Šilutės durpynas investuoja į ateitį

Naujas cechas, bandomasis šiltnamis, mokymų klasė – tai naujausios UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ 10 mln. eurų investicijos. Tiek investavus į durpių substratus gaminančios įmonės techninius pajėgumus, bendrovė sėkmingai galės dirbti artimiausius 15-20 metų.

Laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė naujajame šiltnamyje galės išbandyti, kaip įvairių sudėčių substratai veikia augalų augimą.

Lapkričio 16-oji buvo reikšminga data UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ – tądien pradėjo veikti naujas apie 6000 kv. metrų ploto durpių substrato gamybos cechas. Pasak UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ generalinio direktoriaus Kazimiero Kaminsko, Šilutės durpyne jis pakeis senąjį, 1991 metais statytą cechą. Tiesa, ir senasis cechas savo laiku buvo vienas moderniausių Baltijos šalyse.
Bėgant laikui, nebeliko galimybių jo plėsti, o esama įranga nebeatitiko šiuolaikinių produkcijos kokybės bei darbo vietų ergonomikos reikalavimų.
Kazimieras Kaminskas sakė, kad šiuolaikinėms profesionalioms sodininkystės, daržininkystės bei gėlininkystės įmonėms gaminama produkcija turi atitikti aukščiausius kokybės reikalavimus. Dirbant su senąja įranga išlaikyti stabiliai aukštą produkcijos kokybę tapo sudėtinga, o į 80 pasaulio šalių savo produkciją eksportuojančiai įmonei gali neigiamai atsiliepti net mažiausias gaminių kokybės pablogėjimas. Tad ir buvo nuspręsta statyti naują cechą, o senąjį nugriauti. Kaip ir pastatytame prieš 5 metus, šiame ceche sumontuota šiuolaikinė įranga iš Olandijos, Vokietijos ir Kanados. Iš esmės, šis cechas nuo jau veikiančiojo skiriasi modernesne technika, kurios charakteristikas įrangos tiekėjai gali kontroliuoti nuotoliniu būdų, ir pakuočių dydžiu. Naujajame ceche ji pakuojama į 4-5,8 kubinių metrų tūrio didmaišius.
Kazimieras Kaminskas pasakojo, kad aptarus visas aplinkybes, statyti naują cechą buvo nuspręsta prieš dvejus metus. Didžiąją laiko dalį užėmė įvairios dokumentacijos rengimas. Statybos darbai truko mažiausiai laiko – jie pradėti šį rudenį ir jau baigti. Cechą kartu su subrangovais iš mūsų ir kitų rajonų statė viena Gargždų įmonė. Nors oficialaus šventinio cecho atidarymo dar nebuvo ir jis dirba bandomuoju režimu, tačiau čia pagaminti ir supakuoti substratai jau tiekiami užsakovams. „Paskutinės investicijos leido sukurti tokius gamybinius pajėgumus, kad jų užteks artimiausiems 15-20 metų. Turint galvoje, kad produkcijos apimtys kasmet padidėja 3-4 procentais“, – sakė UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ generalinis direktorius.

Apie 10 milijonų eurų kainavęs 5,5 tūkstančio kv. metrų ploto cechas pradėjo veikti lapkričio 16 d.

Šalia naujojo cecho atsirado dar vienas statinys, kurio UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ iki šiol nebuvo. Tai – naujas šiltnamis. Jame karaliaus įmonės laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė su savo kolektyvu, šiuo metu besikraustanti į naujas laboratorijos patalpas. Apie 100 kv. metrų ploto eksperimentinis šiltnamis – tikra ūkininkų svajonė. Automatika čia palaikys nustatytą temperatūrą, apšvietimo ir drėgmės lygį. Šiame šiltnamyje šilutiškiai atliks laboratorinius bandymus, kurie anksčiau buvo atliekami tik pagrindinėje įmonėje Vokietijoje. Dabar atsiras galimybė stebėti, kokią įtaką substratai daro augalų augimui, ir, nelaukiant rezultatų iš Vokietijos, patys galės koreguoti jų sudėtį, kurti ir tobulinti mišinius.

Naujajame ceche gaminama produkcija pakuojama į 4-5,8 kub. metrų tūrio didmaišius.

Naujausios technologijos bei moderni įranga didina darbo našumą, tačiau darbo vietų durpių įmonėje dėl to nemažėja. Priešingai, didėjant gamybos apimčiai, vis daugiau sukuriama ir darbo vietų. Tenka rūpintis čia jau dirbančių ir naujų darbuotojų kvalifikacijos kėlimu. UAB „Klasmann- Deilmann Šilutė“ administraciniame pastate iki kitų metų vidurio turėtų atsirasti nauja mokymų klasė. Kompiuterine įranga, projektoriais ir internetiniu ryšiu aprūpinta klasė sudarys galimybę dalį mokymų atlikti elektroninėje erdvėje, pakeičiant senąją popierinę mokomąją medžiagą. Filmuojant kai kuriuos mokomuosius vaizdus, dalyvavo patyrę įmonės darbuotojai.
Generalinis direktorius K. Kaminskas patikino, kad vien įvairių mokesčių į valstybės biudžetą per metus sumokama apie 1,5 milijono eurų. UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ dalyvauja vietų, kuriose veikia įmonės, bendruomenių gyvenime. UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ remia krepšinį, neįgaliųjų organizacijas, pažangiems mokiniams skiria stipendijas ir t. t. Šiais metais didžiausia finansinė parama suteikta Nemuno deltos regioninio parko direkcijai finansuojant Aukštumalos pažintinio tako renovaciją.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • TAIP CIA DURPINIAKAS IR GAN SENAI DIRBANTIS

    VISIEMS PINIGELIU PAREMTI YRA,DEJA SVIEMS NE.TAIKOMI VISOKIE SKAICIAVIMO MANIPULIAVIMAI.TAI DEL TO ,Kad tik maziau sumoketi uz atlikta. darba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite