Nepakartojami įspūdžiai iš saulėtosios Italijos

Susiruošti į tolimą svečią šalį nėra labai lengva. Reikia sulaukti atostogų, kartais jas pasiimti neįprastu laiku, tačiau noras keliauti viską nugali…

Pagrindinės susisiekimo priemonės Venecijoje.

Tartasi nuo sausio mėnesio, o šiandien Italijoje jau žydi aguonos, liepos svaigina savo kvapu, klombose netelpa žydinčių rožių žiedai. Rajono bibliotekininkų, kurie keliauja kiekvienais metais, grupę šiemet papildė ir keletas keliautojų iš Vilniaus ir Kauno. Vyko ir trys įvairaus amžiaus vaikai. Kelionė truko aštuonias dienas.
Ankstų rytą išvykome iš Lietuvos. Keliavome per Lenkiją, Čekiją, kur sustojome nakvoti netoli Austrijos sienos, Brno. Kitą dieną kelionė tęsėsi per Austriją, kur stabtelėjome Grace, mieste abipus Muro upės – Štirijos sostinėje. Čia aplankėme gotikinę miesto katedrą, buvusią miesto tvirtovę, kur dabar posėdžiauja Štirijos žemės vyriausybė. Aplankėme Pilies kalną, buvusią imperatoriaus rezidenciją, grožėjomės varpinės ir laikrodžio bokštais. Vėliau kelionė tęsėsi per Austriją ir Italiją, pro autobuso langus grožintis vaizdingais Alpių šlaitais, vynuogynais ir tarsi suvenyriniais kaimeliais kalnų prieigose.
Šiaurės Italijos kurortas Lido di Jesolo pasitiko švelniu jūriniu klimatu ir karšta saule. Knygų ir kryžiažodžių žurnaliukų taip ir neišsitraukėme – viliojo vaizdai pro langą.
Po pusryčių išvykome į Veneciją. Ir kelionė autobusu, ir plaukimas lagūna truko apie pusvalandį. Venecija – unikalus savo padėtimi miestas pasaulyje, vienas pasaulinės kultūros stebuklų, išsidėsčiusių ant kadaise pelkėtų lagūnos salų ir salelių. Čia gatves atstoja kanalai, automobilius – gondolos ir motorinės valtys, net turistus vežantys autobusai – irgi motorlaiviai.
Įspūdingo grožio ir garbaus amžiaus italė gidė, supažindindama su Venecija, apžvalginę ekskursiją pradėjo Šv. Morkaus aikštėje, kurioje stovi bažnytinės ir politinės valdžios simbolis – puošnioji bizantinė evangelisto Šv. Morkaus bazilika su garsiuoju Aukso altoriumi, varpinė, iš kurios, pasikėlę liftu, grožėjomės miestu ir jo apylinkėmis.
Dožų rūmai – buvusios valstybės valdovų iškilioji rezidencija – ir ne pirmą kartą besilankančius Venecijoje negali nežavėti savo didybe. Nuostabūs Didžiojo kanalo vaizdai, Venecijos gatvelių ir kanalų labirintai, tiltai, iš rankų lesantys balandžiai leidžia pajusti jaudinančią didingo ir spindinčio viduramžių miesto atmosferą. Įdienojus Šv. Morkaus aikštė buvo pilna turistų, iš kurių didžiąją dalį sudarė vaikų ekskursijos.

Stiklo pūtikas iš Murano salos.

Stiklo suvenyrai iš Murano salos
Murano sala vadinama stiklo lopšiu. Mūsų gidas Ignas pasakojo, kad dar ir šiandien stiklo dirbtuvės tebėra salos ekonomikos variklis. Murano saloje kasdien pagaminama tūkstančiai „murrinų“ – amžinai žydinčių stiklinių gėlyčių.
Murano gatvėse ant dažno namo sienų galima pamatyti ištapytas stiklapūčių darbo akimirkas, mažos parduotuvėlės ir prabangios galerijos siūlo vietinių meistrų kūrinių. Vietinis stiklo putėjas pademonstravo, kaip gimsta gaminiai po to, kai 1500 laipsnių temperatūroje įkaitinamas stiklas.
Spalvingasis Buranas
Burano sala – bene spalvingiausia lagūnos sala. Viena iš Burano specifinių savybių –itin ryškūs skirtingų spalvų gyvenamieji namai. Ši sala nė vieno turisto nepalieka abejingo: čia pasijunti kaip rojaus kampelyje, kur ant suoliukų susėdusios senutės siuvinėja, neria vąšeliu ir stebi nutrūktgalvius anūkus. Į akis krinta spalvingų namukų palanges puošiantys ne mažiau spalvingi gėlių žiedai. Kanaluose tingiai supasi laiveliai, o jų šeimininkai ilsisi po sėkmingos žvejybos. Čia laikas tarsi sustoja – niekas niekur neskuba.
Grįždami į žemyną grožėjomės pro šalį slenkančiais vaizdais, prasilenkiančiais laiveliais, besileidžiančia saule. Vakare vaikščiojome Adrijos jūros pakrante. Švietė Lido di Jesolo kurorto, gyvuojančio apie 40 metų ir besitęsiančio aštuonis kilometrus Adrijos jūros pakrante, žiburiai.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nuo antros Velykų dienos vairuotojų laukia pokyčiai

Balandžio 1 d., pirmadienį, kai yra antroji Velykų diena, o laikrodžiai sekmadienio naktį pasukti viena valanda į priekį, pereita į vasaros laiką, vairuotojų laukia pokyčiai. Tad susikaupti šventinį ilgąjį savaitgalį teks daugiau.  Antrąją Velykų dieną, balandžio 1-ąją, nors minima ir melagių diena, šalies magistraliniuose keliuose ir greitkeliuose keičiasi maksimalus leistinas greitis. Nuo balandžio 1 iki spalio 31 dienos lengvųjų automobilių, motociklų ir triračių vairuotojai greitkeliuose gali važiuoti maksimaliu 120 km/val. greičiu, o magistralėse – 130 km/val. greičiu. Balandį prasideda vasarinių

Valstybė ir šiemet skatins stojančiuosius į pedagogiką

Šiemet į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – tiek pat, kiek ir pernai. Tačiau siekiama priimti kuo daugiau stojančiųjų į darbo rinkai svarbias studijas. Pirmą kartą formuojama atskira konkursinė eilė stojantiesiems iš socialiai pažeidžiamų grupių. Visų pirmakursių studijoms valstybė numato skirti 14,7 mln. eurų (2023 m. – 14,1 mln. eurų). Tokį sprendimą šiandien Vyriausybė. „Norime paskatinti jaunuolius rinktis tas specialybes, kurios labai svarbios valstybei, darbo rinkai. Stebint augantį tam tikrų specialistų poreikį, šiemet vėl

Policija – apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Kovo 27 d. naktį bute Juknaičiuose rastas vyro, gim. 1964 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Kovo 27 d. ankstų rytą namuose Bikavėnų k., Vainuto sen., rastas moters, gim. 1977 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Kovo 27 d. popietę namuose Jaunimo al., Šilutėje, pas jaunuolį, gim. 2005 m., rasta 10 vnt. buteliukų, kuriuose galimai yra narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Orai: dienomis bus keliolika laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artimiausiomis dienomis. Gera žinia – bus šilta. Kovo 28 d., ketvirtadienį, naktis buvo be lietaus. Vėjas pietryčių, 8-13 m/s. Temperatūra 2-7 laipsniai šilumos. Dieną pietvakarių Lietuvoje daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas pietryčių, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15 m/s. Temperatūra 12-17 laipsnių šilumos. Kovo 29 d., penktadienį, naktį daug kur palis, dieną vietomis silpnas lietus. Vėjas naktį pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 7-12 m/s, dieną pietvakarių, pietų, 8-13 m/s, kai kur gūsiai iki

Taip pat skaitykite