Nuo prostitucijos – iki skrydžių į Londoną

Keistokas buvo pirmasis šių metų Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Politikams teko ieškoti atsakymų į sudėtingus klausimus dėl visoje šalyje nepilnamečių prostitucijos skandalu pagarsėjusio Švėkšnos specialiojo ugdymo centro savininko teisių ir pareigų bei turto perdavimo, skrydžių iš Palangos į Londoną organizavimo…
Su apklausa dėl Vilkyčių seniūnijos rengimu susijęs Tarybos sprendimo projektas, nepaisant karšto svarstymo komitetuose, priimtas lengvai ir greitai, o štai tęstinis Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos projektas vienam Tarybos nariui kažkodėl užkliuvo.

Švietimo ir mokslo ministro pavaduotoja Natalja Istomina sakė, kad Švėkšnos specialiojo ugdymo centro likviduoti neplanuojama.

Specialiojo ugdymo centrą grąžino ministerijai
Svarbiausiu šio posėdžio klausimu buvo projekto dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro savininko teisių ir pareigų bei turto perdavimo svarstymas. Sužinojus, kad Šilutėje ir Švėkšnoje lankysis švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina, šis klausimas į Tarybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas papildomai.
Belaukdami viceministrės, Tarybos politikai nusprendė nebesvarstyti projekto dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro pavadinimo pakeitimo. Jeigu keisis savininkas, tai nebetenka prasmės.
Atvykus N. Istominai, Tarybos nariai teiravosi, koks bus tolimesnis Švėkšnos specialiojo ugdymo centro likimas, perdavus jį ministerijai.
Viceministrė sakė, kad įstaigos uždaryti nesiruošiama, tačiau ji bus pertvarkyta. Vaikų ugdymo problemas svarstys dvi specialios Socialinės ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijų komisijos.
Ar verta skubėti atiduoti Švėkšnos specialiojo ugdymo centrą, suabejojo politikai Edvardas Vitkauskas, Šarūnas Laužikas ir Virgilijus Pozingis. Pagrindinė jų pasisakymų mintis buvo ta, kad naikinant Klaipėdos apskritį, Švėkšnos įstaiga buvo perduota Šilutės r. savivaldybei to visai nepageidaujant. Daug prižadėta paramos, tačiau ne visos jos sulaukta. Ministerijai atsiimant įstaigą, reikėtų detaliau aptarti turtinius klausimus, nes Savivaldybė į ją investavo savo lėšų. Politikai siūlė neskubėti ir po diskusijų komitetuose įtraukti šį projektą į kito posėdžio darbotvarkę.
Tarybos narė Stasė Skutulienė teigė, kad rajono Taryba nei per dvejus metus, nei kilus skandalui Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, nei net iki šio posėdžio negavo oficialios informacijos, kas iš tiesų vyko toje Švėkšnos įstaigoje. Anot S. Skutulienės, šiandien turima informacija – tik iš žiniasklaidos, direktorė Laima Navickienė neatvyko net į šį Tarybos posėdį, o į Socialinių reikalų komiteto posėdį buvo atsiuntusi savo pavaduotoją… Taryba yra pritarusi direktorės L. Navickienės pateiktai 2013 m. veiklos ataskaitai, kurioje nė neužsiminta apie nepilnamečių prostituciją. Nepaneigiama, kad tikroji situacija Švėkšnos įstaigoje nuo rajono Tarybos buvo slepiama visus dvejus metus!
Meras Vytautas Laurinaitis pasiūlė nutraukti diskusiją ir pirma balsuoti už į darbotvarkę įtrauktą projektą dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro savininko teisių ir pareigų bei turto perdavimo, o jeigu jam nebus pritarta, – už šio projekto svarstymo atidėjimą kitam Tarybos posėdžiui.
Pirmojo balsavimo metu „už“ balsavo 15 Tarybos narių, vienas susilaikė, likusieji atsisakė dalyvauti balsavime. Surinkus pakankamą kiekį balsų, antrojo balsavimo neprireikė.
J. Purlio pasipiktinimas
Nežinia kodėl, bet posėdžio metu aštrios ir nelabai korektiškos Tarybos nario Jono Purlio kritikos sulaukė sprendimo projektas „Dėl pritarimo dalyvauti projekte „Bibliotekos pažangai2“. Šilutės r. savivaldybė 2008 m. palaikė ir rėmė pirmojo etapo projektą, ir Šilutės F. Bajoraičio biblioteka sėkmingai jį įgyvendino, suteikdama paslaugų ir įsigydama turto beveik už 1,5 milijono litų. Antrame (apie 45 tūkst. eurų vertės) etape, Savivaldybė turėtų pridėti 10 procentų (4520 eurų) šio projekto vertės.
„Turbūt būsiu pirmas žmogus, kuris nesutinka ir siūlo nepalaikyti šio projekto. Visų pirma dėl ydingo formulavimo, pagal kurį Savivaldybė turėtų sumokėti visą projekto vertę. Jei kas nors skaitė projektą, o greičiausiai mažai kas skaitė, man iškilo klausimas, ką reiškia „didinti bibliotekos veiklos kokybę ir efektyvumą“, arba „projektas yra sąlyginai minkštas“. Ar čia bus gaminamas tualetinis popierius ir pakabintas bibliotekoje?“ – iš peties rėžė J. Purlys.
Tarybos nario nuomone, įgyvendindama projektą biblioteka rengiasi imtis jai nebūdingų funkcijų – neformalaus ugdymo, šeimų ir mokyklų bendruomenių bendradarbiavimo glaudinimo, gatvės vaikų užėmimo, plėsti akademinio ir specialiųjų mokymo įstaigų jaunimo įgūdžius, išduoti raštingumo žinių sertifikatus. „Po šitokio projekto pristatymo projektas atrodo patrauklus. Jis būtų dar patrauklesnis, jeigu būtų įtraukta pastraipa „teikti reabilitaciją į Tarybą nepatekusiems jos nariams“, – šaipėsi iš projekto didžiai nepatenkintas politikas.
Šis J. Purlio pasisakymas sukėlė kitų politikų pasipiktinimą. Pasak Tarybos nario Sauliaus Stankevičiaus, bibliotekos paruošti projektai visada būna kokybiški ir naudingi, todėl siūlė paremti ir šį.
Kai kurie pasipiktino niekuo nepagrįstais teiginiais, kad Tarybos nariai neskaitę projekto ir reabilitacija po pralaimėtų rinkimų rekomendavo pasirūpinti pačiam J. Purliui. Siūlymas nepalaikyti bibliotekos projekto sulaukė priešingos reakcijos – už šį sprendimą balsavo 20 iš 22 salėje buvusių Tarybos narių.
Organizuos skrydžius į Londoną
Po neilgų diskusijų Tarybos nariai pritarė projektui kartu su kitomis Klaipėdos apskrities savivaldybėmis dalyvauti asociacijos, organizuojančios skrydžius iš Palangos į Londoną ir atgal, veikloje. Kitos asociacijos „Klaipėdos regionas“ steigėjos – Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Neringos, Palangos miesto ir Skuodo rajono savivaldybės. Jos tarybų sprendimais jau pritarė Klaipėdos regiono asociacijos projektui „Klaipėdos regiono pasiekiamumo didinimas“, kuriuo siekiama didinti Klaipėdos regiono pasiekiamumą oro transportu per Palangos oro uostą. Kiekviena savivaldybė, priklausomai nuo gyventojų skaičiaus, turės paremti projektą pinigais. Šilutės r. savivaldybei per trejus metus reikės sumokėti apie 30 tūkst. eurų.
Šiuo projektu siekiama palengvinti apskrities gyventojų susisiekimą su Londonu. Tokia kryptis pasirinkta todėl, kad Didžiojoje Britanijoje gyvena nemažai tautiečių, be to, iš Londono oro uosto patogu tęsti kelionę kitais maršrutais. Numatoma, kad avialinijų skrydžių žurnaluose (elektroniniuose, spausdintuose), avialinijų tinklalapiuose, ant elektroninių skrydžių bilietų, orlaivių viduje skatinant turizmą bus viešinama Klaipėdos regioną reklamuojanti informacija.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • filosofas

    kas čia per Vasiukų projektas del skrydžių į Londoną. Noriu išgirsti (perskaityt) būsimųjų merų nuomonę. Iš anksto dėkoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite