Nemuno deltos regioninio parko direkcija ruošiasi įkurtuvėms

Rusnėje netrukus pradės veikti NDRP naujasis lankytojų centras.

Įpusėjus rugpjūčiui, numatomas viešas naujo Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) lankytojų centro atidarymas Rusnėje, Kuršmarių g. 13. Naujojo centro pastatai iškilo plyname lauke. Iš Šilutės ten persikels dirbti ir NDRP direkcija. Liepos 29 d. lankytojų centro kompleksą priėmė Valstybinė komisija.

„Suskubome į Europos Sąjungos 2007-2013 m. paramos etapo paskutinio traukinio paskutinį vagoną. Tuos 2,5 milijono tuomet dar litų, gavome paskutinę akimirką“, – džiaugiasi NDRP direktorius Vaidas Pavilonis, rodydamas naujo apie 700 kv. metrų ploto lankytojų centro patalpas. Direktorius gerai atsiliepia apie generalinio rangovo UAB „Žibai“ ir darbus vykdžiusios UAB „Statybų valdymo sprendimai“ veiklą. Anot jo, įgyvendinant projektą teko daryti pakeitimų, rangovai geranoriškai atsižvelgė į užsakovų pasiūlytus pokyčius.

NDRP direktorių Vaidą Pavilonį moderni patalpų šildymo ir oro kondicionavimo įranga džiugina savo galimybėmis ir gąsdina galimais dideliais išlaikymo kaštais.

Beje, dar neveikianti įstaiga Rusnėje jau turi neoficialų pavadinimą. Kažkoks šmaikštuolis dėl statinių panašumo, naująjį lankytojų centrą praminė „Bernelių užeiga“…
Didžiausias V. Pavilonio pasididžiavimas, o kartu galvos skausmas – moderniausia patalpų šildymo ir vėdinimo sistema. Galinga ekologiška įranga visose patalpose palaikys malonią temperatūrą ir per karščius, ir per šalčius. Tačiau išlaikyti šią įrangą ir parūpinti žiemai medienos granulių kainuoja nepigiai. Direktorius rengiasi kreiptis į savo vadovybę, kad Šilutėje atsilaisvinusios NDRP direkcijos patalpos būtų ne gražintos į Turto fondą, o išnuomotos. Tai leistų sumažinti naujųjų patalpų Rusnėje išlaikymo išlaidas.
NDRP direkcijoje dirba 7 žmonės, po įkurtuvių darbuotojų skaičius nesikeis, nors, pasak V. Pavilonio, labai reikėtų administratoriaus, kuris nuolat dirbtų su lankytojais. Dabar tai pasikeisdami darys esami darbuotojai, kurių darbo sąlygos, lyginant su turėtomis Šilutėje, labai pagerėjo. Kartu su kondicionavimo sistema atsirado virtuvėle, dušai, kad iš parko sugrįžę darbuotojai galėtų išsimaudyti. Jeigu atsitiktų taip, kad potvynio metu nebūtų galimybių sugrįžti namo, vienoje patalpoje pastatytos dvi lovos, čia žmonės galės ir pernakvoti.
Lankytojų laukia moderni 40 vietų konferencijų salė, kompiuteris, nemokamas bevielis interneto ryšys, informacijos teikimo paslauga, sudarytos tinkamos sąlygos neįgaliesiems. Jiems įrengti specialūs tualetai, liftas. Stengiantis sudominti lankytojus, aktyviai bendradarbiaujama su bendruomenėmis, asociacijomis, turizmo centrais, verslininkais. Kol kas neaišku, kas bus ekspozicijų salėje. Lankytojų centro įkurtuvių metu čia veiks fotografijų paroda, o vėliau gali persikelti gamtos kolekcija iš Šilutės muziejaus. Apie tokią galimybę jau seniai tartasi su Šilutės muziejaus direktore Roza Šikšniene, nes muziejus stokoja patalpų eksponatams laikyti.
Kita vertus, jeigu pavyks greitai gauti lėšų iš naujo ES struktūrinių fondų paramos etapo, čia bus įrengta modernesnė ekspozicija.
Kalbėdamas apie 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų investicijas, V. Pavilonis sakė turintis nemenkų planų. Vienas iš jų susijęs su Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centru Pakalnės kaime, kurį vietiniai labiau žino „Brazausko vilos“ pavadinimu. Ten rengiamasi rengti savaitines jaunųjų gamtininkų stovyklas. Jau įsigyta dviračių, mikroskopų, kitokios įrangos, tačiau reikia renovuoti ir pastatą. Pasak NDRP direktoriaus, numatoma, kad vasarą tėvai iš ryto atveš savo vaikus, o vakare vėl pasiims. Dienos metu su jais dirbs NDRP direkcijos specialistai.
„Iš patirties matome, kad suaugusieji saugo gamtą labiau baimindamiesi baudų, negu sąmoningai. O jaunąją kartą, kad rūpintųsi gamta reikia pradėti auklėti jau dabar. Nors ir dabar padėtis šioje srityje pamažu gerėja“, – kalbėjo V. Pavilonis. Su „Brazausko vilos“ projektais Pakalnės kaime, susijusi ir Pakalnės upės žiočių gilinimo problema. Jas išgilinus laivai galės įplaukti ne tik į naująjį uostelį Pakalnėje, bet ir priplaukti prie būsimos gamtininkų stovyklos.
Anot NDRP direktoriaus, Aplinkos ministerijoje apie tai ne kartą kalbėta, tad tikimasi, kad farvateris laivams plaukioti bus išgilintas. Naujojo paramos etapo lėšomis numatoma rekonstruoti Žalgirio ir Pakalnės pažintinius takus, o Aukštumalos pažintinis takas bus renovuotas jau šį rudenį. Jis pailgės kilometru, kad lankytojai galėtų grožėtis ežeriukais, kurių čia esama per 300. Rekonstruojant Aukštumalos pažintinį taką, lėšų pridėjo Šilutės durpynas, skyręs tam 10 tūkstančių eurų. Šiuo metu vyksta darbų pirkimo konkursas.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • germa

    galejo ir nestatyti zmonems pasoneje. ir dar ivaziavima uzgrobe.
    as tai eiciau i teisma. nu papasakosiu vokieciams – nevaziuos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite