Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti.

Kas keisis?

Švietimas

Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos mokymui, 11,2 tūkst. Eur – išlaidoms, susijusioms su vaikų, atvykusių iš Ukrainos, ugdymu ir pavėžėjimu į mokyklą ir atgal, gegužę šioms reikmėms skirta 20,6 tūkst. Eur, birželį – dar 39 tūkst. Eur.

Socialinė apsauga

Lėšų skyrė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija: gauta 3,8 tūkst. Eur kompensacijoms už būsto suteikimą  užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, finansuoti; skirta 28 tūkst. Eur  bendruomenių veiklai stiprinti; skirta  346,7 tūkst. Eur nepasiturintiems gyventojams remti, nes padidėjo valstybės remiamų pajamų dydis; dar 33 tūkst. Eur skirta būstų pritaikymui neįgaliesiems.

Kita

Sveikatos apsaugos ministerija Visuomenės sveikatos biurui skyrė 14 000 Eur teikti gyventojams  visuomenės psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugas.

Finansų ministerija skyrė per  17 tūkst. Eur prisidėti prie  Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamų projektų.

Savivaldybei socialiniams būstams įsigyti skirti 29,7 tūkst. Eur.

Be to, keičiasi ir planuotų gauti pajamų dydžiai.  Pavyzdžiui, Savivaldybės biudžeto pajamų planas didinamas 12,8 tūkst. Eur,  nes  gauta papildomų pajamų už vietinę rinkliavą. Šios lėšos skiriamos Šilutės kultūros ir pramogų centrui Šilutės miesto šventės renginių organizavimo išlaidoms apmokėti.

Įvairios iš rajono biudžeto išlaikomos įstaigos kreipiasi dėl lėšų perskirstymo, net jeigu tai kalba eina vos apie 100 Eur.

Smulkmė

Švėkšnos „Saulės“ gimnazija prašo  2 000 eurų sumažinami darbo užmokesčiui skirtas lėšas, tokia suma padidinant  asignavimus kitoms išlaidoms. Šilutės atviro jaunimo centro prašymas  – 100 Eur sumažinti darbo užmokesčio fondą ir leisti tiek eurų skirti kitoms išlaidoms.  Analogiško pakeitimo prašo ir Kintų pagrindinė mokykla, išlaidas darbo užmokesčiui siūlydama sumažinti 9 000 Eur, Šilutės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba – 11 000 Eur.  Panašių prašymų gauta ir iš kitų mokymo ir ugdymo įstaigų.

Žemaičių krašto etnokultūros centras net 13,6 tūkst. Eur  pageidauja sumažinami darbo užmokesčiui skirtą sumą  bei tiek padidinami asignavimai kitoms išlaidoms. Šilutės turizmo informacijos centro analogiškas prašymas susijęs vos su 600 Eur.

Socialinėms išmokoms nepanaudota beveik 156 tūkst. Eur

Šie pinigai perskirstomi kitoms savarankiškų funkcijų reikmėms. Veikia komisija, kuri svarsto ir teikia siūlymus, kaip panaudoti tokias lėšas.

Ilgas  Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos Doritos Mongirdaitės aiškinamasis raštas Savivaldybės tarybos nariams.  Pateikėme toli gražu ne viską.

pamarys.eu inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite