Prezidentės padėka Onai Vismantienei

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė kasmet Motinos dienos proga pasveikina ir apdovanoja daugiavaikes motinas, pagimdžiusias, išauginusias ir dorais žmonėmis išauklėjusias savo vaikus. Šiemet Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyrius valstybiniam apdovanojimui rekomendavo Buikiškės kaime (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyvenančią Oną Vismantienę, pagimdžiusią ir išauginusią 8 vaikus.

Ona Vismantienė iki šiol nebuvo buvusi Vilniuje, o savo gerbiamą Prezidentę buvo mačiusi tik per televiziją.

Pirmadienį Prezidentė Onai Vismantienei įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.
„Turėsiu žemę bučiuoti“, – sakė Ona Vismantienė prisipažindama, kad niekada nėra buvusi Vilniuje, o savo mylimą Prezidentę yra mačiusi tik per televiziją.
Gyvenimas – ne rožėmis klotas
„Vieną darbą dirbdama jau apie kitą galvodavau. Ir vaikus mokiau dirbti. Ar pėsčia, ar su dviračiu – visur visada skubėjau, jokioms pramogoms laiko neturėjau. Tik dabar dirbti nebevalioju. Mėgstu skaityti, esu ištikima „Pamario“ skaitytoja“, – sakė Ona Vismantienė.
Gyvenimo draugą sutiko kaimynystėje, kai dar gyveno Skiržemės kaime. Su išrinktuoju Pranu susilaukė 5 vaikų. Pirmas pasaulį išvydo Stasys, paskui Rimas, Regina, Alvydas. Penktasis, paveldėjęs tėvo vardą, jo nespėjo išvysti…
Ona Vismantienė liko našle nesulaukusi nė trisdešimties. Vyrą pasiglemžė liga, bet Ona nepalūžo. Savo vaikams buvo ir motina, ir tėvas. Vertėsi ūkiškai, augino kiaulių, daržus ravėjo namuose ir ūkyje. Mamai į pagalbą skubėjo vaikai. Daugiavaikė mama turėjo ne tik rūpesčių, bet ir privilegijų – galėjo laikyti dvi karves. Šeimai netrūko pieno, grietinės, sūrių, tačiau dviem karvėms reikėjo žiemai priruošti nemažai šieno.
Našlės pečius slėgusiems rūpesčiams palengvinti likimas atsiuntė žmogų – buvusio vyro pusbrolį, bemaž 10 metų vyresnį bendrapavardį. Nusipirko sodybą Buikiškės kaime, prie pat vieškelio, kurio kitoje pusėje driekiasi Žalpės kaimas, ir kūrė naują gyvenimą. Su antru vyru susilaukė dar trijų vaikų. Į pasaulį atskubėjo Jonas, Gintautas ir Vida.
„Vaikams valgio niekada netrūko, buvo aprengti. Į mokyklą eidavo tvarkingi. Dabar bepigu vaikus rengti, kad pilnos parduotuvės! Kai aš auginau vaikus, taip nebuvo, tačiau kiekvienas vaikas buvo aprengtas nuo apatinių iki kostiumų, sportinių aprangų“, – sakė Ona. Aprengti – viena, bet juk reikėjo rūbus ir skalbti, o pirmąją skalbyklę nusipirko, kai į daugiavaikę šeimą pasibeldė septintasis vaikas – pagrandukė Vida.
Ir dabar gausu vaikų šurmulio
Dabar Ona gyvena kartu su sūnaus Gintauto šeima, todėl namai visada pilni vaikų šurmulio. Gintautas, kaip ir kiti jos vaikai, darbo nebijo, turi pieno ūkį. Sūnus Pranas gyvena Degučiuose, netoli ir Alvydas, dukra Vida, tik vyriausias Stasys – Kaune. Niekada gyvenime nesiskundusi Ona Vismantienė neslepia, kad jos širdį veria didelis skausmas – sūnaus Rimanto netektis.
Ona Vismantienė nė nepajuto, kaip gyvenimo upe nuplaukė 15 metų našlystės po antrojo vyro netekties. Ir tai išgyveno, ir vėl nepalūžo. Per gyvenimo rūpesčius niekada neturėjusi laiko sirgti, prieš kelerius metus ištisą žiemą pragulėjo ligoninėje, net Naujuosius ten teko sutikti. Pasveiko. Džiaugiasi, kad vaikai laiku pastebėjo ir pasirūpino jos sveikata.
Laukia šventės
Baigiantis vasarai, rugpjūtį, kai laukai ir sodai subrandins derlių, Ona Vismantienė švęs 79-ą savo gimtadienį. Kaip visada, susirinks gausus artimųjų būrys. Tačiau ypatinga šventė Onos Vismantienės laukia šį sekmadienį. Pirmadienį ji buvo pakviesta į Prezidentūrą, kur iš Prezidentės rankų gavo apdovanojimą už tai, kad pagimdė, išaugino ir dorais žmonėmis išauklėjo savo vaikus.
Sekmadienį, Motinos dieną, į jos namus sugužės visi jos artimieji: 7 vaikai, 16 anūkų, 5 proanūkiai. Motinos širdį džiugins artimųjų dėmesys.
Gražus šeimynykščių būrys fotografuosis žydinčio sodo fone – dar viena fotografija papildys šeimos albumą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Taip pat skaitykite