Pagėgių kraštą aplanko vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos ir užsienio

Pagėgių krašto turizmo informacijos centras šiemet gali pasigirti sėkmingu sezonu. Į šį regioną noriai vyksta tiek turistai iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Ko gero, didžiausio poilsiautojų susidomėjimo šiemet sulaukė pažintinės ir poilsinės kelionės laivu „Skalva“ Nemunu. Reguliariais reisais laivu šiemet plaukė per 400 žmonių.

Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovė Ilona Meirė džiaugiasi didėjančiu užsienio turistų srautu.

Domina Bobrovskis ir paveikslų sodas
Pasak Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovės Ilonos Meirės, keliautojai iš užsienio šalių į šį kraštą atvyksta norėdami daugiau sužinoti apie vokiečių rašytoją Johanesą Bobrovskį. Tarpukariu Mociškiuose ir Vilkyškiuose jis vasarodavo pas senelius. Daugelį garsiausių savo kūrinių jis parašė būdamas nelaisvėje Vokietijoje, tad juose atsispindi gražiausi jo prisiminimai iš šio krašto.
Atvykėliams Pagėgių krašto turizmo informacijos centras gali pasiūlyti interaktyvią kelionę J. Bobrovskio keliais, apžiūrėti autentišką jo darbo kambarį, įrengtą Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje. Kambarys atsirado į Vilkyškius reguliariai atvykstančio vokiečių kilmės vargonų meistro Jorg Nass iniciatyva. Jis taip pat yra išleidęs J. Bobrovskio aprašytų vietų žemėlapį tiek Lietuvos, tiek Karaliaučiaus srityje.
Pasak I. Meirė,s turistams įspūdį daro ir tai, kad tiek Vilkyškių miestelio centrinė gatvė, tiek gimnazija yra pavadintos J. Bobrovskio vardu. „Po šio įžymaus rašytojo kūrinių išleidimo praėjo nemažai laiko, bet turistai vis dar keliauja po Vilkyškių apylinkes, ieškodami knygose aprašytų vietų. Nors laikui bėgant daug kas yra neatpažįstamai pasikeitę, turistams tai vis tiek tampa savotiška atrakcija.
Lietuvos turistai Mažosios Lietuvos kraštą jau gerai pažįsta. Rambyno kalnas, Bitėnų gandrų kolonija, Raganų eglė – šias vietas jie nesunkiai suranda patys ir planuodami kelionės maršrutą jas aplanko. Pastebėjau, kad šiemet sulaukiame vis daugiau užklausų apie M. Jankaus muziejuje esantį paveikslų sodą. Žmonės juo domisi ir panašu, kad jis tapo dar vienu mūsų krašto lankytinu objektu.
Šiemet M. Jankaus muziejaus paveikslų sodą aplankė dvi didelės turistų grupės iš Vokietijos. Planuodamos kelionę po Baltijos šalis, vokiečiai Vilkyškių miestelį įtraukė į savo maršrutą“, – pasakojo I. Meirė.

Karalienės Luizos tiltas iš Panemunės į Tilžę žavi pažintinės kelionės dalyvius.

Žavi gamta
Ji sakė, kad atvykę užsieniečiai labai stebisi lietuviška gamta – gražiu dangumi, vasaros žaluma. Dažniausiai jie pageidauja kuo daugiau laiko praleisti lauke, todėl juos traukia pasivaikščiojimai įvairiais takais, senų statinių griuvėsiai. Anot Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovės, didesnės užsienio turistų grupės atsiveža savo dviračius, kad galėtų patogiau apžiūrėti įvairias lankytinas vietas ir daugiau laiko pabūti gamtoje.
Pagėgių krašte yra ką pasiūlyti ir vandens pramogų mėgėjams. Mėgstantys poilsiauti aktyviau gali išsinuomoti baidares ir rinktis kelionės maršrutus srauniomis ar ramesnėmis upėmis. Norintieji tik pasigrožėti vaizdais ir komfortiškai pakeliauti gali rinktis kelionę Rambyno apylinkėmis laivu ,,Skalva“.
Nuo liepos kiekvieną sekmadienį laivas reguliariai plaukia nuo Rambyno kalno iki Panemunės ir atgal. Plaukiant vaizdingu Nemuno žemupiu vietos gidai turistams pasakoja apie istorinę Pagėgių krašto praeitį, lietuvininkų gyvenimo būdą, verslus, amatus, parodo paslaptingas Nemuno pakrančių vietas. Laivą vairuoja buvęs pasienietis Egidijus Platūkis, gerai pažįstantis šio krašto vietoves.

Karalienės Luizos tiltas iš Panemunės į Tilžę žavi pažintinės kelionės dalyvius.

Kelionės laivu populiarios
Vidurdienį išplaukiantis laivas keleivius paima Rambyno kalno papėdėje. Norintieji paplaukioti turėtų žinoti, kad būtina išankstinė registracija ir nevalia pamiršti asmenybės tapatybę patvirtinančio dokumento. 2 val. trukmės kelionė suaugusiems kainuoja 6 €, vaikams iki 11 metų – 3 €, o vaikai iki 3 metų su tėveliais gali keliauti nemokamai. Papildomos informacijos galima rasti interneto svetainėje www.tic.pagegiai.lt .
Pagėgių krašto turizmo informacijos centras organizuotoms grupėms bei kolektyvams gali pasiūlyti netradiciškai paminėti šventes – išsinuomoti laivą „Skalva“. Laivas talpina iki 40 svečių. Tokio pobūdžio plaukimui taikomi valandiniai įkainiai: 1 val. – 72 €.
Pasak I. Meirės šiemet pradėtos reguliarios kelionės laivu „Skalva“ sulaukė tokio didelio susidomėjimo, kad sekmadieniais laivas plaukdavo ir papildomai.
„Galbūt vasariški saulėti orai lėmė didelį žmonių susidomėjimą. Turime nemažai ir privačių užsakymų. Itin populiaru tapo plukdyti vestuvių dalyvius, jaunieji mielai fotografuojasi ant Rambyno kalno. Buvo atvejis kai mūsų laivą, talpinantį 40 žmonių, paplaukioti 3 val. išsinuomojo 7 asmenys, norėję privatumo ir ramybės“, – pasakojo I. Meirė.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite