Prezidentės padėka Onai Vismantienei

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė kasmet Motinos dienos proga pasveikina ir apdovanoja daugiavaikes motinas, pagimdžiusias, išauginusias ir dorais žmonėmis išauklėjusias savo vaikus. Šiemet Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyrius valstybiniam apdovanojimui rekomendavo Buikiškės kaime (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyvenančią Oną Vismantienę, pagimdžiusią ir išauginusią 8 vaikus.

Ona Vismantienė iki šiol nebuvo buvusi Vilniuje, o savo gerbiamą Prezidentę buvo mačiusi tik per televiziją.

Pirmadienį Prezidentė Onai Vismantienei įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.
„Turėsiu žemę bučiuoti“, – sakė Ona Vismantienė prisipažindama, kad niekada nėra buvusi Vilniuje, o savo mylimą Prezidentę yra mačiusi tik per televiziją.
Gyvenimas – ne rožėmis klotas
„Vieną darbą dirbdama jau apie kitą galvodavau. Ir vaikus mokiau dirbti. Ar pėsčia, ar su dviračiu – visur visada skubėjau, jokioms pramogoms laiko neturėjau. Tik dabar dirbti nebevalioju. Mėgstu skaityti, esu ištikima „Pamario“ skaitytoja“, – sakė Ona Vismantienė.
Gyvenimo draugą sutiko kaimynystėje, kai dar gyveno Skiržemės kaime. Su išrinktuoju Pranu susilaukė 5 vaikų. Pirmas pasaulį išvydo Stasys, paskui Rimas, Regina, Alvydas. Penktasis, paveldėjęs tėvo vardą, jo nespėjo išvysti…
Ona Vismantienė liko našle nesulaukusi nė trisdešimties. Vyrą pasiglemžė liga, bet Ona nepalūžo. Savo vaikams buvo ir motina, ir tėvas. Vertėsi ūkiškai, augino kiaulių, daržus ravėjo namuose ir ūkyje. Mamai į pagalbą skubėjo vaikai. Daugiavaikė mama turėjo ne tik rūpesčių, bet ir privilegijų – galėjo laikyti dvi karves. Šeimai netrūko pieno, grietinės, sūrių, tačiau dviem karvėms reikėjo žiemai priruošti nemažai šieno.
Našlės pečius slėgusiems rūpesčiams palengvinti likimas atsiuntė žmogų – buvusio vyro pusbrolį, bemaž 10 metų vyresnį bendrapavardį. Nusipirko sodybą Buikiškės kaime, prie pat vieškelio, kurio kitoje pusėje driekiasi Žalpės kaimas, ir kūrė naują gyvenimą. Su antru vyru susilaukė dar trijų vaikų. Į pasaulį atskubėjo Jonas, Gintautas ir Vida.
„Vaikams valgio niekada netrūko, buvo aprengti. Į mokyklą eidavo tvarkingi. Dabar bepigu vaikus rengti, kad pilnos parduotuvės! Kai aš auginau vaikus, taip nebuvo, tačiau kiekvienas vaikas buvo aprengtas nuo apatinių iki kostiumų, sportinių aprangų“, – sakė Ona. Aprengti – viena, bet juk reikėjo rūbus ir skalbti, o pirmąją skalbyklę nusipirko, kai į daugiavaikę šeimą pasibeldė septintasis vaikas – pagrandukė Vida.
Ir dabar gausu vaikų šurmulio
Dabar Ona gyvena kartu su sūnaus Gintauto šeima, todėl namai visada pilni vaikų šurmulio. Gintautas, kaip ir kiti jos vaikai, darbo nebijo, turi pieno ūkį. Sūnus Pranas gyvena Degučiuose, netoli ir Alvydas, dukra Vida, tik vyriausias Stasys – Kaune. Niekada gyvenime nesiskundusi Ona Vismantienė neslepia, kad jos širdį veria didelis skausmas – sūnaus Rimanto netektis.
Ona Vismantienė nė nepajuto, kaip gyvenimo upe nuplaukė 15 metų našlystės po antrojo vyro netekties. Ir tai išgyveno, ir vėl nepalūžo. Per gyvenimo rūpesčius niekada neturėjusi laiko sirgti, prieš kelerius metus ištisą žiemą pragulėjo ligoninėje, net Naujuosius ten teko sutikti. Pasveiko. Džiaugiasi, kad vaikai laiku pastebėjo ir pasirūpino jos sveikata.
Laukia šventės
Baigiantis vasarai, rugpjūtį, kai laukai ir sodai subrandins derlių, Ona Vismantienė švęs 79-ą savo gimtadienį. Kaip visada, susirinks gausus artimųjų būrys. Tačiau ypatinga šventė Onos Vismantienės laukia šį sekmadienį. Pirmadienį ji buvo pakviesta į Prezidentūrą, kur iš Prezidentės rankų gavo apdovanojimą už tai, kad pagimdė, išaugino ir dorais žmonėmis išauklėjo savo vaikus.
Sekmadienį, Motinos dieną, į jos namus sugužės visi jos artimieji: 7 vaikai, 16 anūkų, 5 proanūkiai. Motinos širdį džiugins artimųjų dėmesys.
Gražus šeimynykščių būrys fotografuosis žydinčio sodo fone – dar viena fotografija papildys šeimos albumą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite