Pagėgių kraštą aplanko vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos ir užsienio

Pagėgių krašto turizmo informacijos centras šiemet gali pasigirti sėkmingu sezonu. Į šį regioną noriai vyksta tiek turistai iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Ko gero, didžiausio poilsiautojų susidomėjimo šiemet sulaukė pažintinės ir poilsinės kelionės laivu „Skalva“ Nemunu. Reguliariais reisais laivu šiemet plaukė per 400 žmonių.

Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovė Ilona Meirė džiaugiasi didėjančiu užsienio turistų srautu.

Domina Bobrovskis ir paveikslų sodas
Pasak Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovės Ilonos Meirės, keliautojai iš užsienio šalių į šį kraštą atvyksta norėdami daugiau sužinoti apie vokiečių rašytoją Johanesą Bobrovskį. Tarpukariu Mociškiuose ir Vilkyškiuose jis vasarodavo pas senelius. Daugelį garsiausių savo kūrinių jis parašė būdamas nelaisvėje Vokietijoje, tad juose atsispindi gražiausi jo prisiminimai iš šio krašto.
Atvykėliams Pagėgių krašto turizmo informacijos centras gali pasiūlyti interaktyvią kelionę J. Bobrovskio keliais, apžiūrėti autentišką jo darbo kambarį, įrengtą Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje. Kambarys atsirado į Vilkyškius reguliariai atvykstančio vokiečių kilmės vargonų meistro Jorg Nass iniciatyva. Jis taip pat yra išleidęs J. Bobrovskio aprašytų vietų žemėlapį tiek Lietuvos, tiek Karaliaučiaus srityje.
Pasak I. Meirė,s turistams įspūdį daro ir tai, kad tiek Vilkyškių miestelio centrinė gatvė, tiek gimnazija yra pavadintos J. Bobrovskio vardu. „Po šio įžymaus rašytojo kūrinių išleidimo praėjo nemažai laiko, bet turistai vis dar keliauja po Vilkyškių apylinkes, ieškodami knygose aprašytų vietų. Nors laikui bėgant daug kas yra neatpažįstamai pasikeitę, turistams tai vis tiek tampa savotiška atrakcija.
Lietuvos turistai Mažosios Lietuvos kraštą jau gerai pažįsta. Rambyno kalnas, Bitėnų gandrų kolonija, Raganų eglė – šias vietas jie nesunkiai suranda patys ir planuodami kelionės maršrutą jas aplanko. Pastebėjau, kad šiemet sulaukiame vis daugiau užklausų apie M. Jankaus muziejuje esantį paveikslų sodą. Žmonės juo domisi ir panašu, kad jis tapo dar vienu mūsų krašto lankytinu objektu.
Šiemet M. Jankaus muziejaus paveikslų sodą aplankė dvi didelės turistų grupės iš Vokietijos. Planuodamos kelionę po Baltijos šalis, vokiečiai Vilkyškių miestelį įtraukė į savo maršrutą“, – pasakojo I. Meirė.

Karalienės Luizos tiltas iš Panemunės į Tilžę žavi pažintinės kelionės dalyvius.

Žavi gamta
Ji sakė, kad atvykę užsieniečiai labai stebisi lietuviška gamta – gražiu dangumi, vasaros žaluma. Dažniausiai jie pageidauja kuo daugiau laiko praleisti lauke, todėl juos traukia pasivaikščiojimai įvairiais takais, senų statinių griuvėsiai. Anot Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovės, didesnės užsienio turistų grupės atsiveža savo dviračius, kad galėtų patogiau apžiūrėti įvairias lankytinas vietas ir daugiau laiko pabūti gamtoje.
Pagėgių krašte yra ką pasiūlyti ir vandens pramogų mėgėjams. Mėgstantys poilsiauti aktyviau gali išsinuomoti baidares ir rinktis kelionės maršrutus srauniomis ar ramesnėmis upėmis. Norintieji tik pasigrožėti vaizdais ir komfortiškai pakeliauti gali rinktis kelionę Rambyno apylinkėmis laivu ,,Skalva“.
Nuo liepos kiekvieną sekmadienį laivas reguliariai plaukia nuo Rambyno kalno iki Panemunės ir atgal. Plaukiant vaizdingu Nemuno žemupiu vietos gidai turistams pasakoja apie istorinę Pagėgių krašto praeitį, lietuvininkų gyvenimo būdą, verslus, amatus, parodo paslaptingas Nemuno pakrančių vietas. Laivą vairuoja buvęs pasienietis Egidijus Platūkis, gerai pažįstantis šio krašto vietoves.

Karalienės Luizos tiltas iš Panemunės į Tilžę žavi pažintinės kelionės dalyvius.

Kelionės laivu populiarios
Vidurdienį išplaukiantis laivas keleivius paima Rambyno kalno papėdėje. Norintieji paplaukioti turėtų žinoti, kad būtina išankstinė registracija ir nevalia pamiršti asmenybės tapatybę patvirtinančio dokumento. 2 val. trukmės kelionė suaugusiems kainuoja 6 €, vaikams iki 11 metų – 3 €, o vaikai iki 3 metų su tėveliais gali keliauti nemokamai. Papildomos informacijos galima rasti interneto svetainėje www.tic.pagegiai.lt .
Pagėgių krašto turizmo informacijos centras organizuotoms grupėms bei kolektyvams gali pasiūlyti netradiciškai paminėti šventes – išsinuomoti laivą „Skalva“. Laivas talpina iki 40 svečių. Tokio pobūdžio plaukimui taikomi valandiniai įkainiai: 1 val. – 72 €.
Pasak I. Meirės šiemet pradėtos reguliarios kelionės laivu „Skalva“ sulaukė tokio didelio susidomėjimo, kad sekmadieniais laivas plaukdavo ir papildomai.
„Galbūt vasariški saulėti orai lėmė didelį žmonių susidomėjimą. Turime nemažai ir privačių užsakymų. Itin populiaru tapo plukdyti vestuvių dalyvius, jaunieji mielai fotografuojasi ant Rambyno kalno. Buvo atvejis kai mūsų laivą, talpinantį 40 žmonių, paplaukioti 3 val. išsinuomojo 7 asmenys, norėję privatumo ir ramybės“, – pasakojo I. Meirė.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite