Švėkšnoje nuaidėjo Dvaro šventė

„Pasidžiaukime tais, kurie šalia, prisiminkime tuos, kurie toli, ir tuos, kurie išėjo…“ – tokiais žodžiais į susirinkusiuosius Švėkšnos parke kreipėsi seniūnas Alfonsas Šeputis liepos 30 d., šeštadienį, kai visų keliai suko į garsiąją šių metų Švėkšnos dvaro šventę. 

Šv. Jokūbo statulėlė įteikta Vaidotui Bliūdžiui, garsiam Švėkšnos krašto vėtrungių meistrui, laivadirbiui, dailidei, skulptūrų kūrėjui, restauratoriui. Šią statulėlę išdrožė Kęstutis Paulauskas (kairėje), o įteikė Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Šv. Jokūbo statulėlė įteikta Vaidotui Bliūdžiui, garsiam Švėkšnos krašto vėtrungių meistrui, laivadirbiui, dailidei, skulptūrų kūrėjui, restauratoriui. Šią statulėlę išdrožė Kęstutis Paulauskas (kairėje), o įteikė Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Pagerbtieji
Jau net 20 Švėkšnos seniūnijos kraštui ištikimų ir nusipelniusių asmenų apdovanota šv. Jokūbo statulėle ir pažymėjimu, kad yra įvertinti už nuopelnus kultūrai, už krašto puoselėjimą ir garsinimą. Šįkart Kęstučio Paulausko išdrožta šv. Jokūbo statulėlė įteikta garsiam kūrėjui Vaidotui Bliūdžiui, šiuo apdovanojimu įvertintam už Švėkšnos krašto garsinimą ir bendruomeniškumą. V. Bliūdžiaus sumeistrauta vėtrungė yra padovanota net Romos Popiežiui, įvairių šalių ambasadoriams, garsiems Lietuvos asmenims. V. Bliūdžius daro vėtrunges, yra talentingas dailidė, laivadirbys, skulptorius, restauratorius.
Garbingų apdovanojimų gavo ir 8 tvarkingiausių ir gražiausių sodybų šeimininkai: Pranciška ir Zenonas Kiudžiai, Edita ir Kęstutis Kaktos, Ana ir Sigitas Lengvinai, Eleonora ir Algirdas Vingiai, Edita ir Audrius Gaisriai kartu su Aldona ir Domininku Raukčiais, Daiva Zimkutė, Alma ir Romas Kačinskai, Rūta ir Juozas Alsiai.

Rankų lenkimas sudomino
Švėkšnos dvaro šventės programoje buvo įvairių sporto rungčių: gatvės krepšinio, šuolių į tolį. Ypač didelio žiūrovų ir dalyvių dėmesio sulaukė rankų lenkimas. Parke prieš susėdusius žiūrovus bei sceną pastačius rankų lenkimo stalą, jį bemat apspito ir norintieji išbandyti rankų stiprumą, ir smalsuoliai. Rungėsi merginos, moterys, tačiau visų žvilgsniai krypo į atletiškos išvaizdos du vaikinus iš Šilutės ir Žemaičių Naumiesčio. Būtent jų dvikova finale prikaustė visų žvilgsnius.
Pirmosios vietos laimėtojas Oskaras Girskis kopė į sceną atsiimti taurės, piniginio prizo ir šventinių dovanų. Šis iš Žemaičių Naumiesčio atvykęs vaikinas jau ne kartą garsino Šilutės kraštą, Lietuvą ir Europos bei pasaulio rankų lenkimo čempionatuose, yra laimėjęs prizinių vietų bei garbingų apdovanojimų. Vaikinas – kuklus, daug sportuoja, išvaizda tikrai skiriasi nuo bendraamžių, tačiau pripažino, kad tam reikia ištvermės, užsispyrimo ir… pinigų, nors mesti sporto tikrai neketina.
Antrąją vietą iškovojo irgi sportiškos išvaizdos Domantas Budrikas iš Šilutės. Iš moterų grupės į sceną atsiimti apdovanojimo kilo Rita Urbonaitė.

Rankų lenkimo finalinė kova – pergalę šventė Osvaldas Girskis (kairėje), Domantas Budrikas liko antras.gerbti, ir apdovanoti.

Jaunųjų švėkšniškių koncertas
Į sceną vienas po kito kilo jaunieji šokėjai, muzikantai, dainininkai. Šis koncertas buvo įspūdingas, ant žiūrovams skirtų suolų nebuvo nė vienos laisvos vietos. Ernesta Klumbytė dainavo su savo mama Žaneta, šoko tautiniais rūbais pasipuošę vaikai, skambėjo akordeono muzika. Seniūnas A. Šeputis, padėkojęs Švėkšnos vaikams už šią dovaną, mokytojai Onutei Jurjonienei įteikė didelį Jokūbo saldainį visiems koncertavusiems vaikams. Vienas paklausė, kaip tą vieną saldainį pasidalinti? Tačiau atplėšus saldainio galą, visi iš ten sėmėsi saujas saldainių ir džiūgavo taip apdovanoti.
Elegancija ir grakštumu išsiskyrė Švėkšnos „Šalnos“ šokių kolektyvas, mat nelengva suktis prieš saviškius žiūrovus: šiame kolektyve šoka ir pats seniūnas su žmona. Šoko, dainavo net keli kolektyvai: „Dainoriai“, ‚Vainuta“, „Veiviržas“, „Ašvelė“. Šįkart lietuvininkų tarme žiūrovus kalbino šilutiškė Indrė Skablauskaitė, vis aptarinėjusi su žiūrovais lietuvininkų ir žemaičių tautinius rūbus, papročius, tradicijas.

Šilutės r. savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė, Seimo narys Stasys Šedbaras ir prelatas Petras Stukas.

Daug svečių
Kai žirgo traukiama karieta per parką buvo atvežta Švėkšnos vėliava, garbė ją iškelti patikėta aktyviam jaunam žmogui Silvestrui Merliūnui. Susirinkusius į šventę pasveikino seniūnas A. Šeputis, Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, trijų bendruomenių pirmininkėms atvežęs po sveikinimą, nes šie metai – Bendruomenių metai.
Sveikinimai buvo skirti Švėkšnos bendruomenės lyderei Onutei Jurjonienei, švėkšniškių „Tėviškės“ draugijos vadovei Onai Pintverienei ir Stemplių kaimo bendruomenės pirmininkei Ramutei Kungienei. Po keletą sveikinimo žodžių tarė Savivaldybės tarybos nariai Sandra Tamašauskienė, Antanas Martinkus, Arūnas Kurlianskas, Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis, Stasys Šedbaras. Šventės metu po parką vaikščiojo ir Švėkšnos parapijos garbės klebonas, prelatas Petras Vincentas Stukas, maloniai pabendravęs su S. Tamašauskiene, S. Šedbaru, kitais.
Po iškilmių ir apdovanojimų su gitara į sceną kilo dainininkas Andrius Rimiškis, o seniūnas S. Šeputis maloniai pasitiko atvykusią dainininkę Irmą Jurgelevičiūtę. Koncertavo grupės „Ego“ ir „Hit“, buvo ir šventiniai fejerverkai. Tuo metu parkas prieš didelę sceną jau buvo pilnutėlis žiūrovų, kurių suvažiavo ir iš Šilutės bei kitų aplinkinių miestelių ir kaimų.
Buvo giros ir alaus, kvepėjo kepami šašlykai, moteris domino kvepalai, papuošalai, suknelės ir kepuraitės, piniginės gintaro gaminiai, vardiniai šaukšteliai..

Stasė SKUTULIENĖ

Kūrybingi švėkšniškiai bei Neįgaliųjų draugijos nariai prieigas prie Švėkšnos bažnyčios išpuošė gėlių kilimais bei iš žiedų sudėtu Švėkšnos herbu.

Kūrybingi švėkšniškiai bei Neįgaliųjų draugijos nariai prieigas prie Švėkšnos bažnyčios išpuošė gėlių kilimais bei iš žiedų sudėtu Švėkšnos herbu.

Dvaro šventės Švėkšnoje šokėjai, dainininkai ir žiūrovai.

Dvaro šventės Švėkšnoje šokėjai, dainininkai ir žiūrovai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Taip pat skaitykite