Sveikatos biuras skatina gyventi be tabako

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šeštą kartą birželio 1-ąją rajone surengė kasmetinę vienos dienos akciją „Gimiau nerūkantis“. Akcijos šūkis – „Leiskit gimti ir augti sveikam“.

Šilutės r. savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė (kairėje) ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasveikino Pasaulinę dieną be tabako pirmagimės Gerdos sulaukusią jauną mamą Violetą Krakytę.

Marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkanti“ arba „Gimiau nerūkantis“ ir kitomis dovanėlėmis apdovanojami gegužės 31 d. – Pasaulinę dieną be tabako – pasaulį išvydę naujagimiai. Akcija kiekvienais metais vyksta VšĮ Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje. Akcijos metu primenami vis gausėjantys faktai apie pragaištingą tėvų rūkymo poveikį vaikų sveikatai.
„Šios akcijos organizatoriai, matydami visuomenėje, o ypač tarp moterų, vis labiau plintantį rūkymą, siekia informuoti apie žalingus šio reiškinio padarinius ir paraginti saugoti vaikų ir kiekvieno žmogaus sveikatą“, – kalbėjo Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė. Šį kartą ji drauge su Savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskiene aplankė tris jaunas mamas.
Iš Vainuto seniūnijos Balčių kaimo atvykusiai Violetai Krakytei nerūkymo dieną gimė pirmoji dukrelė. Jau nutarta, kad mažylės vardas bus Gerda. Jaunoji mama sakė pati niekada nerūkiusi, tad tikisi, kad nerūkys ir dukrelė. Linkėdama auginti ją sveikai, marškinėlius, atminimo raštą ir knygelę įteikė V. Vaivadaitė, o I. Murauskienė – puokštę gėlių.

Vaidai Juožentytei gimęs sūnus – antras vaikas. Moteris su cigarete nedraugauja, o jos vyras Vitalijus Jurgaitis, planuoja nustoti rūkyti.

Kaimyninėje palatoje viešnios pasveikino taip pat Gorainių kaimo gyventojus Vaidą Juodžentytę ir Vitalijų Jurgaitį. Šiai šeimai gimė antras vaikas. Tėveliai dar nežino, kaip pavadins sūnelį – Laurynu ar Kostu. Mama Vaida taip pat sakė nerūkanti, o štai Vitalijus prisipažino su cigarete dar draugaujantis, bet rengiasi šio įpročio atsisakyti.
Šilutiškei Oksanai Ežerinskienei, naktį gimęs sūnus – jau trečias vaikas. Moteris sakė, kad yra rūkiusi, tačiau dar prieš gimstant antrajam vaikeliui šio įpročio atsikratė.
Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas apgailestauja, kad tiek daug aplinkui rūkančių moterų. „Aš nerūkau, ir negaliu žiūrėti, kai moterys rūko… Tai nesuderinama su moteriškumu. Deja, tokių pilna. Blogai ir vaikui, ir mamai. Geriau saldainį vietoje cigaretės pačiulptų“, – kalbėjo gydytojas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite