Nauja namų numeracija sukėlė sumaištį

Vyriausybės nutarimu keičiama namų numeracija. Šilutėje buvę Laisvės, Jaunimo ir Melioratorių kvartalai pervadinti alėjomis, pasikeis namų numeriai. Šie pokyčiai kelia sumaištį ir gyventojų nepasitenkinimą. Apie naują pastatų numeraciją buvusiuose kvartaluose „Pamariui“ papasakojo Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas.

Pakeitus tvarką, senieji kvartalai bus pervadinti alėjomis bei pasikeis daugelio namų numeriai.

Pakeitus tvarką, senieji kvartalai bus pervadinti alėjomis bei pasikeis daugelio namų numeriai.

– Kokie pokyčiai numatyti keičiant namų numerius?
– Pastatų numeracija yra, ko gero, pats skaudžiausias klausimas tiek gyventojams, tiek seniūnijai. Tai ne vien papildomos išlaidos, bet ir gyventojų nepasitenkinimas. Jie mano, kad patys kalčiausi yra tie, kurie keičia namų numerius. O daryti tai mus įpareigojo Vyriausybė ir Registrų centras.
– O kodėl prireikė tokių pokyčių?
– Taip atsitiko todėl, kad Šilutėje nebeliko kvartalų. Jie dabar pervadinti alėjomis. Tie visi pervadinimai ir yra didžiausia bėda. Pastatai dabar turi priklausyti toms gatvėms, kuriose stovi, o dalis priklausys alėjoms. Mano nuomone, nelabai tinka kvartalus pavadinti alėjomis. Alėja yra daugiau ar mažiau panaši į gatvę ar taką, kur iš abiejų pusių auga medžiai. Tokia pas mus yra Atgimimo alėja. Tačiau sugalvota pasielgti kitaip. Senoji namų numeracija, paremta kvartalais, turėtų išnykti. Sakykime, Melioratorių kvartale dabar yra pastatų, į kuriuos įvažiuojama iš Šyšos, Aukštaičių ir kitų gatvių. Tačiau esama namų numeracija su tomis gatvėmis nieko bendro neturi. Pagal naują tvarką turėtų būti numeruojami Šyšos, Aukštaičių ir kitų gatvių namai, o joms nepriklausantys namai priskirti alėjai. Iš tiesų tokia numeracija yra logiška ir teisinga, tik gal mums labai neįprasta.
– Ar jau pakeista kokių nors namų numeracija?
– Pakeitėme namų numerius Jaunimo kvartale (alėjoje), tačiau žmonės tuo nepatenkinti, kreipėsi į Tarybos narius. Tolimesnis numerių keitimas šiuo metu sustabdytas. Jaunimo kvartale su senais numeriais turi likti tik du namai. Visų kitų namų numeriai keisis, nes dalis įvažiavimų į kiemus yra iš Cintjoniškių, Kudirkos ir kitų gatvių. Mes galime visaip svarstyti, tačiau gatvių numeraciją teks keisti.
– Kokia tvarka keičiami namų numeriai?
– Namų numeriai visada skaičiuojami nuo gatvės pradžios. Pavyzdžiui, nuo Jaunimo alėjos pradžios. Tačiau ne visi namai dabar pateks į alėją, todėl naujai numeruojant teks keisti numerius pagal buvusį kvartalą supančių gatvių pavadinimus.
– Taigi, dabartinius kvartalus alėjos pakeis ne visiškai taip pat?
– Taip, vietoje Melioratorių, Laisvės ir Jaunimo kvartalų atsiras alėjos, tačiau joms priklausys ne visi anksčiau kvartalams priklausę namai. Ir bijau, kad tai dar ne paskutinis namų numeracijos keitimas.
– Kokius dokumentus turės pasikeisti gyventojai, pasikeitus jų namų numeriams?
– Visose institucijose perregistravimas įvyks automatiškai. Bet jeigu reikės pasikeisti adresą asmeniniuose dokumentuose, teks kreiptis į Registrų centrą ir dokumentai už 2 eurus bus perrašyti. Daugiau nuostolių ir problemų tai gali sukelti verslą turintiems žmonėms.
– Ar išliks tvarka, kai vienoje gatvės pusėje esantys namai turi porinius, o kitoje – neporinius numerius?
– Taip, ta tvarka išlieka, nes naujai numeruojant gatves reikalaujama jos laikytis.
– Ačiū už pokalbį.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite