Šiemet Šilutės savivaldybei bankrotas negresia

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė tvirtina, kad įvykdyti 2016 metų savivaldybės biudžetą nebus sudėtinga. Nebent būtų nenumatytų įvykių, kurie galėtų pabloginti savivaldybės finansinę padėtį.

Savivaldybėje pristatytas 2016 metų biudžeto projektas.

Savivaldybėje pristatytas 2016 metų biudžeto projektas.

Praėjusią savaitę Savivaldybės mažojoje posėdžių salėje 2016 m. biudžetą pristatė ir į Tarybos narių klausimus atsakė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.
Anot J. Valienės, numatomos šių metų biudžeto pajamos apie 34 milijonai eurų. Lyginant su praėjusių metų biudžetu, šiemetinis mažesnis. Taip atsitiko todėl, kad į naują biudžetą dar neįtrauktos būsimos kelių fondo ir švietimo įstaigų dotacijos. Pernai iš kelių fondo gauta apie 2 milijonus eurų, švietimo įstaigoms skirta apie 0,3 milijono eurų. Gyventojų pajamų mokesčių šiemet numatoma surinkti apie 8,3 milijono eurų.
Pasak J. Valienės, šiais metais planuojamas pajamas bus lengviau surinkti negu pernai, kai 11 mėnesių pajamų surinkimo planas nebuvo vykdomas ir tik gruodžio mėnesį pavyko pasivyti atsilikimą ir netgi gauti viršplaninių pajamų. Savo optimizmą ji pagrindė padidėjusiomis gyventojų pajamomis dėl padidėjusių atlyginimų. Į biudžeto projektą neįtrauktos už baudas gautos pajamos. O jų per metus paprastai atsiranda. Šiemet 50 procentų baudų, surinktų panaudojus savivaldybės priemones (pavyzdžiui, už savivaldybės lėšas pastatytus išmaniuosius greičio matuoklius), patenka į savivaldybių biudžetą. Pasak S. Šepučio, Klaipėdos savivaldybė pasistatė 4 tokius greičio matuoklius ir jie atsipirko per 3 mėnesius.

Apie būsimą savivaldybės biudžetą kalbėjusi Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė nusiteikusi optimistiškai.

Apie būsimą savivaldybės biudžetą kalbėjusi Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė nusiteikusi optimistiškai.

Per milijoną pajamų planuojama gauti už biudžetinių įstaigų teikiamas paslaugas, numatytos 400 tūkstančių eurų investicijos Vydūno gimnazijos sporto salei ir 200 tūkstančių sporto kompleksui Šilutėje statyti. Dar liko 750 tūkstančių eurų, nepanaudotų pernai.
Savivaldybės bendra skola 2015 metų gruodžio 31 dieną buvo 10,91 tūkstančio eurų. Per 2015 metus ji sumažėjo 17,7 procento, arba 2,34 tūkstančio eurų. Šilutės rajono savivaldybė šiemet galės pasiskolinti 460 tūkstančių eurų, arba 1,5 biudžeto pajamų. Pasak J. Valienės, šios sumos gali neužtekti, kai reikės prisidėti įgyvendinant įvairius projektus. Savivaldybių asociacija kreipėsi į Finansų ministeriją prašydama peržiūrėti tvarką, kad savivaldybės galėtų dalyvauti projektų finansavime. Šilutės rajono savivaldybei šioms reikmėms gali pritrūkti apie 100 tūkstančių eurų.
Visoms savivaldybės įstaigoms perskaičiuotas darbo užmokestis, nes kilo minimali alga ir kultūros bei socialinių darbuotojų atlyginimai. Todėl išlaidoms darbo užmokesčiui priskaičiuota 700 tūkstančių eurų daugiau negu pernai.
Išlieka apie 400 tūkstančių eurų skola už komunalinių atliekų tvarkymą. Kalbėdama apie komunalines atliekas, J. Valienė pastebėjo, kad gaunantys nedideles pajamas pensininkai sulaukia kompensacijų, o už panašias lėšas privalančios išgyventi kai kurios šeimos tokių kompensacijų negauna.
Tarybos narys Arūnas Pupšys pasiūlė padidinti Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos pajamas nuomojant jai priklausantį mikroautobusą „Ford“. Ir iškarto sulaukė Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Griškevičienės replikos, kad bibliotekininkai yra numatę galimybę mikroautobusą išnuomoti, tačiau labiausiai džiaugiasi, kad su šia 20 metų senumo mašina dar pavyksta kur nors nuvažiuoti patiems.
Kalbant apie lėšas gyvenviečių apšvietimui, Tarybos narys Raimundas Ambrozaitis teiravosi, ar jų užteks, ar gyventojai turės nesaugiai jaustis tamsoje. Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė sakė, kad lėšų šiemet skiriama panašiai kaip pernai. „Turime 2 metus karčios patirties. Gruodžio mėnesį iš seniūnijų sulaukiame prašymų leisti perkelti lėšas. O tai reiškia, kad neišnaudojamos apšvietimui skiriamos lėšos. Prieš naujus metus seniūnams pasakyta deginti šviesas iki 23 valandos vakaro, o ne pirkinėti paskui viską metų gale už sutaupytas lėšas. Turi pakankamai lėšų ir dar, sakyčiau, per daug“, – sakė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, o meras pridūrė, kad nuo sausio 1 dienos gatvės apšviečiamos iki 24 valandos.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Vita

    Perskaičiau ir apstulbau. Žemaičių Naumiestyje gatvių apšvietimas išjungiamas 7.50! Tuo metu pilnos gatvės į mokyklas einančių mokinių. Maniau, kad vargšas seniūnas tiesiog lėšų neturi dar kokias 15 min ilgiau palaikyti įjungtą gatvių apšvietimą. Va taip tat 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite