Rusniškiai teatro kalba pasakojo apie nenuoramą žmoną

FONDASSalos etnokultūros ir informacijos centre, Rusnėje, parodyta spektaklio premjera. Pagal Juozo Grušo vodevilį „Nenuorama žmona“ spektaklį pastatė Rusnės salos teatras. Spektaklį režisavo Daiva Plikšnienė, vaidmenis kūrė rusniškiai vaidintojai Inesa Bukantienė, Sandra Mažeikienė, Marytė Pankevičienė, Raimundas Plikšnys, spektaklyje debiutavo Rasa Jakienė.

Ponių Paspirgienės (Inesa Bukantienė) ir Duknienės (Sandra Mažeikienė) reikalai.

Kad vasarą daugelis atostogauja, negalėjai sakyti, ieškodamas vietos sekmadienio pavakarę Salos etnokultūros ir informacijos centro salėje. Atrodė, kad rusniškiai niekur ne išvažiuoja, ne poilsiauja – tik skuba į kultūrinius renginius… Nors nebuvo jokių spektaklio premjeros afišų (išskyrus socialinį tinklapį), salėje laisvų vietų neliko. Tai dar kartą patvirtino, kad rusniškiams reikalingi kultūros namai ir erdvesnė salė.
Spektaklio režisierė Daiva Plikšnienė prieš pakylant simbolinei teatro uždangai atskleidė, kad rusniškiai teatralai J. Grušo vodevilį „Nenuorama žmona“ vartė, narstė ir suvaidino „rusnietiškai“. Nekantraujantiems žiūrovams palinkėjo juoktis taip, kad net langai drebėtų, o jei ašaros byrėtų, tai tik taip, kad režisierė nematytų…

Melancholiškas siuvyklos direktorius ponas Patarakas (Raimundas Plikšnys) ir ponai Paspirgiai (Robertas Januška ir Inesa Bukantienė).

Žiūrovai tiksliai vykdė režisierės prisakymą – juokėsi. Ir kaip nesijuokti, jei scenoje kuriamas nors ir šiek tiek perdėtas, bet vis tiek kasdieninis gyvenimas.
„Didžioji kombinatorė“, – vos tvardydama juoką tarstelėjo rusniškė apie vieną pagrindinių spektaklio personažų – ponią Daratą Paspirgienę. Į šį vaidmenį puikiai „įsikūnijo“ ir valdingos, isteriškos padėtį visuomenėje turinčio vyro žmonos vaidmenį sukūrė rusniškė Inesa Bukantienė.
Daratos Paspirgienės vyro Tomo tik darbe – teismo rūmuose – prisibijo net didžiausi banditai, o namuose jis yra tik žmonos po šlepete prispaustas vyras. Paklusnus žmonai vyras paklusniai įsivelia į žmonos suktybių pinkles. Tačiau po vieno isteriško žmonos priepuolio, kai į namus buvo iškviesta medikė, vaistų pasiūliusi ne apalpusiai žmonai, o būtent Tomui, jis įgavo drąsos ir pagaliau parodė „vyriškumą“.
Audringa žiūrovų reakcija tik patvirtino, kad gyvenime visko būna…

Laima PUTRIUVIENĖ

Scenos debiutantė Rasa Jakienė (nuotraukoje kairėje) sukūrė medikės vaidmenį.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Pasaulinė motinos Žemės diena

Balandžio 22-ąją minėta Pasaulinė motinos Žemės diena. Ji pradėta minėti 1970 metais, o atliepiant į Jungtinių Tautų kreipimąsi Lietuvoje ji minima nuo 1992 metų. Kasmet civilizuotos pasaulio šalys ragina vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais – Žeme ir Gamta. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią dieną atkreipė dėmesį į būtinybę vykdyti gamtotvarką, kad būtų išsaugotos nykstančios ir retos rūšys. Gamtotvarkos darbai saugomose teritorijose vykdomi siekiant išsaugoti biologinę įvairovę. Gamtotvarka padeda išsaugoti natūralias buveines ir rūšis, apima buveinių atkūrimą, invazinių rūšių

Dėl atraminės sienutės tvarkymo darbų Švėkšnoje

Kada Švėkšnoje sutvarkys išgriuvusią akmeninę sieną, matomą įvažiuojant į miesteliį nuo Saugų pusės? Šilutės rajono savivaldybė informuoja, kad geriausiu atveju darbai galėtų prasidėti Liepos mėnesį. Skelbiama, kad šiuo metu savivaldybės užsakymu yra rengiamas projektas „Bažnyčios g. pietų pusės lauko akmenų atraminės sienos Šilutės r. sav., Švėkšnos sen., (Švėkšnos miestelio istorinės dalies u.k. 171112 vertingoji savybė) tvarkybos (restauravimo, remonto) darbų projektas“. Projektas pateiktas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritoriniam skyriui. Jei šis projektui pritars, išduos tvarkybos darbų leidimą. Gavus

Taip pat skaitykite