Ne visi šunų augintojai laikosi taisyklių

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus Šilutės rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas – sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis pakvietė į reidą po miestą. Reido tikslas pasižvalgyti, ar gyventojai, išvedę savo augintinius pasivaikščioti, laikosi nustatytų sanitarijos taisyklių. Reidui pasirinktas penktadienio pietų metas.

Per patį viduržiemį prabudusi žiema pasirąžė ir parodė savo galybę: papūtė šaltukas, pažėrė sniego. Bet auginantys keturkojus šilutiškiai priversti su jais pasivaikščioti ir per šaltuką. Rūpestingi šeimininkai aprengia savo augintinius net kailinukais. Tačiau ne visi supranta, kad šunims vedžioti yra numatytos tam skirtos teritorijos. Šunis būtina vestis su pavadėliu. Šunų šeimininkai su savimi privalo turėti specialius krepšelius ar bet kokius kitus, į kuriuos būtina surinkti šunų ekskrementus.
Reido metu sukome ratus miesto gatvėmis, po gyvenamuosius kvartalus. Aikštelėse šunims vedžioti Birutės ir Cintjoniškių gatvėse šunų neaptikome. Priminsime, kad šunų vedžiojimo aikštelių yra Žalgirio – Stadiono gatvių sankryžoje, Knygnešių kvartale, prie „Poilsio“ sodo bei Dariaus ir Girėno ir H. Šojaus sankryžoje.
Geležinkelio gatvėje sutikta miestelėnė skubėjo įkandin savo šunelio. Pakalbinta moteris sakė gyvenanti netoliese, o jos šunelis po vyro mirties esąs jos geriausias draugas. Šilutiškė nustebo, kad prašoma parodyti maišelį šuns ekskrementams surinkti. Dar labiau nustebo išgirdusi, kad šunelį turinti vestis su pavadėliu. Moteris sakė, kad šunelis nuo jos niekur nebėga, niekam už kojų negriebia, o antkaklį ir pavadėlį patikino turinti namuose.
„Niekas iki šiol prie manęs „nesikniso“… Tai ką, man dabar šunelį pakarti?.. Geriau liksiu nevalgiusi, bet šunelio neišsižadėsiu, sumokėsiu baudą“, – kalbėjo moteris, niekaip nesuprantanti, kad niekas šunelio iš jos nesiruošia atimti, tik reikalaujama, kad savo gyvūną ji vestųsi su pavadėliu ir turėtų maišelį. Būtent tai ir yra numatyta gyvūnų laikymo taisyklėse.
Taisyklėse taip pat pasakyta, kur galima vedžioti savo augintinius. Reido metu visi sutikti šilutiškiai vedžiojo savo keturkojus prie gyvenamųjų namų.
Greta Gluosnių gatvės vaikų žaidimo aikštelės lakstė savo balsą demonstruojantis nykštukinis pinčeris – mažas, bet balsas skardus. Pasirodo, kad jis lauke ne vienas. Jį pasivaikščioti išvedęs trylikametis šeimininkas tvirtai laikė grandinę su kitu savo augintiniu – čiau-čiau veislės šunimi. Dviejų šunų globėjas parodė turintis maišelį, išaiškėjo, kad abu jo augintiniai yra registruoti.
Už pavadėlių vedžiojamus augintinius sutikome H. Šojaus, Vytauto gatvėse. Nors gyvūnų laikymo taisyklės draudžia vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose, kapinėse, paplūdimiuose, šunų šeimininkai sakė neturintys laiko pietų metu nuvesti savo augintinių į specialią šunims vedžioti aikštelę, tačiau parodė, kad turi maišelių ir patikino, kad surenka tai, ką priteršia jų šunys.
Sanitarijos inspektorius J. Čeponis visiems sutiktiems naminių gyvūnų augintojams, nesilaikiusiems taisyklių, paaiškino apie gresiančias baudas, paragino nepamiršti laikytis tvarkos. Pirmą kartą pažeidusieji taisykles įspėjami, o taisyklių nepaisantys baudžiami baudomis.
Žiema ilgai neužsibus, prabus pavasaris, nutirps sniegas. Ar patys gyvūnų augintojai nepataikys į kurio nors keturkojo paliktą „tortelį“.
Šunų šeimininkai turi nepamiršti, kad yra atsakingi ne tik už juos, bet ir už aplinką, kurioje šuneliai atlieka gamtinius reikalus.
Vyriausiasis specialistas-sanitarijos inspektorius J. Čeponis primena, kad Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje laikomi šunys turi būti registruoti. Priregistravusieji šunį turi nepamiršti, kad registraciją būtina kasmet pratęsti. Dėl registracijos reikia kreiptis į gyvenamos vietos seniūniją. Namuose laikomus plėšriuosius gyvūnus privaloma kasmet skiepyti nuo pasiutligės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite