Nuspręsta: Šilutės meno mokykla keliama į pradinės mokyklos patalpas

Po ilgai trukusių diskusijų Šilutės r. savivaldybės taryba nusprendė Šilutės meno mokyklą perkelti į Pamario pradinės mokyklos skyriaus (Lietuvininkų g. 38) patalpas. Už šį sprendimą balsavo 17, prieš buvo 2, susilaikė 5 Tarybos nariai.

Dviejų mokyklų bendruomenių nuomonės išsiskyrė ir šiame Tarybos posėdyje. Pradinės mokyklos mokinių tėvų bendruomenės atstovė kritikavo sprendimą perkelti pradinukus į M. Jankaus pagrindinę mokyklą, o Meno mokyklos mokytojas G. Raila tvirtino, kad visi šios mokyklos skyriai turėtų dirbti po vienu stogu.

Privatizavus Šilutės meno mokyklos muzikos ir dailės skyrių patalpas paaiškėjo, kad jauniesiems menininkams nebėra kur prisiglausti. Siūlymas perkelti Meno mokyklą į Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriaus patalpas, o pradinukus – į M. Jankaus pagrindinę mokyklą supriešino pradinės ir Meno mokyklų tėvų bendruomenes. Meno mokyklos atstovai pritarė siūlymui keltis į senovinį pradinės mokyklos pastatą, o pradinukų tėvai tam priešinosi, neva vaikai turės išeiti mokytis kitur, kur, tėvų nuomone, sąlygos nesančios tokios geros.
Panašiai prieš balsavimą kalbėjo Tarybos nariai Saulius Stankevičius, Juozas Sauspreškis ir Steponas Kazlauskas. Anot jų, visus patenkinančio sprendimo priimti nepavyks, o pradinės mokyklos patalpos bent šiuo metu geriausiai tinka menams.
Tarybos narys Šarūnas Laužikas, iš esmės neprieštaraudamas siūlymui, sakė, kad sprendimą galbūt reikėtų priimti laikiną, tik būsimiems mokslo metams, nes po rinkimų nauja valdžia gali pakeisti nuomonę ir pasiūlyti Meno mokyklą įkurdinti kitur…
Dviejų mokyklų bendruomenių priešprieša pasireiškė prieš pat balsavimą. Pradinės mokyklos mokinių tėvelių atstovė sakė, kad iškeldami iš Pamario pagrindinės mokyklos parodinį 2, 3 ir 4 klasių mokinukus į M. Jankaus pagrindinę mokyklą, politikai pažeidžia 7 higienos normas ir, pažeisdami įstatymą, suteikia moksleiviams blogesnes sąlygas, negu jie iki šiol turėjo.
Tuo tarpu Šilutės meno mokyklos mokytojas Gražvydas Raila tvirtino, kad per pusšimtį veiklos metų Meno mokykla nusipelnė turėti patalpas, kuriose galėtų sutilpti trys – dailės, muzikos ir choreografijos – skyriai.
Anot G. Railos, Šilutės meno mokykla norėtų turėti savo vardą ir vadintis miesto mecenato H. Šojaus vardu.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • skirmantėk

    kodėl būtinai meno mokykla skriaudžia pradinukus, neranda savo vietos. Dar atsiranda tokių, kurie palaiko, ABSURDAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite