Orai: bus kritulių, ūžaus vėjas

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus, yra žinių ir apie potvynį.

  • Vasario 5 d., pirmadienį, daug kur protarpiais krituliai (šlapdriba, sniegas). Vietomis plikledis, šlapio sniego apdraba, galima perkūnija. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, daug kur gūsiai 15-20 m/s, kai kur 21-23 m/s. Temperatūra dieną 0-4 laipsniai šilumos.
  • Vasario 6 d., antradienį, naktį kai kur truputį pasnigs, dieną daug kur krituliai, vyraus sniegas. Plikledis. Vėjas naktį vakarinių krypčių, 8-13 m/s, dieną besikeičiančios krypties, 5-10 m/s. Temperatūra naktį 3-8, pietvakariuose kai kur 0-2 laipsniai šalčio, dieną nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.
  • Vasario 6 d., trečiadienį, daug kur krituliai, vyraus sniegas. Plikledis. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 5-10 m/s. Temperatūra naktį 2-7 laipsniai šalčio, dieną nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.
  • Potvynis
  • Vasario 4 d. šalyje stebėtas vandens lygio svyravimas, daugiausiai 1-52 cm kilimas.

Stichinis vandens lygis buvo Leitėje ties Kūlynais 309 cm (stichinio riba 245 cm), Gėgėje ties Plaškiais 476 cm (stichinio riba 425 cm), Nemuno atšakoje Atmatoje ties Rusne 348 cm (stichinio riba 288 cm). Pavojingas lygis stebimas Šyšoje ties Šilute 270 cm ir Nemune ties Panemune 555 cm. Artimiausiu metu numatomas vandens lygio svyravimas, daugiausiai kilimas.

Ledonešio staigmenos

Meteo.lt  feisbuke  savaitgalį savo pastebėjimais ir ledonešio nuotraukomis, vieną iš jų ir skelbiame, pasidalijo Edvardas Vitkauskas. Paskaitykime. Kažkelintas ledonešis šią žiemą Nemuno žemupyje, ledo lytys sulig Nemuno pločiu išbando pakrančių medžių tvirtumą. Šernų šeimyna kažkaip „sugebėjo” iki Uostadvario švyturio Nemunu atplaukti ant ledo lyčių ir užstrigti ant seklumos, sutraukdama būrį nustebusių žiūrovų tarsi vaidinime. Prieš pat Nemuno įsiliejimą į marias Nemuno (Atmatos) lytys užstrigusios seklumose sparčiai tvenkia upę, sparčiai keldamos vandens lygį. Pakrantės žvyrkelio pakraštyje per porą metrų nuo mūsų „užkandžiavo” bebrai, nesibaimindami mūsų, minančių dviračiais, tačiau stabtelėjimas ir filmavimas nepatiko!

Ledai nuvertė elektros stulpą

Savaitgalį Minijos kaimo gyventojai paviešino žinią, kad stipraus vėjo stumiamos ledo lytys nuvertė elektros stulpą, jų radosi ir ant kelio. Gera žinia, kad sulaukta pagalbos ir žmonės vėl gavo elektrą. Minijos kaimas, į kurį vedančių dviejų kelių ruožai per potvynį buvo apsemti, tapo sala. Per potvynį išbandymų teko ne vienam kaimui, vienkiemiui. Tačiau Nemunu, jo atšaka Atmatos upe šniokščia ledonešis. Vandens srovė į marias stipri, galinga. Gal tai pamažu nuslopins potvynį, jeigu nepakiš kojos krituliai, kurių ir vėl žadama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos paštas įspėja apie naują sukčių taktiką – smalsumas kainuoja!

Lietuvos paštas atkreipia dėmesį į pastaruoju metu pradėtus vykdyti naujo tipo sukčiavimus. Jais siekiama išvilioti pinigus, pasitelkiant išperkamųjų siuntų siuntimą atsitiktiniams gyventojams. Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu. Sukčiavimo scenarijus paprastas – siunčiamos menkavertės siuntos atsitiktiniams gyventojams. Gyventojas gauna žinutę, kad siunta atkeliavo į paštomatą, ir kviečiama ją atsiimti. Tam, kad atsidarytų paštomato durelės, jis prieš tai turi už siuntą susimokėti. Smalsumo vedinas klientas susimoka ir

Šilutėje gyvenantis Eljotas Zaremba – daugiausia medalių oficialiose varžybose iškovojęs 6-metis sportininkas

„Rekordų akademija“ savo Facebook paskelbė šią naujieną. Paskaitykime. Lietuvos rekordas: Šilutėje gyvenantis Eljotas Zaremba – daugiausia medalių oficialiose varžybose iškovojęs 6-metis sportininkas. Jo sąskaitoje – 61 aukso, 14 sidabro ir 7 bronzos medaliai! Didžioji dalis medalių iškovota Jiu-Jitsu varžybose, vykusiose ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiose ES šalyse, taip pat JAV, Šveicarijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Tarp trofėjų – ir 15 taurių bei NAGA čempiono diržas, iškovotas JAV vykusiame čempionate. Medalius Eljotas pelnė ir kitose sporto šakose – motokrosas, keturračiai, bėgimas,

Lietuvos istorija, įamžinta monetose, medaliuose

Jau praėjo 33 metai nuo Sausio 13-osios įvykių. Ši pergalė Lietuvos istorijoje yra viena iš didžiausių ir reikšmingiausių, ji paskatino sovietų imperijos griūtį. Šiai pergalei įamžinti buvo sukurti ir išleisti specialūs apdovanojimai ir monetos. Lietuvos bankas, minėdamas Sausio 13-osios įvykių penkerių metų jubiliejų, 1996 m. išleido kolekcinę proginę 50 litų monetą. Moneta nukaldinta iš 925 prabos sidabro, sveria 23,3 g, monetos skersmuo 34 mm, tiražas – 6 000 vienetų. Monetos averse vaizduojamas Lietuvos Respublikos herbas skyde, iš abiejų jo pusių

Apsemti kelių ruožai sudaro 70 km

Automobilių kelių direkcija vasario 27 d. paskelbė sąrašą kelių ruožų, kurie vis dar apsemti potvynio vandens. Iš viso Lietuvoje po vandeniu tebėra 70 km kelių, daugiausia – Šilutės rajone, Pagėgių savivaldybės teritorijoje. Apsemti kelių ruožai, kuriuose eismas draudžiamas: kelyje Rusnė-Pakalnė-Uostadvaris nuo 4,55 iki 7,09 km vandens gylis 20 cm; kelyje Rusnė-Galzdonai-Plaškiai penkiose atkarpose vandens gylis 40, 60, 30, 60 ir 60 cm; kelyje Juknaičiai-Sausgalviai-Tatamiškiai dviejose atkarpose vandens gylis po 50 cm; kelyje Rusnė-Bevardis upelis nuo 2,60 iki 5 km vandens

Taip pat skaitykite