Pirmas žingsnis Šilokarčemos kvartalo tvarkymo link

Rinkiminių kovų ir politinių batalijų įkarštyje beveik nepastebėtas liko vienas svarbus sprendimas, kurį Šilutės r. savivaldybės taryba priėmė vasario 19 d. posėdyje. Tąkart Taryba patvirtino Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies sutvarkymo programą.

Ilgo darbo rezultatas
Nors tai tik pirmas žingsnis ir visiškai neaišku, už kokias lėšas ir kada ši programa bus įgyvendinta, vis dėlto programoje atsispindi tai, ką daugelio posėdžių metu svarstė ir sprendė darbo grupės, su pertraukomis dirbusios daugiau kaip pusantrų metų.
Priminsime, kad tuo metu buvo paskelbtas Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkursas, kurio nugalėtojų siūlymai šviežiomis idėjomis papildė kvartalo tvarkymo viziją. Šilokarčemos kvartalo tvarkymas numatytas ir Šilutės r. savivaldybės 2015–2024 m. strateginiame plėtros plane, ir Šilutės miesto plėtros 2014–2020 m. galimybių studijoje, kurią rems ES struktūrinės paramos fondai.
Įgyvendinant programą 5–7,5 ha miesto teritorijoje norima sutvarkyti Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies susisiekimo, viešosios infrastruktūros statinius ir prieigas prie Šyšos. Norima sukurti aktyvią H. Šojaus dvaro, Šilutės uosto, Žuvų ir Turgaus aikščių bei gretimų miesto viešųjų erdvių visumą, sudarančią prielaidas darbo vietoms kurti, plėtoti kultūros, turizmo, smulkiojo verslo ir paslaugas ir skatinti investicijas į miestą ir šį kvartalą.
Nuo elektromobilių – iki akvariumo
Rengiant Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies sutvarkymo programą buvo surinktos visos idėjos ir pasiūlymai, kurios nagrinėtos darbo grupėse. Kai kurie sumanymai gerokai aplenkia laiką ir dabartines finansines galimybes, tačiau šios programos tikslas ir buvo pateikti kuo daugiau įvairių siūlymų, kad vėliau būtų iš ko rinktis.
Siūloma istorinio Turgaus aikštės užstatymo statinių vietą pažymėti dangomis ar kitomis priemonėmis. Pačią Turgaus aikštę pritaikyti taip, kad prie jos būtų galima Šyša priplaukti žvejybiniais laivais ir sudaryti sąlygas jiems iškrauti, trumpai saugoti žuvininkystės produktus, verstis lauko prekyba ir eksponuoti žvejybos istorinio paveldo eksponatus.
Numatoma buvusiame sandėlyje įrengti apie 500 kv. metrų patalpas su akvariumais, kuriuose būtų demonstruojamos vietinės žuvys, natūralios jų augimo sąlygos Nemuno deltos baseine ir Kuršių mariose, pristatomos šiuolaikinės žuvų auginimo technologijos. Pastate galėtų būti ir žuvų produktų sandėliavimo patalpos ir vieta žuvies restoranui ar kitai maitinimo įstaigai, netoliese – lauko kavinė.
Atsižvelgiant į sparčią technikos raidą, planuojama rengti bevielio interneto ryšį, kompiuterinių įrenginių ir mobiliųjų telefono pakrovimo vietas, automobilių stovėjimo aikštelėje numatyti ir įrengti vieną vietą elektromobilių baterijoms įkrauti.
Daug dėmesio skirta eismo infrastruktūrai – naujoms dangoms, tiltams, pėsčiųjų ir dviračių takams, įvairaus dydžio bei paskirties laivų prieplaukoms, automobilių ir aktyvaus poilsio aikštelėms. Šyšos kilpoje, kairiajame krante, numatytas parkas ramiam pasivaikščiojimui. Čia numatyta vietų skulptūroms, estradai, pėsčiųjų takams, šviestuvams ir mažosios architektūros elementams, prieigoms prie upės ir t. t .
Atrišo rankas projektavimo darbams
Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Viktoro Bičkausko teigimu, šios patvirtinta ši programa leis tęsti tolimesnius miesto tvarkymo darbus. Dabar bus galima pradėti projektavimą, gauti ir apsvarstyti projektinius pasiūlymus, pradėti bendrauti su Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkurso nugalėtojais dėl jų idėjų įgyvendinimo. Galutinai apsisprendus, ką iš programoje numatytų pasiūlymų reikėtų įgyvendinti, paaiškės kiek tai kainuos ir kur ieškoti finansavimo šaltinių.
Skyriaus vedėjo manymu, jų gali būti įvairių: dalį programos galima įgyvendinti Kelių fondo, dalį ES fondų ir net privačiomis lėšomis. „Svarbiausia, kad Šilutė taptų gražesnė ir patrauklesnė tiek jos gyventojams, tiek atvykstantiems turistams“, – sakė V. Bičkauskas.
Paklaustas, per kiek laiko tokia programa galėtų būti įgyvendinta, V. Bičkauskas atsakyti negalėjo. Anot jo, tai priklauso nuo daugybės aplinkybių, todėl prognozuoti esą neįmanoma, svarbiausia, kad duotas startas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Taip pat skaitykite