Neskubėkime atsipalaiduoti: karantinas neatšauktas

Pokalbį su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaite pradėjome klausimu, ar, atėjus karštai vasarai, prasidėjus atostogoms, sumažėjus naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų, jau galima atsipalaiduoti ir gyventi įprastai?

Specialistė atsakė trumpai: „Karantinas Lietuvoje neatšauktas, galioja dar visą birželį visi nustatyti reikalavimai. Gal kiek sumažinta suvaržymų, tačiau tų, kurie galioja, būtina paisyti“.

Statistikos departamentas skelbia, kad Šilutės rajone per pastarąsias 14 d. sergamumas COVID-19 100 tūkst. gyventojų siekia 137,6. Ir šią savaitę rajone nustatyta naujų susirgimų: pirmadienį buvo 2, antradienį ir trečiadienį – po 1. Iš minimų dviejų atvejų vienas – šeimoje, kai vyras, izoliavęsis dėl COVID-19 susirgusios žmonos, buvo namuose, tačiau ir jis susirgo.

Kitas minimo pirmadienio atvejis neaiškus: susirgo moteris, kuri dirbo namuose nuotoliniu būdu, tačiau lankėsi viešose vietose, buvo parduotuvėse, tad liko neaišku, kur užsikrėtė. Antradienio atvejis susijęs irgi su šeima: sūnus užsikrėtė nuo motinos, vaikinas nelanko mokyklos, tad užkrato kitiems neperdavė. Trečiadienio, šios dienos, atvejis dar analizuojamas.

Šilutės r. savivaldybė skelbia, kad, birželio 8 d. duomenimis, rajone paskiepyta 12 810 asmenų, nuo karantino pradžios užsikrėtė 3047 asmenys, iš šio skaičiaus 2426 pasveiko, 461 serga, 66 mirė.

„Nėra tiek sergančių, tiesiog apie pasveikimą nepažymėta „e sveikata“ sistemoj. Realiai sergančių gal turime 80“, – sakė R. Jovaišaitė ir priminė, kad labai svarbu paskiepyti kuo daugiau gyventojų. Oficialios statistikos duomenimis, rajone galimai imunizuotas 14 801 asmuo, kai skaičiuojami ir kitose Lietuvos vietovėse paskiepyti Šilutės rajono gyventojai, vakcinuoti 12 929 asmenys: dvi vakcinos dozes gavę 8825, vieną dozę – 4104.

„Tegaliu prisidėti prie Savivaldybės vadovų, specialistų raginimo skiepytis, nes tik tai stabdys viruso plitimą ir lems lengvesnę ligos formą, jeigu kartais susirgtume“, – sakė R. Jovaišaitė ir priminė, jog pasiskiepijus galima gauti galimybių pasą, nuo liepos – jau ir Europos pažymėjimą, kuris atvers galimybę keliauti.

Ir pasiskiepijus imunitetas susidaro ne visam laikui. Ar nuo rudens vėl teks skiepytis? Į tai R. Jovaišaitė atsakė, kad dirba specialistai, vyksta tyrimai, mokslininkai atsakys, kiek laiko pasiskiepijus asmuo turi imunitetą, ar reikės papildomo skiepo.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Rudenį dalis gyventojų nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai

Pagal sergamumo erkiniu encefalitu rodiklį Lietuva jau ne vienerius metus lyderiauja Europoje. Per pastaruosius 30 metų erkinio encefalito atvejų skaičius visuose endeminiuose Europos regionuose išaugo beveik 400 proc. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, kasmet vidutiniškai šia erkių platinama liga suserga apie 400-500 šalies gyventojų. Šiuo metu skiepai nuo erkinio encefalito yra mokami, tačiau gera žinia yra ta, kad 50-55 metų asmenys nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai jau nuo šių metų rugsėjo. Sunki ir klastinga liga Erkinis encefalitas –

Orai: dienomis – iki 25 laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Balandžio 29 d., pirmadienį, dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietryčių, pietų, vakariniame šalies pakraštyje vakarinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra 20-25 laipsniai šilumos. Balandžio 30 d., antradienį, kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas pietryčių, pietų, naktį 4-9 m/s, dieną 6-11 m/s. Temperatūra naktį 8-13, dieną 20-25 laipsniai šilumos. Gegužės 1 d., trečiadienį, lietaus tikimybė maža. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, rytų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį 7-12, dieną 20-25 laipsniai šilumos.

Kiekvieną šeštadienį gaisrinės atveria duris lankytojams

Ar žinote, kad gegužė – šeimos mėnuo. Kad visi būtų saugesni, šalies ugniagesiai gelbėtojai kviečia gyventojus šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. apsilankyti gaisrinėse. Ugniagesiai pasirengę jiems papasakoti, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, kaip prižiūrėti krosnis, elektros instaliaciją, kodėl būtina valyti dūmtraukį, kodėl negalima rūkyti lovoje, kodėl svarbu nepalikti degančių žvakių ar ant viryklės verdančio puodo, kodėl būtina įsigyti gesintuvą ir nedegų audeklą. Lankytojai galės susipažinti su ugniagesių darbo sąlygomis, gaisrine ir gelbėjimo technika, o mažieji turės galimybę

Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6-12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas. Šiuo metu kompensuojamuosius vaistus gydytojas gali paskirti ne ilgiau kaip pusmečiui. Įdiegus naują farmacinės rūpybos paslaugą, gydytojas galės paskirti gydymą ilgesniam nei 6 mėnesių, bet ne ilgesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui. Tokie ilgesnio galiojimo receptai galės būti

Taip pat skaitykite