Ne visi šunų augintojai laikosi taisyklių

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus Šilutės rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas – sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis pakvietė į reidą po miestą. Reido tikslas pasižvalgyti, ar gyventojai, išvedę savo augintinius pasivaikščioti, laikosi nustatytų sanitarijos taisyklių. Reidui pasirinktas penktadienio pietų metas.

Per patį viduržiemį prabudusi žiema pasirąžė ir parodė savo galybę: papūtė šaltukas, pažėrė sniego. Bet auginantys keturkojus šilutiškiai priversti su jais pasivaikščioti ir per šaltuką. Rūpestingi šeimininkai aprengia savo augintinius net kailinukais. Tačiau ne visi supranta, kad šunims vedžioti yra numatytos tam skirtos teritorijos. Šunis būtina vestis su pavadėliu. Šunų šeimininkai su savimi privalo turėti specialius krepšelius ar bet kokius kitus, į kuriuos būtina surinkti šunų ekskrementus.
Reido metu sukome ratus miesto gatvėmis, po gyvenamuosius kvartalus. Aikštelėse šunims vedžioti Birutės ir Cintjoniškių gatvėse šunų neaptikome. Priminsime, kad šunų vedžiojimo aikštelių yra Žalgirio – Stadiono gatvių sankryžoje, Knygnešių kvartale, prie „Poilsio“ sodo bei Dariaus ir Girėno ir H. Šojaus sankryžoje.
Geležinkelio gatvėje sutikta miestelėnė skubėjo įkandin savo šunelio. Pakalbinta moteris sakė gyvenanti netoliese, o jos šunelis po vyro mirties esąs jos geriausias draugas. Šilutiškė nustebo, kad prašoma parodyti maišelį šuns ekskrementams surinkti. Dar labiau nustebo išgirdusi, kad šunelį turinti vestis su pavadėliu. Moteris sakė, kad šunelis nuo jos niekur nebėga, niekam už kojų negriebia, o antkaklį ir pavadėlį patikino turinti namuose.
„Niekas iki šiol prie manęs „nesikniso“… Tai ką, man dabar šunelį pakarti?.. Geriau liksiu nevalgiusi, bet šunelio neišsižadėsiu, sumokėsiu baudą“, – kalbėjo moteris, niekaip nesuprantanti, kad niekas šunelio iš jos nesiruošia atimti, tik reikalaujama, kad savo gyvūną ji vestųsi su pavadėliu ir turėtų maišelį. Būtent tai ir yra numatyta gyvūnų laikymo taisyklėse.
Taisyklėse taip pat pasakyta, kur galima vedžioti savo augintinius. Reido metu visi sutikti šilutiškiai vedžiojo savo keturkojus prie gyvenamųjų namų.
Greta Gluosnių gatvės vaikų žaidimo aikštelės lakstė savo balsą demonstruojantis nykštukinis pinčeris – mažas, bet balsas skardus. Pasirodo, kad jis lauke ne vienas. Jį pasivaikščioti išvedęs trylikametis šeimininkas tvirtai laikė grandinę su kitu savo augintiniu – čiau-čiau veislės šunimi. Dviejų šunų globėjas parodė turintis maišelį, išaiškėjo, kad abu jo augintiniai yra registruoti.
Už pavadėlių vedžiojamus augintinius sutikome H. Šojaus, Vytauto gatvėse. Nors gyvūnų laikymo taisyklės draudžia vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose, kapinėse, paplūdimiuose, šunų šeimininkai sakė neturintys laiko pietų metu nuvesti savo augintinių į specialią šunims vedžioti aikštelę, tačiau parodė, kad turi maišelių ir patikino, kad surenka tai, ką priteršia jų šunys.
Sanitarijos inspektorius J. Čeponis visiems sutiktiems naminių gyvūnų augintojams, nesilaikiusiems taisyklių, paaiškino apie gresiančias baudas, paragino nepamiršti laikytis tvarkos. Pirmą kartą pažeidusieji taisykles įspėjami, o taisyklių nepaisantys baudžiami baudomis.
Žiema ilgai neužsibus, prabus pavasaris, nutirps sniegas. Ar patys gyvūnų augintojai nepataikys į kurio nors keturkojo paliktą „tortelį“.
Šunų šeimininkai turi nepamiršti, kad yra atsakingi ne tik už juos, bet ir už aplinką, kurioje šuneliai atlieka gamtinius reikalus.
Vyriausiasis specialistas-sanitarijos inspektorius J. Čeponis primena, kad Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje laikomi šunys turi būti registruoti. Priregistravusieji šunį turi nepamiršti, kad registraciją būtina kasmet pratęsti. Dėl registracijos reikia kreiptis į gyvenamos vietos seniūniją. Namuose laikomus plėšriuosius gyvūnus privaloma kasmet skiepyti nuo pasiutligės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite