Šilutės rajone sumažės žvyrkelių

Spalio 5-7 d. LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis lankėsi Šilutės rajone. Vizitų metu K. Komskis apžiūrėjo renovuotus ir renovuojamus vaikų darželius, susitikimuose su kolektyvais aptarė visuomenei aktualius reikalus.

Šilutės kultūros ir pramogų centre vykusiame šventiniame renginyje su profesine švente pasveikino rajono pedagogus. Šilutės rajono gyventojai su jiems svarbiais klausimais skubėjo susitikti su Seimo vicepirmininku jo biure. Norinčių pabendrauti su juo buvo tiek daug, kad susitikimus teko organizuoti ir kitą dieną.
Antradienį Seimo pirmininko pavaduotojas susitiko su Juknaičių, Usėnų seniūnijų gyventojais, važiavo į susitikimus su Paleičiuose, Pašyšiuose, Tarvyduose gyvenančiais rinkėjais. Trečiadienį vyko susitikimai Rusnės, Saugų seniūnijose, Kintų daugiafunkciame centre, Petreliuose. Susitikimų metu kalbėta nūdienos aktualijų temomis, atsakyta į daugybę gyventojus dominančių klausimų. Gyventojai išgirdo ir gerų naujienų.
Ko reikia tarvydiškiams?
Atitrūkę nuo ūkio darbų tarvydiškiai rinkosi prie pieno surinkimo punkto. Retas iš čionykščių beprisiminė, kad kuris nors Seimo narys iki tol būtų panoręs ir skyręs laiko susitikikti su Tarvydų kaimo gyventojais.
Šio kaimo žmonės labiausiai laukia, kada bus išasfaltuotas kelias Verdainė – Tarvydai – Pašyšiai. Pažadais apie geresnės dangos kelią jie maitinami jau senokai. Šio kelio rekonstrukcijos ir asfalto dangos projektas buvo parengtas dar 2008-aisiais. Vėliau buvo parengtas dar vienas projektas, tačiau žvyrkelis tebedulka ir šiandien.
Į Tarvydus važiuojantys automobiliai pakeičia spalvą – tampa šviesiai pilki. Tarvydiškiai juokauja, kad automobilių plovyklos turėtų stovėti įvažiuojant ir išvažiuojant iš kaimo. Kelias yra tikras išbandymas ne tik lengviems automobiliams, bet ir ūkininkų technikai. Nuo slidaus ir duobėto kelio į pakelės griovį ne kartą yra nuslydusi jų technika. Kelio danga visai susidėvėjusi.
Žmonės nusivylę: „Maitinami pažadais vis dar kantriai laukiame. Nepuolame į televizijas. Tačiau kartais atrodo, kad esame visų užmiršti. Kitų gyvenviečių keliuose net po tris kalnelius įrengia, o mūsų kaimo gyventojų saugumas niekam nerūpi. Ir pasenti spėjome, o kelias – vien pažadais klotas…“
Tarvydiškius piktina, kad Šilutės rajone asfaltuojami keliai, kurių apkrovimas daug mažesnis nei kelio Verdainė – Tarvydai – Pašyšiai. „Ištikus bėdai, įvairių tarnybų automobiliai važiuoja šiuo keliu, nesirenka asfaltuoto kelio per Pašyšius ir Juknaičius. Norime turėti saugų, tvarkingą asfaltuotą kelią, kad trumpiausiu atstumu pasiektume Šilutę ar toliau, sutaupytume laiko, degalų, nereikėtų kentėti dėl dulkių ir triukšmo. Šilutės rajone nėra kitos tokios gyvenvietės, kurios pagrindinis kelias iki šiol būtų neišasfaltuotas“, – emocingai dėstė tarvydiškiai.

Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis susitiko su tarvydiškiais.

Kazimiero Elijošiaus rankose – pluoštas rašytinių pažadų. Vienas jų – susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus pažadas, kad esant finansinei galimybei 2014 m. bus asfaltuojamas Tarvydų gyvenvietę kertantis kelias. Kelio ilgis apie 2 km. Žadėta 2015 m. parengti projektą, o 2016 m. išasfaltuoti kelio atkarpą nuo Šilutės aplinkkelio iki Tarvydų.
Tarvydiškiams apmaudu, kad pažadai sensta, kaip ir kelias, kuris vis nesulaukia šeimininkiško požiūrio.
Tarvydai nebeskęs dulkėse
Pasak K. Komskio, kaime gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygos pagerės. Žemės ūkio ir Susiekimo ministerijos bei Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl žvyrkelių rekonstravimo. Šiam tikslui bus panaudota ES fondų parama ir valstybės biudžeto lėšos.
Seimo vicepirmininkas pasidžiaugė pagaliau randantis bendrą kalbą su vietos valdžia. Ankstesnės valdžios ignoruodavo jo pastangas pritraukti į rajoną lėšų. Su bendrapartiečio Šilutės r. mero Vytauto Laurinaičio pritarimu tarvydiškiai pateko į vieną iš trijų rajono gyvenviečių, kuriose žvyrkeliai bus padengti asfalto dangomis. Lėšos jau yra skirtos, kitąmet tarvydiškiai lengviau atsipūs, galėdami važiuoti pamiršdami ankstesnį žvyrkelį. Be asfalto dangos neliks ir kitos žvyrkelio Verdainė – Pašyšiai atkarpos. Pasak Seimo vicepirmininko, tai irgi bus galima padaryti. Susisiekimo ministerija vykdo vadinamąją „Zebro“ programą, pagal kurią baigiami asfaltuoti likusieji žvyrkeliai. Šiemet asfaltuojamos trijų, kitąmet – penkių kilometrų kelių atkarpos.
Šilutės rajone kitąmet asfalto dangomis bus padengtos dvi atkarpos: 3,56 km kelio Saugos – Kukorai – Petreliai ruožas, 1,4 km kelio Užliekniai – Paleičiai ir 1,23 km kelio Juknaičiai – Sausgalviai – Tatamiškis atkarpa.

Susitikimas su Petrelių kaimo gyventojais.

Pažadai nėra vien blogai
Pasak K. Komskio, tarvydiškiai jau galėję turėti asfaltuotą kelią. Jų lūkesčių, kaip ir daug kitų dalykų, kuriuos buvo galima įgyvendinti, nepavyko padaryti, nes pritrūkdavo vietos valdžios valios. Seimo vicepirmininko iniciatyvas Šilutės savivaldybės vadovai blokuodavę. Tik pasikeitus politinei situacijai rajone, rajono merui pritarus, pagaliau sutarta, kad Tarvydų gyvenvietės kelias taptų prioritetiniu.
Anot Seimo nario, vis dėlto ir pažadai nėra blogai. K. Komskis sakė, kad per 7 metus darbo Seime jam teko matyti ir prastesnių situacijų, kurių spręsti niekas nė nesiruošė. Regioninių kelių prioritetai, kuriuos kelius tvarkyti, – eismo intensyvumas, pravažumas. Klaipėdos regionas yra didelis, taigi visada atsiranda kelių, kuriems skiriamas pirmumas, o kelias iki Tarvydų taip ir likdavo nuošalyje.
Pasidžiaugęs tarvydiškių vieningumu, pakvietė juos aplankyti Seimą. Pažadėjo autobusą ir pažadėjo suorganizuoti susitikimą su visų reikalingų institucijų atstovais, kuriems tarvydiškiai galės užduoti rūpimus klausimus ir gauti atsakymus.
Kiti rūpesčiai
Dauguma tarvydiškių gyvena iš pieno ūkio. Ūkininkai skundėsi menkomis pieno pirkimo kainomis, kurios, anot jų pačių, baigia numauti paskutines kelnes… Tarvydiškių netenkina ir pasikeitęs maršrutinio autobuso grafikas. Dėl to labiausiai kenčia mokiniai, rytais priversti vėluoti į pamokas. Po pamokų jiems tenka strimgalviais bėgti į autobusų stotelę.
Ir dar – tarvydiškiai viliasi, kad jų kaimas, bent jau, kol kaimą kerta žvyrkelis, nebus patrauklus pabėgėliams…

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite