Prezidentės padėka Onai Vismantienei

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė kasmet Motinos dienos proga pasveikina ir apdovanoja daugiavaikes motinas, pagimdžiusias, išauginusias ir dorais žmonėmis išauklėjusias savo vaikus. Šiemet Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyrius valstybiniam apdovanojimui rekomendavo Buikiškės kaime (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyvenančią Oną Vismantienę, pagimdžiusią ir išauginusią 8 vaikus.

Ona Vismantienė iki šiol nebuvo buvusi Vilniuje, o savo gerbiamą Prezidentę buvo mačiusi tik per televiziją.

Pirmadienį Prezidentė Onai Vismantienei įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.
„Turėsiu žemę bučiuoti“, – sakė Ona Vismantienė prisipažindama, kad niekada nėra buvusi Vilniuje, o savo mylimą Prezidentę yra mačiusi tik per televiziją.
Gyvenimas – ne rožėmis klotas
„Vieną darbą dirbdama jau apie kitą galvodavau. Ir vaikus mokiau dirbti. Ar pėsčia, ar su dviračiu – visur visada skubėjau, jokioms pramogoms laiko neturėjau. Tik dabar dirbti nebevalioju. Mėgstu skaityti, esu ištikima „Pamario“ skaitytoja“, – sakė Ona Vismantienė.
Gyvenimo draugą sutiko kaimynystėje, kai dar gyveno Skiržemės kaime. Su išrinktuoju Pranu susilaukė 5 vaikų. Pirmas pasaulį išvydo Stasys, paskui Rimas, Regina, Alvydas. Penktasis, paveldėjęs tėvo vardą, jo nespėjo išvysti…
Ona Vismantienė liko našle nesulaukusi nė trisdešimties. Vyrą pasiglemžė liga, bet Ona nepalūžo. Savo vaikams buvo ir motina, ir tėvas. Vertėsi ūkiškai, augino kiaulių, daržus ravėjo namuose ir ūkyje. Mamai į pagalbą skubėjo vaikai. Daugiavaikė mama turėjo ne tik rūpesčių, bet ir privilegijų – galėjo laikyti dvi karves. Šeimai netrūko pieno, grietinės, sūrių, tačiau dviem karvėms reikėjo žiemai priruošti nemažai šieno.
Našlės pečius slėgusiems rūpesčiams palengvinti likimas atsiuntė žmogų – buvusio vyro pusbrolį, bemaž 10 metų vyresnį bendrapavardį. Nusipirko sodybą Buikiškės kaime, prie pat vieškelio, kurio kitoje pusėje driekiasi Žalpės kaimas, ir kūrė naują gyvenimą. Su antru vyru susilaukė dar trijų vaikų. Į pasaulį atskubėjo Jonas, Gintautas ir Vida.
„Vaikams valgio niekada netrūko, buvo aprengti. Į mokyklą eidavo tvarkingi. Dabar bepigu vaikus rengti, kad pilnos parduotuvės! Kai aš auginau vaikus, taip nebuvo, tačiau kiekvienas vaikas buvo aprengtas nuo apatinių iki kostiumų, sportinių aprangų“, – sakė Ona. Aprengti – viena, bet juk reikėjo rūbus ir skalbti, o pirmąją skalbyklę nusipirko, kai į daugiavaikę šeimą pasibeldė septintasis vaikas – pagrandukė Vida.
Ir dabar gausu vaikų šurmulio
Dabar Ona gyvena kartu su sūnaus Gintauto šeima, todėl namai visada pilni vaikų šurmulio. Gintautas, kaip ir kiti jos vaikai, darbo nebijo, turi pieno ūkį. Sūnus Pranas gyvena Degučiuose, netoli ir Alvydas, dukra Vida, tik vyriausias Stasys – Kaune. Niekada gyvenime nesiskundusi Ona Vismantienė neslepia, kad jos širdį veria didelis skausmas – sūnaus Rimanto netektis.
Ona Vismantienė nė nepajuto, kaip gyvenimo upe nuplaukė 15 metų našlystės po antrojo vyro netekties. Ir tai išgyveno, ir vėl nepalūžo. Per gyvenimo rūpesčius niekada neturėjusi laiko sirgti, prieš kelerius metus ištisą žiemą pragulėjo ligoninėje, net Naujuosius ten teko sutikti. Pasveiko. Džiaugiasi, kad vaikai laiku pastebėjo ir pasirūpino jos sveikata.
Laukia šventės
Baigiantis vasarai, rugpjūtį, kai laukai ir sodai subrandins derlių, Ona Vismantienė švęs 79-ą savo gimtadienį. Kaip visada, susirinks gausus artimųjų būrys. Tačiau ypatinga šventė Onos Vismantienės laukia šį sekmadienį. Pirmadienį ji buvo pakviesta į Prezidentūrą, kur iš Prezidentės rankų gavo apdovanojimą už tai, kad pagimdė, išaugino ir dorais žmonėmis išauklėjo savo vaikus.
Sekmadienį, Motinos dieną, į jos namus sugužės visi jos artimieji: 7 vaikai, 16 anūkų, 5 proanūkiai. Motinos širdį džiugins artimųjų dėmesys.
Gražus šeimynykščių būrys fotografuosis žydinčio sodo fone – dar viena fotografija papildys šeimos albumą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite