Šventinė savaitė baigėsi dideliu gaisru

Šeštadienį didelis gaisras kilo Sugintų kaime (Žemaičių Naumiesčio sen.). Sudegė Zofijai Endriukaitienei priklausantis medinis namas. Nors sprogo dujų balionas, žmonių gaisro metu nenukentėjo.

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Sugintų kaime sudegė Zofijai Endriukaitienei priklausantis medinis namas. Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Sugintų kaime sudegė Zofijai Endriukaitienei priklausantis medinis namas.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.

Pasak Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Rimanto Mačijausko, 2017 metai ugniagesiams prasidėjo gana ramiai. Tiesa, sausio pirmą dieną užsiliepsnojo du automobiliai, tačiau iki pat praėjusio šeštadienio pavakarės tai ir buvo didžiausios bėdos.
Sausio 7 d. 17.11 val. buvo gautas pranešimas, kad Sugintuose dega medinis gyvenamasis namas su mansarda. Ugniagesiai nelaimės vietoje buvo už 10 minučių. Gaisrą gesino Šilutės, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto ugniagesiai. 17 val. 32 min. sprogo dujų balionas. Nepaisant ugniagesių pastangų, sudegė 78 kv. m ploto statinio šiferiu dengtas stogas, trys kambariai išdegė, o vienas sulietas vandeniu, į pastatą sukrito medinės perdangos. Pavyko išgelbėti netoliese buvusią lauko virtuvę ir sandėliuką. Galutinai ugnis buvo sutramdyta tik prieš vidurnaktį – 23.56 val.
Gaisro priežastys kol kas neišaiškintos. Spėjama, kad jis kilo dėl elektros instaliacijos ar krosnies gedimo. Padegimo versija atmetama.
Šio gaisro metu pirmą kartą rimtai išbandytos naujos gaisro gesinimui skirtos automobilinės cisternos „Tatra“ galimybės. Iki tol naujai technikai teko gesinti tik nedideles liepsnas. Autocisterna gauta 2016 metų pabaigoje, jos talpa du kartus didesnė nei iki šiol turėtų. „Tatra“ galima vežti iki 9,6 t vandens. Technika įsigyta įgyvendinant 2014–2020 m. Europos Sąjungos investicijų programą.

Šilutės ugniagesiai prie naujosios  autocisternos „Tatra“.

Šilutės ugniagesiai prie naujosios autocisternos „Tatra“.

Šilutei skirtoji „Tatra“ kainavo 300 tūkst. eurų, panašus, tik truputį mažesnis automobilis skirtas kaimyninės Pagėgių savivaldybės ugniagesiams. Autocisterna gana gerai pritaikyta mūsų sąlygoms, pavyzdžiui, gali įveikti 1,2–1,4 metro gylio brastą. Leidžiamas vandens lygis pažymėtas ant automobilio durelių. Mėlyna spalva pažymėtas maksimalus 1,2 metro gylis, o geltona juosta – 1,4 metro – šį gylį viršyti jau pavojinga, nes vanduo gali užlieti mechanizmus.
„Blogai, kad naujos autocisternos sistemos neapsaugotos nuo ledų. Tačiau, jeigu reikėtų padėti žmonėms, važiuotume vis tiek, nors techniką ir apgadintume“, – sakė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas. Jis pridūrė, kad su didele naująja technika labai sunku dirbti Šilutės mieste. Į daugelį gatvių, ypač Knygnešių, su ja įvažiuoti neįmanoma. Ir ne tik didžiule „Tatra“ – pas ligonius sunkiai atvyksta ir medikai. Žadama siūlyti eismą Knygnešių gatvėje padaryti vienos krypties, bent žiemą.
Be darbo nestovi ir kita technika. Gelbėtojai paruošė eksploatacijai ratinę amfibiją. Jos prireiktų, jeigu nakties metu, kai reguliarus susisiekimas su Rusne nutrūksta, skubiai tektų gabenti žmones.
2017 metus Šilutės ugniagesiai pradeda laukdami įkurtuvių. Šią vasarą tikimasi užbaigti statyti naująsias patalpas, nors pagal projektą tai numatyta padaryti 2018 m. liepą. Šiuo metu atlikta 90 proc. visų planuotų darbų. Iš 1,5 mln. eurų liko įsisavinti 265 tūkstančius. Šilutės PGT viršininkas pasidžiaugė, kad techniką galima saugoti 9 naujuose garažuose, kur numatytos vietos plovimui ir remontui. Šilutiškiai pagaliau turės bokštą treniruotėms. Iki šiol treniruotis jie vykdavo į Klaipėdą.
Rimantas Mačijauskas ragina žmones atsargiai elgtis ant ledo, ypač atidžiai stebėti vaikus. Anot Šilutės PGT viršininko, nors spaudė šaltukas ir atrodo, kad ledas turėtų būti tvirtas, daugelyje vietų taip nėra. Kai kur vandens telkinius padengė akytas sušalęs sniegas, kuris daug silpnesnis už ledą. Žiojėja nemažai properšų.

Ratinės amfibijos prireiktų, jeigu nakties metu, kai reguliarus susisiekimas su Rusne nutrūksta, skubiai tektų gabenti medikus.

Ratinės amfibijos prireiktų, jeigu nakties metu, kai reguliarus susisiekimas su Rusne nutrūksta, skubiai tektų gabenti medikus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite