Sveikatos biuras skatina gyventi be tabako

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šeštą kartą birželio 1-ąją rajone surengė kasmetinę vienos dienos akciją „Gimiau nerūkantis“. Akcijos šūkis – „Leiskit gimti ir augti sveikam“.

Šilutės r. savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė (kairėje) ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasveikino Pasaulinę dieną be tabako pirmagimės Gerdos sulaukusią jauną mamą Violetą Krakytę.

Marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkanti“ arba „Gimiau nerūkantis“ ir kitomis dovanėlėmis apdovanojami gegužės 31 d. – Pasaulinę dieną be tabako – pasaulį išvydę naujagimiai. Akcija kiekvienais metais vyksta VšĮ Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje. Akcijos metu primenami vis gausėjantys faktai apie pragaištingą tėvų rūkymo poveikį vaikų sveikatai.
„Šios akcijos organizatoriai, matydami visuomenėje, o ypač tarp moterų, vis labiau plintantį rūkymą, siekia informuoti apie žalingus šio reiškinio padarinius ir paraginti saugoti vaikų ir kiekvieno žmogaus sveikatą“, – kalbėjo Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė. Šį kartą ji drauge su Savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskiene aplankė tris jaunas mamas.
Iš Vainuto seniūnijos Balčių kaimo atvykusiai Violetai Krakytei nerūkymo dieną gimė pirmoji dukrelė. Jau nutarta, kad mažylės vardas bus Gerda. Jaunoji mama sakė pati niekada nerūkiusi, tad tikisi, kad nerūkys ir dukrelė. Linkėdama auginti ją sveikai, marškinėlius, atminimo raštą ir knygelę įteikė V. Vaivadaitė, o I. Murauskienė – puokštę gėlių.

Vaidai Juožentytei gimęs sūnus – antras vaikas. Moteris su cigarete nedraugauja, o jos vyras Vitalijus Jurgaitis, planuoja nustoti rūkyti.

Kaimyninėje palatoje viešnios pasveikino taip pat Gorainių kaimo gyventojus Vaidą Juodžentytę ir Vitalijų Jurgaitį. Šiai šeimai gimė antras vaikas. Tėveliai dar nežino, kaip pavadins sūnelį – Laurynu ar Kostu. Mama Vaida taip pat sakė nerūkanti, o štai Vitalijus prisipažino su cigarete dar draugaujantis, bet rengiasi šio įpročio atsisakyti.
Šilutiškei Oksanai Ežerinskienei, naktį gimęs sūnus – jau trečias vaikas. Moteris sakė, kad yra rūkiusi, tačiau dar prieš gimstant antrajam vaikeliui šio įpročio atsikratė.
Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas apgailestauja, kad tiek daug aplinkui rūkančių moterų. „Aš nerūkau, ir negaliu žiūrėti, kai moterys rūko… Tai nesuderinama su moteriškumu. Deja, tokių pilna. Blogai ir vaikui, ir mamai. Geriau saldainį vietoje cigaretės pačiulptų“, – kalbėjo gydytojas.

Vaidotas VILKAS

Hits: 32

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite