Sveikatos biuras skatina gyventi be tabako

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šeštą kartą birželio 1-ąją rajone surengė kasmetinę vienos dienos akciją „Gimiau nerūkantis“. Akcijos šūkis – „Leiskit gimti ir augti sveikam“.

Šilutės r. savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė (kairėje) ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasveikino Pasaulinę dieną be tabako pirmagimės Gerdos sulaukusią jauną mamą Violetą Krakytę.

Marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkanti“ arba „Gimiau nerūkantis“ ir kitomis dovanėlėmis apdovanojami gegužės 31 d. – Pasaulinę dieną be tabako – pasaulį išvydę naujagimiai. Akcija kiekvienais metais vyksta VšĮ Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje. Akcijos metu primenami vis gausėjantys faktai apie pragaištingą tėvų rūkymo poveikį vaikų sveikatai.
„Šios akcijos organizatoriai, matydami visuomenėje, o ypač tarp moterų, vis labiau plintantį rūkymą, siekia informuoti apie žalingus šio reiškinio padarinius ir paraginti saugoti vaikų ir kiekvieno žmogaus sveikatą“, – kalbėjo Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė. Šį kartą ji drauge su Savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskiene aplankė tris jaunas mamas.
Iš Vainuto seniūnijos Balčių kaimo atvykusiai Violetai Krakytei nerūkymo dieną gimė pirmoji dukrelė. Jau nutarta, kad mažylės vardas bus Gerda. Jaunoji mama sakė pati niekada nerūkiusi, tad tikisi, kad nerūkys ir dukrelė. Linkėdama auginti ją sveikai, marškinėlius, atminimo raštą ir knygelę įteikė V. Vaivadaitė, o I. Murauskienė – puokštę gėlių.

Vaidai Juožentytei gimęs sūnus – antras vaikas. Moteris su cigarete nedraugauja, o jos vyras Vitalijus Jurgaitis, planuoja nustoti rūkyti.

Kaimyninėje palatoje viešnios pasveikino taip pat Gorainių kaimo gyventojus Vaidą Juodžentytę ir Vitalijų Jurgaitį. Šiai šeimai gimė antras vaikas. Tėveliai dar nežino, kaip pavadins sūnelį – Laurynu ar Kostu. Mama Vaida taip pat sakė nerūkanti, o štai Vitalijus prisipažino su cigarete dar draugaujantis, bet rengiasi šio įpročio atsisakyti.
Šilutiškei Oksanai Ežerinskienei, naktį gimęs sūnus – jau trečias vaikas. Moteris sakė, kad yra rūkiusi, tačiau dar prieš gimstant antrajam vaikeliui šio įpročio atsikratė.
Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas apgailestauja, kad tiek daug aplinkui rūkančių moterų. „Aš nerūkau, ir negaliu žiūrėti, kai moterys rūko… Tai nesuderinama su moteriškumu. Deja, tokių pilna. Blogai ir vaikui, ir mamai. Geriau saldainį vietoje cigaretės pačiulptų“, – kalbėjo gydytojas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite