Šilutės durpynas investuoja į ateitį

Naujas cechas, bandomasis šiltnamis, mokymų klasė – tai naujausios UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ 10 mln. eurų investicijos. Tiek investavus į durpių substratus gaminančios įmonės techninius pajėgumus, bendrovė sėkmingai galės dirbti artimiausius 15-20 metų.

Laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė naujajame šiltnamyje galės išbandyti, kaip įvairių sudėčių substratai veikia augalų augimą.

Lapkričio 16-oji buvo reikšminga data UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ – tądien pradėjo veikti naujas apie 6000 kv. metrų ploto durpių substrato gamybos cechas. Pasak UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ generalinio direktoriaus Kazimiero Kaminsko, Šilutės durpyne jis pakeis senąjį, 1991 metais statytą cechą. Tiesa, ir senasis cechas savo laiku buvo vienas moderniausių Baltijos šalyse.
Bėgant laikui, nebeliko galimybių jo plėsti, o esama įranga nebeatitiko šiuolaikinių produkcijos kokybės bei darbo vietų ergonomikos reikalavimų.
Kazimieras Kaminskas sakė, kad šiuolaikinėms profesionalioms sodininkystės, daržininkystės bei gėlininkystės įmonėms gaminama produkcija turi atitikti aukščiausius kokybės reikalavimus. Dirbant su senąja įranga išlaikyti stabiliai aukštą produkcijos kokybę tapo sudėtinga, o į 80 pasaulio šalių savo produkciją eksportuojančiai įmonei gali neigiamai atsiliepti net mažiausias gaminių kokybės pablogėjimas. Tad ir buvo nuspręsta statyti naują cechą, o senąjį nugriauti. Kaip ir pastatytame prieš 5 metus, šiame ceche sumontuota šiuolaikinė įranga iš Olandijos, Vokietijos ir Kanados. Iš esmės, šis cechas nuo jau veikiančiojo skiriasi modernesne technika, kurios charakteristikas įrangos tiekėjai gali kontroliuoti nuotoliniu būdų, ir pakuočių dydžiu. Naujajame ceche ji pakuojama į 4-5,8 kubinių metrų tūrio didmaišius.
Kazimieras Kaminskas pasakojo, kad aptarus visas aplinkybes, statyti naują cechą buvo nuspręsta prieš dvejus metus. Didžiąją laiko dalį užėmė įvairios dokumentacijos rengimas. Statybos darbai truko mažiausiai laiko – jie pradėti šį rudenį ir jau baigti. Cechą kartu su subrangovais iš mūsų ir kitų rajonų statė viena Gargždų įmonė. Nors oficialaus šventinio cecho atidarymo dar nebuvo ir jis dirba bandomuoju režimu, tačiau čia pagaminti ir supakuoti substratai jau tiekiami užsakovams. „Paskutinės investicijos leido sukurti tokius gamybinius pajėgumus, kad jų užteks artimiausiems 15-20 metų. Turint galvoje, kad produkcijos apimtys kasmet padidėja 3-4 procentais“, – sakė UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ generalinis direktorius.

Apie 10 milijonų eurų kainavęs 5,5 tūkstančio kv. metrų ploto cechas pradėjo veikti lapkričio 16 d.

Šalia naujojo cecho atsirado dar vienas statinys, kurio UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ iki šiol nebuvo. Tai – naujas šiltnamis. Jame karaliaus įmonės laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė su savo kolektyvu, šiuo metu besikraustanti į naujas laboratorijos patalpas. Apie 100 kv. metrų ploto eksperimentinis šiltnamis – tikra ūkininkų svajonė. Automatika čia palaikys nustatytą temperatūrą, apšvietimo ir drėgmės lygį. Šiame šiltnamyje šilutiškiai atliks laboratorinius bandymus, kurie anksčiau buvo atliekami tik pagrindinėje įmonėje Vokietijoje. Dabar atsiras galimybė stebėti, kokią įtaką substratai daro augalų augimui, ir, nelaukiant rezultatų iš Vokietijos, patys galės koreguoti jų sudėtį, kurti ir tobulinti mišinius.

Naujajame ceche gaminama produkcija pakuojama į 4-5,8 kub. metrų tūrio didmaišius.

Naujausios technologijos bei moderni įranga didina darbo našumą, tačiau darbo vietų durpių įmonėje dėl to nemažėja. Priešingai, didėjant gamybos apimčiai, vis daugiau sukuriama ir darbo vietų. Tenka rūpintis čia jau dirbančių ir naujų darbuotojų kvalifikacijos kėlimu. UAB „Klasmann- Deilmann Šilutė“ administraciniame pastate iki kitų metų vidurio turėtų atsirasti nauja mokymų klasė. Kompiuterine įranga, projektoriais ir internetiniu ryšiu aprūpinta klasė sudarys galimybę dalį mokymų atlikti elektroninėje erdvėje, pakeičiant senąją popierinę mokomąją medžiagą. Filmuojant kai kuriuos mokomuosius vaizdus, dalyvavo patyrę įmonės darbuotojai.
Generalinis direktorius K. Kaminskas patikino, kad vien įvairių mokesčių į valstybės biudžetą per metus sumokama apie 1,5 milijono eurų. UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ dalyvauja vietų, kuriose veikia įmonės, bendruomenių gyvenime. UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ remia krepšinį, neįgaliųjų organizacijas, pažangiems mokiniams skiria stipendijas ir t. t. Šiais metais didžiausia finansinė parama suteikta Nemuno deltos regioninio parko direkcijai finansuojant Aukštumalos pažintinio tako renovaciją.

Vaidotas VILKAS

Hits: 148

Vienas komentaras

  • TAIP CIA DURPINIAKAS IR GAN SENAI DIRBANTIS

    VISIEMS PINIGELIU PAREMTI YRA,DEJA SVIEMS NE.TAIKOMI VISOKIE SKAICIAVIMO MANIPULIAVIMAI.TAI DEL TO ,Kad tik maziau sumoketi uz atlikta. darba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite