Šilutės durpynas investuoja į ateitį

Naujas cechas, bandomasis šiltnamis, mokymų klasė – tai naujausios UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ 10 mln. eurų investicijos. Tiek investavus į durpių substratus gaminančios įmonės techninius pajėgumus, bendrovė sėkmingai galės dirbti artimiausius 15-20 metų.

Laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė naujajame šiltnamyje galės išbandyti, kaip įvairių sudėčių substratai veikia augalų augimą.

Lapkričio 16-oji buvo reikšminga data UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ – tądien pradėjo veikti naujas apie 6000 kv. metrų ploto durpių substrato gamybos cechas. Pasak UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ generalinio direktoriaus Kazimiero Kaminsko, Šilutės durpyne jis pakeis senąjį, 1991 metais statytą cechą. Tiesa, ir senasis cechas savo laiku buvo vienas moderniausių Baltijos šalyse.
Bėgant laikui, nebeliko galimybių jo plėsti, o esama įranga nebeatitiko šiuolaikinių produkcijos kokybės bei darbo vietų ergonomikos reikalavimų.
Kazimieras Kaminskas sakė, kad šiuolaikinėms profesionalioms sodininkystės, daržininkystės bei gėlininkystės įmonėms gaminama produkcija turi atitikti aukščiausius kokybės reikalavimus. Dirbant su senąja įranga išlaikyti stabiliai aukštą produkcijos kokybę tapo sudėtinga, o į 80 pasaulio šalių savo produkciją eksportuojančiai įmonei gali neigiamai atsiliepti net mažiausias gaminių kokybės pablogėjimas. Tad ir buvo nuspręsta statyti naują cechą, o senąjį nugriauti. Kaip ir pastatytame prieš 5 metus, šiame ceche sumontuota šiuolaikinė įranga iš Olandijos, Vokietijos ir Kanados. Iš esmės, šis cechas nuo jau veikiančiojo skiriasi modernesne technika, kurios charakteristikas įrangos tiekėjai gali kontroliuoti nuotoliniu būdų, ir pakuočių dydžiu. Naujajame ceche ji pakuojama į 4-5,8 kubinių metrų tūrio didmaišius.
Kazimieras Kaminskas pasakojo, kad aptarus visas aplinkybes, statyti naują cechą buvo nuspręsta prieš dvejus metus. Didžiąją laiko dalį užėmė įvairios dokumentacijos rengimas. Statybos darbai truko mažiausiai laiko – jie pradėti šį rudenį ir jau baigti. Cechą kartu su subrangovais iš mūsų ir kitų rajonų statė viena Gargždų įmonė. Nors oficialaus šventinio cecho atidarymo dar nebuvo ir jis dirba bandomuoju režimu, tačiau čia pagaminti ir supakuoti substratai jau tiekiami užsakovams. „Paskutinės investicijos leido sukurti tokius gamybinius pajėgumus, kad jų užteks artimiausiems 15-20 metų. Turint galvoje, kad produkcijos apimtys kasmet padidėja 3-4 procentais“, – sakė UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ generalinis direktorius.

Apie 10 milijonų eurų kainavęs 5,5 tūkstančio kv. metrų ploto cechas pradėjo veikti lapkričio 16 d.

Šalia naujojo cecho atsirado dar vienas statinys, kurio UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ iki šiol nebuvo. Tai – naujas šiltnamis. Jame karaliaus įmonės laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė su savo kolektyvu, šiuo metu besikraustanti į naujas laboratorijos patalpas. Apie 100 kv. metrų ploto eksperimentinis šiltnamis – tikra ūkininkų svajonė. Automatika čia palaikys nustatytą temperatūrą, apšvietimo ir drėgmės lygį. Šiame šiltnamyje šilutiškiai atliks laboratorinius bandymus, kurie anksčiau buvo atliekami tik pagrindinėje įmonėje Vokietijoje. Dabar atsiras galimybė stebėti, kokią įtaką substratai daro augalų augimui, ir, nelaukiant rezultatų iš Vokietijos, patys galės koreguoti jų sudėtį, kurti ir tobulinti mišinius.

Naujajame ceche gaminama produkcija pakuojama į 4-5,8 kub. metrų tūrio didmaišius.

Naujausios technologijos bei moderni įranga didina darbo našumą, tačiau darbo vietų durpių įmonėje dėl to nemažėja. Priešingai, didėjant gamybos apimčiai, vis daugiau sukuriama ir darbo vietų. Tenka rūpintis čia jau dirbančių ir naujų darbuotojų kvalifikacijos kėlimu. UAB „Klasmann- Deilmann Šilutė“ administraciniame pastate iki kitų metų vidurio turėtų atsirasti nauja mokymų klasė. Kompiuterine įranga, projektoriais ir internetiniu ryšiu aprūpinta klasė sudarys galimybę dalį mokymų atlikti elektroninėje erdvėje, pakeičiant senąją popierinę mokomąją medžiagą. Filmuojant kai kuriuos mokomuosius vaizdus, dalyvavo patyrę įmonės darbuotojai.
Generalinis direktorius K. Kaminskas patikino, kad vien įvairių mokesčių į valstybės biudžetą per metus sumokama apie 1,5 milijono eurų. UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ dalyvauja vietų, kuriose veikia įmonės, bendruomenių gyvenime. UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ remia krepšinį, neįgaliųjų organizacijas, pažangiems mokiniams skiria stipendijas ir t. t. Šiais metais didžiausia finansinė parama suteikta Nemuno deltos regioninio parko direkcijai finansuojant Aukštumalos pažintinio tako renovaciją.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • TAIP CIA DURPINIAKAS IR GAN SENAI DIRBANTIS

    VISIEMS PINIGELIU PAREMTI YRA,DEJA SVIEMS NE.TAIKOMI VISOKIE SKAICIAVIMO MANIPULIAVIMAI.TAI DEL TO ,Kad tik maziau sumoketi uz atlikta. darba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite