Šilutės PSPC darnaus ir ramaus kolektyvo gyvenimo dar nesimato

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) penktadienį įvyko šios įstaigos stebėtojų tarybos posėdis, kuriame pageidavo dalyvauti ir dalis šio kolektyvo narių. Neseniai Šilutės r. savivaldybei pateikę du prašymus, PSPC darbuotojai panoro dar kartą išsakyti savo nuomonę, siūlymus ir pageidavimus.

Šilutės PSPC susirinkimas vyko Šilutės ligoninės salėje.

Šilutės PSPC stebėtojų tarybos pirmininkas, mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis susitikime pastebėjo, kad kiekvienas įstaigos darbuotojas turi žinoti, už ką yra atsakingas. Labai svarbus ir kolektyvo sutarimas, įstaigos vadovo gebėjimas bendrauti su darbuotojais. Jeigu to padaryti nesiseka, galima pagalbos kreiptis į įstaigos stebėtojų tarybą arba ir į Savivaldybės tarybą.
Nauja įstaigos struktūra
Šilutės PSPC vyr. gydytojas Liutauras Indriuška pristatė įstaigos administracijos parengtą įstaigos struktūrą, nes ankstesnioji, patvirtinta 2006 metais, realiai nebeatitiko dabartinės situacijos. Kaip atrodo naujoji įstaigos struktūra? Neliko kai kurių medicinos punktų, atsirado nauja pareigybė.
Priminsime, kad pernai įstaigai pradėjo vadovauti medicininio išsilavinimo neturintis Liutauras Indriuška. Kai medicinos įstaigai vadovauja ne medikas, jam turėtų talkinti specialistas, turintis tokį išsilavinimą. Tokiai pertvarkai turėtų pritarti įstaigos stebėtojų taryba ir steigėjas – Šilutės r. savivaldybės taryba. Pertvarkant struktūrą, L. Indriuška nebebus vadinamas vyr. gydytoju, nes jis ir nėra gydytojas. Panašiais atvejais įstaigos turi direktorius.
Nauja darbo apmokėjimo tvarka
Pristatydamas įstaigos administracijos paruoštą darbo apmokėjimo tvarką, L. Indriuška sakė, kad naujoji nuo ankstesnės nedaug tesiskiria. Su naująja darbo apmokėjimo tvarka jau supažindinti padalinių vadovai. Numatoma, kad atlyginimai jau už vasarį bus skaičiuojami ir išmokėti pagal naująją tvarką.
Pasak L. Indriuškos, keičiant darbo apmokėjimo tvarką buvo diskutuota su padalinių vadovais. Įvertinusi įstaigos finansines galimybes, darbo grupė atsižvelgė į pageidavimus dėl darbo apmokėjimo slaugytojoms, dirbančioms su bendrosios praktikos gydytojais, ir padidino joms algas.
Finansinę vadovo ataskaitą planuojama pateikti po to, kai bus pasirašytos sutartys su Teritorine ligonių kasa (TLK), kai bus aiškus ir patvirtintas įstaigos biudžetas. Tai turėtų išaiškėti įpusėjus kovui.
Stebėtojų tarybos pirmininkas V. Pozingis išsakė pageidavimą pamatyti įstaigos pusmečio darbo rezultatus, įsitikinti, ar naujoji tvarka pasiteisina, ar gerėja įstaigos darbo rezultatai, ar didesni atlyginimai yra stimulas dirbti geriau.
Apie tempiamą gumą
Nemalonią tiesą išsakė stebėtojų tarybos narė gydytoja Vida Zokaitienė: esą didesni atlyginimai galėję būti nustatyti gerokai anksčiau. Ji priminė, kad darbo grupė tai svarstė jau praėjusių metų rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, kai Stebėtojų tarybai vadovavo Savivaldybės tarybos narys A. Jakas. Anot V. Zokaitienės, nurodymai buvę duodami viena linkme: atlyginimus didinti ne tiems, kas uždirba pinigus… Sprendimai buvę keliskart keičiami ir kitaip vilkinama su sprendimais. Ji su kolege kėlusios klausimą, kodėl taip yra, ir buvusios „išbrauktos“ iš darbo grupės.
Į tai buvo atsakyta, kad tokį sprendimą priėmė vyr. gydytojas L. Indriuška. Į tokius pastebėjimus skaudžiai reagavo Greitosios medicinos pagalbos padalinio vairuotojai, prašę paaiškinti, kas čia meluoja.
Greitosios medicinos pagalbos padalinio atstovai atkreipė dėmesį, kad gelbstint gyvybes sprendimus priimantys felčeriai prilygsta anesteziologui-reanimatologui. Jie ypač vertinantys ir komandų vairuotojų indėlį. Sakė, kad vairuotojai yra tokie pat svarbūs, kaip ir medikai, tačiau jų atlyginimai menki.
Nesutarimai
Nemalonias įstaigos problemas, iš kurių viena – nesutarimai su įstaigos vadovu, nenoriai bendraujančiu su kolektyvu – kėlė gydytoja Regina Kulpienė-Jaunienė, kiti įstaigos darbuotojai. Piktintasi, kad susitikime su stebėtojų taryba įstaigos vadovas nepristatė kolektyvo.
„Net tada, kai mes buvome 120 narių ligoninės medikų kolektyve, nepasimesdavome. Dabar mūsų tėra 20, bet nežinome, ko esame verti“, – kalbėjo gydytoja Vanda Dumašienė.
Išsakytas nepasitenkinimas, kad įstaigos vadovas save vadina vyriausiuoju gydytoju, o neranda kalbos su medikais, turi susibūręs tik savą jaunų darbuotojų būrelį. Medikai piktinasi, kad iš darbo grupės buvo išmesta kolegė Vida Zokaitienė. Darytas spaudimas šią medikę pašalinti ir iš stebėtojų tarybos. V. Pozingis, kiti stebėtojų tarybos nariai patikino, kad niekas nebuvo suabejojęs V. Zokaitienės veiklumu.
Kilus diskusijoms dėl naujos pavaduotojo gydymui pareigybės steigimo, stebėtojų tarybos narė Vincenta Bubilienė sakė, kad kandidatą turi išrinkti gydytojų taryba. Pavaduotojas gydymui ir medicinai turėtų būti patyręs, nes naujai į kolektyvą įsiliejusiam gydytojui būtų sunku dirbti tokį darbą. Tokiu pat principu reikėtų rinkti ir slaugos tarybą.
Po susirinkimo
Šilutės PSPC vadovas L. Indriuška po susirinkimo „Pamariui“ sakė, kad įstaiga nuo praėjusių metų gegužės iki gruodžio 9 d. neturėjo vadovo, todėl nebuvo galima koreguoti nei struktūros, nei darbo apmokėjimo tvarkos. Steigėjui patvirtinus įstaigos vadovą, buvo galima numatyti reikiamas struktūros ir darbo apmokėjimo tvarkos korekcijas.
Paruoštiems įstaigos struktūros ir darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos projektams stebėtojų taryba pritarė. Šilutės PSPC darbuotojams darbo užmokestį pradėta skaičiuoti pagal naują tvarką.
Tik ar dėl to įsivyraus šiame kolektyve supratingumas ir darna?

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

  • joo

    Jei atsiras supratimas kad reikia gerbti ir patyrusius gydytojus, nepriešinti darbuotojų, o jaunimui duoti darbo o ne tinginiauti leisti, gal ir įsivyraus darna….. Tokiai įstaigai reikia vadovauti. o ne juokauti…

    • as

      Labai pritariu pirmam komentarui. Naujasis vadovas matomai nesuvokia kokio svarbumo istaigai bando vadovauti, o tik domonstruoja savo jaunatviskas ambicijas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite