Šilutės rajone sumažės žvyrkelių

Spalio 5-7 d. LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis lankėsi Šilutės rajone. Vizitų metu K. Komskis apžiūrėjo renovuotus ir renovuojamus vaikų darželius, susitikimuose su kolektyvais aptarė visuomenei aktualius reikalus.

Šilutės kultūros ir pramogų centre vykusiame šventiniame renginyje su profesine švente pasveikino rajono pedagogus. Šilutės rajono gyventojai su jiems svarbiais klausimais skubėjo susitikti su Seimo vicepirmininku jo biure. Norinčių pabendrauti su juo buvo tiek daug, kad susitikimus teko organizuoti ir kitą dieną.
Antradienį Seimo pirmininko pavaduotojas susitiko su Juknaičių, Usėnų seniūnijų gyventojais, važiavo į susitikimus su Paleičiuose, Pašyšiuose, Tarvyduose gyvenančiais rinkėjais. Trečiadienį vyko susitikimai Rusnės, Saugų seniūnijose, Kintų daugiafunkciame centre, Petreliuose. Susitikimų metu kalbėta nūdienos aktualijų temomis, atsakyta į daugybę gyventojus dominančių klausimų. Gyventojai išgirdo ir gerų naujienų.
Ko reikia tarvydiškiams?
Atitrūkę nuo ūkio darbų tarvydiškiai rinkosi prie pieno surinkimo punkto. Retas iš čionykščių beprisiminė, kad kuris nors Seimo narys iki tol būtų panoręs ir skyręs laiko susitikikti su Tarvydų kaimo gyventojais.
Šio kaimo žmonės labiausiai laukia, kada bus išasfaltuotas kelias Verdainė – Tarvydai – Pašyšiai. Pažadais apie geresnės dangos kelią jie maitinami jau senokai. Šio kelio rekonstrukcijos ir asfalto dangos projektas buvo parengtas dar 2008-aisiais. Vėliau buvo parengtas dar vienas projektas, tačiau žvyrkelis tebedulka ir šiandien.
Į Tarvydus važiuojantys automobiliai pakeičia spalvą – tampa šviesiai pilki. Tarvydiškiai juokauja, kad automobilių plovyklos turėtų stovėti įvažiuojant ir išvažiuojant iš kaimo. Kelias yra tikras išbandymas ne tik lengviems automobiliams, bet ir ūkininkų technikai. Nuo slidaus ir duobėto kelio į pakelės griovį ne kartą yra nuslydusi jų technika. Kelio danga visai susidėvėjusi.
Žmonės nusivylę: „Maitinami pažadais vis dar kantriai laukiame. Nepuolame į televizijas. Tačiau kartais atrodo, kad esame visų užmiršti. Kitų gyvenviečių keliuose net po tris kalnelius įrengia, o mūsų kaimo gyventojų saugumas niekam nerūpi. Ir pasenti spėjome, o kelias – vien pažadais klotas…“
Tarvydiškius piktina, kad Šilutės rajone asfaltuojami keliai, kurių apkrovimas daug mažesnis nei kelio Verdainė – Tarvydai – Pašyšiai. „Ištikus bėdai, įvairių tarnybų automobiliai važiuoja šiuo keliu, nesirenka asfaltuoto kelio per Pašyšius ir Juknaičius. Norime turėti saugų, tvarkingą asfaltuotą kelią, kad trumpiausiu atstumu pasiektume Šilutę ar toliau, sutaupytume laiko, degalų, nereikėtų kentėti dėl dulkių ir triukšmo. Šilutės rajone nėra kitos tokios gyvenvietės, kurios pagrindinis kelias iki šiol būtų neišasfaltuotas“, – emocingai dėstė tarvydiškiai.

Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis susitiko su tarvydiškiais.

Kazimiero Elijošiaus rankose – pluoštas rašytinių pažadų. Vienas jų – susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus pažadas, kad esant finansinei galimybei 2014 m. bus asfaltuojamas Tarvydų gyvenvietę kertantis kelias. Kelio ilgis apie 2 km. Žadėta 2015 m. parengti projektą, o 2016 m. išasfaltuoti kelio atkarpą nuo Šilutės aplinkkelio iki Tarvydų.
Tarvydiškiams apmaudu, kad pažadai sensta, kaip ir kelias, kuris vis nesulaukia šeimininkiško požiūrio.
Tarvydai nebeskęs dulkėse
Pasak K. Komskio, kaime gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygos pagerės. Žemės ūkio ir Susiekimo ministerijos bei Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl žvyrkelių rekonstravimo. Šiam tikslui bus panaudota ES fondų parama ir valstybės biudžeto lėšos.
Seimo vicepirmininkas pasidžiaugė pagaliau randantis bendrą kalbą su vietos valdžia. Ankstesnės valdžios ignoruodavo jo pastangas pritraukti į rajoną lėšų. Su bendrapartiečio Šilutės r. mero Vytauto Laurinaičio pritarimu tarvydiškiai pateko į vieną iš trijų rajono gyvenviečių, kuriose žvyrkeliai bus padengti asfalto dangomis. Lėšos jau yra skirtos, kitąmet tarvydiškiai lengviau atsipūs, galėdami važiuoti pamiršdami ankstesnį žvyrkelį. Be asfalto dangos neliks ir kitos žvyrkelio Verdainė – Pašyšiai atkarpos. Pasak Seimo vicepirmininko, tai irgi bus galima padaryti. Susisiekimo ministerija vykdo vadinamąją „Zebro“ programą, pagal kurią baigiami asfaltuoti likusieji žvyrkeliai. Šiemet asfaltuojamos trijų, kitąmet – penkių kilometrų kelių atkarpos.
Šilutės rajone kitąmet asfalto dangomis bus padengtos dvi atkarpos: 3,56 km kelio Saugos – Kukorai – Petreliai ruožas, 1,4 km kelio Užliekniai – Paleičiai ir 1,23 km kelio Juknaičiai – Sausgalviai – Tatamiškis atkarpa.

Susitikimas su Petrelių kaimo gyventojais.

Pažadai nėra vien blogai
Pasak K. Komskio, tarvydiškiai jau galėję turėti asfaltuotą kelią. Jų lūkesčių, kaip ir daug kitų dalykų, kuriuos buvo galima įgyvendinti, nepavyko padaryti, nes pritrūkdavo vietos valdžios valios. Seimo vicepirmininko iniciatyvas Šilutės savivaldybės vadovai blokuodavę. Tik pasikeitus politinei situacijai rajone, rajono merui pritarus, pagaliau sutarta, kad Tarvydų gyvenvietės kelias taptų prioritetiniu.
Anot Seimo nario, vis dėlto ir pažadai nėra blogai. K. Komskis sakė, kad per 7 metus darbo Seime jam teko matyti ir prastesnių situacijų, kurių spręsti niekas nė nesiruošė. Regioninių kelių prioritetai, kuriuos kelius tvarkyti, – eismo intensyvumas, pravažumas. Klaipėdos regionas yra didelis, taigi visada atsiranda kelių, kuriems skiriamas pirmumas, o kelias iki Tarvydų taip ir likdavo nuošalyje.
Pasidžiaugęs tarvydiškių vieningumu, pakvietė juos aplankyti Seimą. Pažadėjo autobusą ir pažadėjo suorganizuoti susitikimą su visų reikalingų institucijų atstovais, kuriems tarvydiškiai galės užduoti rūpimus klausimus ir gauti atsakymus.
Kiti rūpesčiai
Dauguma tarvydiškių gyvena iš pieno ūkio. Ūkininkai skundėsi menkomis pieno pirkimo kainomis, kurios, anot jų pačių, baigia numauti paskutines kelnes… Tarvydiškių netenkina ir pasikeitęs maršrutinio autobuso grafikas. Dėl to labiausiai kenčia mokiniai, rytais priversti vėluoti į pamokas. Po pamokų jiems tenka strimgalviais bėgti į autobusų stotelę.
Ir dar – tarvydiškiai viliasi, kad jų kaimas, bent jau, kol kaimą kerta žvyrkelis, nebus patrauklus pabėgėliams…

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite