Seimo narys R. Šarknickas: „Toks laikas, kad vėl reikia volunge šaukti ąžuole, akmeniu kelio gale“

Vasario 27 d. pranešimas žiniasklaidai

Kiekvienas iš mūsų savo širdyje nešioja Tėvynę. Ji – tai upės, pievos, miškai, kalba, tradicijos ir mes, žmonės, auginantys vaikus, kuriantys savo krašto gerovę, ir vis dar tikintys Lietuva. Nors yra jau ir kitaip manančių, nusiviliančių. Negaliu jiems labai, iki negalėjimo prieštarauti, nemažai tiesos yra, toje valdžios pravardžiuojamoje „antroje Lietuvoje“. Ir kas galėjo pagalvoti Sąjūdžio laikais, kad turėsime dvi Lietuvas, viena – Vilnius, o kita – likusi Lietuva.

Reikia pažymėti, kad tie, kurie iš Vilniaus Seimo rūmų ar save vertinantys kaip „labai aukštos kultūros“, patys esate iš regionų atėję, patys prisidedate prie valstybės gyvavimo, jūsų tėvai jus augino, maitino, mokė antrojoje Lietuvoje. Nėra pagarbu išsižadėti savo vaikystės, paauglystės gimtinės. Nes toks nekorektiškas elgesys tik parodo, kad esant valstybės grėsmei, ne tik tėvų išsižadėsite, bet ir Lietuvos, tad prisiminkite, iš kur patys atėjote, kas yra jūsų kaimas, miesteliai, miestai.

Yra begėdiškai linksmas dalykas, kad dalis politikų ar nusipelniusių žmonių, atėję iš provincijos į Vilnių, greitai pamiršo patys save, kad kilę iš regionų ir kad, neduok Dieve, niekas nesužinotų, jog esu iš Šakių, Ignalinos, Alytaus ar Kauno ar net kokio kaimo, tarkim, Naujoji Kirsna iš Lazdijų rajono, Šeštokų seniūnijoje.

Kodėl Naujosios Kirsnos kaimas, ten teko ne vienus metus lankytis, būta gražios vaikystės praeities, dabar atvykstu aplankyti, pabūti bendruomenės renginiuose, aplankyti jau žilo plauko esančius senolius. Naujojoje Kirsnoje gyvena darbštūs žmonės, padeda vieni kitiems laimėje ir varge, veža vaikus į mokyklas už keturių, penkių kilometrų mokytis, moko gerbti tėvus, dirbti žemę. Štai tokia man yra jų Lietuva, su savo požiūriu, kūryba, bendruomeniškumu ir meile savo kraštui.

Tam kaimui, kaip ir daugumai Lietuvos kaimų, ne pyragai gyventi dėl pakeltų Lazdijų rajono savivaldybės žemės mokesčių, jie pikti. Sąžiningai prižiūri žemes, moka mokesčius. O kaip su Lietuva? Ar jie žemina ją? Jie nekeikia pačios Lietuvos, jie pyksta ant valdžios, bet nevadina Vilniaus pirmąja Lietuva. Net pyktyje kaimo žmonės geba gerbti Tėvynę, nes ir Vilniuje dirba jų vaikai, kuria šeimas.

Ar kartais ponų valdžia Vilniuje pati neatrodo kur kas „provincialesnė“ taip kalbėdama apie antrąją Lietuvą, kuri maitina visą šalį ir tą patį Vilnių? Dabar labai madinga net su pašaipa žeminti už Vilniaus ribų gyvenančius mūsų regionų žmones, net garbingą asmenybę, gimusią Prienų rajone, Važatkiemio kaime, poetą Justiną Marcinkevičių.

Poeto žodžiai tokioje netaikioje kai kurių Vilniaus ponų politikos padangėje vėl yra reikalingi: „Ašara, Dievo aky, Lietuva, ką tu veiki? Nieko tavęs neprašau, tik nenutildama šauk, volunge, šauk ąžuole, akmeniu kelio gale“. Dabar mūsų tautos tradicijos vis labiau nulietuvinamos – šeimos ir etno tradicijos, lietuvių kalba, asmenybių niekinimas, „antros Lietuvos“ žeminimas, ir apriboti, kardinaliai sumažinti finansavimai jaunoms šeimoms kurtis regionuose tam, kad Vilniuje dirbtinai būtų formuojamas milijoninis miestas, taip naikinant regionų gilias kultūros, šeimų gyvenimo tradicijas. Koks tikslas? Greičiausiai – kosmopolitinis, o gal narkotikinis, kurį vis dar bandote pramušti Seime atlaisvinant narkotikų vartojimą šalyje.

Mūsų valstybės ateitis – mūsų pagarboje, mūsų rankose!

Seimo narys Robertas Šarknickas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Pasaulinė motinos Žemės diena

Balandžio 22-ąją minėta Pasaulinė motinos Žemės diena. Ji pradėta minėti 1970 metais, o atliepiant į Jungtinių Tautų kreipimąsi Lietuvoje ji minima nuo 1992 metų. Kasmet civilizuotos pasaulio šalys ragina vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais – Žeme ir Gamta. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią dieną atkreipė dėmesį į būtinybę vykdyti gamtotvarką, kad būtų išsaugotos nykstančios ir retos rūšys. Gamtotvarkos darbai saugomose teritorijose vykdomi siekiant išsaugoti biologinę įvairovę. Gamtotvarka padeda išsaugoti natūralias buveines ir rūšis, apima buveinių atkūrimą, invazinių rūšių

Dėl atraminės sienutės tvarkymo darbų Švėkšnoje

Kada Švėkšnoje sutvarkys išgriuvusią akmeninę sieną, matomą įvažiuojant į miesteliį nuo Saugų pusės? Šilutės rajono savivaldybė informuoja, kad geriausiu atveju darbai galėtų prasidėti Liepos mėnesį. Skelbiama, kad šiuo metu savivaldybės užsakymu yra rengiamas projektas „Bažnyčios g. pietų pusės lauko akmenų atraminės sienos Šilutės r. sav., Švėkšnos sen., (Švėkšnos miestelio istorinės dalies u.k. 171112 vertingoji savybė) tvarkybos (restauravimo, remonto) darbų projektas“. Projektas pateiktas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritoriniam skyriui. Jei šis projektui pritars, išduos tvarkybos darbų leidimą. Gavus

Taip pat skaitykite