Nemuno deltos regioninio parko direkcija ruošiasi įkurtuvėms

Rusnėje netrukus pradės veikti NDRP naujasis lankytojų centras.

Įpusėjus rugpjūčiui, numatomas viešas naujo Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) lankytojų centro atidarymas Rusnėje, Kuršmarių g. 13. Naujojo centro pastatai iškilo plyname lauke. Iš Šilutės ten persikels dirbti ir NDRP direkcija. Liepos 29 d. lankytojų centro kompleksą priėmė Valstybinė komisija.

„Suskubome į Europos Sąjungos 2007-2013 m. paramos etapo paskutinio traukinio paskutinį vagoną. Tuos 2,5 milijono tuomet dar litų, gavome paskutinę akimirką“, – džiaugiasi NDRP direktorius Vaidas Pavilonis, rodydamas naujo apie 700 kv. metrų ploto lankytojų centro patalpas. Direktorius gerai atsiliepia apie generalinio rangovo UAB „Žibai“ ir darbus vykdžiusios UAB „Statybų valdymo sprendimai“ veiklą. Anot jo, įgyvendinant projektą teko daryti pakeitimų, rangovai geranoriškai atsižvelgė į užsakovų pasiūlytus pokyčius.

NDRP direktorių Vaidą Pavilonį moderni patalpų šildymo ir oro kondicionavimo įranga džiugina savo galimybėmis ir gąsdina galimais dideliais išlaikymo kaštais.

Beje, dar neveikianti įstaiga Rusnėje jau turi neoficialų pavadinimą. Kažkoks šmaikštuolis dėl statinių panašumo, naująjį lankytojų centrą praminė „Bernelių užeiga“…
Didžiausias V. Pavilonio pasididžiavimas, o kartu galvos skausmas – moderniausia patalpų šildymo ir vėdinimo sistema. Galinga ekologiška įranga visose patalpose palaikys malonią temperatūrą ir per karščius, ir per šalčius. Tačiau išlaikyti šią įrangą ir parūpinti žiemai medienos granulių kainuoja nepigiai. Direktorius rengiasi kreiptis į savo vadovybę, kad Šilutėje atsilaisvinusios NDRP direkcijos patalpos būtų ne gražintos į Turto fondą, o išnuomotos. Tai leistų sumažinti naujųjų patalpų Rusnėje išlaikymo išlaidas.
NDRP direkcijoje dirba 7 žmonės, po įkurtuvių darbuotojų skaičius nesikeis, nors, pasak V. Pavilonio, labai reikėtų administratoriaus, kuris nuolat dirbtų su lankytojais. Dabar tai pasikeisdami darys esami darbuotojai, kurių darbo sąlygos, lyginant su turėtomis Šilutėje, labai pagerėjo. Kartu su kondicionavimo sistema atsirado virtuvėle, dušai, kad iš parko sugrįžę darbuotojai galėtų išsimaudyti. Jeigu atsitiktų taip, kad potvynio metu nebūtų galimybių sugrįžti namo, vienoje patalpoje pastatytos dvi lovos, čia žmonės galės ir pernakvoti.
Lankytojų laukia moderni 40 vietų konferencijų salė, kompiuteris, nemokamas bevielis interneto ryšys, informacijos teikimo paslauga, sudarytos tinkamos sąlygos neįgaliesiems. Jiems įrengti specialūs tualetai, liftas. Stengiantis sudominti lankytojus, aktyviai bendradarbiaujama su bendruomenėmis, asociacijomis, turizmo centrais, verslininkais. Kol kas neaišku, kas bus ekspozicijų salėje. Lankytojų centro įkurtuvių metu čia veiks fotografijų paroda, o vėliau gali persikelti gamtos kolekcija iš Šilutės muziejaus. Apie tokią galimybę jau seniai tartasi su Šilutės muziejaus direktore Roza Šikšniene, nes muziejus stokoja patalpų eksponatams laikyti.
Kita vertus, jeigu pavyks greitai gauti lėšų iš naujo ES struktūrinių fondų paramos etapo, čia bus įrengta modernesnė ekspozicija.
Kalbėdamas apie 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų investicijas, V. Pavilonis sakė turintis nemenkų planų. Vienas iš jų susijęs su Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centru Pakalnės kaime, kurį vietiniai labiau žino „Brazausko vilos“ pavadinimu. Ten rengiamasi rengti savaitines jaunųjų gamtininkų stovyklas. Jau įsigyta dviračių, mikroskopų, kitokios įrangos, tačiau reikia renovuoti ir pastatą. Pasak NDRP direktoriaus, numatoma, kad vasarą tėvai iš ryto atveš savo vaikus, o vakare vėl pasiims. Dienos metu su jais dirbs NDRP direkcijos specialistai.
„Iš patirties matome, kad suaugusieji saugo gamtą labiau baimindamiesi baudų, negu sąmoningai. O jaunąją kartą, kad rūpintųsi gamta reikia pradėti auklėti jau dabar. Nors ir dabar padėtis šioje srityje pamažu gerėja“, – kalbėjo V. Pavilonis. Su „Brazausko vilos“ projektais Pakalnės kaime, susijusi ir Pakalnės upės žiočių gilinimo problema. Jas išgilinus laivai galės įplaukti ne tik į naująjį uostelį Pakalnėje, bet ir priplaukti prie būsimos gamtininkų stovyklos.
Anot NDRP direktoriaus, Aplinkos ministerijoje apie tai ne kartą kalbėta, tad tikimasi, kad farvateris laivams plaukioti bus išgilintas. Naujojo paramos etapo lėšomis numatoma rekonstruoti Žalgirio ir Pakalnės pažintinius takus, o Aukštumalos pažintinis takas bus renovuotas jau šį rudenį. Jis pailgės kilometru, kad lankytojai galėtų grožėtis ežeriukais, kurių čia esama per 300. Rekonstruojant Aukštumalos pažintinį taką, lėšų pridėjo Šilutės durpynas, skyręs tam 10 tūkstančių eurų. Šiuo metu vyksta darbų pirkimo konkursas.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • germa

    galejo ir nestatyti zmonems pasoneje. ir dar ivaziavima uzgrobe.
    as tai eiciau i teisma. nu papasakosiu vokieciams – nevaziuos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite