Šilutės PSPC darnaus ir ramaus kolektyvo gyvenimo dar nesimato

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) penktadienį įvyko šios įstaigos stebėtojų tarybos posėdis, kuriame pageidavo dalyvauti ir dalis šio kolektyvo narių. Neseniai Šilutės r. savivaldybei pateikę du prašymus, PSPC darbuotojai panoro dar kartą išsakyti savo nuomonę, siūlymus ir pageidavimus.

Šilutės PSPC susirinkimas vyko Šilutės ligoninės salėje.

Šilutės PSPC stebėtojų tarybos pirmininkas, mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis susitikime pastebėjo, kad kiekvienas įstaigos darbuotojas turi žinoti, už ką yra atsakingas. Labai svarbus ir kolektyvo sutarimas, įstaigos vadovo gebėjimas bendrauti su darbuotojais. Jeigu to padaryti nesiseka, galima pagalbos kreiptis į įstaigos stebėtojų tarybą arba ir į Savivaldybės tarybą.
Nauja įstaigos struktūra
Šilutės PSPC vyr. gydytojas Liutauras Indriuška pristatė įstaigos administracijos parengtą įstaigos struktūrą, nes ankstesnioji, patvirtinta 2006 metais, realiai nebeatitiko dabartinės situacijos. Kaip atrodo naujoji įstaigos struktūra? Neliko kai kurių medicinos punktų, atsirado nauja pareigybė.
Priminsime, kad pernai įstaigai pradėjo vadovauti medicininio išsilavinimo neturintis Liutauras Indriuška. Kai medicinos įstaigai vadovauja ne medikas, jam turėtų talkinti specialistas, turintis tokį išsilavinimą. Tokiai pertvarkai turėtų pritarti įstaigos stebėtojų taryba ir steigėjas – Šilutės r. savivaldybės taryba. Pertvarkant struktūrą, L. Indriuška nebebus vadinamas vyr. gydytoju, nes jis ir nėra gydytojas. Panašiais atvejais įstaigos turi direktorius.
Nauja darbo apmokėjimo tvarka
Pristatydamas įstaigos administracijos paruoštą darbo apmokėjimo tvarką, L. Indriuška sakė, kad naujoji nuo ankstesnės nedaug tesiskiria. Su naująja darbo apmokėjimo tvarka jau supažindinti padalinių vadovai. Numatoma, kad atlyginimai jau už vasarį bus skaičiuojami ir išmokėti pagal naująją tvarką.
Pasak L. Indriuškos, keičiant darbo apmokėjimo tvarką buvo diskutuota su padalinių vadovais. Įvertinusi įstaigos finansines galimybes, darbo grupė atsižvelgė į pageidavimus dėl darbo apmokėjimo slaugytojoms, dirbančioms su bendrosios praktikos gydytojais, ir padidino joms algas.
Finansinę vadovo ataskaitą planuojama pateikti po to, kai bus pasirašytos sutartys su Teritorine ligonių kasa (TLK), kai bus aiškus ir patvirtintas įstaigos biudžetas. Tai turėtų išaiškėti įpusėjus kovui.
Stebėtojų tarybos pirmininkas V. Pozingis išsakė pageidavimą pamatyti įstaigos pusmečio darbo rezultatus, įsitikinti, ar naujoji tvarka pasiteisina, ar gerėja įstaigos darbo rezultatai, ar didesni atlyginimai yra stimulas dirbti geriau.
Apie tempiamą gumą
Nemalonią tiesą išsakė stebėtojų tarybos narė gydytoja Vida Zokaitienė: esą didesni atlyginimai galėję būti nustatyti gerokai anksčiau. Ji priminė, kad darbo grupė tai svarstė jau praėjusių metų rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, kai Stebėtojų tarybai vadovavo Savivaldybės tarybos narys A. Jakas. Anot V. Zokaitienės, nurodymai buvę duodami viena linkme: atlyginimus didinti ne tiems, kas uždirba pinigus… Sprendimai buvę keliskart keičiami ir kitaip vilkinama su sprendimais. Ji su kolege kėlusios klausimą, kodėl taip yra, ir buvusios „išbrauktos“ iš darbo grupės.
Į tai buvo atsakyta, kad tokį sprendimą priėmė vyr. gydytojas L. Indriuška. Į tokius pastebėjimus skaudžiai reagavo Greitosios medicinos pagalbos padalinio vairuotojai, prašę paaiškinti, kas čia meluoja.
Greitosios medicinos pagalbos padalinio atstovai atkreipė dėmesį, kad gelbstint gyvybes sprendimus priimantys felčeriai prilygsta anesteziologui-reanimatologui. Jie ypač vertinantys ir komandų vairuotojų indėlį. Sakė, kad vairuotojai yra tokie pat svarbūs, kaip ir medikai, tačiau jų atlyginimai menki.
Nesutarimai
Nemalonias įstaigos problemas, iš kurių viena – nesutarimai su įstaigos vadovu, nenoriai bendraujančiu su kolektyvu – kėlė gydytoja Regina Kulpienė-Jaunienė, kiti įstaigos darbuotojai. Piktintasi, kad susitikime su stebėtojų taryba įstaigos vadovas nepristatė kolektyvo.
„Net tada, kai mes buvome 120 narių ligoninės medikų kolektyve, nepasimesdavome. Dabar mūsų tėra 20, bet nežinome, ko esame verti“, – kalbėjo gydytoja Vanda Dumašienė.
Išsakytas nepasitenkinimas, kad įstaigos vadovas save vadina vyriausiuoju gydytoju, o neranda kalbos su medikais, turi susibūręs tik savą jaunų darbuotojų būrelį. Medikai piktinasi, kad iš darbo grupės buvo išmesta kolegė Vida Zokaitienė. Darytas spaudimas šią medikę pašalinti ir iš stebėtojų tarybos. V. Pozingis, kiti stebėtojų tarybos nariai patikino, kad niekas nebuvo suabejojęs V. Zokaitienės veiklumu.
Kilus diskusijoms dėl naujos pavaduotojo gydymui pareigybės steigimo, stebėtojų tarybos narė Vincenta Bubilienė sakė, kad kandidatą turi išrinkti gydytojų taryba. Pavaduotojas gydymui ir medicinai turėtų būti patyręs, nes naujai į kolektyvą įsiliejusiam gydytojui būtų sunku dirbti tokį darbą. Tokiu pat principu reikėtų rinkti ir slaugos tarybą.
Po susirinkimo
Šilutės PSPC vadovas L. Indriuška po susirinkimo „Pamariui“ sakė, kad įstaiga nuo praėjusių metų gegužės iki gruodžio 9 d. neturėjo vadovo, todėl nebuvo galima koreguoti nei struktūros, nei darbo apmokėjimo tvarkos. Steigėjui patvirtinus įstaigos vadovą, buvo galima numatyti reikiamas struktūros ir darbo apmokėjimo tvarkos korekcijas.
Paruoštiems įstaigos struktūros ir darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos projektams stebėtojų taryba pritarė. Šilutės PSPC darbuotojams darbo užmokestį pradėta skaičiuoti pagal naują tvarką.
Tik ar dėl to įsivyraus šiame kolektyve supratingumas ir darna?

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

  • joo

    Jei atsiras supratimas kad reikia gerbti ir patyrusius gydytojus, nepriešinti darbuotojų, o jaunimui duoti darbo o ne tinginiauti leisti, gal ir įsivyraus darna….. Tokiai įstaigai reikia vadovauti. o ne juokauti…

    • as

      Labai pritariu pirmam komentarui. Naujasis vadovas matomai nesuvokia kokio svarbumo istaigai bando vadovauti, o tik domonstruoja savo jaunatviskas ambicijas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite