Naujametinis stalas – trys spalvingi patiekalai dalijimuisi

Jei Naujuosius metus sutiksite namuose su draugais ar šeima, ko gero, pamažu pradedate galvoti apie vakaro meniu. Vis dažniau girdima – norime mažiau, bet kokybiškai, kažko originalaus, bet kartu ir paprastai paruošiamo.

Turbūt būtent todėl daugiau dėmesio sulaukia patiekalai dalijimuisi – juos paprasta paruošti, lengva pritaikyti skirtingiems skoniams ir nereikia per daug jaudintis dėl patiekimo.

Pristatome tris patiekalų dalijimuisi idėjas – spalvingas, puikiai tiksiančias tiek vakaro pradžiai, tiek vakarėliui įsibėgėjus.

Orkaitėje kepti egzotiškieji takai (tacos)

Pirmasis patiekalas, kuris suteikia itin daug laisvės eksperimentams virtuvėje – egzotiškieji takai. Pagrindinis iš  ingredientų – tortilija, o toliau juos rinkitės pagal mėgstamus skonius. Įdarui, pagal skonį ir valgymo įpročius, rinkitės vištieną, krevetes, įvairiausias daržoves (keptas, marinuotas, šviežias), galite užberti sūrio. Takus labai lengva pritaikyti tiek mėgstantiems mėsą ar jūrų gėrybes, tiek vegetarams.

Tortilijas su įdaru lenkite perpus ir dėkite tiesiai į kepimo formą, lengvai paskrudinkite lakštus ir pašildykite įdarą orkaitėje. Aukštos kokybės keraminės ar grūdinto stiklo kepimo skardos puikiai tiks ne tik takoms kepti, bet ir patiekti. Kai kepimo forma atvės, dėkite ją ant didelės medinės lentelės ir serviruokite ant stalo. Kiekvienas galės pasirinkti norimą skonių derinį. Paruoštus takus papuoškite – tiks šviežios kalendros, žaliosios citrinos skiltelės, granatų grūdeliai, galbūt žaliojo svogūno griežinėliai. Rinkitės sodrias spalvas.

Vieno kąsnio gurmaniški suvožtiniai (burgeriai)

Suvožtinių skarda ar medinė lenta – dar viena šauni patiekalų dalijimuisi idėja. Tačiau neapsiribokite standartiniu maltinuku ir sūrio lakštu.

Į suvožtinius taip pat galite dėti jūros gėrybių, keptų ir šviežių daržovių, įdomių sūrių ir svogūnų džemų. Nebijokite eksperimentuoti ir leistis į gurmaniškus atradimus. Šalia vieno kąsnio suvožtinių – saldžios bulvytės ir kitos keptos daržovės: mažosios morkos, pjaustytos kukurūzų burbuolės, smidrai. Rinkitės tokias daržoves, kurias būtų paprasta atpjauti ar valgyti rankomis kaip užkandį. 

Nedidelių užkandžių lenta: sūriai, džiovinti vaisiai, riešutai ir kiti gardėsiai

Sūrių lenta – viena populiariausių, nepriklausomai nuo progos. Šis užkandžių rinkinys puikiai tinka įsibėgėjus vakarui, kai pagrindiniai patiekalai jau suvalgyti ir norisi palikti kelis gardėsius, tinkančius prie skirtingų gėrimų. Vis dėlto, Naujųjų metų vakarėliui verta paieškoti įdomesnių, retesnių produktų, papuošimų.

Rinkitės skirtingus, gurmaniškus sūrius, įdomiau marinuotas alyvuoges, parinkite kelis džemus, į indelį įdėkite medaus. Nepamirškite ir šviežių bei džiovintų vaisių, kurie puikiai dera su skirtingais sūriais. Patarimas – sūrius pjaukite ne nuo krašto, o taip, kad kiekvienam gabalėliui tektų ir sūrio vidurio. Brandinto sūrio skonis skirtingose jo vietose – skiriasi.

Panašu, kad gurmanišką, spalvingą ir daugelio skoniams pritaikytą šventinį stalą galima paruošti vos per kelias valandas. Nepersistenkite – geriau keli išraiškingi patiekalai dalijimuisi ir kokybiškų produktų užkandžiai, nei didelis kiekis maisto. Užteks lininės staltiesės, tvirtų medinių lentelių, keraminės ar stiklinės kepimo formos, kelių lėkščių ir puošnesnių stiklinių arba sumanių papuošimų gėrimams (uogos, prieskoninių žolelių lapai, įvairių formų ledukai).

pr2022/229

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite