Nemuno deltos regioninio parko direkcija ruošiasi įkurtuvėms

Rusnėje netrukus pradės veikti NDRP naujasis lankytojų centras.

Įpusėjus rugpjūčiui, numatomas viešas naujo Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) lankytojų centro atidarymas Rusnėje, Kuršmarių g. 13. Naujojo centro pastatai iškilo plyname lauke. Iš Šilutės ten persikels dirbti ir NDRP direkcija. Liepos 29 d. lankytojų centro kompleksą priėmė Valstybinė komisija.

„Suskubome į Europos Sąjungos 2007-2013 m. paramos etapo paskutinio traukinio paskutinį vagoną. Tuos 2,5 milijono tuomet dar litų, gavome paskutinę akimirką“, – džiaugiasi NDRP direktorius Vaidas Pavilonis, rodydamas naujo apie 700 kv. metrų ploto lankytojų centro patalpas. Direktorius gerai atsiliepia apie generalinio rangovo UAB „Žibai“ ir darbus vykdžiusios UAB „Statybų valdymo sprendimai“ veiklą. Anot jo, įgyvendinant projektą teko daryti pakeitimų, rangovai geranoriškai atsižvelgė į užsakovų pasiūlytus pokyčius.

NDRP direktorių Vaidą Pavilonį moderni patalpų šildymo ir oro kondicionavimo įranga džiugina savo galimybėmis ir gąsdina galimais dideliais išlaikymo kaštais.

Beje, dar neveikianti įstaiga Rusnėje jau turi neoficialų pavadinimą. Kažkoks šmaikštuolis dėl statinių panašumo, naująjį lankytojų centrą praminė „Bernelių užeiga“…
Didžiausias V. Pavilonio pasididžiavimas, o kartu galvos skausmas – moderniausia patalpų šildymo ir vėdinimo sistema. Galinga ekologiška įranga visose patalpose palaikys malonią temperatūrą ir per karščius, ir per šalčius. Tačiau išlaikyti šią įrangą ir parūpinti žiemai medienos granulių kainuoja nepigiai. Direktorius rengiasi kreiptis į savo vadovybę, kad Šilutėje atsilaisvinusios NDRP direkcijos patalpos būtų ne gražintos į Turto fondą, o išnuomotos. Tai leistų sumažinti naujųjų patalpų Rusnėje išlaikymo išlaidas.
NDRP direkcijoje dirba 7 žmonės, po įkurtuvių darbuotojų skaičius nesikeis, nors, pasak V. Pavilonio, labai reikėtų administratoriaus, kuris nuolat dirbtų su lankytojais. Dabar tai pasikeisdami darys esami darbuotojai, kurių darbo sąlygos, lyginant su turėtomis Šilutėje, labai pagerėjo. Kartu su kondicionavimo sistema atsirado virtuvėle, dušai, kad iš parko sugrįžę darbuotojai galėtų išsimaudyti. Jeigu atsitiktų taip, kad potvynio metu nebūtų galimybių sugrįžti namo, vienoje patalpoje pastatytos dvi lovos, čia žmonės galės ir pernakvoti.
Lankytojų laukia moderni 40 vietų konferencijų salė, kompiuteris, nemokamas bevielis interneto ryšys, informacijos teikimo paslauga, sudarytos tinkamos sąlygos neįgaliesiems. Jiems įrengti specialūs tualetai, liftas. Stengiantis sudominti lankytojus, aktyviai bendradarbiaujama su bendruomenėmis, asociacijomis, turizmo centrais, verslininkais. Kol kas neaišku, kas bus ekspozicijų salėje. Lankytojų centro įkurtuvių metu čia veiks fotografijų paroda, o vėliau gali persikelti gamtos kolekcija iš Šilutės muziejaus. Apie tokią galimybę jau seniai tartasi su Šilutės muziejaus direktore Roza Šikšniene, nes muziejus stokoja patalpų eksponatams laikyti.
Kita vertus, jeigu pavyks greitai gauti lėšų iš naujo ES struktūrinių fondų paramos etapo, čia bus įrengta modernesnė ekspozicija.
Kalbėdamas apie 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų investicijas, V. Pavilonis sakė turintis nemenkų planų. Vienas iš jų susijęs su Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centru Pakalnės kaime, kurį vietiniai labiau žino „Brazausko vilos“ pavadinimu. Ten rengiamasi rengti savaitines jaunųjų gamtininkų stovyklas. Jau įsigyta dviračių, mikroskopų, kitokios įrangos, tačiau reikia renovuoti ir pastatą. Pasak NDRP direktoriaus, numatoma, kad vasarą tėvai iš ryto atveš savo vaikus, o vakare vėl pasiims. Dienos metu su jais dirbs NDRP direkcijos specialistai.
„Iš patirties matome, kad suaugusieji saugo gamtą labiau baimindamiesi baudų, negu sąmoningai. O jaunąją kartą, kad rūpintųsi gamta reikia pradėti auklėti jau dabar. Nors ir dabar padėtis šioje srityje pamažu gerėja“, – kalbėjo V. Pavilonis. Su „Brazausko vilos“ projektais Pakalnės kaime, susijusi ir Pakalnės upės žiočių gilinimo problema. Jas išgilinus laivai galės įplaukti ne tik į naująjį uostelį Pakalnėje, bet ir priplaukti prie būsimos gamtininkų stovyklos.
Anot NDRP direktoriaus, Aplinkos ministerijoje apie tai ne kartą kalbėta, tad tikimasi, kad farvateris laivams plaukioti bus išgilintas. Naujojo paramos etapo lėšomis numatoma rekonstruoti Žalgirio ir Pakalnės pažintinius takus, o Aukštumalos pažintinis takas bus renovuotas jau šį rudenį. Jis pailgės kilometru, kad lankytojai galėtų grožėtis ežeriukais, kurių čia esama per 300. Rekonstruojant Aukštumalos pažintinį taką, lėšų pridėjo Šilutės durpynas, skyręs tam 10 tūkstančių eurų. Šiuo metu vyksta darbų pirkimo konkursas.

Vaidotas VILKAS

Hits: 130

Vienas komentaras

  • germa

    galejo ir nestatyti zmonems pasoneje. ir dar ivaziavima uzgrobe.
    as tai eiciau i teisma. nu papasakosiu vokieciams – nevaziuos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite