Sieną su Šilutės istorija turime. Kas toliau?

AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, SBA koncerno, kurio dalis yra Šilutės baldai, viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė sukvietė į padėkos popietę žiniasklaidos, Šilutės meno mokyklos atstovus, Savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį, Kultūros skyriaus vedėją Vilmą Griškavičienę. Pasidžiaugta sėkmingai įgyvendinta baldininkų iniciatyva nutapyti ant „Šilutės baldus“ juosiančios mūrinės tvoros „Šilutės sieną“. Pasidalinta mintimis, kaip šią idėją pratęsti.

AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė (kairėje), SBA koncerno viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė ir Šilutės r. meras Vytautas Laurinaitis susitikime, kuriame pasidžiaugta sėkmingu bendruomenės projekto „Šilutės siena“ įgyvendinimu.

Pasak Astos Dijokienės, dabar laikas ramiai pasidžiaugti nuveiktais darbais ir nutarti, ką daryti toliau, kad pramoninė miesto dalis taptų dar gyvesnė, kad ten vyktų renginiai ir galbūt dar kas nors atsirastų prie originaliosios sienos.
Bendrovės direktorė pasidžiaugė, kad žmonės mėgsta pasivaikščioti ir apžiūrinėti istorinius miesto akcentus, perkeltus ant šios sienos. Sulaukta tarptautinio įvertinimo – „Šilutės siena“ pateko tarp geriausių 2016 metų regiono komunikacijos projektų ir varžėsi dėl „European Excellence Awards“ apdovanojimo. Tiesa, nugalėti nepavyko, aplenkė kaimynai Latviai su savo elektroninių paslaugų įsisavinimo projektu. Direktorei antrino Virginija Dunauskienė, kuri pasakojo, kad bendruomenės projektas „Šilutės siena“ vis sulaukia didelio susidomėjimo ir sostinėje.
Prisiminta, kaip gimė šis projektas. Iš pat pradžių tikinčių, kad reikėtų ant baldininkų tvoros piešti puskilometrio ilgio miesto istorijos vaizdus ir kad tai pavyks, tebuvo mažai. Projekto sėkme nelabai tikėjo ir patys SBA koncerno vadovai, kurie siūlė Šilutei geriau padovanoti vaikų žaidimų aikštelę. Nesuprato iki galo, kokias čia tvoras reikės dažyti, ir Šilutės meno mokyklos jaunieji dailininkai. Projektas įgavo pagreitį, kai prie jo prisidėjo miesto bendruomenės nariai.
„Mere, jeigu jūs nebūtumėte „pasirašęs“ tai „aferai“, tai kažin ar kas būtų ir išėję. Tačiau dabar visi džiaugiasi rezultatu“, – kalbėjo V. Dunauskienė. Ji svarstė, gal kitam miesto gimtadieniui Šilutės sieną būtų galima papildyti instaliacijomis, parengti sienos žemėlapį su informacija apiečia vaizduojamus istorinius faktus su šmaikščiais tekstais.
Šilutės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Arnoldas Milukas siūlė parengti leidinį apie Šilutės sieną ir Šilutės turizmo informacijos centre dalinti jį miesto svečiams. Būta siūlymų informaciją apie Šilutės sieną pateikti ant raudonų plytų kolonų, kurios tapant liko nepanaudotos, pastatyti šalia sienos suoliukų, pagerinti tos vietos apšvietimą.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis prisiminė baldininkų siūlymą įrengti vaikų žaidimų aikštelę. Jis sakė, kad numatoma Šilutėje įrengti apie 10 vaikų žaidimų aikštelių. Penkias iš jų savo lėšomis bandys daryti Savivaldybė, o kitas – verslo atstovai. Sakydamas, kad jau kitais metais prasidės miesto viešųjų erdvių tvarkymo darbai, jis siūlė pagalvoti, ką būtų galima nuveikti šioje srityje padedant verslui.
„Pritariu, kad bendruomenės projektas turėtų tęstis. Gal sienos, gal kitu pagrindu. Iš čia galėtume išeiti su užduotimi paruošti namų darbus, o sausio viduryje galėtume vėl susitikti, kad ir Savivaldybėje, ir pasidalinti kilusiais sumanymais“, – pasiūlė meras V. Laurinaitis.
Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite