Politikos keliu vingiuotu…

Būdamas Premjeru S. Skvernelis ne kartą lankėsi Rusnėje. Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo.

Sausio 29 d., šeštadienį, Palangoje planuojamas Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ suvažiavimas. Į jį ketina vykti atstovų ir iš Šilutės rajono.

Šilutės r. savivaldybės meras, partijos Laisvė ir teisingumas Šilutės skyriaus pirmininkas Vytautas Laurinaitis patvirtino, kad jis vyks į suvažiavimą. Iš Šilutės rajono kuriamos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigėjų esą gal 360.

„Yra partijoms priklausančių žmonių, tačiau daug ir nepartinių, kurie nusprendė rinktis šią naują partiją“, – sakė V. Laurinaitis, kurio vadovaujamo skyriaus narių dauguma irgi renkasi politikos kelią su Sauliumi Skverneliu. Skelbiama, kad į naujos partijos pirmininkus būsią net keturi pretendentai. „Mes esame už Saulių Skvernelį“, – sakė meras.

Į suvažiavimą vyksiantis Savivaldybės tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus, kuris priklauso V. Laurinaičio vadovaujamam partijos Laisvė ir teisingumas Šilutės skyriui, neslėpė, kad mero kandidatūra bus pasiūlyta į naujos partijos vadovybę. V. Laurinaitis sakė, kad jis yra pasiūlytas į pirmininko pavaduotojus ir valdybos narius.

Dabar partija Laisvė ir teisingumas Šilutės rajono savivaldybės taryboje turi 5 narių frakciją, meras V. Laurinaitis išrinktas tiesiogiai, jis frakcijai nepriklauso. Visi frakcijos nariai renkasi Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Jeigu suvažiavimas įvyks ir nauja partija bus įsteigta, jos skyrius Šilutėje turės naują pavadinimą, frakcija Savivaldybės taryboje – irgi.

Primename, kad dar spalio 18 d. Seime buvo įkurta keliolikos narių Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, į kurią susibūrė Valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausančių Seimo narių, prisijungė  Šilutės rajone į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis, kitų Seimo narių. Nepartinis S. Skvernelis, palikęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, kuri jį buvo delegavusi į premjerus, per pastarąjį laiką subūrė gal tris tūkstančius žmonių, nusiteikusių kurti naują partiją ir dalyvauti jos veikloje.

Sausio 26 d. pasklido žinia, kad du konservatoriai iš Kauno miesto savivaldybės tarybos paliko Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus ir jungiasi prie S. Skvernelio ir bendraminčių kuriamos partijos.

Socialdemokratų darbo partijos, vėliau – Regionų partijos atstovai Šilutės rajono savivaldybės taryboje Arūnas Pupšys ir Ričardas Stonkus irgi renkasi naująją partiją. „Išėjau iš Regionų partijos, renkuosi politiką su Demokratų partija „Vardan Lietuvos“, su Sauliumi Skverneliu“, – sakė A. Pupšys.

„Tikrai neisiu su Sauliumi Skverneliu ir ta nauja partija“, – sakė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Savivaldybės taryboje vadovas Sigitas Majus, toks esąs jo asmeninis sprendimas. O ką nuspręs dar du frakcijos nariai Edgaras Padimanskas, Genovaitė Kimbrienė, sakė nežinąs. Ketvirtoji frakcijos narė Lijana Jagintavičienė anksčiau paliko frakciją ir įstojo į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių. Mat šios sąjungos Šilutės skyrius buvo panaikintas. Į naujai buriamą minėtųjų „valstiečių“ nekvietė, jie taip ir liko vis neapsisprendę. Frakcijos pavadinimo nekeitė, mat į rajono Tarybą išrinkti kaip anos „valstiečių“ sąjungos atstovai.

Stasė Skutulienė  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Prasideda Šilutės rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2022 m. veiklos ataskaitos

Šiandien, vasario 6 d., prasideda Šilutės r. savivaldybės  vadovų, Tarybos narių susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis. Susitikimuose  atsiskaitoma už 2022 m. veiklą, kalbama apie problemas, šių metų planuojamus, atsakoma į gyventojų klausimus. Bendruomenės gali teikti siūlymų, į kuriuos būtų atsižvelgiama planuojant šių metų darbus. Susitikimai vyks: Usėnuose – vasario 6 d. 15 val.  seniūnijos salėje, Veržės g. Švėkšnoje – vasario 7 d. 15 val. seniūnijos salėje, Liepų a. 24; Juknaičiuose – vasario 8 d. 15 val. seniūnijos salėje Šiloko g. 3;

Taip pat skaitykite