Prezidentės padėka Onai Vismantienei

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė kasmet Motinos dienos proga pasveikina ir apdovanoja daugiavaikes motinas, pagimdžiusias, išauginusias ir dorais žmonėmis išauklėjusias savo vaikus. Šiemet Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyrius valstybiniam apdovanojimui rekomendavo Buikiškės kaime (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyvenančią Oną Vismantienę, pagimdžiusią ir išauginusią 8 vaikus.

Ona Vismantienė iki šiol nebuvo buvusi Vilniuje, o savo gerbiamą Prezidentę buvo mačiusi tik per televiziją.

Pirmadienį Prezidentė Onai Vismantienei įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.
„Turėsiu žemę bučiuoti“, – sakė Ona Vismantienė prisipažindama, kad niekada nėra buvusi Vilniuje, o savo mylimą Prezidentę yra mačiusi tik per televiziją.
Gyvenimas – ne rožėmis klotas
„Vieną darbą dirbdama jau apie kitą galvodavau. Ir vaikus mokiau dirbti. Ar pėsčia, ar su dviračiu – visur visada skubėjau, jokioms pramogoms laiko neturėjau. Tik dabar dirbti nebevalioju. Mėgstu skaityti, esu ištikima „Pamario“ skaitytoja“, – sakė Ona Vismantienė.
Gyvenimo draugą sutiko kaimynystėje, kai dar gyveno Skiržemės kaime. Su išrinktuoju Pranu susilaukė 5 vaikų. Pirmas pasaulį išvydo Stasys, paskui Rimas, Regina, Alvydas. Penktasis, paveldėjęs tėvo vardą, jo nespėjo išvysti…
Ona Vismantienė liko našle nesulaukusi nė trisdešimties. Vyrą pasiglemžė liga, bet Ona nepalūžo. Savo vaikams buvo ir motina, ir tėvas. Vertėsi ūkiškai, augino kiaulių, daržus ravėjo namuose ir ūkyje. Mamai į pagalbą skubėjo vaikai. Daugiavaikė mama turėjo ne tik rūpesčių, bet ir privilegijų – galėjo laikyti dvi karves. Šeimai netrūko pieno, grietinės, sūrių, tačiau dviem karvėms reikėjo žiemai priruošti nemažai šieno.
Našlės pečius slėgusiems rūpesčiams palengvinti likimas atsiuntė žmogų – buvusio vyro pusbrolį, bemaž 10 metų vyresnį bendrapavardį. Nusipirko sodybą Buikiškės kaime, prie pat vieškelio, kurio kitoje pusėje driekiasi Žalpės kaimas, ir kūrė naują gyvenimą. Su antru vyru susilaukė dar trijų vaikų. Į pasaulį atskubėjo Jonas, Gintautas ir Vida.
„Vaikams valgio niekada netrūko, buvo aprengti. Į mokyklą eidavo tvarkingi. Dabar bepigu vaikus rengti, kad pilnos parduotuvės! Kai aš auginau vaikus, taip nebuvo, tačiau kiekvienas vaikas buvo aprengtas nuo apatinių iki kostiumų, sportinių aprangų“, – sakė Ona. Aprengti – viena, bet juk reikėjo rūbus ir skalbti, o pirmąją skalbyklę nusipirko, kai į daugiavaikę šeimą pasibeldė septintasis vaikas – pagrandukė Vida.
Ir dabar gausu vaikų šurmulio
Dabar Ona gyvena kartu su sūnaus Gintauto šeima, todėl namai visada pilni vaikų šurmulio. Gintautas, kaip ir kiti jos vaikai, darbo nebijo, turi pieno ūkį. Sūnus Pranas gyvena Degučiuose, netoli ir Alvydas, dukra Vida, tik vyriausias Stasys – Kaune. Niekada gyvenime nesiskundusi Ona Vismantienė neslepia, kad jos širdį veria didelis skausmas – sūnaus Rimanto netektis.
Ona Vismantienė nė nepajuto, kaip gyvenimo upe nuplaukė 15 metų našlystės po antrojo vyro netekties. Ir tai išgyveno, ir vėl nepalūžo. Per gyvenimo rūpesčius niekada neturėjusi laiko sirgti, prieš kelerius metus ištisą žiemą pragulėjo ligoninėje, net Naujuosius ten teko sutikti. Pasveiko. Džiaugiasi, kad vaikai laiku pastebėjo ir pasirūpino jos sveikata.
Laukia šventės
Baigiantis vasarai, rugpjūtį, kai laukai ir sodai subrandins derlių, Ona Vismantienė švęs 79-ą savo gimtadienį. Kaip visada, susirinks gausus artimųjų būrys. Tačiau ypatinga šventė Onos Vismantienės laukia šį sekmadienį. Pirmadienį ji buvo pakviesta į Prezidentūrą, kur iš Prezidentės rankų gavo apdovanojimą už tai, kad pagimdė, išaugino ir dorais žmonėmis išauklėjo savo vaikus.
Sekmadienį, Motinos dieną, į jos namus sugužės visi jos artimieji: 7 vaikai, 16 anūkų, 5 proanūkiai. Motinos širdį džiugins artimųjų dėmesys.
Gražus šeimynykščių būrys fotografuosis žydinčio sodo fone – dar viena fotografija papildys šeimos albumą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite