Nauja namų numeracija sukėlė sumaištį

Vyriausybės nutarimu keičiama namų numeracija. Šilutėje buvę Laisvės, Jaunimo ir Melioratorių kvartalai pervadinti alėjomis, pasikeis namų numeriai. Šie pokyčiai kelia sumaištį ir gyventojų nepasitenkinimą. Apie naują pastatų numeraciją buvusiuose kvartaluose „Pamariui“ papasakojo Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas.

Pakeitus tvarką, senieji kvartalai bus pervadinti alėjomis bei pasikeis daugelio namų numeriai.

Pakeitus tvarką, senieji kvartalai bus pervadinti alėjomis bei pasikeis daugelio namų numeriai.

– Kokie pokyčiai numatyti keičiant namų numerius?
– Pastatų numeracija yra, ko gero, pats skaudžiausias klausimas tiek gyventojams, tiek seniūnijai. Tai ne vien papildomos išlaidos, bet ir gyventojų nepasitenkinimas. Jie mano, kad patys kalčiausi yra tie, kurie keičia namų numerius. O daryti tai mus įpareigojo Vyriausybė ir Registrų centras.
– O kodėl prireikė tokių pokyčių?
– Taip atsitiko todėl, kad Šilutėje nebeliko kvartalų. Jie dabar pervadinti alėjomis. Tie visi pervadinimai ir yra didžiausia bėda. Pastatai dabar turi priklausyti toms gatvėms, kuriose stovi, o dalis priklausys alėjoms. Mano nuomone, nelabai tinka kvartalus pavadinti alėjomis. Alėja yra daugiau ar mažiau panaši į gatvę ar taką, kur iš abiejų pusių auga medžiai. Tokia pas mus yra Atgimimo alėja. Tačiau sugalvota pasielgti kitaip. Senoji namų numeracija, paremta kvartalais, turėtų išnykti. Sakykime, Melioratorių kvartale dabar yra pastatų, į kuriuos įvažiuojama iš Šyšos, Aukštaičių ir kitų gatvių. Tačiau esama namų numeracija su tomis gatvėmis nieko bendro neturi. Pagal naują tvarką turėtų būti numeruojami Šyšos, Aukštaičių ir kitų gatvių namai, o joms nepriklausantys namai priskirti alėjai. Iš tiesų tokia numeracija yra logiška ir teisinga, tik gal mums labai neįprasta.
– Ar jau pakeista kokių nors namų numeracija?
– Pakeitėme namų numerius Jaunimo kvartale (alėjoje), tačiau žmonės tuo nepatenkinti, kreipėsi į Tarybos narius. Tolimesnis numerių keitimas šiuo metu sustabdytas. Jaunimo kvartale su senais numeriais turi likti tik du namai. Visų kitų namų numeriai keisis, nes dalis įvažiavimų į kiemus yra iš Cintjoniškių, Kudirkos ir kitų gatvių. Mes galime visaip svarstyti, tačiau gatvių numeraciją teks keisti.
– Kokia tvarka keičiami namų numeriai?
– Namų numeriai visada skaičiuojami nuo gatvės pradžios. Pavyzdžiui, nuo Jaunimo alėjos pradžios. Tačiau ne visi namai dabar pateks į alėją, todėl naujai numeruojant teks keisti numerius pagal buvusį kvartalą supančių gatvių pavadinimus.
– Taigi, dabartinius kvartalus alėjos pakeis ne visiškai taip pat?
– Taip, vietoje Melioratorių, Laisvės ir Jaunimo kvartalų atsiras alėjos, tačiau joms priklausys ne visi anksčiau kvartalams priklausę namai. Ir bijau, kad tai dar ne paskutinis namų numeracijos keitimas.
– Kokius dokumentus turės pasikeisti gyventojai, pasikeitus jų namų numeriams?
– Visose institucijose perregistravimas įvyks automatiškai. Bet jeigu reikės pasikeisti adresą asmeniniuose dokumentuose, teks kreiptis į Registrų centrą ir dokumentai už 2 eurus bus perrašyti. Daugiau nuostolių ir problemų tai gali sukelti verslą turintiems žmonėms.
– Ar išliks tvarka, kai vienoje gatvės pusėje esantys namai turi porinius, o kitoje – neporinius numerius?
– Taip, ta tvarka išlieka, nes naujai numeruojant gatves reikalaujama jos laikytis.
– Ačiū už pokalbį.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite