Ne visi šunų augintojai laikosi taisyklių

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus Šilutės rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas – sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis pakvietė į reidą po miestą. Reido tikslas pasižvalgyti, ar gyventojai, išvedę savo augintinius pasivaikščioti, laikosi nustatytų sanitarijos taisyklių. Reidui pasirinktas penktadienio pietų metas.

Per patį viduržiemį prabudusi žiema pasirąžė ir parodė savo galybę: papūtė šaltukas, pažėrė sniego. Bet auginantys keturkojus šilutiškiai priversti su jais pasivaikščioti ir per šaltuką. Rūpestingi šeimininkai aprengia savo augintinius net kailinukais. Tačiau ne visi supranta, kad šunims vedžioti yra numatytos tam skirtos teritorijos. Šunis būtina vestis su pavadėliu. Šunų šeimininkai su savimi privalo turėti specialius krepšelius ar bet kokius kitus, į kuriuos būtina surinkti šunų ekskrementus.
Reido metu sukome ratus miesto gatvėmis, po gyvenamuosius kvartalus. Aikštelėse šunims vedžioti Birutės ir Cintjoniškių gatvėse šunų neaptikome. Priminsime, kad šunų vedžiojimo aikštelių yra Žalgirio – Stadiono gatvių sankryžoje, Knygnešių kvartale, prie „Poilsio“ sodo bei Dariaus ir Girėno ir H. Šojaus sankryžoje.
Geležinkelio gatvėje sutikta miestelėnė skubėjo įkandin savo šunelio. Pakalbinta moteris sakė gyvenanti netoliese, o jos šunelis po vyro mirties esąs jos geriausias draugas. Šilutiškė nustebo, kad prašoma parodyti maišelį šuns ekskrementams surinkti. Dar labiau nustebo išgirdusi, kad šunelį turinti vestis su pavadėliu. Moteris sakė, kad šunelis nuo jos niekur nebėga, niekam už kojų negriebia, o antkaklį ir pavadėlį patikino turinti namuose.
„Niekas iki šiol prie manęs „nesikniso“… Tai ką, man dabar šunelį pakarti?.. Geriau liksiu nevalgiusi, bet šunelio neišsižadėsiu, sumokėsiu baudą“, – kalbėjo moteris, niekaip nesuprantanti, kad niekas šunelio iš jos nesiruošia atimti, tik reikalaujama, kad savo gyvūną ji vestųsi su pavadėliu ir turėtų maišelį. Būtent tai ir yra numatyta gyvūnų laikymo taisyklėse.
Taisyklėse taip pat pasakyta, kur galima vedžioti savo augintinius. Reido metu visi sutikti šilutiškiai vedžiojo savo keturkojus prie gyvenamųjų namų.
Greta Gluosnių gatvės vaikų žaidimo aikštelės lakstė savo balsą demonstruojantis nykštukinis pinčeris – mažas, bet balsas skardus. Pasirodo, kad jis lauke ne vienas. Jį pasivaikščioti išvedęs trylikametis šeimininkas tvirtai laikė grandinę su kitu savo augintiniu – čiau-čiau veislės šunimi. Dviejų šunų globėjas parodė turintis maišelį, išaiškėjo, kad abu jo augintiniai yra registruoti.
Už pavadėlių vedžiojamus augintinius sutikome H. Šojaus, Vytauto gatvėse. Nors gyvūnų laikymo taisyklės draudžia vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose, kapinėse, paplūdimiuose, šunų šeimininkai sakė neturintys laiko pietų metu nuvesti savo augintinių į specialią šunims vedžioti aikštelę, tačiau parodė, kad turi maišelių ir patikino, kad surenka tai, ką priteršia jų šunys.
Sanitarijos inspektorius J. Čeponis visiems sutiktiems naminių gyvūnų augintojams, nesilaikiusiems taisyklių, paaiškino apie gresiančias baudas, paragino nepamiršti laikytis tvarkos. Pirmą kartą pažeidusieji taisykles įspėjami, o taisyklių nepaisantys baudžiami baudomis.
Žiema ilgai neužsibus, prabus pavasaris, nutirps sniegas. Ar patys gyvūnų augintojai nepataikys į kurio nors keturkojo paliktą „tortelį“.
Šunų šeimininkai turi nepamiršti, kad yra atsakingi ne tik už juos, bet ir už aplinką, kurioje šuneliai atlieka gamtinius reikalus.
Vyriausiasis specialistas-sanitarijos inspektorius J. Čeponis primena, kad Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje laikomi šunys turi būti registruoti. Priregistravusieji šunį turi nepamiršti, kad registraciją būtina kasmet pratęsti. Dėl registracijos reikia kreiptis į gyvenamos vietos seniūniją. Namuose laikomus plėšriuosius gyvūnus privaloma kasmet skiepyti nuo pasiutligės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip žmonės gerumu širdis šildė…

„Sėkime gerumo sėklas kitiems, nes meilės vaisiai visada paliečia ir mūsų gyvenimus.“  Kunigas ir lyderystės mokytojas Rytis Gurkšnys Mintis atgaivinti daug metų Pagėgių bibliotekos organizuotą gerumo iniciatyvą išsiplėtojo, įsisuko iki didelės, prasmingos ir maloniai nustebinusios akcijos.   Pradėkime nuo pradžių… Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka, tuomet vadovaujama Elenos Stankevičienės, daugelį metų organizavo ar būdavo pagalbininkė organizuojant tokio tipo renginius, kurių metu surinktos lėšos būdavo skiriamos bėdos ištiktiems kraštiečiams. Šios akcijos metu surinkti pinigai finansine atrama tapo ne vienai šeimai. Šiais

Kontroliuos, kaip parduodamos, laikomos ir naudojamos pirotechnikos priemonės

Tauragės apskr. VPK pareigūnai nuo gruodžio 10 d. iki kitų metų sausio 4 d. vykdys civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę. Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrins fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius minėtomis priemonėmis, bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Raginame gyventojus naudojant pirotechnikos priemones laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Būkite itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemonių. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Taip pat skaitykite