Penktą kartą jaukino žodį, paukštį, debesį ir paminėjo 70-metį

Bibliotekos vadovė Dalia Užpelkienė pasitinka svečius iš nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos: generalinį direktorių Renaldą Gudauską (dešinėje), šios bibliotekos Strateginių projektų plėtros skyriaus vedėją Eugenijų Stratilatovą (kairėje) ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkę Aliną Jaskūnienę.

Po trejų metų pertraukos į Šilutę vėl sugrįžo „literatūrinis ruduo“. Sugrįžo bibliotekai minint solidžią 70 metų veiklos sukaktį. Šis „literatūrinio rudens“ renginys „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ organizuotas jau penktą kartą.

Gimtadienio šventė
„Literatūrinis rudens“ susitikimai sutapo su gražia bibliotekos švente „Laiko, žmogaus, ir žodžio sąskambiai…“. Ruošdamiesi šventei bibliotekininkai nesitikėjo, kad sulauks tiek daug bičiulių, bendraminčių, garbių svečių. Saulėtą ketvirtadienio pavakarę juos visus pakvietė į šventiškai puošnų bibliotekos vasaros kiemelį. Čia veikė ekspozicija „Metų ritme: biblioteka, bendruomenė, bibliotekininkas“.
Bibliotekininkų pasveikinti atskubėjo iš visų Lietuvos kampelių. Pasveikindama visus svečius D. Užpelkienė sakė, kad draugystė yra tvari, o be draugų bibliotekininkai pasijustų lyg dykroje: „Kiekvienas iš jūsų kuriate mažytę, bet jaukią bendruomenę“.
Pasveikinimą atsiuntė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jį perskaitė šventės vedėjas Marijus Budraitis. Bibliotekininkus sveikino Šilutės r. Savivaldybės vadovai, Seimo narys Artūras Skardžius, Kultūros ministerijos atstovai, kolegos bibliotekininkai iš Vilniaus, aplinkinių rajonų, kolegos iš Latvijos, kultūros darbuotojai, rajono verslininkai, partneriai, draugai.
Po nuoširdžių sveikinimų vyko TV žaidimas „TAIP. NE“. Prie baltojo ir juodojo stalų žaisti buvo pakviestos dvi komandos, kuriose žiniomis apie biblioteką stebino šilutiškiai ir svečiai. Prizų laimėjo ir žiūrovai. Žaidimo metu netrūko įtampos ir azarto.
Po žaidimo skanauta torto su užrašu „TAIP. NE“. Gimtadienio šventėje vaišintasi ir čia pat ant iešmo Arūno Dikšo iškepto avino mėsa.

Žaidimo „TAIP. NE“ komandos.

Literatūrinis derlius
Penktadienį F. Bajoraičio viešosios bibliotekos skaitykloje rinkosi literatūrinio rudens konkurso „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ dalyviai. Vertinimo komisijos pirmininkė humanitarinių mokslų daktarė, kraštietė Alma Lapinskienė apibendrino komisijos darbą ir aptarė per trejus metus subrandinto literatūrinio derliaus rezultatus.
Per trejus metus kraštiečių kūrybos aruodas pasipildė bemaž 100 knygų, ketvirtadaliu daugiau nei 2012-aisiais. Iš šio aruodo komisija atrinko ir vertino 65 knygas, grožinius ir humanitarinius kūrinius.
Kraštiečiai pateikė įvairių žanrų kūrinių. Daugiausia – poezijos. Iš 14 poezijos knygų – 5 perpus su proza. Prozos knygų 9, iš jų 4 kartu su poezija. Vertimų mažiau – vienas romanas ir dvi knygos vaikams. Padaugėjo literatūros vaikams – 14 knygų ir viena debiutinė „Lietuvių vaikų pasakų“ knygoje. Gausu memuaristikos ir publicistikos – 11 knygų ir viena publikacija poezijos knygoje. Mokslinės humanitarikos 4 leidiniai, vizualinės raiškos – 8. Atskirą grupę sudaro 7 kraštotyros leidiniai.

Literatūrinio rudens konkurso laureatė Edita Barauskienė.

Vertinimo komisijos pirmininkė Alma Lapinskienė padarė konkurso dalyvių kūrybos apžvalgą. Iškilmingai paskelbti nominacijų nugalėtojai.
Atskirose nominacijose specialiaisiais prizais ir diplomais bei gėlėmis buvo apdovanoti šie konkurso dalyviai: „Ištikimybės Šilutės ir jos krašto tematikai“ nominacija už knygą „Macikai: sugrįžimas atminties takais“ įteikta žurnalistui Stasiui Mėlinauskui; „Mokslo populiarinimo“ nominacijoje už istorinę apybraižą „Švėkšnos „Saulė“ pagerbtas Petras Čeliauskas; „Memuaristikos“ nominacija už leidinius „Dainininko likimas. Tonius“ ir „Gyvenimas, nutekėjęs kaip upė“– pedagogei literatei Daliai Žibaitienei; „Kūrinių vaikams ir jaunimui“ nominacija už 5 knygeles vaikams – Sigitui Stoškui, „Vizualinės raiškos“ nominacija už iliustracijas autorinei knygai „Žaliosios istorijos“– Giedrei Bulotaitei, „Literatūrinio rudens staigmena“ už išleistą knyga „Laiškai mokytojui“ nominuotas Šilutės Hermano Zudermano literatūrinės kraštotyros klubas; „Mokslinės literatūros“ nominacija už parengtą knygą „Du laiškai“ paskirta prof. Dainorai Pociūtei, „Poezijos“ nominacija už eilėraščių knygą „Vakaro posmai“ – Algimantui Kiminiui, „Jaunojo kūrėjo“ nominacija už fantastinę apysaką „Mes iš žemės“ – Oskarui Venckui.
2015 metų literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ laureate pripažinta kraštietė rašytoja pedagogė Edita Barauskienė už istorinį, biografinį romaną „Tolminkiemio sodininkas“.
Kūrėjui svarbiau procesas
Ketvirtadienio popietę bibliotekos palėpės patalpose buvo atidaryta rašytojo, bibliotekininko, Klaipėdos Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Juozo Šikšnelio mažosios plastikos darbų paroda „Baibokai ir jų lazdos“.

„Baibokai ir jų lazdos“ autorius Juozas Šikšnelis

„Tai mano praėjusio gyvenimo etapas“, – kuklinosi parodos autorius J. Šikšnelis, labiau žinomas kaip detektyvų meistras. Parodos lankytojams jis atskleidė savo jaunystės dienų pomėgį drožinėti iš medžio, skaptuoti iš akmens įvairias mistines skulptūras.
Humoro jausmo nestokojantis dzūkas, gimęs ir augęs Šventubrėje, ne vieną gyvenimo dešimtmetį yra susiejęs su Klaipėda. Juozas Šikšnelis yra žinomas romanų, detektyvinių apysakų, novelių ir vienaveiksmių pjesių autorius. Ne vieną savo rašto darbą pasirašo Raido Dubrės slapyvardžiu. Parodos autorius atviravo, kad jo giminėje nėra menininkų, o jam pačiam mokykloje nesisekę paišyti. Jo mokytoja buvusi gamta. Pamatęs akmenį ar medžio gabalą, pirmiausia jame ieško gamtos užuomazgų, ik tada tęsia savo darbą. Ar pavyksta? Tegul sprendžia žiūrovas, mat autoriui už galutinį rezultatą yra svarbiau kūrybos procesas.
Drožėjas šmaikštavo planavęs kiekvienam šalies elgetai padaryti po lazdą. Lazdų su mistiniais veidais sukūręs apie 500. Didelė dalis darbų jau išdalinta, o ne didelė dalis dar yra saugoma bibliotekos rūsyje. Darbai yra apkeliavę daugybę parodų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta rinktis modulinius namus vietoje tradicinių namų

Moduliniai namai, dar vadinami surenkamaisiais, tampa vis populiaresni būsto pramonėje. Šie namai statomi gamykloje, o paskui gabenami į galutinę paskirties vietą, kur surenkami. Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės renkasi modulinius namus vietoje tradicinių. Todėl aptarsime kai kurias pagrindines modulinių namų pasirinkimo priežastis ir jų privalumus, palyginti su tradiciniais namais. Ekonomiškumas Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės renkasi modulinius namus, yra ta, kad jie yra ekonomiški. Kadangi moduliniai namai statomi gamykloje, darbo jėgos, medžiagų ir įrangos sąnaudos yra gerokai mažesnės, lyginant

Pigūs kiaušinių dažymo būdai: kokių produktų reikėtų įsigyti jau dabar?

Iki Velykų likus vos porai savaičių, daugelis jau pradeda planuoti šventinių pusryčių patiekalus, stalo dekoracijas ir, žinoma, kiaušinių marginimą. Įprasti kiaušinių dažai pakeliuose gali kainuoti ir 2-4 eurus, todėl siekiantys sutaupyti arba norintys natūraliai dekoruotų margučių, renkasi tai daryti su maisto produktais. Pavyzdžiui, jų marginimas raudonuoju kopūstu ar svogūnų lukštais kainuoja vos keliasdešimt centų. Tiesa, anot V. Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, norintiems taip dažyti kiaušinius, jau reikėtų suskubti – paskutinėmis dienomis iki Velykų šie produktai yra šluojami iš

Ūkininkams investuoti į saulės elektrines palankiausia dabar

Ūkininkai savo veikloje patiria įvairių energetinių sąnaudų, kurias galima sumažinti pasinaudojant valstybės skiriama parama ir diegiant atsinaujinančios energijos sprendimus. Saulės elektrinės – vienas tokių, išlaidas mažinančių išmaniųjų pasirinkimų. Ką reikia žinoti renkantis saulės elektrines ir kodėl tam dabar – palankus metas. Praėjusiais metais smarkiai išaugusios energetinių išteklių kainos sukėlė šoką įvairiuose sektoriuose, ne išimtis ir žemės ūkis. Nemažą dalį ūkio sąnaudų sudaro energijos kaštai, juos galima sumažinti pritaikius atsinaujinančios energijos sprendimus, tokius kaip saulės elektrinės. Valstybė kelis metus iš eilės

Prasidės prašymų priėmimas į bendrojo ugdymo mokyklų pirmąsias, penktąsias, devintąsias ir vienuoliktąsias klases

Informuojame, kad nuo balandžio 3 d. 8 val. iki gegužės 2 d. 24 val. vyks prašymų priėmimas į Šilutės rajono bendrojo ugdymo mokyklų pirmąsias, penktąsias, devintąsias (pirmąsias gimnazijos) ir vienuoliktąsias (trečiąsias gimnazijos) klases. Nustatytos formos prašymai dėl priėmimo teikiami mokyklos direktoriui iki gegužės 2 d. Užpildytą prašymo formą tėvai (globėjai) siunčia elektroniniu paštu į mokyklos sukurtą mokinių priėmimui skirtą elektroninio pašto dėžutę. Kartu su šia informacija Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje nurodyta prašymo forma, mokyklų elektroninio pašto adresai, kuriais reikia

Taip pat skaitykite