Pamario kraštas iš paukščio skrydžio

Nuostabiais Pamario krašto vaizdais, nufotografuotais iš oro džiugina ne tik su savo technika atvykę garsūs sostinės fotografai – šį tą sugebame ir patys. Neseniai švėkšniškis verslininkas ir fotografijos gerbėjas Vytautas Marcinkevičius iš savo „kvadrokopterio“ (nepilotuojamas sraigtasparnis su keturiais sraigtais – red. pastaba) fotografavo Ventės ragą ir Minijos kaimą.

Taip po renovacijos darbų atrodo Ventės ragas.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

 

Bepilotę skraidyklę su kamera Vytautas Marcinkevičius turi jau ne pirmus metus. Švėkšną ir jos apylinkes filmavo ir fotografavo jau daug kartų. Įamžinti gražiausius mūsų rajono kampelius prie vandens švėkšniškis rengėsi jau seniai, tačiau tai padaryti nėra taip paprasta. Reikia sulaukti ramaus oro, nes vėjo blaškomą skraidyklę sunkiau valdyti, ir norimo apšvietimo, – kai saulė šviečia nebe taip skaisčiai ir tinkama kryptimi. Gražesnės fotografijos būna, kai dangumi plaukia debesys.
Tokia diena pasitaikė rugsėjo 10-ąją. Iš pradžių buvo numatyta iš paukščio skrydžio nufotografuoti Minijos kaimą, tačiau paaiškėjus, kad bus išeikvotas tik vienas iš dviejų turimų skraidyklės akumuliatorių, V. Marcinkevičius patraukė į Ventės ragą. Paskraidinti kamerą virš labiausiai į vakarus nutolusios Lietuvos dalies masino ir tai, kad visai neseniai baigta rekonstruoti Ventės rago ornitologijos stotį, tad ši vieta tapo dar mielesnė akiai. Jeigu leis orai ir pasienio tarnyba, V. Marcinkevičius šį rudenį tikisi užfiksuoti iš viršaus ir Rusnės vaizdų. Apie jo planus sužinojusi Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė iš anksto paprašė padovanoti keletą nuotraukų.

Švėkšniškis Vytautas Marcinkevičius jau seniai puoselėjo mintį pafotografuoti Pamarį iš paukščio skrydžio.

Vienas skrydis tęsiasi apie 20 minučių. Tiek išlaiko akumuliatorius. Ypač pavojinga skraidyti viršum vandens, nes baterijai išsikrovus, lėktuvėlis pradeda leistis ir iškyla grėsmė prarasti ne vieną šimtą eurų kainuojančią skraidyklę. Skrydžio metu ketursraigtis valdomas specialiu pultu, o jo kameros regimi vaizdai bei telemetriniai duomenys – geografinė padėtis, baterijos įkrovimo likutis – transliuojami į išmaniojo telefono ekraną. Iš telefono valdoma ir pati kamera.
Iš šalies viskas atrodo gana paprasta ir gražu, deja, taip nėra. Ryšys su kamera ir palydovine vietos nustatymo sistema kartais nutrūksta, ypač kai ryškiai šviečia saulė ir padidėja jos skleidžiami elektromagnetiniai trukdžiai. Tuomet skraidyklė tiesiog kybo ore, veltui eikvodama ir taip negausias energijos atsargas. Belieka luktelti, kol vėl atsiras ryšys.
Vytauto Marcinkevičiaus bepilotė skraidyklė „DJI Phantom 2“ nėra nei naujausia, nei tobuliausia, tačiau ir su tokia padarytos nuotraukos bei vaizdo įrašai pakankamai įspūdingi. Ir skirti jie ne vien asmeniniam archyvui. Dalis Pamario vaizdų iš paukščio skrydžio greičiausiai papuoš leidėjo Algimanto Semaškos rengiamą kelionių vadovą po Lietuvą. Leidėjas iš Vilniaus yra išspausdinęs jau ne vieną tokią knygą, kurią turėdamas, be gido, gali aplankyti gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietas ir nemažai apie jas sužinoti.

Vaidotas VILKAS

Taip iš paukščio skrydžio atrodo Minijos kaimas ir jo apylinkės.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite