Neskubėkime atsipalaiduoti: karantinas neatšauktas

Pokalbį su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaite pradėjome klausimu, ar, atėjus karštai vasarai, prasidėjus atostogoms, sumažėjus naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų, jau galima atsipalaiduoti ir gyventi įprastai?

Specialistė atsakė trumpai: „Karantinas Lietuvoje neatšauktas, galioja dar visą birželį visi nustatyti reikalavimai. Gal kiek sumažinta suvaržymų, tačiau tų, kurie galioja, būtina paisyti“.

Statistikos departamentas skelbia, kad Šilutės rajone per pastarąsias 14 d. sergamumas COVID-19 100 tūkst. gyventojų siekia 137,6. Ir šią savaitę rajone nustatyta naujų susirgimų: pirmadienį buvo 2, antradienį ir trečiadienį – po 1. Iš minimų dviejų atvejų vienas – šeimoje, kai vyras, izoliavęsis dėl COVID-19 susirgusios žmonos, buvo namuose, tačiau ir jis susirgo.

Kitas minimo pirmadienio atvejis neaiškus: susirgo moteris, kuri dirbo namuose nuotoliniu būdu, tačiau lankėsi viešose vietose, buvo parduotuvėse, tad liko neaišku, kur užsikrėtė. Antradienio atvejis susijęs irgi su šeima: sūnus užsikrėtė nuo motinos, vaikinas nelanko mokyklos, tad užkrato kitiems neperdavė. Trečiadienio, šios dienos, atvejis dar analizuojamas.

Šilutės r. savivaldybė skelbia, kad, birželio 8 d. duomenimis, rajone paskiepyta 12 810 asmenų, nuo karantino pradžios užsikrėtė 3047 asmenys, iš šio skaičiaus 2426 pasveiko, 461 serga, 66 mirė.

„Nėra tiek sergančių, tiesiog apie pasveikimą nepažymėta „e sveikata“ sistemoj. Realiai sergančių gal turime 80“, – sakė R. Jovaišaitė ir priminė, kad labai svarbu paskiepyti kuo daugiau gyventojų. Oficialios statistikos duomenimis, rajone galimai imunizuotas 14 801 asmuo, kai skaičiuojami ir kitose Lietuvos vietovėse paskiepyti Šilutės rajono gyventojai, vakcinuoti 12 929 asmenys: dvi vakcinos dozes gavę 8825, vieną dozę – 4104.

„Tegaliu prisidėti prie Savivaldybės vadovų, specialistų raginimo skiepytis, nes tik tai stabdys viruso plitimą ir lems lengvesnę ligos formą, jeigu kartais susirgtume“, – sakė R. Jovaišaitė ir priminė, jog pasiskiepijus galima gauti galimybių pasą, nuo liepos – jau ir Europos pažymėjimą, kuris atvers galimybę keliauti.

Ir pasiskiepijus imunitetas susidaro ne visam laikui. Ar nuo rudens vėl teks skiepytis? Į tai R. Jovaišaitė atsakė, kad dirba specialistai, vyksta tyrimai, mokslininkai atsakys, kiek laiko pasiskiepijus asmuo turi imunitetą, ar reikės papildomo skiepo.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite