Šilutės PSPC darnaus ir ramaus kolektyvo gyvenimo dar nesimato

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) penktadienį įvyko šios įstaigos stebėtojų tarybos posėdis, kuriame pageidavo dalyvauti ir dalis šio kolektyvo narių. Neseniai Šilutės r. savivaldybei pateikę du prašymus, PSPC darbuotojai panoro dar kartą išsakyti savo nuomonę, siūlymus ir pageidavimus.

Šilutės PSPC susirinkimas vyko Šilutės ligoninės salėje.

Šilutės PSPC stebėtojų tarybos pirmininkas, mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis susitikime pastebėjo, kad kiekvienas įstaigos darbuotojas turi žinoti, už ką yra atsakingas. Labai svarbus ir kolektyvo sutarimas, įstaigos vadovo gebėjimas bendrauti su darbuotojais. Jeigu to padaryti nesiseka, galima pagalbos kreiptis į įstaigos stebėtojų tarybą arba ir į Savivaldybės tarybą.
Nauja įstaigos struktūra
Šilutės PSPC vyr. gydytojas Liutauras Indriuška pristatė įstaigos administracijos parengtą įstaigos struktūrą, nes ankstesnioji, patvirtinta 2006 metais, realiai nebeatitiko dabartinės situacijos. Kaip atrodo naujoji įstaigos struktūra? Neliko kai kurių medicinos punktų, atsirado nauja pareigybė.
Priminsime, kad pernai įstaigai pradėjo vadovauti medicininio išsilavinimo neturintis Liutauras Indriuška. Kai medicinos įstaigai vadovauja ne medikas, jam turėtų talkinti specialistas, turintis tokį išsilavinimą. Tokiai pertvarkai turėtų pritarti įstaigos stebėtojų taryba ir steigėjas – Šilutės r. savivaldybės taryba. Pertvarkant struktūrą, L. Indriuška nebebus vadinamas vyr. gydytoju, nes jis ir nėra gydytojas. Panašiais atvejais įstaigos turi direktorius.
Nauja darbo apmokėjimo tvarka
Pristatydamas įstaigos administracijos paruoštą darbo apmokėjimo tvarką, L. Indriuška sakė, kad naujoji nuo ankstesnės nedaug tesiskiria. Su naująja darbo apmokėjimo tvarka jau supažindinti padalinių vadovai. Numatoma, kad atlyginimai jau už vasarį bus skaičiuojami ir išmokėti pagal naująją tvarką.
Pasak L. Indriuškos, keičiant darbo apmokėjimo tvarką buvo diskutuota su padalinių vadovais. Įvertinusi įstaigos finansines galimybes, darbo grupė atsižvelgė į pageidavimus dėl darbo apmokėjimo slaugytojoms, dirbančioms su bendrosios praktikos gydytojais, ir padidino joms algas.
Finansinę vadovo ataskaitą planuojama pateikti po to, kai bus pasirašytos sutartys su Teritorine ligonių kasa (TLK), kai bus aiškus ir patvirtintas įstaigos biudžetas. Tai turėtų išaiškėti įpusėjus kovui.
Stebėtojų tarybos pirmininkas V. Pozingis išsakė pageidavimą pamatyti įstaigos pusmečio darbo rezultatus, įsitikinti, ar naujoji tvarka pasiteisina, ar gerėja įstaigos darbo rezultatai, ar didesni atlyginimai yra stimulas dirbti geriau.
Apie tempiamą gumą
Nemalonią tiesą išsakė stebėtojų tarybos narė gydytoja Vida Zokaitienė: esą didesni atlyginimai galėję būti nustatyti gerokai anksčiau. Ji priminė, kad darbo grupė tai svarstė jau praėjusių metų rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, kai Stebėtojų tarybai vadovavo Savivaldybės tarybos narys A. Jakas. Anot V. Zokaitienės, nurodymai buvę duodami viena linkme: atlyginimus didinti ne tiems, kas uždirba pinigus… Sprendimai buvę keliskart keičiami ir kitaip vilkinama su sprendimais. Ji su kolege kėlusios klausimą, kodėl taip yra, ir buvusios „išbrauktos“ iš darbo grupės.
Į tai buvo atsakyta, kad tokį sprendimą priėmė vyr. gydytojas L. Indriuška. Į tokius pastebėjimus skaudžiai reagavo Greitosios medicinos pagalbos padalinio vairuotojai, prašę paaiškinti, kas čia meluoja.
Greitosios medicinos pagalbos padalinio atstovai atkreipė dėmesį, kad gelbstint gyvybes sprendimus priimantys felčeriai prilygsta anesteziologui-reanimatologui. Jie ypač vertinantys ir komandų vairuotojų indėlį. Sakė, kad vairuotojai yra tokie pat svarbūs, kaip ir medikai, tačiau jų atlyginimai menki.
Nesutarimai
Nemalonias įstaigos problemas, iš kurių viena – nesutarimai su įstaigos vadovu, nenoriai bendraujančiu su kolektyvu – kėlė gydytoja Regina Kulpienė-Jaunienė, kiti įstaigos darbuotojai. Piktintasi, kad susitikime su stebėtojų taryba įstaigos vadovas nepristatė kolektyvo.
„Net tada, kai mes buvome 120 narių ligoninės medikų kolektyve, nepasimesdavome. Dabar mūsų tėra 20, bet nežinome, ko esame verti“, – kalbėjo gydytoja Vanda Dumašienė.
Išsakytas nepasitenkinimas, kad įstaigos vadovas save vadina vyriausiuoju gydytoju, o neranda kalbos su medikais, turi susibūręs tik savą jaunų darbuotojų būrelį. Medikai piktinasi, kad iš darbo grupės buvo išmesta kolegė Vida Zokaitienė. Darytas spaudimas šią medikę pašalinti ir iš stebėtojų tarybos. V. Pozingis, kiti stebėtojų tarybos nariai patikino, kad niekas nebuvo suabejojęs V. Zokaitienės veiklumu.
Kilus diskusijoms dėl naujos pavaduotojo gydymui pareigybės steigimo, stebėtojų tarybos narė Vincenta Bubilienė sakė, kad kandidatą turi išrinkti gydytojų taryba. Pavaduotojas gydymui ir medicinai turėtų būti patyręs, nes naujai į kolektyvą įsiliejusiam gydytojui būtų sunku dirbti tokį darbą. Tokiu pat principu reikėtų rinkti ir slaugos tarybą.
Po susirinkimo
Šilutės PSPC vadovas L. Indriuška po susirinkimo „Pamariui“ sakė, kad įstaiga nuo praėjusių metų gegužės iki gruodžio 9 d. neturėjo vadovo, todėl nebuvo galima koreguoti nei struktūros, nei darbo apmokėjimo tvarkos. Steigėjui patvirtinus įstaigos vadovą, buvo galima numatyti reikiamas struktūros ir darbo apmokėjimo tvarkos korekcijas.
Paruoštiems įstaigos struktūros ir darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos projektams stebėtojų taryba pritarė. Šilutės PSPC darbuotojams darbo užmokestį pradėta skaičiuoti pagal naują tvarką.
Tik ar dėl to įsivyraus šiame kolektyve supratingumas ir darna?

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

  • joo

    Jei atsiras supratimas kad reikia gerbti ir patyrusius gydytojus, nepriešinti darbuotojų, o jaunimui duoti darbo o ne tinginiauti leisti, gal ir įsivyraus darna….. Tokiai įstaigai reikia vadovauti. o ne juokauti…

    • as

      Labai pritariu pirmam komentarui. Naujasis vadovas matomai nesuvokia kokio svarbumo istaigai bando vadovauti, o tik domonstruoja savo jaunatviskas ambicijas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite