Šiemet Šilutės savivaldybei bankrotas negresia

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė tvirtina, kad įvykdyti 2016 metų savivaldybės biudžetą nebus sudėtinga. Nebent būtų nenumatytų įvykių, kurie galėtų pabloginti savivaldybės finansinę padėtį.

Savivaldybėje pristatytas 2016 metų biudžeto projektas.

Savivaldybėje pristatytas 2016 metų biudžeto projektas.

Praėjusią savaitę Savivaldybės mažojoje posėdžių salėje 2016 m. biudžetą pristatė ir į Tarybos narių klausimus atsakė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.
Anot J. Valienės, numatomos šių metų biudžeto pajamos apie 34 milijonai eurų. Lyginant su praėjusių metų biudžetu, šiemetinis mažesnis. Taip atsitiko todėl, kad į naują biudžetą dar neįtrauktos būsimos kelių fondo ir švietimo įstaigų dotacijos. Pernai iš kelių fondo gauta apie 2 milijonus eurų, švietimo įstaigoms skirta apie 0,3 milijono eurų. Gyventojų pajamų mokesčių šiemet numatoma surinkti apie 8,3 milijono eurų.
Pasak J. Valienės, šiais metais planuojamas pajamas bus lengviau surinkti negu pernai, kai 11 mėnesių pajamų surinkimo planas nebuvo vykdomas ir tik gruodžio mėnesį pavyko pasivyti atsilikimą ir netgi gauti viršplaninių pajamų. Savo optimizmą ji pagrindė padidėjusiomis gyventojų pajamomis dėl padidėjusių atlyginimų. Į biudžeto projektą neįtrauktos už baudas gautos pajamos. O jų per metus paprastai atsiranda. Šiemet 50 procentų baudų, surinktų panaudojus savivaldybės priemones (pavyzdžiui, už savivaldybės lėšas pastatytus išmaniuosius greičio matuoklius), patenka į savivaldybių biudžetą. Pasak S. Šepučio, Klaipėdos savivaldybė pasistatė 4 tokius greičio matuoklius ir jie atsipirko per 3 mėnesius.

Apie būsimą savivaldybės biudžetą kalbėjusi Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė nusiteikusi optimistiškai.

Apie būsimą savivaldybės biudžetą kalbėjusi Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė nusiteikusi optimistiškai.

Per milijoną pajamų planuojama gauti už biudžetinių įstaigų teikiamas paslaugas, numatytos 400 tūkstančių eurų investicijos Vydūno gimnazijos sporto salei ir 200 tūkstančių sporto kompleksui Šilutėje statyti. Dar liko 750 tūkstančių eurų, nepanaudotų pernai.
Savivaldybės bendra skola 2015 metų gruodžio 31 dieną buvo 10,91 tūkstančio eurų. Per 2015 metus ji sumažėjo 17,7 procento, arba 2,34 tūkstančio eurų. Šilutės rajono savivaldybė šiemet galės pasiskolinti 460 tūkstančių eurų, arba 1,5 biudžeto pajamų. Pasak J. Valienės, šios sumos gali neužtekti, kai reikės prisidėti įgyvendinant įvairius projektus. Savivaldybių asociacija kreipėsi į Finansų ministeriją prašydama peržiūrėti tvarką, kad savivaldybės galėtų dalyvauti projektų finansavime. Šilutės rajono savivaldybei šioms reikmėms gali pritrūkti apie 100 tūkstančių eurų.
Visoms savivaldybės įstaigoms perskaičiuotas darbo užmokestis, nes kilo minimali alga ir kultūros bei socialinių darbuotojų atlyginimai. Todėl išlaidoms darbo užmokesčiui priskaičiuota 700 tūkstančių eurų daugiau negu pernai.
Išlieka apie 400 tūkstančių eurų skola už komunalinių atliekų tvarkymą. Kalbėdama apie komunalines atliekas, J. Valienė pastebėjo, kad gaunantys nedideles pajamas pensininkai sulaukia kompensacijų, o už panašias lėšas privalančios išgyventi kai kurios šeimos tokių kompensacijų negauna.
Tarybos narys Arūnas Pupšys pasiūlė padidinti Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos pajamas nuomojant jai priklausantį mikroautobusą „Ford“. Ir iškarto sulaukė Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Griškevičienės replikos, kad bibliotekininkai yra numatę galimybę mikroautobusą išnuomoti, tačiau labiausiai džiaugiasi, kad su šia 20 metų senumo mašina dar pavyksta kur nors nuvažiuoti patiems.
Kalbant apie lėšas gyvenviečių apšvietimui, Tarybos narys Raimundas Ambrozaitis teiravosi, ar jų užteks, ar gyventojai turės nesaugiai jaustis tamsoje. Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė sakė, kad lėšų šiemet skiriama panašiai kaip pernai. „Turime 2 metus karčios patirties. Gruodžio mėnesį iš seniūnijų sulaukiame prašymų leisti perkelti lėšas. O tai reiškia, kad neišnaudojamos apšvietimui skiriamos lėšos. Prieš naujus metus seniūnams pasakyta deginti šviesas iki 23 valandos vakaro, o ne pirkinėti paskui viską metų gale už sutaupytas lėšas. Turi pakankamai lėšų ir dar, sakyčiau, per daug“, – sakė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, o meras pridūrė, kad nuo sausio 1 dienos gatvės apšviečiamos iki 24 valandos.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Vita

    Perskaičiau ir apstulbau. Žemaičių Naumiestyje gatvių apšvietimas išjungiamas 7.50! Tuo metu pilnos gatvės į mokyklas einančių mokinių. Maniau, kad vargšas seniūnas tiesiog lėšų neturi dar kokias 15 min ilgiau palaikyti įjungtą gatvių apšvietimą. Va taip tat 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite