Pasaulinė technologijų paroda brėžia naujas kryptis

Vasario 26–29 d. Barselonoje vykstanti „Mobile World Congress“ paroda kasmet pritraukia gausybę technologijų entuziastų. Viename svarbiausių šio sektoriaus renginių pasaulio technologijų bendrovės, tarp jų ir „Huawei“, pristatė ilgai kurtas inovacijas, kurios leidžia susipažinti, kas mūsų lauks ateinančiais metais. Kokios novatoriškos technologijos pasieks ne tik vartotojų rankas, bet ir formuos ateinančių metų technologinį kraštovaizdį? 

Sveikata – svarbiausias prioritetas 

Jau kuris laikas technologijų gamintojai vartotojams pristato vis įmantresnius išmaniųjų laikrodžių modelius, kurių pagrindinis tikslas – stebėti sveikatos ir sporto rezultatus. Kaip teigia parodoje dalyvaujanti „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė, gamintojai ir šiais metais technologijų pagalba skatins vartotojus dar atidžiau rūpintis savo sveikata.

„Fitneso ir sveikatos parodos zonoje buvo galima pamatyti nemažai išmaniųjų laikrodžių patobulinimų. Viena iš akį patraukusių tokių įrenginių funkcijų – galimybė per 60 sekundžių išmatuoti net dešimt žmogaus sveikatos rodiklių. Svarbu tai, kad išmanusis laikrodis po tokio matavimo vartotojui pateiks ir jo esamos sveikatos būklės ataskaitą. Tokiuose įrenginiuose taip pat buvo pristatytos ir įdiegtos aktyvumo žiedų funkcijos, kurios leis vartotojui nustatyti pagrindinius jo kasdienius sporto tikslus. Įgyvendinus visų trijų žiedų tikslą, dienos pabaigoje vartotojas bus apdovanotas virtualiu medaliu“, – apie naujus išmaniųjų laikrodžių patobulinimus pasakoja U. Eidžiūnaitė. 

Išskirtinio dizaino paieškos 

Pasak U. Eidžiūnaitės, naujų rinkoje pristatomų išmaniųjų įrenginių dizainas šiais bei ateinančiais metais taps dar svarbesniu segmentu technologijų kūrėjams. 

„Šiais metais parodos dalyviai ypatingą dėmesį skyrė ne tik techninėms įrenginių specifikacijoms, bet ir jų išvaizdai. Šioje srityje produktų kūrimo paslaptis atskleidė ir išmanaus telefono „Huawei Mate 60 RS Ultimate Design“ kūrėjai. Parodos metu dalyviams buvo pasakojama, kokių gamybos procesų metu yra išgaunama tokio telefono korpuso ryškiai raudona spalva. Įdomu tai, kad tyrimų ir plėtros darbuotojai pirmą kartą į raudonosios keramikos sukepinimo procesą įtraukė retųjų žemių elementų. Kiekvienas toks išmanusis telefonas gamybos metu yra kalcinuojamas 1400 laipsnių temperatūroje ir per 60 dienų gamybos laikotarpį patiria daugiau kaip 50 procesų“, – apie išmanaus telefono gamybą pasakoja pašnekovė.

Tačiau tokie kruopštūs ir apgalvoti išmaniųjų įrenginių dizaino elementai ne vieninteliai, kurie patraukė parodos dalyvių akį. Tikru prabangos simboliu, pasirodo, gali tapti ir ankščiau minėti išmanieji laikrodžiai.

„Vartotojai per pastaruosius metus labai pamėgo išmaniųjų laikrodžių teikiamas funkcijas, todėl kūrėjams tampa svarbu ne tik tobulinti jų funkcijas, bet ir kreipti dėmesį į dizainą. Parodos metu buvo pristatytas prabangaus dizaino išmanusis laikrodis „Watch Ultimate”, kurio gamyboje buvo panaudotas 18 karatų auksas ir cirkonio pagrindu pagamintas skystasis metalas“, – apie prabangų išmanųjį laikrodį pasakoja ekspertė. 

Dėmesys skaitmeninei kūrybai 

Parodoje daug dėmeio buvo skiriama ne tik vartotojų sveikatai ar įrenginių dizainui, bet ir žmogaus kūrybos potencialo ugdymui. Šį kartą technologijų bendrovės kreipėsi į skaitmeninius kūrėjus, pristatydamos ne tik išskirtinio dizaino, bet ir funkcionalumo įrenginį. 

„Parodos metu buvo pristatyta ploniausia kada nors pagaminta planšetė su siauriausiais rėmeliais ir didžiausiu ekrano bei korpuso santykiu. Tačiau didžiausią dėmesį skaitmeniniai kūrėjai vis dėlto skyrė šio įrenginio funkcionalumui. Prie planšetės integruotas rašiklis palaiko daugiau nei 10 tūkst. slėgio jutimo lygių, todėl vartotojams tai leidžia sukurti precedento neturinčius skaitmeninius kūrinius. Tai didelis žingsnis ne tik skaitmeninėje kūryboje, bet ir apskritai technologijų pasaulyje“, – pasakoja „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.  

Skaistė Barauskienė, „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite