Prezidentės padėka Onai Vismantienei

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė kasmet Motinos dienos proga pasveikina ir apdovanoja daugiavaikes motinas, pagimdžiusias, išauginusias ir dorais žmonėmis išauklėjusias savo vaikus. Šiemet Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyrius valstybiniam apdovanojimui rekomendavo Buikiškės kaime (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyvenančią Oną Vismantienę, pagimdžiusią ir išauginusią 8 vaikus.

Ona Vismantienė iki šiol nebuvo buvusi Vilniuje, o savo gerbiamą Prezidentę buvo mačiusi tik per televiziją.

Pirmadienį Prezidentė Onai Vismantienei įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.
„Turėsiu žemę bučiuoti“, – sakė Ona Vismantienė prisipažindama, kad niekada nėra buvusi Vilniuje, o savo mylimą Prezidentę yra mačiusi tik per televiziją.
Gyvenimas – ne rožėmis klotas
„Vieną darbą dirbdama jau apie kitą galvodavau. Ir vaikus mokiau dirbti. Ar pėsčia, ar su dviračiu – visur visada skubėjau, jokioms pramogoms laiko neturėjau. Tik dabar dirbti nebevalioju. Mėgstu skaityti, esu ištikima „Pamario“ skaitytoja“, – sakė Ona Vismantienė.
Gyvenimo draugą sutiko kaimynystėje, kai dar gyveno Skiržemės kaime. Su išrinktuoju Pranu susilaukė 5 vaikų. Pirmas pasaulį išvydo Stasys, paskui Rimas, Regina, Alvydas. Penktasis, paveldėjęs tėvo vardą, jo nespėjo išvysti…
Ona Vismantienė liko našle nesulaukusi nė trisdešimties. Vyrą pasiglemžė liga, bet Ona nepalūžo. Savo vaikams buvo ir motina, ir tėvas. Vertėsi ūkiškai, augino kiaulių, daržus ravėjo namuose ir ūkyje. Mamai į pagalbą skubėjo vaikai. Daugiavaikė mama turėjo ne tik rūpesčių, bet ir privilegijų – galėjo laikyti dvi karves. Šeimai netrūko pieno, grietinės, sūrių, tačiau dviem karvėms reikėjo žiemai priruošti nemažai šieno.
Našlės pečius slėgusiems rūpesčiams palengvinti likimas atsiuntė žmogų – buvusio vyro pusbrolį, bemaž 10 metų vyresnį bendrapavardį. Nusipirko sodybą Buikiškės kaime, prie pat vieškelio, kurio kitoje pusėje driekiasi Žalpės kaimas, ir kūrė naują gyvenimą. Su antru vyru susilaukė dar trijų vaikų. Į pasaulį atskubėjo Jonas, Gintautas ir Vida.
„Vaikams valgio niekada netrūko, buvo aprengti. Į mokyklą eidavo tvarkingi. Dabar bepigu vaikus rengti, kad pilnos parduotuvės! Kai aš auginau vaikus, taip nebuvo, tačiau kiekvienas vaikas buvo aprengtas nuo apatinių iki kostiumų, sportinių aprangų“, – sakė Ona. Aprengti – viena, bet juk reikėjo rūbus ir skalbti, o pirmąją skalbyklę nusipirko, kai į daugiavaikę šeimą pasibeldė septintasis vaikas – pagrandukė Vida.
Ir dabar gausu vaikų šurmulio
Dabar Ona gyvena kartu su sūnaus Gintauto šeima, todėl namai visada pilni vaikų šurmulio. Gintautas, kaip ir kiti jos vaikai, darbo nebijo, turi pieno ūkį. Sūnus Pranas gyvena Degučiuose, netoli ir Alvydas, dukra Vida, tik vyriausias Stasys – Kaune. Niekada gyvenime nesiskundusi Ona Vismantienė neslepia, kad jos širdį veria didelis skausmas – sūnaus Rimanto netektis.
Ona Vismantienė nė nepajuto, kaip gyvenimo upe nuplaukė 15 metų našlystės po antrojo vyro netekties. Ir tai išgyveno, ir vėl nepalūžo. Per gyvenimo rūpesčius niekada neturėjusi laiko sirgti, prieš kelerius metus ištisą žiemą pragulėjo ligoninėje, net Naujuosius ten teko sutikti. Pasveiko. Džiaugiasi, kad vaikai laiku pastebėjo ir pasirūpino jos sveikata.
Laukia šventės
Baigiantis vasarai, rugpjūtį, kai laukai ir sodai subrandins derlių, Ona Vismantienė švęs 79-ą savo gimtadienį. Kaip visada, susirinks gausus artimųjų būrys. Tačiau ypatinga šventė Onos Vismantienės laukia šį sekmadienį. Pirmadienį ji buvo pakviesta į Prezidentūrą, kur iš Prezidentės rankų gavo apdovanojimą už tai, kad pagimdė, išaugino ir dorais žmonėmis išauklėjo savo vaikus.
Sekmadienį, Motinos dieną, į jos namus sugužės visi jos artimieji: 7 vaikai, 16 anūkų, 5 proanūkiai. Motinos širdį džiugins artimųjų dėmesys.
Gražus šeimynykščių būrys fotografuosis žydinčio sodo fone – dar viena fotografija papildys šeimos albumą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite