Sveikatos biuras skatina gyventi be tabako

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šeštą kartą birželio 1-ąją rajone surengė kasmetinę vienos dienos akciją „Gimiau nerūkantis“. Akcijos šūkis – „Leiskit gimti ir augti sveikam“.

Šilutės r. savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė (kairėje) ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasveikino Pasaulinę dieną be tabako pirmagimės Gerdos sulaukusią jauną mamą Violetą Krakytę.

Marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkanti“ arba „Gimiau nerūkantis“ ir kitomis dovanėlėmis apdovanojami gegužės 31 d. – Pasaulinę dieną be tabako – pasaulį išvydę naujagimiai. Akcija kiekvienais metais vyksta VšĮ Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje. Akcijos metu primenami vis gausėjantys faktai apie pragaištingą tėvų rūkymo poveikį vaikų sveikatai.
„Šios akcijos organizatoriai, matydami visuomenėje, o ypač tarp moterų, vis labiau plintantį rūkymą, siekia informuoti apie žalingus šio reiškinio padarinius ir paraginti saugoti vaikų ir kiekvieno žmogaus sveikatą“, – kalbėjo Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė. Šį kartą ji drauge su Savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskiene aplankė tris jaunas mamas.
Iš Vainuto seniūnijos Balčių kaimo atvykusiai Violetai Krakytei nerūkymo dieną gimė pirmoji dukrelė. Jau nutarta, kad mažylės vardas bus Gerda. Jaunoji mama sakė pati niekada nerūkiusi, tad tikisi, kad nerūkys ir dukrelė. Linkėdama auginti ją sveikai, marškinėlius, atminimo raštą ir knygelę įteikė V. Vaivadaitė, o I. Murauskienė – puokštę gėlių.

Vaidai Juožentytei gimęs sūnus – antras vaikas. Moteris su cigarete nedraugauja, o jos vyras Vitalijus Jurgaitis, planuoja nustoti rūkyti.

Kaimyninėje palatoje viešnios pasveikino taip pat Gorainių kaimo gyventojus Vaidą Juodžentytę ir Vitalijų Jurgaitį. Šiai šeimai gimė antras vaikas. Tėveliai dar nežino, kaip pavadins sūnelį – Laurynu ar Kostu. Mama Vaida taip pat sakė nerūkanti, o štai Vitalijus prisipažino su cigarete dar draugaujantis, bet rengiasi šio įpročio atsisakyti.
Šilutiškei Oksanai Ežerinskienei, naktį gimęs sūnus – jau trečias vaikas. Moteris sakė, kad yra rūkiusi, tačiau dar prieš gimstant antrajam vaikeliui šio įpročio atsikratė.
Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas apgailestauja, kad tiek daug aplinkui rūkančių moterų. „Aš nerūkau, ir negaliu žiūrėti, kai moterys rūko… Tai nesuderinama su moteriškumu. Deja, tokių pilna. Blogai ir vaikui, ir mamai. Geriau saldainį vietoje cigaretės pačiulptų“, – kalbėjo gydytojas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite