Ramučių kaimo bendruomenė įsikūrė erdviose patalpose

Penktadienį perkirpta Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ bendruomenės namų atidarymo simbolinė juosta. Į bendruomenės namų atidarymo šventę sugužėjo namiškiai, sulaukta gausaus būrio svečių. Renovuotus bendruomenės namus pašventino kunigas, uždegtos liepsnelės ant simbolinio „Žmogiškumo laužo“.

Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir bendruomenės pirmininkė Laimutė Rupainienė.

Įsikūrė kultūros židinyje
„Navata“ įsikūrė viename iš kaimo kultūros židinių – buvusioje mokykloje. Kaimų tuštėjimo metas neaplenkė ir Ramučių. Prieš dešimtmetį pritrūkus vaikų, mokykla buvo uždaryta. Dviaukštis mūrinis pastatas, kuriame mokėsi, sportavo Ramučių ir aplinkinių kaimų vaikai nutilo. Tamsūs mokyklos langai liūdnomis akimis žvelgė į Gardamo ir Šilutės mokyklas skubančius ramutiškių vaikus ir laukė, kada pastatas vėl atgis.
Bemaž prieš dešimtmetį aktyvi Ramučių kaimo gyventoja Laimutė Rupainienė su bendraminčiais sujudino kaimą, paragino kaimynus burtis į bendruomenę. Netrukus buvo suburta Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“, kuri įsikūrė krosnimi kūrenamos buvusios mokyklos pastate.
Sėkmingi projektai
Bendruomenės pirmininke išrinkta Laimutė Rupainienė nuo pirmų dienų ėmėsi iniciatyvos, nes bendruomenės namams renovuoti reikėjo lėšų. Aktyvioji visuomenininkė ne tik svajojo, bet ir kūrė planus, kaip pritraukti lėšų į bendruomenę. Rašė projektus.
Bendruomenės pirmininkė, kartu ir projekto vadovė L. Rupainienė, kartu su asociacija „Lamatos žemė“ parengė projektą „Ramučių bendruomenės namų pastato sutvarkymas“. Pateikus vietos projekto paraišką pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ buvo gautas finansavimas. Bendra projekto vertė viršijo 76o tūkst. Lt. Įgyvendinant projektą buvo apšiltinti buvusios mokyklos stogas ir fasadas. Nudažytos sienos, pakeisti langai, atlikti pirmojo aukšto vidaus remonto darbai, įrengta pirmo ir antro aukšto šildymo sistema, atnaujinta santechnikos įranga ir elektros instaliacija, įrengta nuotekų šalinimo sistema. Bendruomenės namuose įrengti administracinis ir posėdžių kabinetai, du kambariai skirti bendruomenės narių poreikiams, įrengta pirtis ir priešpirtis, katilinė, vaikų žaidimų kambarys, suremontuota patalpa, kurioje įsikūrė biblioteka, sukurtos jaukios erdvės.
Ramučių kaimo bendruomenė kartu su asociacija „Lamatos žemė“ pateikė dar vieno projekto „Jaukių Ramučių bendruomenės namų įkūrimas“ paraišką paramai gauti pagal vietos plėtros strategiją „Gyvenimo ir darbo kokybės gerinimas Šilutės rajono savivaldybės kaimo vietovėse“. Už gautas paramos lėšas, kurių bendra vertė siekia 37 312 Lt, ramutiškiai pagražino pastato erdves naujais baldais, kitomis buičiai reikalingomis reikmėmis.
Su žuviene ir muzika
Atnaujintų bendruomenės namų įkurtuvių šventėje sulaukta gausaus būrio svečių. Žvarbią penktadienio popietę susirinkusiuosius prie bendruomenės namų šildė Žemaičių krašto etnokultūros centro kapela „Žaliakalnis“, gardžia žuviene vaišino 2009 m. žuvienės virimo čempionas Helmutas Jokaitis. Prie žuvienės puikiai tiko Ramučių kaimo bendruomenės narės Danutės Zalcienės pyragėliai su grybų įdaru. Ponia Danutė sakė, kad pyragėliams grybus rinko taip pat ji.
Po gardžių vaišių šventės dalyviai buvo pakviesti į bendruomenės namus. Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ pirmininkė Laimutė Rupainienė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Gardamo parapijos klebonas Antanas Gylys pašventino bendruomenės namus, linkėdamas, kad bendruomenės namuose neblėstų ramybė, atjauta ir noras padėti artimui.
Šventė tęsėsi jaukiuose bendruomenės namuose. Ramučių kaimo vaikai, mokomi Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokytojų Drąsutės Vaitkevičienės ir Violetos Verbickienės, vaidino ištrauką „Gandro ir lapės česnis“ iš K. Donelaičio „Metų“.
Bendruomenės pirmininkės L. Rupainienės paprašyta uždegti pirmąją žvakelę ant simbolinio „Žmogiškumo laužo“. Žvakelę uždegti buvo pakviestas ir rajono meras, asociacijos „Lamatos žemė“ valdybos pirmininkas Vytautas Laurinaitis.
„Linkiu svajoti. Svajoti apie ateinantį finansinį periodą. Svajoti, kaip sėkmingai panaudoti šias patalpas, kad nebūtų sunku jas išlaikyti“, – kalbėjo V. Laurinaitis, atkreipdamas dėmesį, kad artėja nelengvas finansavimo etapas, kuriame bus galima teikti paraiškas paramai, kuri labiau siejama su verslu kaime.
Pasveikinti atvykę Gardamo parapijos klebonas A. Gylys, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, asociacijos „Lamatos žemė“ valdybos narės, gausus Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos darbuotojų būrys, Gardamo seniūnijoje veikiančių bendruomenių, Saugų, Juknaičių, Usėnų bendruomenių atstovai taip pat uždegė žvakeles ant „Žmogiškumo laužo“.
„Šią mokyklą lankė visi keturi mano sūnūs“, – pakalbinta sakė Ramučių kaimo bendruomenės narė Genė Ivonienė. Į Ramučius ji atvyko pas tetą daugiau kaip prieš 5 dešimtmečius. Iš Luokės atvykusi pas tetą mergina liko čia visam laikui, nes Ramučiuose sutiko savo gyvenimo išrinktąjį, sukūrė šeimą, daug metų triūsė fermoje. Dabar ji kaip ir daugelis jos kaimynų yra bendruomenės narė. „Bendruomenė mums yra tarsi šviesulys“, – tarstelėjo moteris.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite