Šilutės katalikės surengė labdaros mugę

Per dvejus metus į labdaros krautuvę, esančią Tilžės g. 43, Šilutėje, 2240 žmonių atnešė rūbų, apavo ir kitų daiktų, kurie labai reikalingi gyvenantiems vargingiau. Keturias paskutines rugpjūčio dienas Šilutės katalikių draugija šioje krautuvėje surengė labdaros mugę ruošiantiems leisti vaikus į mokyklą.

Antradienį labdaros mugėje dirbo šis Šilutės moterų katalikių būrelis. Pirmoje eilėje centre – Albina Gečienė, jau 15 metų esanti Šilutės katalikių moterų draugijos pirmininkė.

Pirmadienį, pirmąją mokslo metų pradžiai skirtos labdaros mugės dieną, sulaukta 50 žmonių, antradienį – per 30. Nors moterys dirba nuo 9 iki 14 val., visas jų būrelis pluša iš peties. Kai gražus oras, rūbai, apavas ir visa kita išnešama ir sukabinama, išdėliojama kiemelyje prie labdaros krautuvės. Atėjusieji palydimi ir į krautuvės vidų – tegul tik eina, žiūri, renkasi, matuojasi…
Atliekamų ir vaikų išaugtų rūbų, batų, mokyklinių reikmenų daugiausia sunešė Šilutės gyventojai. Mokslo metų pradžiai skirtai mugei katalikės daiktus kaupė iš anksčiau. Surinko nemažai dar gerų kuprinių, kitų mokyklinių reikmenų, sukaupė ir vaikams tinkamų kostiumų, marškinių, viso kito. Sakė: „…ėmė žmonės ir džiaugėsi. Kuprines bemat paėmė, mat jos brangiai kainuoja“. Sulaukta žmonių iš Kintų, Katyčių, Usėnų ir kitų rajono vietovių.
Šilutės katalikių moterų draugijai – jau 21-eri metai, iš jų tik pirmuosius šešerius buvo kita pirmininkė, o po jos 25 moterims dabar vadovauja Albina Gečienė. Per 15 vadovavimo metų A. Gečienė prisimena labdaros krautuvę veikus ne vienoje miesto vietoje. Dabartinės patalpos yra erdvios ir žiemą šiltos. Iškaba skelbia, kad Tilžės gatvėje esančiuose laidotuvių namuose, iš gatvės pusės, jau dvejus metus triūsia šis geraširdžių moterų būrelis.
Ir ten, kur buvo ankšta, šalta, šios moterys darbavosi du dešimtmečius. Šilutės katalikės moterys muges surengia didžiųjų metų švenčių proga, nors varguoliams padeda nuolatos. Šilutėje esama gal dešimt benamių – juos moterys krautuvėje perrengia kas savaitę. A. Gečienė pasakojo, kad anksčiau Raudonojo Kryžiaus draugija perduodavo labdaros iš Vokietijos, gaudavę siuntų iš Švedijos, Danijos. Senokai to nebėra. Dabar krautuvėje priimami ir nemokamai išdalijami tik Šilutės, jos priemiesčių ir kai kurių kitų vietovių gyventojų atgabenti daiktai.
„Žmonės patenkinti, renkasi rūbus, ima ir dėkoja, dar kokius batus suranda… Nors esame ir pabartos, kai paprašome tvarkingai netinkantį rūbą sulankstyti, į vietą padėti…“ – pasakojo A. Gečienė, o šalia buvusi viena iš šios draugijos narių pasidžiaugė, kad turi darbščią, protingą, humoru ir šypsena iš kitų išsiskiriančią pirmininkę, kuri esanti ir puiki šeimininkė.
Antradienį moterys jau buvo sutvarkiusios krautuvę ir susėdo kavos. Čia jų buvo net 11. A. Gečienė neslėpė – tam savo gyvenimą skiria katalikės nuo 60 iki 90 metų amžiaus. Visos turi tautinius rūbus, kai Šilutėje žmonės renkasi giedoti Lietuvos himno, jos ateina pasipuošusios tautiniais rūbais, su jais dalyvauja ir atlaiduose, kitose išskirtinėse šventėse. Gražūs ryšiai sieja su Šilutės šv. Kryžiaus katalikų bažnyčia, kurios naujasis klebonas Remigijus Saunorius sekmadienį per pamokslą paskelbė apie šią labdaros mugę ir paragino žmones atsiliepti.
A. Gečienės vadovaujamos moterys planuoja drauge vykti laivu į Nidą, taip pat aplankyti naujuosius namus, skirtus onkologiniams ligoniams bei jų artimiesiems, Klaipėdoje. Būta ir anksčiau ekskursijų ir kitokių išvykų. O šią labdaros mugę A. Gečienė pažadėjo užbaigti vaišėmis su cepelinais.
Moterys sakė esančios dėkingos laikraščiams, kurie nemokamai paskelbia apie labdaros muges, kitą labdaringą jų veiklą. Kai žmonės sužino, atvyksta, ir darbas matomesnis, ir padedama didesniam būriui žmonių. „Anksčiau žmogus galėjo ateiti tik vieną kartą per mėnesį, dabar jau eina kada panorėjęs, kada prireikia… Ima drabužių, kitko sau, savo šeimos nariams, net giminaičiams, kaimynams. Matyt, reikia…“ – sakė A. Gečienė.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite