Neskubėkime atsipalaiduoti: karantinas neatšauktas

Pokalbį su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaite pradėjome klausimu, ar, atėjus karštai vasarai, prasidėjus atostogoms, sumažėjus naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų, jau galima atsipalaiduoti ir gyventi įprastai?

Specialistė atsakė trumpai: „Karantinas Lietuvoje neatšauktas, galioja dar visą birželį visi nustatyti reikalavimai. Gal kiek sumažinta suvaržymų, tačiau tų, kurie galioja, būtina paisyti“.

Statistikos departamentas skelbia, kad Šilutės rajone per pastarąsias 14 d. sergamumas COVID-19 100 tūkst. gyventojų siekia 137,6. Ir šią savaitę rajone nustatyta naujų susirgimų: pirmadienį buvo 2, antradienį ir trečiadienį – po 1. Iš minimų dviejų atvejų vienas – šeimoje, kai vyras, izoliavęsis dėl COVID-19 susirgusios žmonos, buvo namuose, tačiau ir jis susirgo.

Kitas minimo pirmadienio atvejis neaiškus: susirgo moteris, kuri dirbo namuose nuotoliniu būdu, tačiau lankėsi viešose vietose, buvo parduotuvėse, tad liko neaišku, kur užsikrėtė. Antradienio atvejis susijęs irgi su šeima: sūnus užsikrėtė nuo motinos, vaikinas nelanko mokyklos, tad užkrato kitiems neperdavė. Trečiadienio, šios dienos, atvejis dar analizuojamas.

Šilutės r. savivaldybė skelbia, kad, birželio 8 d. duomenimis, rajone paskiepyta 12 810 asmenų, nuo karantino pradžios užsikrėtė 3047 asmenys, iš šio skaičiaus 2426 pasveiko, 461 serga, 66 mirė.

„Nėra tiek sergančių, tiesiog apie pasveikimą nepažymėta „e sveikata“ sistemoj. Realiai sergančių gal turime 80“, – sakė R. Jovaišaitė ir priminė, kad labai svarbu paskiepyti kuo daugiau gyventojų. Oficialios statistikos duomenimis, rajone galimai imunizuotas 14 801 asmuo, kai skaičiuojami ir kitose Lietuvos vietovėse paskiepyti Šilutės rajono gyventojai, vakcinuoti 12 929 asmenys: dvi vakcinos dozes gavę 8825, vieną dozę – 4104.

„Tegaliu prisidėti prie Savivaldybės vadovų, specialistų raginimo skiepytis, nes tik tai stabdys viruso plitimą ir lems lengvesnę ligos formą, jeigu kartais susirgtume“, – sakė R. Jovaišaitė ir priminė, jog pasiskiepijus galima gauti galimybių pasą, nuo liepos – jau ir Europos pažymėjimą, kuris atvers galimybę keliauti.

Ir pasiskiepijus imunitetas susidaro ne visam laikui. Ar nuo rudens vėl teks skiepytis? Į tai R. Jovaišaitė atsakė, kad dirba specialistai, vyksta tyrimai, mokslininkai atsakys, kiek laiko pasiskiepijus asmuo turi imunitetą, ar reikės papildomo skiepo.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūlo nekeisti nekilnojamojo turto mokesčių

Šilutės rajono savivaldybės taryba turi apsispręsti dėl kitų metų nekilnojamojo turto mokesčių. Kol kas siūlo jų nekeisti ir palikti galiojusius iki šiol. Kokie jie? Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, Savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 dienos. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifo nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 proc.

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Taip pat skaitykite