Ramučių kaimo bendruomenė įsikūrė erdviose patalpose

Penktadienį perkirpta Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ bendruomenės namų atidarymo simbolinė juosta. Į bendruomenės namų atidarymo šventę sugužėjo namiškiai, sulaukta gausaus būrio svečių. Renovuotus bendruomenės namus pašventino kunigas, uždegtos liepsnelės ant simbolinio „Žmogiškumo laužo“.

Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir bendruomenės pirmininkė Laimutė Rupainienė.

Įsikūrė kultūros židinyje
„Navata“ įsikūrė viename iš kaimo kultūros židinių – buvusioje mokykloje. Kaimų tuštėjimo metas neaplenkė ir Ramučių. Prieš dešimtmetį pritrūkus vaikų, mokykla buvo uždaryta. Dviaukštis mūrinis pastatas, kuriame mokėsi, sportavo Ramučių ir aplinkinių kaimų vaikai nutilo. Tamsūs mokyklos langai liūdnomis akimis žvelgė į Gardamo ir Šilutės mokyklas skubančius ramutiškių vaikus ir laukė, kada pastatas vėl atgis.
Bemaž prieš dešimtmetį aktyvi Ramučių kaimo gyventoja Laimutė Rupainienė su bendraminčiais sujudino kaimą, paragino kaimynus burtis į bendruomenę. Netrukus buvo suburta Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“, kuri įsikūrė krosnimi kūrenamos buvusios mokyklos pastate.
Sėkmingi projektai
Bendruomenės pirmininke išrinkta Laimutė Rupainienė nuo pirmų dienų ėmėsi iniciatyvos, nes bendruomenės namams renovuoti reikėjo lėšų. Aktyvioji visuomenininkė ne tik svajojo, bet ir kūrė planus, kaip pritraukti lėšų į bendruomenę. Rašė projektus.
Bendruomenės pirmininkė, kartu ir projekto vadovė L. Rupainienė, kartu su asociacija „Lamatos žemė“ parengė projektą „Ramučių bendruomenės namų pastato sutvarkymas“. Pateikus vietos projekto paraišką pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ buvo gautas finansavimas. Bendra projekto vertė viršijo 76o tūkst. Lt. Įgyvendinant projektą buvo apšiltinti buvusios mokyklos stogas ir fasadas. Nudažytos sienos, pakeisti langai, atlikti pirmojo aukšto vidaus remonto darbai, įrengta pirmo ir antro aukšto šildymo sistema, atnaujinta santechnikos įranga ir elektros instaliacija, įrengta nuotekų šalinimo sistema. Bendruomenės namuose įrengti administracinis ir posėdžių kabinetai, du kambariai skirti bendruomenės narių poreikiams, įrengta pirtis ir priešpirtis, katilinė, vaikų žaidimų kambarys, suremontuota patalpa, kurioje įsikūrė biblioteka, sukurtos jaukios erdvės.
Ramučių kaimo bendruomenė kartu su asociacija „Lamatos žemė“ pateikė dar vieno projekto „Jaukių Ramučių bendruomenės namų įkūrimas“ paraišką paramai gauti pagal vietos plėtros strategiją „Gyvenimo ir darbo kokybės gerinimas Šilutės rajono savivaldybės kaimo vietovėse“. Už gautas paramos lėšas, kurių bendra vertė siekia 37 312 Lt, ramutiškiai pagražino pastato erdves naujais baldais, kitomis buičiai reikalingomis reikmėmis.
Su žuviene ir muzika
Atnaujintų bendruomenės namų įkurtuvių šventėje sulaukta gausaus būrio svečių. Žvarbią penktadienio popietę susirinkusiuosius prie bendruomenės namų šildė Žemaičių krašto etnokultūros centro kapela „Žaliakalnis“, gardžia žuviene vaišino 2009 m. žuvienės virimo čempionas Helmutas Jokaitis. Prie žuvienės puikiai tiko Ramučių kaimo bendruomenės narės Danutės Zalcienės pyragėliai su grybų įdaru. Ponia Danutė sakė, kad pyragėliams grybus rinko taip pat ji.
Po gardžių vaišių šventės dalyviai buvo pakviesti į bendruomenės namus. Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ pirmininkė Laimutė Rupainienė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Gardamo parapijos klebonas Antanas Gylys pašventino bendruomenės namus, linkėdamas, kad bendruomenės namuose neblėstų ramybė, atjauta ir noras padėti artimui.
Šventė tęsėsi jaukiuose bendruomenės namuose. Ramučių kaimo vaikai, mokomi Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokytojų Drąsutės Vaitkevičienės ir Violetos Verbickienės, vaidino ištrauką „Gandro ir lapės česnis“ iš K. Donelaičio „Metų“.
Bendruomenės pirmininkės L. Rupainienės paprašyta uždegti pirmąją žvakelę ant simbolinio „Žmogiškumo laužo“. Žvakelę uždegti buvo pakviestas ir rajono meras, asociacijos „Lamatos žemė“ valdybos pirmininkas Vytautas Laurinaitis.
„Linkiu svajoti. Svajoti apie ateinantį finansinį periodą. Svajoti, kaip sėkmingai panaudoti šias patalpas, kad nebūtų sunku jas išlaikyti“, – kalbėjo V. Laurinaitis, atkreipdamas dėmesį, kad artėja nelengvas finansavimo etapas, kuriame bus galima teikti paraiškas paramai, kuri labiau siejama su verslu kaime.
Pasveikinti atvykę Gardamo parapijos klebonas A. Gylys, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, asociacijos „Lamatos žemė“ valdybos narės, gausus Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos darbuotojų būrys, Gardamo seniūnijoje veikiančių bendruomenių, Saugų, Juknaičių, Usėnų bendruomenių atstovai taip pat uždegė žvakeles ant „Žmogiškumo laužo“.
„Šią mokyklą lankė visi keturi mano sūnūs“, – pakalbinta sakė Ramučių kaimo bendruomenės narė Genė Ivonienė. Į Ramučius ji atvyko pas tetą daugiau kaip prieš 5 dešimtmečius. Iš Luokės atvykusi pas tetą mergina liko čia visam laikui, nes Ramučiuose sutiko savo gyvenimo išrinktąjį, sukūrė šeimą, daug metų triūsė fermoje. Dabar ji kaip ir daugelis jos kaimynų yra bendruomenės narė. „Bendruomenė mums yra tarsi šviesulys“, – tarstelėjo moteris.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 146

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite