Pirmas žingsnis Šilokarčemos kvartalo tvarkymo link

Rinkiminių kovų ir politinių batalijų įkarštyje beveik nepastebėtas liko vienas svarbus sprendimas, kurį Šilutės r. savivaldybės taryba priėmė vasario 19 d. posėdyje. Tąkart Taryba patvirtino Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies sutvarkymo programą.

Ilgo darbo rezultatas
Nors tai tik pirmas žingsnis ir visiškai neaišku, už kokias lėšas ir kada ši programa bus įgyvendinta, vis dėlto programoje atsispindi tai, ką daugelio posėdžių metu svarstė ir sprendė darbo grupės, su pertraukomis dirbusios daugiau kaip pusantrų metų.
Priminsime, kad tuo metu buvo paskelbtas Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkursas, kurio nugalėtojų siūlymai šviežiomis idėjomis papildė kvartalo tvarkymo viziją. Šilokarčemos kvartalo tvarkymas numatytas ir Šilutės r. savivaldybės 2015–2024 m. strateginiame plėtros plane, ir Šilutės miesto plėtros 2014–2020 m. galimybių studijoje, kurią rems ES struktūrinės paramos fondai.
Įgyvendinant programą 5–7,5 ha miesto teritorijoje norima sutvarkyti Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies susisiekimo, viešosios infrastruktūros statinius ir prieigas prie Šyšos. Norima sukurti aktyvią H. Šojaus dvaro, Šilutės uosto, Žuvų ir Turgaus aikščių bei gretimų miesto viešųjų erdvių visumą, sudarančią prielaidas darbo vietoms kurti, plėtoti kultūros, turizmo, smulkiojo verslo ir paslaugas ir skatinti investicijas į miestą ir šį kvartalą.
Nuo elektromobilių – iki akvariumo
Rengiant Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies sutvarkymo programą buvo surinktos visos idėjos ir pasiūlymai, kurios nagrinėtos darbo grupėse. Kai kurie sumanymai gerokai aplenkia laiką ir dabartines finansines galimybes, tačiau šios programos tikslas ir buvo pateikti kuo daugiau įvairių siūlymų, kad vėliau būtų iš ko rinktis.
Siūloma istorinio Turgaus aikštės užstatymo statinių vietą pažymėti dangomis ar kitomis priemonėmis. Pačią Turgaus aikštę pritaikyti taip, kad prie jos būtų galima Šyša priplaukti žvejybiniais laivais ir sudaryti sąlygas jiems iškrauti, trumpai saugoti žuvininkystės produktus, verstis lauko prekyba ir eksponuoti žvejybos istorinio paveldo eksponatus.
Numatoma buvusiame sandėlyje įrengti apie 500 kv. metrų patalpas su akvariumais, kuriuose būtų demonstruojamos vietinės žuvys, natūralios jų augimo sąlygos Nemuno deltos baseine ir Kuršių mariose, pristatomos šiuolaikinės žuvų auginimo technologijos. Pastate galėtų būti ir žuvų produktų sandėliavimo patalpos ir vieta žuvies restoranui ar kitai maitinimo įstaigai, netoliese – lauko kavinė.
Atsižvelgiant į sparčią technikos raidą, planuojama rengti bevielio interneto ryšį, kompiuterinių įrenginių ir mobiliųjų telefono pakrovimo vietas, automobilių stovėjimo aikštelėje numatyti ir įrengti vieną vietą elektromobilių baterijoms įkrauti.
Daug dėmesio skirta eismo infrastruktūrai – naujoms dangoms, tiltams, pėsčiųjų ir dviračių takams, įvairaus dydžio bei paskirties laivų prieplaukoms, automobilių ir aktyvaus poilsio aikštelėms. Šyšos kilpoje, kairiajame krante, numatytas parkas ramiam pasivaikščiojimui. Čia numatyta vietų skulptūroms, estradai, pėsčiųjų takams, šviestuvams ir mažosios architektūros elementams, prieigoms prie upės ir t. t .
Atrišo rankas projektavimo darbams
Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Viktoro Bičkausko teigimu, šios patvirtinta ši programa leis tęsti tolimesnius miesto tvarkymo darbus. Dabar bus galima pradėti projektavimą, gauti ir apsvarstyti projektinius pasiūlymus, pradėti bendrauti su Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkurso nugalėtojais dėl jų idėjų įgyvendinimo. Galutinai apsisprendus, ką iš programoje numatytų pasiūlymų reikėtų įgyvendinti, paaiškės kiek tai kainuos ir kur ieškoti finansavimo šaltinių.
Skyriaus vedėjo manymu, jų gali būti įvairių: dalį programos galima įgyvendinti Kelių fondo, dalį ES fondų ir net privačiomis lėšomis. „Svarbiausia, kad Šilutė taptų gražesnė ir patrauklesnė tiek jos gyventojams, tiek atvykstantiems turistams“, – sakė V. Bičkauskas.
Paklaustas, per kiek laiko tokia programa galėtų būti įgyvendinta, V. Bičkauskas atsakyti negalėjo. Anot jo, tai priklauso nuo daugybės aplinkybių, todėl prognozuoti esą neįmanoma, svarbiausia, kad duotas startas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite