Sausio 25-oji: vardadieniai, astrologija

Sausio dvidešimt penktoji – pusiaužiemis, šv. Pauliaus atsivertimas. Vilniaus pagarsinimo diena.

Sausio 25-oji liturginiame kalendoriuje skirta paminėti pirmųjų krikščionių persekiotojo Sauliaus stebuklingam atsivertimui. Jis tapo vienu uoliausių Kristaus mokslo skleidėjų tarp to meto pagonių, žinomas apaštalo Pauliaus (Povilo) vardu.

Ši diena ypatinga tuo, kad tądien visi įdėmiai stebėdavo orus. Buvo tikima, kad tos dienos priešpiečio oras atitinka pirmąją, o popietinis – antrąją žiemos pusę. Jeigu tądien saulėta, buvo spėjama būsiant gražią vasarą ir gerus metus, jei debesuota – tais metais daug žmonių mirsią, jeigu lyja ar sninga, tais metais būsiąs didelis brangymetis, nes javai supus, o jei smarkus vėjas pučia, tarp žmonių galintys kilti dideli neramumai.

Vilniaus pagarsinimo diena siejama su žinomu faktu, kad rašytiniuose šaltiniuose Vilnius pirmą kartą paminėtas 1323 m. sausio 25 d. Lietuvos valdovo Gedimino laiške “Visiems visame pasaulyje paplitusiems Kristaus garbintojams”. Taip Vilniaus vardas buvo pagarsintas Europai.

Sausio dvidešimt penktoji, trečiadienis – 25-oji metų diena (trečioji 5-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 340 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Jaunutis, Jomantas, Paulė, Paulius, Povilas, Viltenė, Viltenis, Viltė, Žiedė;

rytoj: Daugis, Eigilė, Justas, Rimantas.

poryt: Aventinas, Ilona, Jogunda, Jogundas, Jogvilas, Jogvilė, Mainotas, Mainotė, Natalis, Vytenis.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.22, leidžiasi 16.40. Dienos ilgumas – 08.18.

Šiandien – šeštoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Vandenio ženkle.

**************

Protingos mintys:

“Ginklo dera griebtis paskiausiai, kai kitų priemonių nepakanka” (N. Makiavelis).

**************

Astrologinė prognozė sausio 25-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Jums itin rūpės darbo reikalai. Galbūt imsitės įgyvendinti ambicingą planą. Svarbu išlikti kantriems, disciplinuotiems ir draugiškiems. Su kitų pagalba galite išspręsti nemenką problemą.

JAUTIS. Padidės jūsų objektyvumas, realistinis mąstymas. Pravartu nubrėžti tolesnes veiklos gaires, ieškoti bendraminčių. Galimas kontaktas su įdomiu nepažįstamuoju arba užsieniečiu. Vis dėlto neskubėkite juo pernelyg pasitikėti.

DVYNIAI. Jums rūpės ir sava, ir partnerio arba bendra įmonės finansinė situacija. Su ja siesite kai kurias savo viltis. Regis, sugebėsite praktiškai išnaudoti žinias, gaunamą informaciją. Gali paaštrėti kai kurios psichologinės ar seksualinės problemos.

VĖŽYS. Santykiuose su konkurentais tvyros įtampa. Tuo pačiu tikėtinas intelektinis įkvėpimas, sieksite žinių, autoriteto, megsite reikalingus kontaktus. Regis, jums norėsis aprėpti daugiau nei leidžia situacija bei galimybės.

LIŪTAS. Taip darbuositės, kad tik dulkės rūks. Gana daug dėmesio skirsite įvaizdžiui, higienai, dietai, sveikatai. Į tai nukreiptos pastangos, išleisti pinigai veikiausiai pasiteisins.

MERGELĖ. Puikiai seksis kūrybinė veikla, reikalai su publika. Rūpės vaikų interesai, domėsitės jų poreikiais. Mėginsite rasti laiko ir pramogoms, romantikai. Galimos neracionalios išlaidos, jums arba kitiems suteiksiančios malonumo.

SVARSTYKLĖS. Pasireikš vidinės ramybės ir saugumo poreikis, įnoringumas dietos atžvilgiu. Mokėkite nusileisti, prisitaikyti bei įvertinti kitokius nei jūsų argumentus. Neblogai seksis ne tik buitinė, bet ir kūrybinė veikla.

SKORPIONAS. Pasižymėsite smalsumu, kūrybingumu. Galite gauti intriguojantį laišką ar pranešimą. Tiktų užsiimti reklama, komercija. Nuotaiką turėtų pakelti apsilankymas kirpykloje, grožio salone, saunoje, masažo kabinete.

ŠAULYS. Kils ūpas lankytis prekybos centruose, domėtis įvairiais pirkiniais. Pasistenkite gerai sutarti su artimaisiais, ypač jei norite išvengti nesusipratimų meilės srityje.

OŽIARAGIS. Pasireikš nuotaikų kaita, jautrumas aplinkai. Spėliosite, ar nepraradote dominančio asmens palankumo bei susidomėjimo. Vis dėlto neblogai seksis ne tik buitinė, ūkinė, bet ir protinė bei techninė veikla.

VANDENIS. Emociškai jausitės gana jaukiai ir saugiai, jeigu jums niekas nekvaršina galvos. Gali būti, kad apims neveiklumas, svajingas atsipalaidavimas. Bet galimas ir nerimas dėl sveikatos, grožio.

ŽUVYS. Šiandien aplinkiniams demonstruosite savo intelektą, humoro jausmą, organizacinius sugebėjimus. Patiks leisti laisvalaikį su draugais, bendraminčiais, megzti pažintis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite