Pagėgių kraštą aplanko vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos ir užsienio

Pagėgių krašto turizmo informacijos centras šiemet gali pasigirti sėkmingu sezonu. Į šį regioną noriai vyksta tiek turistai iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Ko gero, didžiausio poilsiautojų susidomėjimo šiemet sulaukė pažintinės ir poilsinės kelionės laivu „Skalva“ Nemunu. Reguliariais reisais laivu šiemet plaukė per 400 žmonių.

Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovė Ilona Meirė džiaugiasi didėjančiu užsienio turistų srautu.

Domina Bobrovskis ir paveikslų sodas
Pasak Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovės Ilonos Meirės, keliautojai iš užsienio šalių į šį kraštą atvyksta norėdami daugiau sužinoti apie vokiečių rašytoją Johanesą Bobrovskį. Tarpukariu Mociškiuose ir Vilkyškiuose jis vasarodavo pas senelius. Daugelį garsiausių savo kūrinių jis parašė būdamas nelaisvėje Vokietijoje, tad juose atsispindi gražiausi jo prisiminimai iš šio krašto.
Atvykėliams Pagėgių krašto turizmo informacijos centras gali pasiūlyti interaktyvią kelionę J. Bobrovskio keliais, apžiūrėti autentišką jo darbo kambarį, įrengtą Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje. Kambarys atsirado į Vilkyškius reguliariai atvykstančio vokiečių kilmės vargonų meistro Jorg Nass iniciatyva. Jis taip pat yra išleidęs J. Bobrovskio aprašytų vietų žemėlapį tiek Lietuvos, tiek Karaliaučiaus srityje.
Pasak I. Meirė,s turistams įspūdį daro ir tai, kad tiek Vilkyškių miestelio centrinė gatvė, tiek gimnazija yra pavadintos J. Bobrovskio vardu. „Po šio įžymaus rašytojo kūrinių išleidimo praėjo nemažai laiko, bet turistai vis dar keliauja po Vilkyškių apylinkes, ieškodami knygose aprašytų vietų. Nors laikui bėgant daug kas yra neatpažįstamai pasikeitę, turistams tai vis tiek tampa savotiška atrakcija.
Lietuvos turistai Mažosios Lietuvos kraštą jau gerai pažįsta. Rambyno kalnas, Bitėnų gandrų kolonija, Raganų eglė – šias vietas jie nesunkiai suranda patys ir planuodami kelionės maršrutą jas aplanko. Pastebėjau, kad šiemet sulaukiame vis daugiau užklausų apie M. Jankaus muziejuje esantį paveikslų sodą. Žmonės juo domisi ir panašu, kad jis tapo dar vienu mūsų krašto lankytinu objektu.
Šiemet M. Jankaus muziejaus paveikslų sodą aplankė dvi didelės turistų grupės iš Vokietijos. Planuodamos kelionę po Baltijos šalis, vokiečiai Vilkyškių miestelį įtraukė į savo maršrutą“, – pasakojo I. Meirė.

Karalienės Luizos tiltas iš Panemunės į Tilžę žavi pažintinės kelionės dalyvius.

Žavi gamta
Ji sakė, kad atvykę užsieniečiai labai stebisi lietuviška gamta – gražiu dangumi, vasaros žaluma. Dažniausiai jie pageidauja kuo daugiau laiko praleisti lauke, todėl juos traukia pasivaikščiojimai įvairiais takais, senų statinių griuvėsiai. Anot Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovės, didesnės užsienio turistų grupės atsiveža savo dviračius, kad galėtų patogiau apžiūrėti įvairias lankytinas vietas ir daugiau laiko pabūti gamtoje.
Pagėgių krašte yra ką pasiūlyti ir vandens pramogų mėgėjams. Mėgstantys poilsiauti aktyviau gali išsinuomoti baidares ir rinktis kelionės maršrutus srauniomis ar ramesnėmis upėmis. Norintieji tik pasigrožėti vaizdais ir komfortiškai pakeliauti gali rinktis kelionę Rambyno apylinkėmis laivu ,,Skalva“.
Nuo liepos kiekvieną sekmadienį laivas reguliariai plaukia nuo Rambyno kalno iki Panemunės ir atgal. Plaukiant vaizdingu Nemuno žemupiu vietos gidai turistams pasakoja apie istorinę Pagėgių krašto praeitį, lietuvininkų gyvenimo būdą, verslus, amatus, parodo paslaptingas Nemuno pakrančių vietas. Laivą vairuoja buvęs pasienietis Egidijus Platūkis, gerai pažįstantis šio krašto vietoves.

Karalienės Luizos tiltas iš Panemunės į Tilžę žavi pažintinės kelionės dalyvius.

Kelionės laivu populiarios
Vidurdienį išplaukiantis laivas keleivius paima Rambyno kalno papėdėje. Norintieji paplaukioti turėtų žinoti, kad būtina išankstinė registracija ir nevalia pamiršti asmenybės tapatybę patvirtinančio dokumento. 2 val. trukmės kelionė suaugusiems kainuoja 6 €, vaikams iki 11 metų – 3 €, o vaikai iki 3 metų su tėveliais gali keliauti nemokamai. Papildomos informacijos galima rasti interneto svetainėje www.tic.pagegiai.lt .
Pagėgių krašto turizmo informacijos centras organizuotoms grupėms bei kolektyvams gali pasiūlyti netradiciškai paminėti šventes – išsinuomoti laivą „Skalva“. Laivas talpina iki 40 svečių. Tokio pobūdžio plaukimui taikomi valandiniai įkainiai: 1 val. – 72 €.
Pasak I. Meirės šiemet pradėtos reguliarios kelionės laivu „Skalva“ sulaukė tokio didelio susidomėjimo, kad sekmadieniais laivas plaukdavo ir papildomai.
„Galbūt vasariški saulėti orai lėmė didelį žmonių susidomėjimą. Turime nemažai ir privačių užsakymų. Itin populiaru tapo plukdyti vestuvių dalyvius, jaunieji mielai fotografuojasi ant Rambyno kalno. Buvo atvejis kai mūsų laivą, talpinantį 40 žmonių, paplaukioti 3 val. išsinuomojo 7 asmenys, norėję privatumo ir ramybės“, – pasakojo I. Meirė.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite