Sodybų pilnėjimo metas – kokie netikėtumai jų savininkų laukia po žiemos sezono?

Pasibaigus šaltajam sezonui ir sparčiai šylant orams gyventojai ima traukti į savo sodybas bei vasarnamius. Tačiau pirmieji apsilankymai po žiemos juose gali būti ir ne tokie malonūs – šeimininkų neretai laukia įvairios žiemos paliktos staigmenos, kurios privers plačiau praverti pinigines.

„Kiekvieną pavasarį pastebime sodybose fiksuojamas patirtas žalas. Keletą mėnesių jose nesilankę žmonės aptinka įvairių netikėtumų, apie kuriuos praneša draudikams. Ir tų staigmenų gali būti įvairiausių – nuo ant namo stogo užkritusio medžio iki pradingusios žoliapjovės ar lauko kepsninės“, – sako Aivaras Tumėnas, „Lietuvos draudimo“ turto draudimo rizikų vertintojas.

Ar sėkmingai peržiemojo?

Pasak eksperto, po žiemos atvykus į sodybą vertėtų ne tik pasidžiaugti atėjusiu pavasariu, bet ir atidžiai apžiūrėti savo turtą. Jei iš pirmo žvilgsnio viskas atrodys beveik taip pat, kaip palikote vėlyvą rudenį, tai nebūtinai yra tiesa.

„Svarbu atminti, kad kai kuriuos pažeidimus plika akimi pamatyti sudėtinga – laiku nepastebėti jie gali iškrėsti didelių staigmenų. Tad po ilgesnės pertraukos atvykę į sodybą itin atidžiai apžiūrėkite ne tik aplinką, želdinius ir medžius, bet ir pastatų stogus, jų konstrukcijas ir dangą. Galbūt yra kokių įtrūkimų, pažeidimų, apie kuriuos sužinotumėte tik prasidėjus liūtims. Taip pat verta apžiūrėti ir kaminus, juos išvalyti, verta patikrinti ir elektros instaliaciją. Jei sodyboje yra įvestas vandentiekis, reiktų patikrinti ir vamzdžius, kadangi po permainingos žiemos dėl staigių temperatūros pokyčių jie gali būti apgadinti“, – vardija ekspertas.

A. Tumėnas pabrėžia, kad neverta numoti ranka ir į lengviau pastebimą žalą, kurių pasitaiko kone po kiekvienos žiemos. „Neretai po šaltojo sezono sodybų savininkai randa ir pažeistą pastatų apdailą ar nuvirtusias tvoreles, apgadintus šiltnamius ar pavėsines. Tai tikrai ne pats maloniausias radinys, tačiau šiems nuostoliams sutvarkyti prireikia mažiau laiko ir resursų, nei prakiurusio stogo ar trūkusių vamzdžių remontas. Tad turto būklę verta nuolat prižiūrėti“, – apibendrina ekspertas.

Vidutinė išmoka – 860 eurų

Praėjusiais metais „Lietuvos draudimas“ kiekvieną dieną užfiksuodavo vidutiniškai apie 100 būsto (butų, individualių namų, kotedžų, sodybų) draudimo įvykių. Didžioji jų dalis – tai gamtos stichijų bei vandens padarytos žalos. Pernai vidutinė išmoka už patirtą būsto žalą siekė apie 860 eurų. Didžiausios būsto draudimo išmokos buvo susijusios su gaisrų padariniais, rodo bendrovės duomenys.

Draudimo ekspertas primena, kad norint šiltuoju metu sodyboje ar vasarnamyje kuo daugiau mėgautis poilsiu, reikėtų imtis šių veiksmų: nuolat atlikti sodybos pastatų reviziją – su profesionalais patikrinti stogą, elektros, šildymo sistemas, vamzdžius; genėti sodybos teritorijoje esančius medžius, kad audros atveju šie neapgadintų jūsų turto; jei šalia jūsų sodybos yra kaimynų, kurie gyvena sodyboje ištisus metus – susitarti su jais, kad jie retkarčiais patikrintų jūsų turtą, kadangi tuščios sodybos gali vilioti ilgapirščius; išvažiuojant iš sodybos atidžiai ją apžiūrėti ir nepamiršti uždaryti langų, išjungti elektros prietaisų, vandentiekio sistemos, taip pat vertėtų įsirengti apsaugos sistemą; pasidomėti būsto ir turto draudimo pasiūlymais, kurie palengvintų potencialios žalos kompensavimą.

Pagal „Lietuvos draudimo“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

AI sugeneruotas turinys: kaip užtikrinti jo kokybę?

Įmonės vis dažniau pasitelkia dirbtinį intelektą (AI) turinio kūrimui, tekstams, vaizdo įrašams, paveikslėliams generuoti. AI pagrįsti turinio generavimo įrankiai siūlo neprilygstamą greitį, kuris leidžia įmonėms sukurti didžiulės apimties turinį per trumpą laiką. Nors AI sukurtas turinys turi didelių pranašumų greičio ir apimties atžvilgiu, svarbu jo peržiūrą patikėti kalbos ekspertams. Tik taip galima užtikrinti tokio turinio kokybę ir nuoseklumą. AI algoritmai gali sukurti gramatiškai netaisyklingą, stilistiškai nenuoseklų ar net realybės neatitinkantį tekstą. AI sukurto turinio netikslumai gali sumažinti patikimumą, suklaidinti skaitytojus

Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: nustatyta 80 šiukščių žvejybos pažeidimų

Per šių metų vasario-balandžio mėnesiais vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs. Per akcijos laikotarpį pažeidėjų padaryta žala aplinkai siekia 41 503 eurus. Daug šiurkščių pažeidimų Iš pažeidėjų paėmė 395 įrankius: 132 ne mėgėjų žvejybos, 254 – mėgėjų žvejybos ir 9 kitus įrankius. Paimtos 9 plaukiojimo priemonės, kuriomis buvo padaryti pažeidimai. Akcijos metu pareigūnai kryptingai siekė išaiškinti  daromus šiurkščius žvejybos pažeidimus, pvz., kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama

Prasidėjus audrų sezonui, draudikai perspėja vairuotojus: automobilis nėra amfibija

Lietuvą siaubusios liūtys ir kruša vėl pridarė nuostolių gyventojų automobiliams. Jie kentėjo nuo vėjo, krušos ir lietaus, o kartais – ir dėl neatsargaus pačių vairuotojų elgesio. Draudikai primena, ką reikėtų daryti patyrus nuostolių, ir pataria, kaip elgtis norint jų išvengti ateityje. Vasaros metu fiksuoja šimtus įvykių Draudimo bendrovės ERGO transporto ir žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, bendrovė jau fiksavo keliasdešimt žalų, sukeltų stiprios liūties. Kruša apgadino automobilių kėbulus, įskėlė stiklą, transporto priemonės nukentėjo ir dėl ant jų užkritusių

Nuo birželio 3 d. 60 000 savarankiškai dirbančiųjų gali negauti sveikatos priežiūros paslaugų

„Sodros“ duomenimis, vis dar yra 60 000 savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl COVID-19 pandemijos ir šių įmokų nesumokėjo iki gegužės 1-osios. Bendra dėl pandemijos ir karantino atidėtų PSD įmokų skola yra 13,6 mln. eurų. Šiems skolininkams per asmenines „Sodros“ paskyras gegužę dar buvo papildomai siunčiami priminimai-raginimai susimokėti įmokas. Nesumokėjus per šią savaitę, nuo birželio 3 dienos bus pradėtas šių įsiskolinimų išieškojimas. Be to, šie PSD skolininkai bus laikomi nedraustais ir negalės pasinaudoti

Taip pat skaitykite