Šilutės durpynas investuoja į ateitį

Naujas cechas, bandomasis šiltnamis, mokymų klasė – tai naujausios UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ 10 mln. eurų investicijos. Tiek investavus į durpių substratus gaminančios įmonės techninius pajėgumus, bendrovė sėkmingai galės dirbti artimiausius 15-20 metų.

Laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė naujajame šiltnamyje galės išbandyti, kaip įvairių sudėčių substratai veikia augalų augimą.

Lapkričio 16-oji buvo reikšminga data UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ – tądien pradėjo veikti naujas apie 6000 kv. metrų ploto durpių substrato gamybos cechas. Pasak UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ generalinio direktoriaus Kazimiero Kaminsko, Šilutės durpyne jis pakeis senąjį, 1991 metais statytą cechą. Tiesa, ir senasis cechas savo laiku buvo vienas moderniausių Baltijos šalyse.
Bėgant laikui, nebeliko galimybių jo plėsti, o esama įranga nebeatitiko šiuolaikinių produkcijos kokybės bei darbo vietų ergonomikos reikalavimų.
Kazimieras Kaminskas sakė, kad šiuolaikinėms profesionalioms sodininkystės, daržininkystės bei gėlininkystės įmonėms gaminama produkcija turi atitikti aukščiausius kokybės reikalavimus. Dirbant su senąja įranga išlaikyti stabiliai aukštą produkcijos kokybę tapo sudėtinga, o į 80 pasaulio šalių savo produkciją eksportuojančiai įmonei gali neigiamai atsiliepti net mažiausias gaminių kokybės pablogėjimas. Tad ir buvo nuspręsta statyti naują cechą, o senąjį nugriauti. Kaip ir pastatytame prieš 5 metus, šiame ceche sumontuota šiuolaikinė įranga iš Olandijos, Vokietijos ir Kanados. Iš esmės, šis cechas nuo jau veikiančiojo skiriasi modernesne technika, kurios charakteristikas įrangos tiekėjai gali kontroliuoti nuotoliniu būdų, ir pakuočių dydžiu. Naujajame ceche ji pakuojama į 4-5,8 kubinių metrų tūrio didmaišius.
Kazimieras Kaminskas pasakojo, kad aptarus visas aplinkybes, statyti naują cechą buvo nuspręsta prieš dvejus metus. Didžiąją laiko dalį užėmė įvairios dokumentacijos rengimas. Statybos darbai truko mažiausiai laiko – jie pradėti šį rudenį ir jau baigti. Cechą kartu su subrangovais iš mūsų ir kitų rajonų statė viena Gargždų įmonė. Nors oficialaus šventinio cecho atidarymo dar nebuvo ir jis dirba bandomuoju režimu, tačiau čia pagaminti ir supakuoti substratai jau tiekiami užsakovams. „Paskutinės investicijos leido sukurti tokius gamybinius pajėgumus, kad jų užteks artimiausiems 15-20 metų. Turint galvoje, kad produkcijos apimtys kasmet padidėja 3-4 procentais“, – sakė UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ generalinis direktorius.

Apie 10 milijonų eurų kainavęs 5,5 tūkstančio kv. metrų ploto cechas pradėjo veikti lapkričio 16 d.

Šalia naujojo cecho atsirado dar vienas statinys, kurio UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ iki šiol nebuvo. Tai – naujas šiltnamis. Jame karaliaus įmonės laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė su savo kolektyvu, šiuo metu besikraustanti į naujas laboratorijos patalpas. Apie 100 kv. metrų ploto eksperimentinis šiltnamis – tikra ūkininkų svajonė. Automatika čia palaikys nustatytą temperatūrą, apšvietimo ir drėgmės lygį. Šiame šiltnamyje šilutiškiai atliks laboratorinius bandymus, kurie anksčiau buvo atliekami tik pagrindinėje įmonėje Vokietijoje. Dabar atsiras galimybė stebėti, kokią įtaką substratai daro augalų augimui, ir, nelaukiant rezultatų iš Vokietijos, patys galės koreguoti jų sudėtį, kurti ir tobulinti mišinius.

Naujajame ceche gaminama produkcija pakuojama į 4-5,8 kub. metrų tūrio didmaišius.

Naujausios technologijos bei moderni įranga didina darbo našumą, tačiau darbo vietų durpių įmonėje dėl to nemažėja. Priešingai, didėjant gamybos apimčiai, vis daugiau sukuriama ir darbo vietų. Tenka rūpintis čia jau dirbančių ir naujų darbuotojų kvalifikacijos kėlimu. UAB „Klasmann- Deilmann Šilutė“ administraciniame pastate iki kitų metų vidurio turėtų atsirasti nauja mokymų klasė. Kompiuterine įranga, projektoriais ir internetiniu ryšiu aprūpinta klasė sudarys galimybę dalį mokymų atlikti elektroninėje erdvėje, pakeičiant senąją popierinę mokomąją medžiagą. Filmuojant kai kuriuos mokomuosius vaizdus, dalyvavo patyrę įmonės darbuotojai.
Generalinis direktorius K. Kaminskas patikino, kad vien įvairių mokesčių į valstybės biudžetą per metus sumokama apie 1,5 milijono eurų. UAB „Klasmann-Deilmann Lietuva“ dalyvauja vietų, kuriose veikia įmonės, bendruomenių gyvenime. UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ remia krepšinį, neįgaliųjų organizacijas, pažangiems mokiniams skiria stipendijas ir t. t. Šiais metais didžiausia finansinė parama suteikta Nemuno deltos regioninio parko direkcijai finansuojant Aukštumalos pažintinio tako renovaciją.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • TAIP CIA DURPINIAKAS IR GAN SENAI DIRBANTIS

    VISIEMS PINIGELIU PAREMTI YRA,DEJA SVIEMS NE.TAIKOMI VISOKIE SKAICIAVIMO MANIPULIAVIMAI.TAI DEL TO ,Kad tik maziau sumoketi uz atlikta. darba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite