Pagėgių kraštą aplanko vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos ir užsienio

Pagėgių krašto turizmo informacijos centras šiemet gali pasigirti sėkmingu sezonu. Į šį regioną noriai vyksta tiek turistai iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Ko gero, didžiausio poilsiautojų susidomėjimo šiemet sulaukė pažintinės ir poilsinės kelionės laivu „Skalva“ Nemunu. Reguliariais reisais laivu šiemet plaukė per 400 žmonių.

Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovė Ilona Meirė džiaugiasi didėjančiu užsienio turistų srautu.

Domina Bobrovskis ir paveikslų sodas
Pasak Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovės Ilonos Meirės, keliautojai iš užsienio šalių į šį kraštą atvyksta norėdami daugiau sužinoti apie vokiečių rašytoją Johanesą Bobrovskį. Tarpukariu Mociškiuose ir Vilkyškiuose jis vasarodavo pas senelius. Daugelį garsiausių savo kūrinių jis parašė būdamas nelaisvėje Vokietijoje, tad juose atsispindi gražiausi jo prisiminimai iš šio krašto.
Atvykėliams Pagėgių krašto turizmo informacijos centras gali pasiūlyti interaktyvią kelionę J. Bobrovskio keliais, apžiūrėti autentišką jo darbo kambarį, įrengtą Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje. Kambarys atsirado į Vilkyškius reguliariai atvykstančio vokiečių kilmės vargonų meistro Jorg Nass iniciatyva. Jis taip pat yra išleidęs J. Bobrovskio aprašytų vietų žemėlapį tiek Lietuvos, tiek Karaliaučiaus srityje.
Pasak I. Meirė,s turistams įspūdį daro ir tai, kad tiek Vilkyškių miestelio centrinė gatvė, tiek gimnazija yra pavadintos J. Bobrovskio vardu. „Po šio įžymaus rašytojo kūrinių išleidimo praėjo nemažai laiko, bet turistai vis dar keliauja po Vilkyškių apylinkes, ieškodami knygose aprašytų vietų. Nors laikui bėgant daug kas yra neatpažįstamai pasikeitę, turistams tai vis tiek tampa savotiška atrakcija.
Lietuvos turistai Mažosios Lietuvos kraštą jau gerai pažįsta. Rambyno kalnas, Bitėnų gandrų kolonija, Raganų eglė – šias vietas jie nesunkiai suranda patys ir planuodami kelionės maršrutą jas aplanko. Pastebėjau, kad šiemet sulaukiame vis daugiau užklausų apie M. Jankaus muziejuje esantį paveikslų sodą. Žmonės juo domisi ir panašu, kad jis tapo dar vienu mūsų krašto lankytinu objektu.
Šiemet M. Jankaus muziejaus paveikslų sodą aplankė dvi didelės turistų grupės iš Vokietijos. Planuodamos kelionę po Baltijos šalis, vokiečiai Vilkyškių miestelį įtraukė į savo maršrutą“, – pasakojo I. Meirė.

Karalienės Luizos tiltas iš Panemunės į Tilžę žavi pažintinės kelionės dalyvius.

Žavi gamta
Ji sakė, kad atvykę užsieniečiai labai stebisi lietuviška gamta – gražiu dangumi, vasaros žaluma. Dažniausiai jie pageidauja kuo daugiau laiko praleisti lauke, todėl juos traukia pasivaikščiojimai įvairiais takais, senų statinių griuvėsiai. Anot Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovės, didesnės užsienio turistų grupės atsiveža savo dviračius, kad galėtų patogiau apžiūrėti įvairias lankytinas vietas ir daugiau laiko pabūti gamtoje.
Pagėgių krašte yra ką pasiūlyti ir vandens pramogų mėgėjams. Mėgstantys poilsiauti aktyviau gali išsinuomoti baidares ir rinktis kelionės maršrutus srauniomis ar ramesnėmis upėmis. Norintieji tik pasigrožėti vaizdais ir komfortiškai pakeliauti gali rinktis kelionę Rambyno apylinkėmis laivu ,,Skalva“.
Nuo liepos kiekvieną sekmadienį laivas reguliariai plaukia nuo Rambyno kalno iki Panemunės ir atgal. Plaukiant vaizdingu Nemuno žemupiu vietos gidai turistams pasakoja apie istorinę Pagėgių krašto praeitį, lietuvininkų gyvenimo būdą, verslus, amatus, parodo paslaptingas Nemuno pakrančių vietas. Laivą vairuoja buvęs pasienietis Egidijus Platūkis, gerai pažįstantis šio krašto vietoves.

Karalienės Luizos tiltas iš Panemunės į Tilžę žavi pažintinės kelionės dalyvius.

Kelionės laivu populiarios
Vidurdienį išplaukiantis laivas keleivius paima Rambyno kalno papėdėje. Norintieji paplaukioti turėtų žinoti, kad būtina išankstinė registracija ir nevalia pamiršti asmenybės tapatybę patvirtinančio dokumento. 2 val. trukmės kelionė suaugusiems kainuoja 6 €, vaikams iki 11 metų – 3 €, o vaikai iki 3 metų su tėveliais gali keliauti nemokamai. Papildomos informacijos galima rasti interneto svetainėje www.tic.pagegiai.lt .
Pagėgių krašto turizmo informacijos centras organizuotoms grupėms bei kolektyvams gali pasiūlyti netradiciškai paminėti šventes – išsinuomoti laivą „Skalva“. Laivas talpina iki 40 svečių. Tokio pobūdžio plaukimui taikomi valandiniai įkainiai: 1 val. – 72 €.
Pasak I. Meirės šiemet pradėtos reguliarios kelionės laivu „Skalva“ sulaukė tokio didelio susidomėjimo, kad sekmadieniais laivas plaukdavo ir papildomai.
„Galbūt vasariški saulėti orai lėmė didelį žmonių susidomėjimą. Turime nemažai ir privačių užsakymų. Itin populiaru tapo plukdyti vestuvių dalyvius, jaunieji mielai fotografuojasi ant Rambyno kalno. Buvo atvejis kai mūsų laivą, talpinantį 40 žmonių, paplaukioti 3 val. išsinuomojo 7 asmenys, norėję privatumo ir ramybės“, – pasakojo I. Meirė.

Simonas SKUTULAS

Hits: 71

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite