Skambės Kintų muzikos festivalio koncertai

Liepos 1 d. Kintuose prasidedantis IV tarptautinis Kintų muzikos festivalis akademinės ir šiuolaikinės muzikos gerbėjus kviečia į išskirtinius koncertus, skambėsiančius ypatingoje erdvėje – po bažnyčių skliautais – ir netradicinėse – po atviru nakties dangumi ir net daržinėje. Per septyniolika festivalio dienų nuskambės dešimt koncertų.

Spaudos konferencijoje kalbėta ir apie tolimesnes festivalio perspektyvas.

Įspūdinga programa
Festivalyje dalyvaus ne tik Lietuvos, bet ir gausus būrys užsienio atlikėjų. Išskirtinis festivalio dėmesys skiriamas didžiausiose pasaulio scenose skambančio estų kompozitoriaus Arvo Pärt kūrybai. 80-metį švenčiantis kompozitorius yra bendradarbiavęs su Vilniaus savivaldybės choru „Jauna Muzika“, kuriam vadovauja Vaclovas Augustinas. Iškilmingam festivalio atidarymo koncertui, vyksiančiam Kintų didžiojoje bažnyčioje, yra paruošta dviejų dalių programa „Tribute to Arvo Part“.
Festivalio meno vadovas Gediminas Gelgotas pranešė, kad į Kintus atvyks net iš tolimosios Japonijos – festivalio klausytojus žavės ekstravagantiškoji fleitininkė iš Japonijos Misao, koncertuosianti kartu su smuikininke Dalia Simaška.
Šiemet skambės garsios Lietuvos violončelininkų dinastijos atstovo, nuo 2007 m. Naujų idėjų kamerinio orkestro NICO violančelininko Justo Kulikausko atliekami kūriniai. Kaip visada laukiamas didelį įspūdį paliekantis naktinis koncertas. Jį dovanos kompozitoriaus Gedimino Gelgoto vadovaujamas Naujų idėjų kamerinis orkestras NICO, žinomas Lietuvoje, Europoje ir Amerikoje.
Kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūriniai yra vieni dažniausiai atliekamų Baltijos šalių jaunųjų kompozitorių kūrinių Europos koncertų salėse. Už muziką spektakliui „Paukščiai“ G. Gelgotas pelnė „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą.
Smuiko virtuozai iš Vokietijos „The Twiolins“ pristatys išskirtinę progresyvios šiuolaikinės muzikos programą „Sunfire“. Festivalio provokacija – festivalio reziduojančio artisto Justo Kulikausko (violončelė) koncertas netradicinėje aplinkoje. Festivalio uždarymo koncerte skambės kompozitoriaus G. Gelgoto simfonija „Extracultural“, pripažinimą pelniusi Vilniaus ir Europos festivaliuose. Naujų idėjų kameriniam orkestrui NIKO diriguos vienas jauniausių Lietuvos dirigentų aštuoniolikmetis Martynas Stakionis, pernai Latvijoje vykusiame tarptautiniame Jazepo Vitolso konkurse pelnęs pirmąją vietą tarp 49 dalyvių.
Naujas festivalio reiškinys – Kintų festivalio orkestras, kurį sudarys Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos jaunieji muzikantai – Europos aukštųjų muzikos mokyklų studentai bei profesionalūs atlikėjai, Lietuvos muzikos mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai.
Po 3 dienas truksiančių repeticijų orkestras debiutuos festivalio uždarymo koncerte. Orkestras atliks G. Gelgoto simfoniją „Extracultural“, orkestrui diriguos M. Stakionis.
Festivalio metu bus pristatytas VšĮ „Kintai Arts“ (festivalio organizatoriaus) parengtas projektas, finansuojamas EEA Norway Grants „Dabarties ir praeities muzika Lietuvos–Islandijos dialoge“ kurį kartu su ansambliu NIKO pristatys islandų kvartetas „Skark“.
Festivalio metu vyks meistriškumo kursai meno, muzikos mokyklų moksleiviams, kuriuos ves tarptautinių konkursų laureatai.
Marių pakrantė menininkams
Kintų festivalio įkūrėja ir direktorė Audra Juodeškienė pasakojo, kad Kintų festivalis jau pernai tapo tarptautiniu, o 2015-2016 m. – Belgijoje įsikūrusios tarptautinės organizacijos „Europe for Festivals, Festivals for Europe“ nariu. Tai rodo, kad atokiame, bet nuostabiame gamtos kampelyje, Kintuose prie marių, vyksta prestižinių pasaulio salių verti koncertai. A. Juodeškienė tikisi, kad Kuršių marių pakrantė Kintai – Ventė taps menininkų vasaros rezidencija, o aplinkinių miestų, miestelių, kaimų gyventojams nereikės važiuoti į didžiuosius miestus vien tam, kad galėtų pasiklausyti profesionalios muzikos.
Daugiau informacijos apie festivalį ieškokite adresu www.kintaimuzikfestival.com .

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite