Šilutės katalikės surengė labdaros mugę

Per dvejus metus į labdaros krautuvę, esančią Tilžės g. 43, Šilutėje, 2240 žmonių atnešė rūbų, apavo ir kitų daiktų, kurie labai reikalingi gyvenantiems vargingiau. Keturias paskutines rugpjūčio dienas Šilutės katalikių draugija šioje krautuvėje surengė labdaros mugę ruošiantiems leisti vaikus į mokyklą.

Antradienį labdaros mugėje dirbo šis Šilutės moterų katalikių būrelis. Pirmoje eilėje centre – Albina Gečienė, jau 15 metų esanti Šilutės katalikių moterų draugijos pirmininkė.

Pirmadienį, pirmąją mokslo metų pradžiai skirtos labdaros mugės dieną, sulaukta 50 žmonių, antradienį – per 30. Nors moterys dirba nuo 9 iki 14 val., visas jų būrelis pluša iš peties. Kai gražus oras, rūbai, apavas ir visa kita išnešama ir sukabinama, išdėliojama kiemelyje prie labdaros krautuvės. Atėjusieji palydimi ir į krautuvės vidų – tegul tik eina, žiūri, renkasi, matuojasi…
Atliekamų ir vaikų išaugtų rūbų, batų, mokyklinių reikmenų daugiausia sunešė Šilutės gyventojai. Mokslo metų pradžiai skirtai mugei katalikės daiktus kaupė iš anksčiau. Surinko nemažai dar gerų kuprinių, kitų mokyklinių reikmenų, sukaupė ir vaikams tinkamų kostiumų, marškinių, viso kito. Sakė: „…ėmė žmonės ir džiaugėsi. Kuprines bemat paėmė, mat jos brangiai kainuoja“. Sulaukta žmonių iš Kintų, Katyčių, Usėnų ir kitų rajono vietovių.
Šilutės katalikių moterų draugijai – jau 21-eri metai, iš jų tik pirmuosius šešerius buvo kita pirmininkė, o po jos 25 moterims dabar vadovauja Albina Gečienė. Per 15 vadovavimo metų A. Gečienė prisimena labdaros krautuvę veikus ne vienoje miesto vietoje. Dabartinės patalpos yra erdvios ir žiemą šiltos. Iškaba skelbia, kad Tilžės gatvėje esančiuose laidotuvių namuose, iš gatvės pusės, jau dvejus metus triūsia šis geraširdžių moterų būrelis.
Ir ten, kur buvo ankšta, šalta, šios moterys darbavosi du dešimtmečius. Šilutės katalikės moterys muges surengia didžiųjų metų švenčių proga, nors varguoliams padeda nuolatos. Šilutėje esama gal dešimt benamių – juos moterys krautuvėje perrengia kas savaitę. A. Gečienė pasakojo, kad anksčiau Raudonojo Kryžiaus draugija perduodavo labdaros iš Vokietijos, gaudavę siuntų iš Švedijos, Danijos. Senokai to nebėra. Dabar krautuvėje priimami ir nemokamai išdalijami tik Šilutės, jos priemiesčių ir kai kurių kitų vietovių gyventojų atgabenti daiktai.
„Žmonės patenkinti, renkasi rūbus, ima ir dėkoja, dar kokius batus suranda… Nors esame ir pabartos, kai paprašome tvarkingai netinkantį rūbą sulankstyti, į vietą padėti…“ – pasakojo A. Gečienė, o šalia buvusi viena iš šios draugijos narių pasidžiaugė, kad turi darbščią, protingą, humoru ir šypsena iš kitų išsiskiriančią pirmininkę, kuri esanti ir puiki šeimininkė.
Antradienį moterys jau buvo sutvarkiusios krautuvę ir susėdo kavos. Čia jų buvo net 11. A. Gečienė neslėpė – tam savo gyvenimą skiria katalikės nuo 60 iki 90 metų amžiaus. Visos turi tautinius rūbus, kai Šilutėje žmonės renkasi giedoti Lietuvos himno, jos ateina pasipuošusios tautiniais rūbais, su jais dalyvauja ir atlaiduose, kitose išskirtinėse šventėse. Gražūs ryšiai sieja su Šilutės šv. Kryžiaus katalikų bažnyčia, kurios naujasis klebonas Remigijus Saunorius sekmadienį per pamokslą paskelbė apie šią labdaros mugę ir paragino žmones atsiliepti.
A. Gečienės vadovaujamos moterys planuoja drauge vykti laivu į Nidą, taip pat aplankyti naujuosius namus, skirtus onkologiniams ligoniams bei jų artimiesiems, Klaipėdoje. Būta ir anksčiau ekskursijų ir kitokių išvykų. O šią labdaros mugę A. Gečienė pažadėjo užbaigti vaišėmis su cepelinais.
Moterys sakė esančios dėkingos laikraščiams, kurie nemokamai paskelbia apie labdaros muges, kitą labdaringą jų veiklą. Kai žmonės sužino, atvyksta, ir darbas matomesnis, ir padedama didesniam būriui žmonių. „Anksčiau žmogus galėjo ateiti tik vieną kartą per mėnesį, dabar jau eina kada panorėjęs, kada prireikia… Ima drabužių, kitko sau, savo šeimos nariams, net giminaičiams, kaimynams. Matyt, reikia…“ – sakė A. Gečienė.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite