Sieną su Šilutės istorija turime. Kas toliau?

AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, SBA koncerno, kurio dalis yra Šilutės baldai, viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė sukvietė į padėkos popietę žiniasklaidos, Šilutės meno mokyklos atstovus, Savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį, Kultūros skyriaus vedėją Vilmą Griškavičienę. Pasidžiaugta sėkmingai įgyvendinta baldininkų iniciatyva nutapyti ant „Šilutės baldus“ juosiančios mūrinės tvoros „Šilutės sieną“. Pasidalinta mintimis, kaip šią idėją pratęsti.

AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė (kairėje), SBA koncerno viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė ir Šilutės r. meras Vytautas Laurinaitis susitikime, kuriame pasidžiaugta sėkmingu bendruomenės projekto „Šilutės siena“ įgyvendinimu.

Pasak Astos Dijokienės, dabar laikas ramiai pasidžiaugti nuveiktais darbais ir nutarti, ką daryti toliau, kad pramoninė miesto dalis taptų dar gyvesnė, kad ten vyktų renginiai ir galbūt dar kas nors atsirastų prie originaliosios sienos.
Bendrovės direktorė pasidžiaugė, kad žmonės mėgsta pasivaikščioti ir apžiūrinėti istorinius miesto akcentus, perkeltus ant šios sienos. Sulaukta tarptautinio įvertinimo – „Šilutės siena“ pateko tarp geriausių 2016 metų regiono komunikacijos projektų ir varžėsi dėl „European Excellence Awards“ apdovanojimo. Tiesa, nugalėti nepavyko, aplenkė kaimynai Latviai su savo elektroninių paslaugų įsisavinimo projektu. Direktorei antrino Virginija Dunauskienė, kuri pasakojo, kad bendruomenės projektas „Šilutės siena“ vis sulaukia didelio susidomėjimo ir sostinėje.
Prisiminta, kaip gimė šis projektas. Iš pat pradžių tikinčių, kad reikėtų ant baldininkų tvoros piešti puskilometrio ilgio miesto istorijos vaizdus ir kad tai pavyks, tebuvo mažai. Projekto sėkme nelabai tikėjo ir patys SBA koncerno vadovai, kurie siūlė Šilutei geriau padovanoti vaikų žaidimų aikštelę. Nesuprato iki galo, kokias čia tvoras reikės dažyti, ir Šilutės meno mokyklos jaunieji dailininkai. Projektas įgavo pagreitį, kai prie jo prisidėjo miesto bendruomenės nariai.
„Mere, jeigu jūs nebūtumėte „pasirašęs“ tai „aferai“, tai kažin ar kas būtų ir išėję. Tačiau dabar visi džiaugiasi rezultatu“, – kalbėjo V. Dunauskienė. Ji svarstė, gal kitam miesto gimtadieniui Šilutės sieną būtų galima papildyti instaliacijomis, parengti sienos žemėlapį su informacija apiečia vaizduojamus istorinius faktus su šmaikščiais tekstais.
Šilutės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Arnoldas Milukas siūlė parengti leidinį apie Šilutės sieną ir Šilutės turizmo informacijos centre dalinti jį miesto svečiams. Būta siūlymų informaciją apie Šilutės sieną pateikti ant raudonų plytų kolonų, kurios tapant liko nepanaudotos, pastatyti šalia sienos suoliukų, pagerinti tos vietos apšvietimą.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis prisiminė baldininkų siūlymą įrengti vaikų žaidimų aikštelę. Jis sakė, kad numatoma Šilutėje įrengti apie 10 vaikų žaidimų aikštelių. Penkias iš jų savo lėšomis bandys daryti Savivaldybė, o kitas – verslo atstovai. Sakydamas, kad jau kitais metais prasidės miesto viešųjų erdvių tvarkymo darbai, jis siūlė pagalvoti, ką būtų galima nuveikti šioje srityje padedant verslui.
„Pritariu, kad bendruomenės projektas turėtų tęstis. Gal sienos, gal kitu pagrindu. Iš čia galėtume išeiti su užduotimi paruošti namų darbus, o sausio viduryje galėtume vėl susitikti, kad ir Savivaldybėje, ir pasidalinti kilusiais sumanymais“, – pasiūlė meras V. Laurinaitis.
Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite