Ne visi šunų augintojai laikosi taisyklių

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus Šilutės rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas – sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis pakvietė į reidą po miestą. Reido tikslas pasižvalgyti, ar gyventojai, išvedę savo augintinius pasivaikščioti, laikosi nustatytų sanitarijos taisyklių. Reidui pasirinktas penktadienio pietų metas.

Per patį viduržiemį prabudusi žiema pasirąžė ir parodė savo galybę: papūtė šaltukas, pažėrė sniego. Bet auginantys keturkojus šilutiškiai priversti su jais pasivaikščioti ir per šaltuką. Rūpestingi šeimininkai aprengia savo augintinius net kailinukais. Tačiau ne visi supranta, kad šunims vedžioti yra numatytos tam skirtos teritorijos. Šunis būtina vestis su pavadėliu. Šunų šeimininkai su savimi privalo turėti specialius krepšelius ar bet kokius kitus, į kuriuos būtina surinkti šunų ekskrementus.
Reido metu sukome ratus miesto gatvėmis, po gyvenamuosius kvartalus. Aikštelėse šunims vedžioti Birutės ir Cintjoniškių gatvėse šunų neaptikome. Priminsime, kad šunų vedžiojimo aikštelių yra Žalgirio – Stadiono gatvių sankryžoje, Knygnešių kvartale, prie „Poilsio“ sodo bei Dariaus ir Girėno ir H. Šojaus sankryžoje.
Geležinkelio gatvėje sutikta miestelėnė skubėjo įkandin savo šunelio. Pakalbinta moteris sakė gyvenanti netoliese, o jos šunelis po vyro mirties esąs jos geriausias draugas. Šilutiškė nustebo, kad prašoma parodyti maišelį šuns ekskrementams surinkti. Dar labiau nustebo išgirdusi, kad šunelį turinti vestis su pavadėliu. Moteris sakė, kad šunelis nuo jos niekur nebėga, niekam už kojų negriebia, o antkaklį ir pavadėlį patikino turinti namuose.
„Niekas iki šiol prie manęs „nesikniso“… Tai ką, man dabar šunelį pakarti?.. Geriau liksiu nevalgiusi, bet šunelio neišsižadėsiu, sumokėsiu baudą“, – kalbėjo moteris, niekaip nesuprantanti, kad niekas šunelio iš jos nesiruošia atimti, tik reikalaujama, kad savo gyvūną ji vestųsi su pavadėliu ir turėtų maišelį. Būtent tai ir yra numatyta gyvūnų laikymo taisyklėse.
Taisyklėse taip pat pasakyta, kur galima vedžioti savo augintinius. Reido metu visi sutikti šilutiškiai vedžiojo savo keturkojus prie gyvenamųjų namų.
Greta Gluosnių gatvės vaikų žaidimo aikštelės lakstė savo balsą demonstruojantis nykštukinis pinčeris – mažas, bet balsas skardus. Pasirodo, kad jis lauke ne vienas. Jį pasivaikščioti išvedęs trylikametis šeimininkas tvirtai laikė grandinę su kitu savo augintiniu – čiau-čiau veislės šunimi. Dviejų šunų globėjas parodė turintis maišelį, išaiškėjo, kad abu jo augintiniai yra registruoti.
Už pavadėlių vedžiojamus augintinius sutikome H. Šojaus, Vytauto gatvėse. Nors gyvūnų laikymo taisyklės draudžia vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose, kapinėse, paplūdimiuose, šunų šeimininkai sakė neturintys laiko pietų metu nuvesti savo augintinių į specialią šunims vedžioti aikštelę, tačiau parodė, kad turi maišelių ir patikino, kad surenka tai, ką priteršia jų šunys.
Sanitarijos inspektorius J. Čeponis visiems sutiktiems naminių gyvūnų augintojams, nesilaikiusiems taisyklių, paaiškino apie gresiančias baudas, paragino nepamiršti laikytis tvarkos. Pirmą kartą pažeidusieji taisykles įspėjami, o taisyklių nepaisantys baudžiami baudomis.
Žiema ilgai neužsibus, prabus pavasaris, nutirps sniegas. Ar patys gyvūnų augintojai nepataikys į kurio nors keturkojo paliktą „tortelį“.
Šunų šeimininkai turi nepamiršti, kad yra atsakingi ne tik už juos, bet ir už aplinką, kurioje šuneliai atlieka gamtinius reikalus.
Vyriausiasis specialistas-sanitarijos inspektorius J. Čeponis primena, kad Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje laikomi šunys turi būti registruoti. Priregistravusieji šunį turi nepamiršti, kad registraciją būtina kasmet pratęsti. Dėl registracijos reikia kreiptis į gyvenamos vietos seniūniją. Namuose laikomus plėšriuosius gyvūnus privaloma kasmet skiepyti nuo pasiutligės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite