Šilutės durpynas investuoja į ateitį

Naujas cechas, bandomasis šiltnamis, mokymų klasė – tai naujausios UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ 10 mln. eurų investicijos. Tiek investavus į durpių substratus gaminančios įmonės techninius pajėgumus, bendrovė sėkmingai galės dirbti artimiausius 15-20 metų.

Laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė naujajame šiltnamyje galės išbandyti, kaip įvairių sudėčių substratai veikia augalų augimą.

Lapkričio 16-oji buvo reikšminga data UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ – tądien pradėjo veikti naujas apie 6000 kv. metrų ploto durpių substrato gamybos cechas. Pasak UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ generalinio direktoriaus Kazimiero Kaminsko, Šilutės durpyne jis pakeis senąjį, 1991 metais statytą cechą. Tiesa, ir senasis cechas savo laiku buvo vienas moderniausių Baltijos šalyse.
Bėgant laikui, nebeliko galimybių jo plėsti, o esama įranga nebeatitiko šiuolaikinių produkcijos kokybės bei darbo vietų ergonomikos reikalavimų.
Kazimieras Kaminskas sakė, kad šiuolaikinėms profesionalioms sodininkystės, daržininkystės bei gėlininkystės įmonėms gaminama produkcija turi atitikti aukščiausius kokybės reikalavimus. Dirbant su senąja įranga išlaikyti stabiliai aukštą produkcijos kokybę tapo sudėtinga, o į 80 pasaulio šalių savo produkciją eksportuojančiai įmonei gali neigiamai atsiliepti net mažiausias gaminių kokybės pablogėjimas. Tad ir buvo nuspręsta statyti naują cechą, o senąjį nugriauti. Kaip ir pastatytame prieš 5 metus, šiame ceche sumontuota šiuolaikinė įranga iš Olandijos, Vokietijos ir Kanados. Iš esmės, šis cechas nuo jau veikiančiojo skiriasi modernesne technika, kurios charakteristikas įrangos tiekėjai gali kontroliuoti nuotoliniu būdų, ir pakuočių dydžiu. Naujajame ceche ji pakuojama į 4-5,8 kubinių metrų tūrio didmaišius.
Kazimieras Kaminskas pasakojo, kad aptarus visas aplinkybes, statyti naują cechą buvo nuspręsta prieš dvejus metus. Didžiąją laiko dalį užėmė įvairios dokumentacijos rengimas. Statybos darbai truko mažiausiai laiko – jie pradėti šį rudenį ir jau baigti. Cechą kartu su subrangovais iš mūsų ir kitų rajonų statė viena Gargždų įmonė. Nors oficialaus šventinio cecho atidarymo dar nebuvo ir jis dirba bandomuoju režimu, tačiau čia pagaminti ir supakuoti substratai jau tiekiami užsakovams. „Paskutinės investicijos leido sukurti tokius gamybinius pajėgumus, kad jų užteks artimiausiems 15-20 metų. Turint galvoje, kad produkcijos apimtys kasmet padidėja 3-4 procentais“, – sakė UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ generalinis direktorius.

Apie 10 milijonų eurų kainavęs 5,5 tūkstančio kv. metrų ploto cechas pradėjo veikti lapkričio 16 d.

Šalia naujojo cecho atsirado dar vienas statinys, kurio UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ iki šiol nebuvo. Tai – naujas šiltnamis. Jame karaliaus įmonės laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė su savo kolektyvu, šiuo metu besikraustanti į naujas laboratorijos patalpas. Apie 100 kv. metrų ploto eksperimentinis šiltnamis – tikra ūkininkų svajonė. Automatika čia palaikys nustatytą temperatūrą, apšvietimo ir drėgmės lygį. Šiame šiltnamyje šilutiškiai atliks laboratorinius bandymus, kurie anksčiau buvo atliekami tik pagrindinėje įmonėje Vokietijoje. Dabar atsiras galimybė stebėti, kokią įtaką substratai daro augalų augimui, ir, nelaukiant rezultatų iš Vokietijos, patys galės koreguoti jų sudėtį, kurti ir tobulinti mišinius.

Naujajame ceche gaminama produkcija pakuojama į 4-5,8 kub. metrų tūrio didmaišius.

Naujausios technologijos bei moderni įranga didina darbo našumą, tačiau darbo vietų durpių įmonėje dėl to nemažėja. Priešingai, didėjant gamybos apimčiai, vis daugiau sukuriama ir darbo vietų. Tenka rūpintis čia jau dirbančių ir naujų darbuotojų kvalifikacijos kėlimu. UAB „Klasmann- Deilmann Šilutė“ administraciniame pastate iki kitų metų vidurio turėtų atsirasti nauja mokymų klasė. Kompiuterine įranga, projektoriais ir internetiniu ryšiu aprūpinta klasė sudarys galimybę dalį mokymų atlikti elektroninėje erdvėje, pakeičiant senąją popierinę mokomąją medžiagą. Filmuojant kai kuriuos mokomuosius vaizdus, dalyvavo patyrę įmonės darbuotojai.
Generalinis direktorius K. Kaminskas patikino, kad vien įvairių mokesčių į valstybės biudžetą per metus sumokama apie 1,5 milijono eurų. UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ dalyvauja vietų, kuriose veikia įmonės, bendruomenių gyvenime. UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ remia krepšinį, neįgaliųjų organizacijas, pažangiems mokiniams skiria stipendijas ir t. t. Šiais metais didžiausia finansinė parama suteikta Nemuno deltos regioninio parko direkcijai finansuojant Aukštumalos pažintinio tako renovaciją.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • TAIP CIA DURPINIAKAS IR GAN SENAI DIRBANTIS

    VISIEMS PINIGELIU PAREMTI YRA,DEJA SVIEMS NE.TAIKOMI VISOKIE SKAICIAVIMO MANIPULIAVIMAI.TAI DEL TO ,Kad tik maziau sumoketi uz atlikta. darba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite