Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti.

Kas keisis?

Švietimas

Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos mokymui, 11,2 tūkst. Eur – išlaidoms, susijusioms su vaikų, atvykusių iš Ukrainos, ugdymu ir pavėžėjimu į mokyklą ir atgal, gegužę šioms reikmėms skirta 20,6 tūkst. Eur, birželį – dar 39 tūkst. Eur.

Socialinė apsauga

Lėšų skyrė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija: gauta 3,8 tūkst. Eur kompensacijoms už būsto suteikimą  užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, finansuoti; skirta 28 tūkst. Eur  bendruomenių veiklai stiprinti; skirta  346,7 tūkst. Eur nepasiturintiems gyventojams remti, nes padidėjo valstybės remiamų pajamų dydis; dar 33 tūkst. Eur skirta būstų pritaikymui neįgaliesiems.

Kita

Sveikatos apsaugos ministerija Visuomenės sveikatos biurui skyrė 14 000 Eur teikti gyventojams  visuomenės psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugas.

Finansų ministerija skyrė per  17 tūkst. Eur prisidėti prie  Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamų projektų.

Savivaldybei socialiniams būstams įsigyti skirti 29,7 tūkst. Eur.

Be to, keičiasi ir planuotų gauti pajamų dydžiai.  Pavyzdžiui, Savivaldybės biudžeto pajamų planas didinamas 12,8 tūkst. Eur,  nes  gauta papildomų pajamų už vietinę rinkliavą. Šios lėšos skiriamos Šilutės kultūros ir pramogų centrui Šilutės miesto šventės renginių organizavimo išlaidoms apmokėti.

Įvairios iš rajono biudžeto išlaikomos įstaigos kreipiasi dėl lėšų perskirstymo, net jeigu tai kalba eina vos apie 100 Eur.

Smulkmė

Švėkšnos „Saulės“ gimnazija prašo  2 000 eurų sumažinami darbo užmokesčiui skirtas lėšas, tokia suma padidinant  asignavimus kitoms išlaidoms. Šilutės atviro jaunimo centro prašymas  – 100 Eur sumažinti darbo užmokesčio fondą ir leisti tiek eurų skirti kitoms išlaidoms.  Analogiško pakeitimo prašo ir Kintų pagrindinė mokykla, išlaidas darbo užmokesčiui siūlydama sumažinti 9 000 Eur, Šilutės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba – 11 000 Eur.  Panašių prašymų gauta ir iš kitų mokymo ir ugdymo įstaigų.

Žemaičių krašto etnokultūros centras net 13,6 tūkst. Eur  pageidauja sumažinami darbo užmokesčiui skirtą sumą  bei tiek padidinami asignavimai kitoms išlaidoms. Šilutės turizmo informacijos centro analogiškas prašymas susijęs vos su 600 Eur.

Socialinėms išmokoms nepanaudota beveik 156 tūkst. Eur

Šie pinigai perskirstomi kitoms savarankiškų funkcijų reikmėms. Veikia komisija, kuri svarsto ir teikia siūlymus, kaip panaudoti tokias lėšas.

Ilgas  Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos Doritos Mongirdaitės aiškinamasis raštas Savivaldybės tarybos nariams.  Pateikėme toli gražu ne viską.

pamarys.eu inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite