Nemuno deltos regioninio parko direkcija ruošiasi įkurtuvėms

Rusnėje netrukus pradės veikti NDRP naujasis lankytojų centras.

Įpusėjus rugpjūčiui, numatomas viešas naujo Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) lankytojų centro atidarymas Rusnėje, Kuršmarių g. 13. Naujojo centro pastatai iškilo plyname lauke. Iš Šilutės ten persikels dirbti ir NDRP direkcija. Liepos 29 d. lankytojų centro kompleksą priėmė Valstybinė komisija.

„Suskubome į Europos Sąjungos 2007-2013 m. paramos etapo paskutinio traukinio paskutinį vagoną. Tuos 2,5 milijono tuomet dar litų, gavome paskutinę akimirką“, – džiaugiasi NDRP direktorius Vaidas Pavilonis, rodydamas naujo apie 700 kv. metrų ploto lankytojų centro patalpas. Direktorius gerai atsiliepia apie generalinio rangovo UAB „Žibai“ ir darbus vykdžiusios UAB „Statybų valdymo sprendimai“ veiklą. Anot jo, įgyvendinant projektą teko daryti pakeitimų, rangovai geranoriškai atsižvelgė į užsakovų pasiūlytus pokyčius.

NDRP direktorių Vaidą Pavilonį moderni patalpų šildymo ir oro kondicionavimo įranga džiugina savo galimybėmis ir gąsdina galimais dideliais išlaikymo kaštais.

Beje, dar neveikianti įstaiga Rusnėje jau turi neoficialų pavadinimą. Kažkoks šmaikštuolis dėl statinių panašumo, naująjį lankytojų centrą praminė „Bernelių užeiga“…
Didžiausias V. Pavilonio pasididžiavimas, o kartu galvos skausmas – moderniausia patalpų šildymo ir vėdinimo sistema. Galinga ekologiška įranga visose patalpose palaikys malonią temperatūrą ir per karščius, ir per šalčius. Tačiau išlaikyti šią įrangą ir parūpinti žiemai medienos granulių kainuoja nepigiai. Direktorius rengiasi kreiptis į savo vadovybę, kad Šilutėje atsilaisvinusios NDRP direkcijos patalpos būtų ne gražintos į Turto fondą, o išnuomotos. Tai leistų sumažinti naujųjų patalpų Rusnėje išlaikymo išlaidas.
NDRP direkcijoje dirba 7 žmonės, po įkurtuvių darbuotojų skaičius nesikeis, nors, pasak V. Pavilonio, labai reikėtų administratoriaus, kuris nuolat dirbtų su lankytojais. Dabar tai pasikeisdami darys esami darbuotojai, kurių darbo sąlygos, lyginant su turėtomis Šilutėje, labai pagerėjo. Kartu su kondicionavimo sistema atsirado virtuvėle, dušai, kad iš parko sugrįžę darbuotojai galėtų išsimaudyti. Jeigu atsitiktų taip, kad potvynio metu nebūtų galimybių sugrįžti namo, vienoje patalpoje pastatytos dvi lovos, čia žmonės galės ir pernakvoti.
Lankytojų laukia moderni 40 vietų konferencijų salė, kompiuteris, nemokamas bevielis interneto ryšys, informacijos teikimo paslauga, sudarytos tinkamos sąlygos neįgaliesiems. Jiems įrengti specialūs tualetai, liftas. Stengiantis sudominti lankytojus, aktyviai bendradarbiaujama su bendruomenėmis, asociacijomis, turizmo centrais, verslininkais. Kol kas neaišku, kas bus ekspozicijų salėje. Lankytojų centro įkurtuvių metu čia veiks fotografijų paroda, o vėliau gali persikelti gamtos kolekcija iš Šilutės muziejaus. Apie tokią galimybę jau seniai tartasi su Šilutės muziejaus direktore Roza Šikšniene, nes muziejus stokoja patalpų eksponatams laikyti.
Kita vertus, jeigu pavyks greitai gauti lėšų iš naujo ES struktūrinių fondų paramos etapo, čia bus įrengta modernesnė ekspozicija.
Kalbėdamas apie 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų investicijas, V. Pavilonis sakė turintis nemenkų planų. Vienas iš jų susijęs su Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centru Pakalnės kaime, kurį vietiniai labiau žino „Brazausko vilos“ pavadinimu. Ten rengiamasi rengti savaitines jaunųjų gamtininkų stovyklas. Jau įsigyta dviračių, mikroskopų, kitokios įrangos, tačiau reikia renovuoti ir pastatą. Pasak NDRP direktoriaus, numatoma, kad vasarą tėvai iš ryto atveš savo vaikus, o vakare vėl pasiims. Dienos metu su jais dirbs NDRP direkcijos specialistai.
„Iš patirties matome, kad suaugusieji saugo gamtą labiau baimindamiesi baudų, negu sąmoningai. O jaunąją kartą, kad rūpintųsi gamta reikia pradėti auklėti jau dabar. Nors ir dabar padėtis šioje srityje pamažu gerėja“, – kalbėjo V. Pavilonis. Su „Brazausko vilos“ projektais Pakalnės kaime, susijusi ir Pakalnės upės žiočių gilinimo problema. Jas išgilinus laivai galės įplaukti ne tik į naująjį uostelį Pakalnėje, bet ir priplaukti prie būsimos gamtininkų stovyklos.
Anot NDRP direktoriaus, Aplinkos ministerijoje apie tai ne kartą kalbėta, tad tikimasi, kad farvateris laivams plaukioti bus išgilintas. Naujojo paramos etapo lėšomis numatoma rekonstruoti Žalgirio ir Pakalnės pažintinius takus, o Aukštumalos pažintinis takas bus renovuotas jau šį rudenį. Jis pailgės kilometru, kad lankytojai galėtų grožėtis ežeriukais, kurių čia esama per 300. Rekonstruojant Aukštumalos pažintinį taką, lėšų pridėjo Šilutės durpynas, skyręs tam 10 tūkstančių eurų. Šiuo metu vyksta darbų pirkimo konkursas.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • germa

    galejo ir nestatyti zmonems pasoneje. ir dar ivaziavima uzgrobe.
    as tai eiciau i teisma. nu papasakosiu vokieciams – nevaziuos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite