinai ugnis buvo sutramdyta tik prieš vidurnaktį – 23.56 val.
Gaisro priežastys kol kas neišaiškintos. Spėjama, kad jis kilo dėl elektros instaliacijos ar krosnies gedimo. Padegimo versija atmetama.
Šio gaisro metu pirmą kartą rimtai išbandytos naujos gaisro gesinimui skirtos automobilinės cisternos „Tatra“ galimybės. Iki tol naujai technikai teko gesinti tik nedideles liepsnas. Autocisterna gauta 2016 metų pabaigoje, jos talpa du kartus didesnė nei iki šiol turėtų. „Tatra“ galima vežti iki 9,6 t vandens. Technika įsigyta įgyvendinant 2014–2020 m. Europos Sąjungos investicijų programą.

Šilutės ugniagesiai prie naujosios  autocisternos „Tatra“.

Šilutės ugniagesiai prie naujosios autocisternos „Tatra“.

Šilutei skirtoji „Tatra“ kainavo 300 tūkst. eurų, panašus, tik truputį mažesnis automobilis skirtas kaimyninės Pagėgių savivaldybės ugniagesiams. Autocisterna gana gerai pritaikyta mūsų sąlygoms, pavyzdžiui, gali įveikti 1,2–1,4 metro gylio brastą. Leidžiamas vandens lygis pažymėtas ant automobilio durelių. Mėlyna spalva pažymėtas maksimalus 1,2 metro gylis, o geltona juosta – 1,4 metro – šį gylį viršyti jau pavojinga, nes vanduo gali užlieti mechanizmus.
„Blogai, kad naujos autocisternos sistemos neapsaugotos nuo ledų. Tačiau, jeigu reikėtų padėti žmonėms, važiuotume vis tiek, nors techniką ir apgadintume“, – sakė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas. Jis pridūrė, kad su didele naująja technika labai sunku dirbti Šilutės mieste. Į daugelį gatvių, ypač Knygnešių, su ja įvažiuoti neįmanoma. Ir ne tik didžiule „Tatra“ – pas ligonius sunkiai atvyksta ir medikai. Žadama siūlyti eismą Knygnešių gatvėje padaryti vienos krypties, bent žiemą.
Be darbo nestovi ir kita technika. Gelbėtojai paruošė eksploatacijai ratinę amfibiją. Jos prireiktų, jeigu nakties metu, kai reguliarus susisiekimas su Rusne nutrūksta, skubiai tektų gabenti žmones.
2017 metus Šilutės ugniagesiai pradeda laukdami įkurtuvių. Šią vasarą tikimasi užbaigti statyti naująsias patalpas, nors pagal projektą tai numatyta padaryti 2018 m. liepą. Šiuo metu atlikta 90 proc. visų planuotų darbų. Iš 1,5 mln. eurų liko įsisavinti 265 tūkstančius. Šilutės PGT viršininkas pasidžiaugė, kad techniką galima saugoti 9 naujuose garažuose, kur numatytos vietos plovimui ir remontui. Šilutiškiai pagaliau turės bokštą treniruotėms. Iki šiol treniruotis jie vykdavo į Klaipėdą.
Rimantas Mačijauskas ragina žmones atsargiai elgtis ant ledo, ypač atidžiai stebėti vaikus. Anot Šilutės PGT viršininko, nors spaudė šaltukas ir atrodo, kad ledas turėtų būti tvirtas, daugelyje vietų taip nėra. Kai kur vandens telkinius padengė akytas sušalęs sniegas, kuris daug silpnesnis už ledą. Žiojėja nemažai properšų.

Ratinės amfibijos prireiktų, jeigu nakties metu, kai reguliarus susisiekimas su Rusne nutrūksta, skubiai tektų gabenti medikus.

Ratinės amfibijos prireiktų, jeigu nakties metu, kai reguliarus susisiekimas su Rusne nutrūksta, skubiai tektų gabenti medikus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite