Šilutės rajone sumažės žvyrkelių

Spalio 5-7 d. LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis lankėsi Šilutės rajone. Vizitų metu K. Komskis apžiūrėjo renovuotus ir renovuojamus vaikų darželius, susitikimuose su kolektyvais aptarė visuomenei aktualius reikalus.

Šilutės kultūros ir pramogų centre vykusiame šventiniame renginyje su profesine švente pasveikino rajono pedagogus. Šilutės rajono gyventojai su jiems svarbiais klausimais skubėjo susitikti su Seimo vicepirmininku jo biure. Norinčių pabendrauti su juo buvo tiek daug, kad susitikimus teko organizuoti ir kitą dieną.
Antradienį Seimo pirmininko pavaduotojas susitiko su Juknaičių, Usėnų seniūnijų gyventojais, važiavo į susitikimus su Paleičiuose, Pašyšiuose, Tarvyduose gyvenančiais rinkėjais. Trečiadienį vyko susitikimai Rusnės, Saugų seniūnijose, Kintų daugiafunkciame centre, Petreliuose. Susitikimų metu kalbėta nūdienos aktualijų temomis, atsakyta į daugybę gyventojus dominančių klausimų. Gyventojai išgirdo ir gerų naujienų.
Ko reikia tarvydiškiams?
Atitrūkę nuo ūkio darbų tarvydiškiai rinkosi prie pieno surinkimo punkto. Retas iš čionykščių beprisiminė, kad kuris nors Seimo narys iki tol būtų panoręs ir skyręs laiko susitikikti su Tarvydų kaimo gyventojais.
Šio kaimo žmonės labiausiai laukia, kada bus išasfaltuotas kelias Verdainė – Tarvydai – Pašyšiai. Pažadais apie geresnės dangos kelią jie maitinami jau senokai. Šio kelio rekonstrukcijos ir asfalto dangos projektas buvo parengtas dar 2008-aisiais. Vėliau buvo parengtas dar vienas projektas, tačiau žvyrkelis tebedulka ir šiandien.
Į Tarvydus važiuojantys automobiliai pakeičia spalvą – tampa šviesiai pilki. Tarvydiškiai juokauja, kad automobilių plovyklos turėtų stovėti įvažiuojant ir išvažiuojant iš kaimo. Kelias yra tikras išbandymas ne tik lengviems automobiliams, bet ir ūkininkų technikai. Nuo slidaus ir duobėto kelio į pakelės griovį ne kartą yra nuslydusi jų technika. Kelio danga visai susidėvėjusi.
Žmonės nusivylę: „Maitinami pažadais vis dar kantriai laukiame. Nepuolame į televizijas. Tačiau kartais atrodo, kad esame visų užmiršti. Kitų gyvenviečių keliuose net po tris kalnelius įrengia, o mūsų kaimo gyventojų saugumas niekam nerūpi. Ir pasenti spėjome, o kelias – vien pažadais klotas…“
Tarvydiškius piktina, kad Šilutės rajone asfaltuojami keliai, kurių apkrovimas daug mažesnis nei kelio Verdainė – Tarvydai – Pašyšiai. „Ištikus bėdai, įvairių tarnybų automobiliai važiuoja šiuo keliu, nesirenka asfaltuoto kelio per Pašyšius ir Juknaičius. Norime turėti saugų, tvarkingą asfaltuotą kelią, kad trumpiausiu atstumu pasiektume Šilutę ar toliau, sutaupytume laiko, degalų, nereikėtų kentėti dėl dulkių ir triukšmo. Šilutės rajone nėra kitos tokios gyvenvietės, kurios pagrindinis kelias iki šiol būtų neišasfaltuotas“, – emocingai dėstė tarvydiškiai.

Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis susitiko su tarvydiškiais.

Kazimiero Elijošiaus rankose – pluoštas rašytinių pažadų. Vienas jų – susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus pažadas, kad esant finansinei galimybei 2014 m. bus asfaltuojamas Tarvydų gyvenvietę kertantis kelias. Kelio ilgis apie 2 km. Žadėta 2015 m. parengti projektą, o 2016 m. išasfaltuoti kelio atkarpą nuo Šilutės aplinkkelio iki Tarvydų.
Tarvydiškiams apmaudu, kad pažadai sensta, kaip ir kelias, kuris vis nesulaukia šeimininkiško požiūrio.
Tarvydai nebeskęs dulkėse
Pasak K. Komskio, kaime gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygos pagerės. Žemės ūkio ir Susiekimo ministerijos bei Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl žvyrkelių rekonstravimo. Šiam tikslui bus panaudota ES fondų parama ir valstybės biudžeto lėšos.
Seimo vicepirmininkas pasidžiaugė pagaliau randantis bendrą kalbą su vietos valdžia. Ankstesnės valdžios ignoruodavo jo pastangas pritraukti į rajoną lėšų. Su bendrapartiečio Šilutės r. mero Vytauto Laurinaičio pritarimu tarvydiškiai pateko į vieną iš trijų rajono gyvenviečių, kuriose žvyrkeliai bus padengti asfalto dangomis. Lėšos jau yra skirtos, kitąmet tarvydiškiai lengviau atsipūs, galėdami važiuoti pamiršdami ankstesnį žvyrkelį. Be asfalto dangos neliks ir kitos žvyrkelio Verdainė – Pašyšiai atkarpos. Pasak Seimo vicepirmininko, tai irgi bus galima padaryti. Susisiekimo ministerija vykdo vadinamąją „Zebro“ programą, pagal kurią baigiami asfaltuoti likusieji žvyrkeliai. Šiemet asfaltuojamos trijų, kitąmet – penkių kilometrų kelių atkarpos.
Šilutės rajone kitąmet asfalto dangomis bus padengtos dvi atkarpos: 3,56 km kelio Saugos – Kukorai – Petreliai ruožas, 1,4 km kelio Užliekniai – Paleičiai ir 1,23 km kelio Juknaičiai – Sausgalviai – Tatamiškis atkarpa.

Susitikimas su Petrelių kaimo gyventojais.

Pažadai nėra vien blogai
Pasak K. Komskio, tarvydiškiai jau galėję turėti asfaltuotą kelią. Jų lūkesčių, kaip ir daug kitų dalykų, kuriuos buvo galima įgyvendinti, nepavyko padaryti, nes pritrūkdavo vietos valdžios valios. Seimo vicepirmininko iniciatyvas Šilutės savivaldybės vadovai blokuodavę. Tik pasikeitus politinei situacijai rajone, rajono merui pritarus, pagaliau sutarta, kad Tarvydų gyvenvietės kelias taptų prioritetiniu.
Anot Seimo nario, vis dėlto ir pažadai nėra blogai. K. Komskis sakė, kad per 7 metus darbo Seime jam teko matyti ir prastesnių situacijų, kurių spręsti niekas nė nesiruošė. Regioninių kelių prioritetai, kuriuos kelius tvarkyti, – eismo intensyvumas, pravažumas. Klaipėdos regionas yra didelis, taigi visada atsiranda kelių, kuriems skiriamas pirmumas, o kelias iki Tarvydų taip ir likdavo nuošalyje.
Pasidžiaugęs tarvydiškių vieningumu, pakvietė juos aplankyti Seimą. Pažadėjo autobusą ir pažadėjo suorganizuoti susitikimą su visų reikalingų institucijų atstovais, kuriems tarvydiškiai galės užduoti rūpimus klausimus ir gauti atsakymus.
Kiti rūpesčiai
Dauguma tarvydiškių gyvena iš pieno ūkio. Ūkininkai skundėsi menkomis pieno pirkimo kainomis, kurios, anot jų pačių, baigia numauti paskutines kelnes… Tarvydiškių netenkina ir pasikeitęs maršrutinio autobuso grafikas. Dėl to labiausiai kenčia mokiniai, rytais priversti vėluoti į pamokas. Po pamokų jiems tenka strimgalviais bėgti į autobusų stotelę.
Ir dar – tarvydiškiai viliasi, kad jų kaimas, bent jau, kol kaimą kerta žvyrkelis, nebus patrauklus pabėgėliams…

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite