Ne visi šunų augintojai laikosi taisyklių

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus Šilutės rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas – sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis pakvietė į reidą po miestą. Reido tikslas pasižvalgyti, ar gyventojai, išvedę savo augintinius pasivaikščioti, laikosi nustatytų sanitarijos taisyklių. Reidui pasirinktas penktadienio pietų metas.

Per patį viduržiemį prabudusi žiema pasirąžė ir parodė savo galybę: papūtė šaltukas, pažėrė sniego. Bet auginantys keturkojus šilutiškiai priversti su jais pasivaikščioti ir per šaltuką. Rūpestingi šeimininkai aprengia savo augintinius net kailinukais. Tačiau ne visi supranta, kad šunims vedžioti yra numatytos tam skirtos teritorijos. Šunis būtina vestis su pavadėliu. Šunų šeimininkai su savimi privalo turėti specialius krepšelius ar bet kokius kitus, į kuriuos būtina surinkti šunų ekskrementus.
Reido metu sukome ratus miesto gatvėmis, po gyvenamuosius kvartalus. Aikštelėse šunims vedžioti Birutės ir Cintjoniškių gatvėse šunų neaptikome. Priminsime, kad šunų vedžiojimo aikštelių yra Žalgirio – Stadiono gatvių sankryžoje, Knygnešių kvartale, prie „Poilsio“ sodo bei Dariaus ir Girėno ir H. Šojaus sankryžoje.
Geležinkelio gatvėje sutikta miestelėnė skubėjo įkandin savo šunelio. Pakalbinta moteris sakė gyvenanti netoliese, o jos šunelis po vyro mirties esąs jos geriausias draugas. Šilutiškė nustebo, kad prašoma parodyti maišelį šuns ekskrementams surinkti. Dar labiau nustebo išgirdusi, kad šunelį turinti vestis su pavadėliu. Moteris sakė, kad šunelis nuo jos niekur nebėga, niekam už kojų negriebia, o antkaklį ir pavadėlį patikino turinti namuose.
„Niekas iki šiol prie manęs „nesikniso“… Tai ką, man dabar šunelį pakarti?.. Geriau liksiu nevalgiusi, bet šunelio neišsižadėsiu, sumokėsiu baudą“, – kalbėjo moteris, niekaip nesuprantanti, kad niekas šunelio iš jos nesiruošia atimti, tik reikalaujama, kad savo gyvūną ji vestųsi su pavadėliu ir turėtų maišelį. Būtent tai ir yra numatyta gyvūnų laikymo taisyklėse.
Taisyklėse taip pat pasakyta, kur galima vedžioti savo augintinius. Reido metu visi sutikti šilutiškiai vedžiojo savo keturkojus prie gyvenamųjų namų.
Greta Gluosnių gatvės vaikų žaidimo aikštelės lakstė savo balsą demonstruojantis nykštukinis pinčeris – mažas, bet balsas skardus. Pasirodo, kad jis lauke ne vienas. Jį pasivaikščioti išvedęs trylikametis šeimininkas tvirtai laikė grandinę su kitu savo augintiniu – čiau-čiau veislės šunimi. Dviejų šunų globėjas parodė turintis maišelį, išaiškėjo, kad abu jo augintiniai yra registruoti.
Už pavadėlių vedžiojamus augintinius sutikome H. Šojaus, Vytauto gatvėse. Nors gyvūnų laikymo taisyklės draudžia vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose, kapinėse, paplūdimiuose, šunų šeimininkai sakė neturintys laiko pietų metu nuvesti savo augintinių į specialią šunims vedžioti aikštelę, tačiau parodė, kad turi maišelių ir patikino, kad surenka tai, ką priteršia jų šunys.
Sanitarijos inspektorius J. Čeponis visiems sutiktiems naminių gyvūnų augintojams, nesilaikiusiems taisyklių, paaiškino apie gresiančias baudas, paragino nepamiršti laikytis tvarkos. Pirmą kartą pažeidusieji taisykles įspėjami, o taisyklių nepaisantys baudžiami baudomis.
Žiema ilgai neužsibus, prabus pavasaris, nutirps sniegas. Ar patys gyvūnų augintojai nepataikys į kurio nors keturkojo paliktą „tortelį“.
Šunų šeimininkai turi nepamiršti, kad yra atsakingi ne tik už juos, bet ir už aplinką, kurioje šuneliai atlieka gamtinius reikalus.
Vyriausiasis specialistas-sanitarijos inspektorius J. Čeponis primena, kad Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje laikomi šunys turi būti registruoti. Priregistravusieji šunį turi nepamiršti, kad registraciją būtina kasmet pratęsti. Dėl registracijos reikia kreiptis į gyvenamos vietos seniūniją. Namuose laikomus plėšriuosius gyvūnus privaloma kasmet skiepyti nuo pasiutligės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 74

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Taip pat skaitykite