Pamario kraštas iš paukščio skrydžio

Nuostabiais Pamario krašto vaizdais, nufotografuotais iš oro džiugina ne tik su savo technika atvykę garsūs sostinės fotografai – šį tą sugebame ir patys. Neseniai švėkšniškis verslininkas ir fotografijos gerbėjas Vytautas Marcinkevičius iš savo „kvadrokopterio“ (nepilotuojamas sraigtasparnis su keturiais sraigtais – red. pastaba) fotografavo Ventės ragą ir Minijos kaimą.

Taip po renovacijos darbų atrodo Ventės ragas.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

 

Bepilotę skraidyklę su kamera Vytautas Marcinkevičius turi jau ne pirmus metus. Švėkšną ir jos apylinkes filmavo ir fotografavo jau daug kartų. Įamžinti gražiausius mūsų rajono kampelius prie vandens švėkšniškis rengėsi jau seniai, tačiau tai padaryti nėra taip paprasta. Reikia sulaukti ramaus oro, nes vėjo blaškomą skraidyklę sunkiau valdyti, ir norimo apšvietimo, – kai saulė šviečia nebe taip skaisčiai ir tinkama kryptimi. Gražesnės fotografijos būna, kai dangumi plaukia debesys.
Tokia diena pasitaikė rugsėjo 10-ąją. Iš pradžių buvo numatyta iš paukščio skrydžio nufotografuoti Minijos kaimą, tačiau paaiškėjus, kad bus išeikvotas tik vienas iš dviejų turimų skraidyklės akumuliatorių, V. Marcinkevičius patraukė į Ventės ragą. Paskraidinti kamerą virš labiausiai į vakarus nutolusios Lietuvos dalies masino ir tai, kad visai neseniai baigta rekonstruoti Ventės rago ornitologijos stotį, tad ši vieta tapo dar mielesnė akiai. Jeigu leis orai ir pasienio tarnyba, V. Marcinkevičius šį rudenį tikisi užfiksuoti iš viršaus ir Rusnės vaizdų. Apie jo planus sužinojusi Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė iš anksto paprašė padovanoti keletą nuotraukų.

Švėkšniškis Vytautas Marcinkevičius jau seniai puoselėjo mintį pafotografuoti Pamarį iš paukščio skrydžio.

Vienas skrydis tęsiasi apie 20 minučių. Tiek išlaiko akumuliatorius. Ypač pavojinga skraidyti viršum vandens, nes baterijai išsikrovus, lėktuvėlis pradeda leistis ir iškyla grėsmė prarasti ne vieną šimtą eurų kainuojančią skraidyklę. Skrydžio metu ketursraigtis valdomas specialiu pultu, o jo kameros regimi vaizdai bei telemetriniai duomenys – geografinė padėtis, baterijos įkrovimo likutis – transliuojami į išmaniojo telefono ekraną. Iš telefono valdoma ir pati kamera.
Iš šalies viskas atrodo gana paprasta ir gražu, deja, taip nėra. Ryšys su kamera ir palydovine vietos nustatymo sistema kartais nutrūksta, ypač kai ryškiai šviečia saulė ir padidėja jos skleidžiami elektromagnetiniai trukdžiai. Tuomet skraidyklė tiesiog kybo ore, veltui eikvodama ir taip negausias energijos atsargas. Belieka luktelti, kol vėl atsiras ryšys.
Vytauto Marcinkevičiaus bepilotė skraidyklė „DJI Phantom 2“ nėra nei naujausia, nei tobuliausia, tačiau ir su tokia padarytos nuotraukos bei vaizdo įrašai pakankamai įspūdingi. Ir skirti jie ne vien asmeniniam archyvui. Dalis Pamario vaizdų iš paukščio skrydžio greičiausiai papuoš leidėjo Algimanto Semaškos rengiamą kelionių vadovą po Lietuvą. Leidėjas iš Vilniaus yra išspausdinęs jau ne vieną tokią knygą, kurią turėdamas, be gido, gali aplankyti gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietas ir nemažai apie jas sužinoti.

Vaidotas VILKAS

Taip iš paukščio skrydžio atrodo Minijos kaimas ir jo apylinkės.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite