Šiemet Šilutės savivaldybei bankrotas negresia

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė tvirtina, kad įvykdyti 2016 metų savivaldybės biudžetą nebus sudėtinga. Nebent būtų nenumatytų įvykių, kurie galėtų pabloginti savivaldybės finansinę padėtį.

Savivaldybėje pristatytas 2016 metų biudžeto projektas.

Savivaldybėje pristatytas 2016 metų biudžeto projektas.

Praėjusią savaitę Savivaldybės mažojoje posėdžių salėje 2016 m. biudžetą pristatė ir į Tarybos narių klausimus atsakė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.
Anot J. Valienės, numatomos šių metų biudžeto pajamos apie 34 milijonai eurų. Lyginant su praėjusių metų biudžetu, šiemetinis mažesnis. Taip atsitiko todėl, kad į naują biudžetą dar neįtrauktos būsimos kelių fondo ir švietimo įstaigų dotacijos. Pernai iš kelių fondo gauta apie 2 milijonus eurų, švietimo įstaigoms skirta apie 0,3 milijono eurų. Gyventojų pajamų mokesčių šiemet numatoma surinkti apie 8,3 milijono eurų.
Pasak J. Valienės, šiais metais planuojamas pajamas bus lengviau surinkti negu pernai, kai 11 mėnesių pajamų surinkimo planas nebuvo vykdomas ir tik gruodžio mėnesį pavyko pasivyti atsilikimą ir netgi gauti viršplaninių pajamų. Savo optimizmą ji pagrindė padidėjusiomis gyventojų pajamomis dėl padidėjusių atlyginimų. Į biudžeto projektą neįtrauktos už baudas gautos pajamos. O jų per metus paprastai atsiranda. Šiemet 50 procentų baudų, surinktų panaudojus savivaldybės priemones (pavyzdžiui, už savivaldybės lėšas pastatytus išmaniuosius greičio matuoklius), patenka į savivaldybių biudžetą. Pasak S. Šepučio, Klaipėdos savivaldybė pasistatė 4 tokius greičio matuoklius ir jie atsipirko per 3 mėnesius.

Apie būsimą savivaldybės biudžetą kalbėjusi Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė nusiteikusi optimistiškai.

Apie būsimą savivaldybės biudžetą kalbėjusi Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė nusiteikusi optimistiškai.

Per milijoną pajamų planuojama gauti už biudžetinių įstaigų teikiamas paslaugas, numatytos 400 tūkstančių eurų investicijos Vydūno gimnazijos sporto salei ir 200 tūkstančių sporto kompleksui Šilutėje statyti. Dar liko 750 tūkstančių eurų, nepanaudotų pernai.
Savivaldybės bendra skola 2015 metų gruodžio 31 dieną buvo 10,91 tūkstančio eurų. Per 2015 metus ji sumažėjo 17,7 procento, arba 2,34 tūkstančio eurų. Šilutės rajono savivaldybė šiemet galės pasiskolinti 460 tūkstančių eurų, arba 1,5 biudžeto pajamų. Pasak J. Valienės, šios sumos gali neužtekti, kai reikės prisidėti įgyvendinant įvairius projektus. Savivaldybių asociacija kreipėsi į Finansų ministeriją prašydama peržiūrėti tvarką, kad savivaldybės galėtų dalyvauti projektų finansavime. Šilutės rajono savivaldybei šioms reikmėms gali pritrūkti apie 100 tūkstančių eurų.
Visoms savivaldybės įstaigoms perskaičiuotas darbo užmokestis, nes kilo minimali alga ir kultūros bei socialinių darbuotojų atlyginimai. Todėl išlaidoms darbo užmokesčiui priskaičiuota 700 tūkstančių eurų daugiau negu pernai.
Išlieka apie 400 tūkstančių eurų skola už komunalinių atliekų tvarkymą. Kalbėdama apie komunalines atliekas, J. Valienė pastebėjo, kad gaunantys nedideles pajamas pensininkai sulaukia kompensacijų, o už panašias lėšas privalančios išgyventi kai kurios šeimos tokių kompensacijų negauna.
Tarybos narys Arūnas Pupšys pasiūlė padidinti Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos pajamas nuomojant jai priklausantį mikroautobusą „Ford“. Ir iškarto sulaukė Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Griškevičienės replikos, kad bibliotekininkai yra numatę galimybę mikroautobusą išnuomoti, tačiau labiausiai džiaugiasi, kad su šia 20 metų senumo mašina dar pavyksta kur nors nuvažiuoti patiems.
Kalbant apie lėšas gyvenviečių apšvietimui, Tarybos narys Raimundas Ambrozaitis teiravosi, ar jų užteks, ar gyventojai turės nesaugiai jaustis tamsoje. Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė sakė, kad lėšų šiemet skiriama panašiai kaip pernai. „Turime 2 metus karčios patirties. Gruodžio mėnesį iš seniūnijų sulaukiame prašymų leisti perkelti lėšas. O tai reiškia, kad neišnaudojamos apšvietimui skiriamos lėšos. Prieš naujus metus seniūnams pasakyta deginti šviesas iki 23 valandos vakaro, o ne pirkinėti paskui viską metų gale už sutaupytas lėšas. Turi pakankamai lėšų ir dar, sakyčiau, per daug“, – sakė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, o meras pridūrė, kad nuo sausio 1 dienos gatvės apšviečiamos iki 24 valandos.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Vita

    Perskaičiau ir apstulbau. Žemaičių Naumiestyje gatvių apšvietimas išjungiamas 7.50! Tuo metu pilnos gatvės į mokyklas einančių mokinių. Maniau, kad vargšas seniūnas tiesiog lėšų neturi dar kokias 15 min ilgiau palaikyti įjungtą gatvių apšvietimą. Va taip tat 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite