Orai bus vėsesni, vėjuoti, laukiama lietaus

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artimiausiomis dienomis.

  • Balandžio 11 d., ketvirtadienį, vakare vietomis vakariniuose rajonuose truputį palis. Vėjas vakarų, pietvakarių, 8-13 m/s, kai kur gūsiai 15 m/s. Temperatūra naktį 2-7, dieną 11-16 laipsnių šilumos.
  • Balandžio 12 d., penktadienį, vietomis nedidelis lietus. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8-13 m/s. Temperatūra naktį 6-11, dieną 10-15 laipsnių šilumos.
  • Balandžio 13 d., šeštadienį, naktį bus be žymesnio lietaus, o vėjas pūs 4-9 m/s iš pietvakarių, vakarų. Žemiausia oro temperatūra naktį bei rytą pasieks 4-9 laipsnius šilumos. Dienos metu pietvakarių vėjas vėl stiprės, o didesnėje šalies dalyje palis, daugiausia negausiai. Oro temperatūra sieks 12-17 laipsnių šilumos, pajūryje bus kiek vėsiau, iki 9-11 laipsnių.
  • Balandžio 14 d., sekmadienį, pietvakarių, pietų krypčių vėjas stiprės, kai kur 15-20 m/s gūsiai, o dienos metu vietomis jie gali siekti ir 21-25 m/s. Lietus bus trumpas ir neaplenks daugumos šalies rajonų. Žemiausia oro temperatūra naktį bus 5-10 laipsnių, o dieną įšils iki 8-13 laipsnių šilumos.

Balandžio 10 d. didžiojoje šalies dalyje stebimas vandens lygio kritimas, iki 22 cm per parą. Vietomis (pietinė, pietvakarinė dalis) kilimas, iki 15 cm. Vandens temperatūra upėse yra 7-13, ežeruose – 5-12, Kuršių mariose – 8-9, Baltijos jūroje – 7-8 laipsniai šilumos.

Hidrometeorologijos tarnyba primena, kad ilgojo savaitgalio dienomis danguje šviečianti saulė buvo labai neryški. Saulėtekiai ir saulėlydžiai atrodė labai neįprastai, o dangus – visiškai išblukęs. Kaltininkas – su anomalia šiluma nuo Šiaurės Afrikos Lietuvą bei visą regioną pasiekusios Sacharos dykumos dulkės. Dulkių koncentracija buvo užtektinai didelė, jog jos aiškiai matytųsi iš palydovo.

Dalyje vietovių saulę papildomai dangstė ir plunksniniai debesys, vietomis buvo užfiksuoti neryškūs saulės halo ratilai. Prie žemės paviršiaus dulkės truputį sumažino matomumą. O balandžio 9 d., antradienį, dar daugiau jų pasiekė žemesnius atmosferos sluoksnius, todėl Lietuvoje labai pablogėjo aplinkos oro kokybė. Artimiausiu metu orai sparčiai keisis. Šilta ir dulkėta oro masė pasitrauks, aplinkos oras bus vėl bus švaresnis. Trečiadienis ir ketvirtadienis mūsų šalyje bus labai vėsūs. Kitomis dienomis po truputį atšils.

Parengė meteorologas Gytis Valaika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite