Pagerbti Pagėgių kraštui nusipelnę asmenys

Vasario 16-oji, Lietuvos valstybė atkūrimo diena, Pagėgiuose paminėta ypatingai. Kultūros centro  organizuotame šventiniame renginyje apdovanoti aštuoni Pagėgių kraštui nusipelnę asmenys, Pagėgių garbės piliečio vardas suteiktas Švedijos humanitarinės organizacijos „Pagalba Lietuvai. Tikėjimas. Viltis. Meilė.“ įkūrėjai Kerstin Ann-Marie Lindqvist.

Kerstin Ann-Marie Lindqvist  per 25 veiklos metus subūrė per 400 savanorių komandą Švedijoje ir Lietuvoje. Per šį laikotarpį į Švediją nuvežė apie 1000 lietuvių. Jos pastangomis į Švediją pasisemti neįgaliųjų slaugymo patirties vyko Lietuvos medikai ir slaugytojai. Visus šiuos metus ši organizacija rinko lėšas neįgaliųjų vaikų operacijoms, įvairi pagalba buvo teikiama ir Pagėgių savivaldybės gyventojams.

Šiais metais medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“ apdovanoti:

Vytautas ALIŠKEVIČIUS iš Rukų kaimo. Vytautas Ališkevičius augina 26 Lietuvos sunkiuosius arklius. Dalyvauja įvairiuose renginiuose, parodose Lietuvoje ir už jos ribų, garsindamas Pagėgių kraštą.

Lina AMBARCUMIAN (gimė Skuodo r.) – poetė, dailininkė, pedagogė, visuomenininkė. Nuo 2008 m. dirba Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos direktoriaus pavaduotoja ir mokytoja metodininke. Ilgametė literatų sambūrio narė, šiuo metu sambūrio pirmininkė, kurio tikslas rūpintis Pagėgių krašto kūrybos sklaida ne tik vietiniu, bet ir regioniniu ir tarptautiniu mastu. Dalyvauja dailininkų pleneruose. Aktyviai dalyvauja Pagėgių bendruomenės kultūriniame gyvenime.

Liucija BUNGARDIENĖ – Pagėgių sav. meno ir sporto mokyklos, Stoniškių pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų mokytoja metodininkė. L. Bungardienė pati kuria, surengė dešimt personalinių parodų, dalyvauja įvairiuose pleneruose. Jos mokiniai yra respublikinių olimpiadų prizininkai.

Mindaugas KARKLELIS nuo 2007 metų yra Bitėnų kaimo visuomeninės organizacijos „Rambynas“ pirmininkas. Ši bendruomenė yra parengusi ne vieną projektą bendruomenės būrimo tikslais. Vasaromis švenčiami paskutiniai gandro pavakariai, organizuojami kraštiečių susitikimai, Užgavėnės pagal Mažosios Lietuvos tradicijas ir daug kitų renginių.

Alvydas MIKAŠAUSKAS – Tauragės apskr. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas ir LDK Kęstučio Tauragės apskrities 7-osios šaulių kuopos, Pagėgių šaulių vadas. Puikiai atliekantis savo darbines pareigas, dirbantis su Pagėgių krašto Jaunųjų šaulių komanda, Alvydas Mikašauskas niekada neatsisako suteikti neatlygintiną pagalbą, noriai įsilieja į visuotines iniciatyvas, yra geranoriškas, jautrus aplinkai betarpiškai bendrauja ir yra pasirengęs padėti bėdoje.

Danutė MILERIENĖ 43 metus be pertraukos dirbo Vilkyškių ambulatorijoje. Nuo 2020 m. dirba bendrosios praktikos slaugytoja Vilkyškiuose naujai atidarytoje klinikoje „Medicinos namai“.

Giedrė SKIPITIENĖ yra Klaipėdos gidų gildijos narė, ekskursijų vadovė, gidė, Mažosios Lietuvos istorijos žinovė. Daug laiko skyrė kultūros paveldo išsaugojimui, sklaidai. Tyrinėjo Pagėgių krašto senąsias kapines, dirbdama kultūruloge atgaivino tradicines lietuvininkų šventes, konsultavo ir dalyvavo rengiant laidas apie Mažąją Lietuvą.

Giedrei Skipitienei suteiktas Pagėgių krašto garsintojos vardas ir įteikta Pasaulio lietuvių bendruomenės Kultūros reikalų komisijos pirmininkės Jūratės Caspersen asmeninėmis lėšomis įsteigta premija.

Petras ŠIURYS 1992 m. balandžio 26 d. atvyko į Pagėgius darbuotis Pagėgių, Rukų ir Ropkojų katalikų bendruomenėse. Pagrindinė paskyrimo į Pagėgius užduotis buvo organizuoti naujos bažnyčios statybą. Statant bažnyčią būrėsi ir tvirtėjo Pagėgių katalikų bendruomenė, kuri palaikė naujas idėjas ir vieningai siekė įgyvendinti šią svajonę.

Parengta pagal Pagėgių kultūros centro inf.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite