Politikos keliu vingiuotu…

Būdamas Premjeru S. Skvernelis ne kartą lankėsi Rusnėje. Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo.

Sausio 29 d., šeštadienį, Palangoje planuojamas Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ suvažiavimas. Į jį ketina vykti atstovų ir iš Šilutės rajono.

Šilutės r. savivaldybės meras, partijos Laisvė ir teisingumas Šilutės skyriaus pirmininkas Vytautas Laurinaitis patvirtino, kad jis vyks į suvažiavimą. Iš Šilutės rajono kuriamos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigėjų esą gal 360.

„Yra partijoms priklausančių žmonių, tačiau daug ir nepartinių, kurie nusprendė rinktis šią naują partiją“, – sakė V. Laurinaitis, kurio vadovaujamo skyriaus narių dauguma irgi renkasi politikos kelią su Sauliumi Skverneliu. Skelbiama, kad į naujos partijos pirmininkus būsią net keturi pretendentai. „Mes esame už Saulių Skvernelį“, – sakė meras.

Į suvažiavimą vyksiantis Savivaldybės tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus, kuris priklauso V. Laurinaičio vadovaujamam partijos Laisvė ir teisingumas Šilutės skyriui, neslėpė, kad mero kandidatūra bus pasiūlyta į naujos partijos vadovybę. V. Laurinaitis sakė, kad jis yra pasiūlytas į pirmininko pavaduotojus ir valdybos narius.

Dabar partija Laisvė ir teisingumas Šilutės rajono savivaldybės taryboje turi 5 narių frakciją, meras V. Laurinaitis išrinktas tiesiogiai, jis frakcijai nepriklauso. Visi frakcijos nariai renkasi Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Jeigu suvažiavimas įvyks ir nauja partija bus įsteigta, jos skyrius Šilutėje turės naują pavadinimą, frakcija Savivaldybės taryboje – irgi.

Primename, kad dar spalio 18 d. Seime buvo įkurta keliolikos narių Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, į kurią susibūrė Valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausančių Seimo narių, prisijungė  Šilutės rajone į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis, kitų Seimo narių. Nepartinis S. Skvernelis, palikęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, kuri jį buvo delegavusi į premjerus, per pastarąjį laiką subūrė gal tris tūkstančius žmonių, nusiteikusių kurti naują partiją ir dalyvauti jos veikloje.

Sausio 26 d. pasklido žinia, kad du konservatoriai iš Kauno miesto savivaldybės tarybos paliko Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus ir jungiasi prie S. Skvernelio ir bendraminčių kuriamos partijos.

Socialdemokratų darbo partijos, vėliau – Regionų partijos atstovai Šilutės rajono savivaldybės taryboje Arūnas Pupšys ir Ričardas Stonkus irgi renkasi naująją partiją. „Išėjau iš Regionų partijos, renkuosi politiką su Demokratų partija „Vardan Lietuvos“, su Sauliumi Skverneliu“, – sakė A. Pupšys.

„Tikrai neisiu su Sauliumi Skverneliu ir ta nauja partija“, – sakė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Savivaldybės taryboje vadovas Sigitas Majus, toks esąs jo asmeninis sprendimas. O ką nuspręs dar du frakcijos nariai Edgaras Padimanskas, Genovaitė Kimbrienė, sakė nežinąs. Ketvirtoji frakcijos narė Lijana Jagintavičienė anksčiau paliko frakciją ir įstojo į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių. Mat šios sąjungos Šilutės skyrius buvo panaikintas. Į naujai buriamą minėtųjų „valstiečių“ nekvietė, jie taip ir liko vis neapsisprendę. Frakcijos pavadinimo nekeitė, mat į rajono Tarybą išrinkti kaip anos „valstiečių“ sąjungos atstovai.

Stasė Skutulienė  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite