Pirmas žingsnis Šilokarčemos kvartalo tvarkymo link

Rinkiminių kovų ir politinių batalijų įkarštyje beveik nepastebėtas liko vienas svarbus sprendimas, kurį Šilutės r. savivaldybės taryba priėmė vasario 19 d. posėdyje. Tąkart Taryba patvirtino Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies sutvarkymo programą.

Ilgo darbo rezultatas
Nors tai tik pirmas žingsnis ir visiškai neaišku, už kokias lėšas ir kada ši programa bus įgyvendinta, vis dėlto programoje atsispindi tai, ką daugelio posėdžių metu svarstė ir sprendė darbo grupės, su pertraukomis dirbusios daugiau kaip pusantrų metų.
Priminsime, kad tuo metu buvo paskelbtas Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkursas, kurio nugalėtojų siūlymai šviežiomis idėjomis papildė kvartalo tvarkymo viziją. Šilokarčemos kvartalo tvarkymas numatytas ir Šilutės r. savivaldybės 2015–2024 m. strateginiame plėtros plane, ir Šilutės miesto plėtros 2014–2020 m. galimybių studijoje, kurią rems ES struktūrinės paramos fondai.
Įgyvendinant programą 5–7,5 ha miesto teritorijoje norima sutvarkyti Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies susisiekimo, viešosios infrastruktūros statinius ir prieigas prie Šyšos. Norima sukurti aktyvią H. Šojaus dvaro, Šilutės uosto, Žuvų ir Turgaus aikščių bei gretimų miesto viešųjų erdvių visumą, sudarančią prielaidas darbo vietoms kurti, plėtoti kultūros, turizmo, smulkiojo verslo ir paslaugas ir skatinti investicijas į miestą ir šį kvartalą.
Nuo elektromobilių – iki akvariumo
Rengiant Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies sutvarkymo programą buvo surinktos visos idėjos ir pasiūlymai, kurios nagrinėtos darbo grupėse. Kai kurie sumanymai gerokai aplenkia laiką ir dabartines finansines galimybes, tačiau šios programos tikslas ir buvo pateikti kuo daugiau įvairių siūlymų, kad vėliau būtų iš ko rinktis.
Siūloma istorinio Turgaus aikštės užstatymo statinių vietą pažymėti dangomis ar kitomis priemonėmis. Pačią Turgaus aikštę pritaikyti taip, kad prie jos būtų galima Šyša priplaukti žvejybiniais laivais ir sudaryti sąlygas jiems iškrauti, trumpai saugoti žuvininkystės produktus, verstis lauko prekyba ir eksponuoti žvejybos istorinio paveldo eksponatus.
Numatoma buvusiame sandėlyje įrengti apie 500 kv. metrų patalpas su akvariumais, kuriuose būtų demonstruojamos vietinės žuvys, natūralios jų augimo sąlygos Nemuno deltos baseine ir Kuršių mariose, pristatomos šiuolaikinės žuvų auginimo technologijos. Pastate galėtų būti ir žuvų produktų sandėliavimo patalpos ir vieta žuvies restoranui ar kitai maitinimo įstaigai, netoliese – lauko kavinė.
Atsižvelgiant į sparčią technikos raidą, planuojama rengti bevielio interneto ryšį, kompiuterinių įrenginių ir mobiliųjų telefono pakrovimo vietas, automobilių stovėjimo aikštelėje numatyti ir įrengti vieną vietą elektromobilių baterijoms įkrauti.
Daug dėmesio skirta eismo infrastruktūrai – naujoms dangoms, tiltams, pėsčiųjų ir dviračių takams, įvairaus dydžio bei paskirties laivų prieplaukoms, automobilių ir aktyvaus poilsio aikštelėms. Šyšos kilpoje, kairiajame krante, numatytas parkas ramiam pasivaikščiojimui. Čia numatyta vietų skulptūroms, estradai, pėsčiųjų takams, šviestuvams ir mažosios architektūros elementams, prieigoms prie upės ir t. t .
Atrišo rankas projektavimo darbams
Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Viktoro Bičkausko teigimu, šios patvirtinta ši programa leis tęsti tolimesnius miesto tvarkymo darbus. Dabar bus galima pradėti projektavimą, gauti ir apsvarstyti projektinius pasiūlymus, pradėti bendrauti su Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkurso nugalėtojais dėl jų idėjų įgyvendinimo. Galutinai apsisprendus, ką iš programoje numatytų pasiūlymų reikėtų įgyvendinti, paaiškės kiek tai kainuos ir kur ieškoti finansavimo šaltinių.
Skyriaus vedėjo manymu, jų gali būti įvairių: dalį programos galima įgyvendinti Kelių fondo, dalį ES fondų ir net privačiomis lėšomis. „Svarbiausia, kad Šilutė taptų gražesnė ir patrauklesnė tiek jos gyventojams, tiek atvykstantiems turistams“, – sakė V. Bičkauskas.
Paklaustas, per kiek laiko tokia programa galėtų būti įgyvendinta, V. Bičkauskas atsakyti negalėjo. Anot jo, tai priklauso nuo daugybės aplinkybių, todėl prognozuoti esą neįmanoma, svarbiausia, kad duotas startas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite