Pamario kraštas iš paukščio skrydžio

Nuostabiais Pamario krašto vaizdais, nufotografuotais iš oro džiugina ne tik su savo technika atvykę garsūs sostinės fotografai – šį tą sugebame ir patys. Neseniai švėkšniškis verslininkas ir fotografijos gerbėjas Vytautas Marcinkevičius iš savo „kvadrokopterio“ (nepilotuojamas sraigtasparnis su keturiais sraigtais – red. pastaba) fotografavo Ventės ragą ir Minijos kaimą.

Taip po renovacijos darbų atrodo Ventės ragas.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

 

Bepilotę skraidyklę su kamera Vytautas Marcinkevičius turi jau ne pirmus metus. Švėkšną ir jos apylinkes filmavo ir fotografavo jau daug kartų. Įamžinti gražiausius mūsų rajono kampelius prie vandens švėkšniškis rengėsi jau seniai, tačiau tai padaryti nėra taip paprasta. Reikia sulaukti ramaus oro, nes vėjo blaškomą skraidyklę sunkiau valdyti, ir norimo apšvietimo, – kai saulė šviečia nebe taip skaisčiai ir tinkama kryptimi. Gražesnės fotografijos būna, kai dangumi plaukia debesys.
Tokia diena pasitaikė rugsėjo 10-ąją. Iš pradžių buvo numatyta iš paukščio skrydžio nufotografuoti Minijos kaimą, tačiau paaiškėjus, kad bus išeikvotas tik vienas iš dviejų turimų skraidyklės akumuliatorių, V. Marcinkevičius patraukė į Ventės ragą. Paskraidinti kamerą virš labiausiai į vakarus nutolusios Lietuvos dalies masino ir tai, kad visai neseniai baigta rekonstruoti Ventės rago ornitologijos stotį, tad ši vieta tapo dar mielesnė akiai. Jeigu leis orai ir pasienio tarnyba, V. Marcinkevičius šį rudenį tikisi užfiksuoti iš viršaus ir Rusnės vaizdų. Apie jo planus sužinojusi Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė iš anksto paprašė padovanoti keletą nuotraukų.

Švėkšniškis Vytautas Marcinkevičius jau seniai puoselėjo mintį pafotografuoti Pamarį iš paukščio skrydžio.

Vienas skrydis tęsiasi apie 20 minučių. Tiek išlaiko akumuliatorius. Ypač pavojinga skraidyti viršum vandens, nes baterijai išsikrovus, lėktuvėlis pradeda leistis ir iškyla grėsmė prarasti ne vieną šimtą eurų kainuojančią skraidyklę. Skrydžio metu ketursraigtis valdomas specialiu pultu, o jo kameros regimi vaizdai bei telemetriniai duomenys – geografinė padėtis, baterijos įkrovimo likutis – transliuojami į išmaniojo telefono ekraną. Iš telefono valdoma ir pati kamera.
Iš šalies viskas atrodo gana paprasta ir gražu, deja, taip nėra. Ryšys su kamera ir palydovine vietos nustatymo sistema kartais nutrūksta, ypač kai ryškiai šviečia saulė ir padidėja jos skleidžiami elektromagnetiniai trukdžiai. Tuomet skraidyklė tiesiog kybo ore, veltui eikvodama ir taip negausias energijos atsargas. Belieka luktelti, kol vėl atsiras ryšys.
Vytauto Marcinkevičiaus bepilotė skraidyklė „DJI Phantom 2“ nėra nei naujausia, nei tobuliausia, tačiau ir su tokia padarytos nuotraukos bei vaizdo įrašai pakankamai įspūdingi. Ir skirti jie ne vien asmeniniam archyvui. Dalis Pamario vaizdų iš paukščio skrydžio greičiausiai papuoš leidėjo Algimanto Semaškos rengiamą kelionių vadovą po Lietuvą. Leidėjas iš Vilniaus yra išspausdinęs jau ne vieną tokią knygą, kurią turėdamas, be gido, gali aplankyti gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietas ir nemažai apie jas sužinoti.

Vaidotas VILKAS

Taip iš paukščio skrydžio atrodo Minijos kaimas ir jo apylinkės.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite