Nuo prostitucijos – iki skrydžių į Londoną

Keistokas buvo pirmasis šių metų Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Politikams teko ieškoti atsakymų į sudėtingus klausimus dėl visoje šalyje nepilnamečių prostitucijos skandalu pagarsėjusio Švėkšnos specialiojo ugdymo centro savininko teisių ir pareigų bei turto perdavimo, skrydžių iš Palangos į Londoną organizavimo…
Su apklausa dėl Vilkyčių seniūnijos rengimu susijęs Tarybos sprendimo projektas, nepaisant karšto svarstymo komitetuose, priimtas lengvai ir greitai, o štai tęstinis Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos projektas vienam Tarybos nariui kažkodėl užkliuvo.

Švietimo ir mokslo ministro pavaduotoja Natalja Istomina sakė, kad Švėkšnos specialiojo ugdymo centro likviduoti neplanuojama.

Specialiojo ugdymo centrą grąžino ministerijai
Svarbiausiu šio posėdžio klausimu buvo projekto dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro savininko teisių ir pareigų bei turto perdavimo svarstymas. Sužinojus, kad Šilutėje ir Švėkšnoje lankysis švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina, šis klausimas į Tarybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas papildomai.
Belaukdami viceministrės, Tarybos politikai nusprendė nebesvarstyti projekto dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro pavadinimo pakeitimo. Jeigu keisis savininkas, tai nebetenka prasmės.
Atvykus N. Istominai, Tarybos nariai teiravosi, koks bus tolimesnis Švėkšnos specialiojo ugdymo centro likimas, perdavus jį ministerijai.
Viceministrė sakė, kad įstaigos uždaryti nesiruošiama, tačiau ji bus pertvarkyta. Vaikų ugdymo problemas svarstys dvi specialios Socialinės ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijų komisijos.
Ar verta skubėti atiduoti Švėkšnos specialiojo ugdymo centrą, suabejojo politikai Edvardas Vitkauskas, Šarūnas Laužikas ir Virgilijus Pozingis. Pagrindinė jų pasisakymų mintis buvo ta, kad naikinant Klaipėdos apskritį, Švėkšnos įstaiga buvo perduota Šilutės r. savivaldybei to visai nepageidaujant. Daug prižadėta paramos, tačiau ne visos jos sulaukta. Ministerijai atsiimant įstaigą, reikėtų detaliau aptarti turtinius klausimus, nes Savivaldybė į ją investavo savo lėšų. Politikai siūlė neskubėti ir po diskusijų komitetuose įtraukti šį projektą į kito posėdžio darbotvarkę.
Tarybos narė Stasė Skutulienė teigė, kad rajono Taryba nei per dvejus metus, nei kilus skandalui Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, nei net iki šio posėdžio negavo oficialios informacijos, kas iš tiesų vyko toje Švėkšnos įstaigoje. Anot S. Skutulienės, šiandien turima informacija – tik iš žiniasklaidos, direktorė Laima Navickienė neatvyko net į šį Tarybos posėdį, o į Socialinių reikalų komiteto posėdį buvo atsiuntusi savo pavaduotoją… Taryba yra pritarusi direktorės L. Navickienės pateiktai 2013 m. veiklos ataskaitai, kurioje nė neužsiminta apie nepilnamečių prostituciją. Nepaneigiama, kad tikroji situacija Švėkšnos įstaigoje nuo rajono Tarybos buvo slepiama visus dvejus metus!
Meras Vytautas Laurinaitis pasiūlė nutraukti diskusiją ir pirma balsuoti už į darbotvarkę įtrauktą projektą dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro savininko teisių ir pareigų bei turto perdavimo, o jeigu jam nebus pritarta, – už šio projekto svarstymo atidėjimą kitam Tarybos posėdžiui.
Pirmojo balsavimo metu „už“ balsavo 15 Tarybos narių, vienas susilaikė, likusieji atsisakė dalyvauti balsavime. Surinkus pakankamą kiekį balsų, antrojo balsavimo neprireikė.
J. Purlio pasipiktinimas
Nežinia kodėl, bet posėdžio metu aštrios ir nelabai korektiškos Tarybos nario Jono Purlio kritikos sulaukė sprendimo projektas „Dėl pritarimo dalyvauti projekte „Bibliotekos pažangai2“. Šilutės r. savivaldybė 2008 m. palaikė ir rėmė pirmojo etapo projektą, ir Šilutės F. Bajoraičio biblioteka sėkmingai jį įgyvendino, suteikdama paslaugų ir įsigydama turto beveik už 1,5 milijono litų. Antrame (apie 45 tūkst. eurų vertės) etape, Savivaldybė turėtų pridėti 10 procentų (4520 eurų) šio projekto vertės.
„Turbūt būsiu pirmas žmogus, kuris nesutinka ir siūlo nepalaikyti šio projekto. Visų pirma dėl ydingo formulavimo, pagal kurį Savivaldybė turėtų sumokėti visą projekto vertę. Jei kas nors skaitė projektą, o greičiausiai mažai kas skaitė, man iškilo klausimas, ką reiškia „didinti bibliotekos veiklos kokybę ir efektyvumą“, arba „projektas yra sąlyginai minkštas“. Ar čia bus gaminamas tualetinis popierius ir pakabintas bibliotekoje?“ – iš peties rėžė J. Purlys.
Tarybos nario nuomone, įgyvendindama projektą biblioteka rengiasi imtis jai nebūdingų funkcijų – neformalaus ugdymo, šeimų ir mokyklų bendruomenių bendradarbiavimo glaudinimo, gatvės vaikų užėmimo, plėsti akademinio ir specialiųjų mokymo įstaigų jaunimo įgūdžius, išduoti raštingumo žinių sertifikatus. „Po šitokio projekto pristatymo projektas atrodo patrauklus. Jis būtų dar patrauklesnis, jeigu būtų įtraukta pastraipa „teikti reabilitaciją į Tarybą nepatekusiems jos nariams“, – šaipėsi iš projekto didžiai nepatenkintas politikas.
Šis J. Purlio pasisakymas sukėlė kitų politikų pasipiktinimą. Pasak Tarybos nario Sauliaus Stankevičiaus, bibliotekos paruošti projektai visada būna kokybiški ir naudingi, todėl siūlė paremti ir šį.
Kai kurie pasipiktino niekuo nepagrįstais teiginiais, kad Tarybos nariai neskaitę projekto ir reabilitacija po pralaimėtų rinkimų rekomendavo pasirūpinti pačiam J. Purliui. Siūlymas nepalaikyti bibliotekos projekto sulaukė priešingos reakcijos – už šį sprendimą balsavo 20 iš 22 salėje buvusių Tarybos narių.
Organizuos skrydžius į Londoną
Po neilgų diskusijų Tarybos nariai pritarė projektui kartu su kitomis Klaipėdos apskrities savivaldybėmis dalyvauti asociacijos, organizuojančios skrydžius iš Palangos į Londoną ir atgal, veikloje. Kitos asociacijos „Klaipėdos regionas“ steigėjos – Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Neringos, Palangos miesto ir Skuodo rajono savivaldybės. Jos tarybų sprendimais jau pritarė Klaipėdos regiono asociacijos projektui „Klaipėdos regiono pasiekiamumo didinimas“, kuriuo siekiama didinti Klaipėdos regiono pasiekiamumą oro transportu per Palangos oro uostą. Kiekviena savivaldybė, priklausomai nuo gyventojų skaičiaus, turės paremti projektą pinigais. Šilutės r. savivaldybei per trejus metus reikės sumokėti apie 30 tūkst. eurų.
Šiuo projektu siekiama palengvinti apskrities gyventojų susisiekimą su Londonu. Tokia kryptis pasirinkta todėl, kad Didžiojoje Britanijoje gyvena nemažai tautiečių, be to, iš Londono oro uosto patogu tęsti kelionę kitais maršrutais. Numatoma, kad avialinijų skrydžių žurnaluose (elektroniniuose, spausdintuose), avialinijų tinklalapiuose, ant elektroninių skrydžių bilietų, orlaivių viduje skatinant turizmą bus viešinama Klaipėdos regioną reklamuojanti informacija.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • filosofas

    kas čia per Vasiukų projektas del skrydžių į Londoną. Noriu išgirsti (perskaityt) būsimųjų merų nuomonę. Iš anksto dėkoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite