Skambės Kintų muzikos festivalio koncertai

Liepos 1 d. Kintuose prasidedantis IV tarptautinis Kintų muzikos festivalis akademinės ir šiuolaikinės muzikos gerbėjus kviečia į išskirtinius koncertus, skambėsiančius ypatingoje erdvėje – po bažnyčių skliautais – ir netradicinėse – po atviru nakties dangumi ir net daržinėje. Per septyniolika festivalio dienų nuskambės dešimt koncertų.

Spaudos konferencijoje kalbėta ir apie tolimesnes festivalio perspektyvas.

Įspūdinga programa
Festivalyje dalyvaus ne tik Lietuvos, bet ir gausus būrys užsienio atlikėjų. Išskirtinis festivalio dėmesys skiriamas didžiausiose pasaulio scenose skambančio estų kompozitoriaus Arvo Pärt kūrybai. 80-metį švenčiantis kompozitorius yra bendradarbiavęs su Vilniaus savivaldybės choru „Jauna Muzika“, kuriam vadovauja Vaclovas Augustinas. Iškilmingam festivalio atidarymo koncertui, vyksiančiam Kintų didžiojoje bažnyčioje, yra paruošta dviejų dalių programa „Tribute to Arvo Part“.
Festivalio meno vadovas Gediminas Gelgotas pranešė, kad į Kintus atvyks net iš tolimosios Japonijos – festivalio klausytojus žavės ekstravagantiškoji fleitininkė iš Japonijos Misao, koncertuosianti kartu su smuikininke Dalia Simaška.
Šiemet skambės garsios Lietuvos violončelininkų dinastijos atstovo, nuo 2007 m. Naujų idėjų kamerinio orkestro NICO violančelininko Justo Kulikausko atliekami kūriniai. Kaip visada laukiamas didelį įspūdį paliekantis naktinis koncertas. Jį dovanos kompozitoriaus Gedimino Gelgoto vadovaujamas Naujų idėjų kamerinis orkestras NICO, žinomas Lietuvoje, Europoje ir Amerikoje.
Kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūriniai yra vieni dažniausiai atliekamų Baltijos šalių jaunųjų kompozitorių kūrinių Europos koncertų salėse. Už muziką spektakliui „Paukščiai“ G. Gelgotas pelnė „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą.
Smuiko virtuozai iš Vokietijos „The Twiolins“ pristatys išskirtinę progresyvios šiuolaikinės muzikos programą „Sunfire“. Festivalio provokacija – festivalio reziduojančio artisto Justo Kulikausko (violončelė) koncertas netradicinėje aplinkoje. Festivalio uždarymo koncerte skambės kompozitoriaus G. Gelgoto simfonija „Extracultural“, pripažinimą pelniusi Vilniaus ir Europos festivaliuose. Naujų idėjų kameriniam orkestrui NIKO diriguos vienas jauniausių Lietuvos dirigentų aštuoniolikmetis Martynas Stakionis, pernai Latvijoje vykusiame tarptautiniame Jazepo Vitolso konkurse pelnęs pirmąją vietą tarp 49 dalyvių.
Naujas festivalio reiškinys – Kintų festivalio orkestras, kurį sudarys Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos jaunieji muzikantai – Europos aukštųjų muzikos mokyklų studentai bei profesionalūs atlikėjai, Lietuvos muzikos mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai.
Po 3 dienas truksiančių repeticijų orkestras debiutuos festivalio uždarymo koncerte. Orkestras atliks G. Gelgoto simfoniją „Extracultural“, orkestrui diriguos M. Stakionis.
Festivalio metu bus pristatytas VšĮ „Kintai Arts“ (festivalio organizatoriaus) parengtas projektas, finansuojamas EEA Norway Grants „Dabarties ir praeities muzika Lietuvos–Islandijos dialoge“ kurį kartu su ansambliu NIKO pristatys islandų kvartetas „Skark“.
Festivalio metu vyks meistriškumo kursai meno, muzikos mokyklų moksleiviams, kuriuos ves tarptautinių konkursų laureatai.
Marių pakrantė menininkams
Kintų festivalio įkūrėja ir direktorė Audra Juodeškienė pasakojo, kad Kintų festivalis jau pernai tapo tarptautiniu, o 2015-2016 m. – Belgijoje įsikūrusios tarptautinės organizacijos „Europe for Festivals, Festivals for Europe“ nariu. Tai rodo, kad atokiame, bet nuostabiame gamtos kampelyje, Kintuose prie marių, vyksta prestižinių pasaulio salių verti koncertai. A. Juodeškienė tikisi, kad Kuršių marių pakrantė Kintai – Ventė taps menininkų vasaros rezidencija, o aplinkinių miestų, miestelių, kaimų gyventojams nereikės važiuoti į didžiuosius miestus vien tam, kad galėtų pasiklausyti profesionalios muzikos.
Daugiau informacijos apie festivalį ieškokite adresu www.kintaimuzikfestival.com .

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite