Sausio 25-oji: vardadieniai, astrologija

Sausio dvidešimt penktoji – pusiaužiemis, šv. Pauliaus atsivertimas. Vilniaus pagarsinimo diena.

Sausio 25-oji liturginiame kalendoriuje skirta paminėti pirmųjų krikščionių persekiotojo Sauliaus stebuklingam atsivertimui. Jis tapo vienu uoliausių Kristaus mokslo skleidėjų tarp to meto pagonių, žinomas apaštalo Pauliaus (Povilo) vardu.

Ši diena ypatinga tuo, kad tądien visi įdėmiai stebėdavo orus. Buvo tikima, kad tos dienos priešpiečio oras atitinka pirmąją, o popietinis – antrąją žiemos pusę. Jeigu tądien saulėta, buvo spėjama būsiant gražią vasarą ir gerus metus, jei debesuota – tais metais daug žmonių mirsią, jeigu lyja ar sninga, tais metais būsiąs didelis brangymetis, nes javai supus, o jei smarkus vėjas pučia, tarp žmonių galintys kilti dideli neramumai.

Vilniaus pagarsinimo diena siejama su žinomu faktu, kad rašytiniuose šaltiniuose Vilnius pirmą kartą paminėtas 1323 m. sausio 25 d. Lietuvos valdovo Gedimino laiške “Visiems visame pasaulyje paplitusiems Kristaus garbintojams”. Taip Vilniaus vardas buvo pagarsintas Europai.

Sausio dvidešimt penktoji, trečiadienis – 25-oji metų diena (trečioji 5-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 340 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Jaunutis, Jomantas, Paulė, Paulius, Povilas, Viltenė, Viltenis, Viltė, Žiedė;

rytoj: Daugis, Eigilė, Justas, Rimantas.

poryt: Aventinas, Ilona, Jogunda, Jogundas, Jogvilas, Jogvilė, Mainotas, Mainotė, Natalis, Vytenis.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.22, leidžiasi 16.40. Dienos ilgumas – 08.18.

Šiandien – šeštoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Vandenio ženkle.

**************

Protingos mintys:

“Ginklo dera griebtis paskiausiai, kai kitų priemonių nepakanka” (N. Makiavelis).

**************

Astrologinė prognozė sausio 25-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Jums itin rūpės darbo reikalai. Galbūt imsitės įgyvendinti ambicingą planą. Svarbu išlikti kantriems, disciplinuotiems ir draugiškiems. Su kitų pagalba galite išspręsti nemenką problemą.

JAUTIS. Padidės jūsų objektyvumas, realistinis mąstymas. Pravartu nubrėžti tolesnes veiklos gaires, ieškoti bendraminčių. Galimas kontaktas su įdomiu nepažįstamuoju arba užsieniečiu. Vis dėlto neskubėkite juo pernelyg pasitikėti.

DVYNIAI. Jums rūpės ir sava, ir partnerio arba bendra įmonės finansinė situacija. Su ja siesite kai kurias savo viltis. Regis, sugebėsite praktiškai išnaudoti žinias, gaunamą informaciją. Gali paaštrėti kai kurios psichologinės ar seksualinės problemos.

VĖŽYS. Santykiuose su konkurentais tvyros įtampa. Tuo pačiu tikėtinas intelektinis įkvėpimas, sieksite žinių, autoriteto, megsite reikalingus kontaktus. Regis, jums norėsis aprėpti daugiau nei leidžia situacija bei galimybės.

LIŪTAS. Taip darbuositės, kad tik dulkės rūks. Gana daug dėmesio skirsite įvaizdžiui, higienai, dietai, sveikatai. Į tai nukreiptos pastangos, išleisti pinigai veikiausiai pasiteisins.

MERGELĖ. Puikiai seksis kūrybinė veikla, reikalai su publika. Rūpės vaikų interesai, domėsitės jų poreikiais. Mėginsite rasti laiko ir pramogoms, romantikai. Galimos neracionalios išlaidos, jums arba kitiems suteiksiančios malonumo.

SVARSTYKLĖS. Pasireikš vidinės ramybės ir saugumo poreikis, įnoringumas dietos atžvilgiu. Mokėkite nusileisti, prisitaikyti bei įvertinti kitokius nei jūsų argumentus. Neblogai seksis ne tik buitinė, bet ir kūrybinė veikla.

SKORPIONAS. Pasižymėsite smalsumu, kūrybingumu. Galite gauti intriguojantį laišką ar pranešimą. Tiktų užsiimti reklama, komercija. Nuotaiką turėtų pakelti apsilankymas kirpykloje, grožio salone, saunoje, masažo kabinete.

ŠAULYS. Kils ūpas lankytis prekybos centruose, domėtis įvairiais pirkiniais. Pasistenkite gerai sutarti su artimaisiais, ypač jei norite išvengti nesusipratimų meilės srityje.

OŽIARAGIS. Pasireikš nuotaikų kaita, jautrumas aplinkai. Spėliosite, ar nepraradote dominančio asmens palankumo bei susidomėjimo. Vis dėlto neblogai seksis ne tik buitinė, ūkinė, bet ir protinė bei techninė veikla.

VANDENIS. Emociškai jausitės gana jaukiai ir saugiai, jeigu jums niekas nekvaršina galvos. Gali būti, kad apims neveiklumas, svajingas atsipalaidavimas. Bet galimas ir nerimas dėl sveikatos, grožio.

ŽUVYS. Šiandien aplinkiniams demonstruosite savo intelektą, humoro jausmą, organizacinius sugebėjimus. Patiks leisti laisvalaikį su draugais, bendraminčiais, megzti pažintis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite