Priimami prašymai gauti socialinę kortelę

Pasibaigė Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (toliau – EPLSAF) lėšomis finansuotas projektas „Parama maisto produktais ir higienos prekėmis II“. Nuo sausio 1 d. jį keičia 2021-2027 m. Materialinio nepritekliaus mažinimo (toliau – MNM) programa.

MNM programos tikslas – spręsti materialinio nepritekliaus problemą labiausiai skurstantiems asmenims, įskaitant vaikus, suteikiant pagalbą įsigyti maisto produktus ir (ar) būtinojo vartojimo prekes.

Nuo 2023-12-01 priimami prašymai socialinei kortelei ir (ar) donacijai (maisto produktams) gauti. Socialines korteles gavę gyventojai patys spręs, ką nori įsigyti jų pasirinktame prekybos tinkle. Gyventojai galės laisvai naudoti pinigus kortelėse ne tik rinkdamiesi jiems patinkančius produktus ar prekes, bet ir jų įsigyti sau patogiu laiku.

Kaip veiks socialinė kortelė?

Naudojantis socialine kortele bus galima įsigyti visų maisto produktų ir kitų būtinojo vartojimo prekių, pvz., asmens higienos, buities apyvokos daiktų, namų švaros prekių, drabužių, avalynės ir kt. Bus draudžiama įsigyti alkoholinių gėrimų, tabako, loterijos bilietų. Taip pat nebus galima sumokėti už trečiųjų šalių teikiamas paslaugas.

Socialine kortele bus galima atsiskaityti nuo 2024 m. kovo 15 d.

Planuojama, kad pinigai į korteles bus pervedami 4 kartus per metus: kovo 15 d., birželio 15 d., rugsėjo 15 d. ir gruodžio 15 d. Naudotis nustatytais limitais kortelėse galima nuo jų gavimo momento iki ateinančių kalendorinių metų kovo 15 d. Lėšų iš kortelių nebus galima išsigryninti.

Kas turi teisę gauti kortelę?

Teisę gauti paramą pagal MNM programą turi šie asmenys (šeimos):

– kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam asmeniui ar vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 1,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio;

– kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam asmeniui ar vienam iš bendrai gyvenančių asmenų viršija 1,5 VRP,  bet neviršija 2,5 VRP dydžio:

– kai vienas iš tėvų augina vaiką (vaikus);

– kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ar daugiau vaikų;

– kai bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo augina vaiką (-us), kuriam (-iems) nustatytas neįgalumo lygis;

– kai vienas gyvenantis asmuo arba bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų yra asmuo (-ys) su negalia;

– kai vienas gyvenantis asmuo arba bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų yra sulaukę pensinio amžiaus;

– kai vienas gyvenantis asmuo ir (ar) bendrai gyvenantys asmenys patiria socialinę riziką;

– kai vaikui, Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka, nustatyta vaiko laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba) šeimoje;

– kai vienam gyvenančiam asmeniui nuo 18 metų arba bent vienam iš bendrai gyvenančių asmenų nuo 18 metų paskirta ir mokama globos (rūpybos) išmoka;

– kai paskirtas nemokamas maitinimas pagal Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymą;

– asmeniui (šeimai) nukentėjus nuo gaisro (pateikus Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažymą apie gaisrą), stichinės nelaimės atveju (pateikus pažymas ar kitus dokumentus, patvirtinančius patirtus nuostolius ar aplinkybes).

  • Šiuo metu Vyriausybės patvirtintas valstybės remiamų pajamų dydis (VRP) yra 176 eurai (1,5 VRP – 264 eurai; 2,5 VRP – 440 eurų).

Atkreiptinas dėmesys, kad pasikeitus asmens ir (ar) su juo bendrai gyvenančio (-ių) asmens (-ų) pajamoms (atsiradus pajamų šaltiniui), asmuo raštu privalo ne vėliau kaip per mėnesį informuoti Savivaldybės administraciją ar seniūniją apie materialinės padėties pasikeitimą ir (ar) atsiradusias aplinkybes, turinčias įtakos teisei į paramą, teikiamą pagal MNM programą. Dėl paramos tokiais atvejais reikia kreiptis iš naujo.

Kokie dokumentai reikalingi paramai gauti?

Asmens, turinčio teisę gauti minėtą paramą, tapatybę patvirtinantis dokumentas. Prašymas ir (ar) sutikimas. Pažyma apie apskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį bei kitas išmokas (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2023 m. balandžio 5 d. įsakymo Nr. A1-228 redakcija). Kiti dokumentai (teismo sprendimas; pažyma apie gautus alimentus ar kt.).

Prašymą teikiančiam asmeniui nereikia pateikti dokumentų (pažymų) apie pajamas, jei informacija gaunama iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.

Prašymai dėl paramos pagal MNM programą gavimo priimami pagal asmens faktinę gyvenamąją vietą:

Šilutės miesto gyventojai – Socialinės paramos skyriuje;

Šilutės seniūnijos kaimiškosios dalies gyventojai – Šilutės seniūnijoje;

kitų seniūnijų gyventojai – seniūnijose.

MNM programos veiklos Šilutės r. savivaldybėje bus įgyvendinamos kartu su Labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“  (toliau – Maisto bankas). Maisto bankas atiduos socialines korteles ir kt. Detalesnę informaciją apie paramą Maisto bankas teiks per 2024 metų I ketvirtį prašymus pateikusių ir teisę į paramą turinčių asmenų nurodytais kontaktais.

  • Svarbu! Pildant prašymą paramai nurodyti teisingus kontaktus, kuriais norima gauti informaciją apie paramos teikimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Rudenį dalis gyventojų nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai

Pagal sergamumo erkiniu encefalitu rodiklį Lietuva jau ne vienerius metus lyderiauja Europoje. Per pastaruosius 30 metų erkinio encefalito atvejų skaičius visuose endeminiuose Europos regionuose išaugo beveik 400 proc. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, kasmet vidutiniškai šia erkių platinama liga suserga apie 400-500 šalies gyventojų. Šiuo metu skiepai nuo erkinio encefalito yra mokami, tačiau gera žinia yra ta, kad 50-55 metų asmenys nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai jau nuo šių metų rugsėjo. Sunki ir klastinga liga Erkinis encefalitas –

Orai: dienomis – iki 25 laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Balandžio 29 d., pirmadienį, dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietryčių, pietų, vakariniame šalies pakraštyje vakarinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra 20-25 laipsniai šilumos. Balandžio 30 d., antradienį, kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas pietryčių, pietų, naktį 4-9 m/s, dieną 6-11 m/s. Temperatūra naktį 8-13, dieną 20-25 laipsniai šilumos. Gegužės 1 d., trečiadienį, lietaus tikimybė maža. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, rytų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį 7-12, dieną 20-25 laipsniai šilumos.

Kiekvieną šeštadienį gaisrinės atveria duris lankytojams

Ar žinote, kad gegužė – šeimos mėnuo. Kad visi būtų saugesni, šalies ugniagesiai gelbėtojai kviečia gyventojus šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. apsilankyti gaisrinėse. Ugniagesiai pasirengę jiems papasakoti, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, kaip prižiūrėti krosnis, elektros instaliaciją, kodėl būtina valyti dūmtraukį, kodėl negalima rūkyti lovoje, kodėl svarbu nepalikti degančių žvakių ar ant viryklės verdančio puodo, kodėl būtina įsigyti gesintuvą ir nedegų audeklą. Lankytojai galės susipažinti su ugniagesių darbo sąlygomis, gaisrine ir gelbėjimo technika, o mažieji turės galimybę

Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6-12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas. Šiuo metu kompensuojamuosius vaistus gydytojas gali paskirti ne ilgiau kaip pusmečiui. Įdiegus naują farmacinės rūpybos paslaugą, gydytojas galės paskirti gydymą ilgesniam nei 6 mėnesių, bet ne ilgesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui. Tokie ilgesnio galiojimo receptai galės būti

Taip pat skaitykite