Nauja namų numeracija sukėlė sumaištį

Vyriausybės nutarimu keičiama namų numeracija. Šilutėje buvę Laisvės, Jaunimo ir Melioratorių kvartalai pervadinti alėjomis, pasikeis namų numeriai. Šie pokyčiai kelia sumaištį ir gyventojų nepasitenkinimą. Apie naują pastatų numeraciją buvusiuose kvartaluose „Pamariui“ papasakojo Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas.

Pakeitus tvarką, senieji kvartalai bus pervadinti alėjomis bei pasikeis daugelio namų numeriai.

Pakeitus tvarką, senieji kvartalai bus pervadinti alėjomis bei pasikeis daugelio namų numeriai.

– Kokie pokyčiai numatyti keičiant namų numerius?
– Pastatų numeracija yra, ko gero, pats skaudžiausias klausimas tiek gyventojams, tiek seniūnijai. Tai ne vien papildomos išlaidos, bet ir gyventojų nepasitenkinimas. Jie mano, kad patys kalčiausi yra tie, kurie keičia namų numerius. O daryti tai mus įpareigojo Vyriausybė ir Registrų centras.
– O kodėl prireikė tokių pokyčių?
– Taip atsitiko todėl, kad Šilutėje nebeliko kvartalų. Jie dabar pervadinti alėjomis. Tie visi pervadinimai ir yra didžiausia bėda. Pastatai dabar turi priklausyti toms gatvėms, kuriose stovi, o dalis priklausys alėjoms. Mano nuomone, nelabai tinka kvartalus pavadinti alėjomis. Alėja yra daugiau ar mažiau panaši į gatvę ar taką, kur iš abiejų pusių auga medžiai. Tokia pas mus yra Atgimimo alėja. Tačiau sugalvota pasielgti kitaip. Senoji namų numeracija, paremta kvartalais, turėtų išnykti. Sakykime, Melioratorių kvartale dabar yra pastatų, į kuriuos įvažiuojama iš Šyšos, Aukštaičių ir kitų gatvių. Tačiau esama namų numeracija su tomis gatvėmis nieko bendro neturi. Pagal naują tvarką turėtų būti numeruojami Šyšos, Aukštaičių ir kitų gatvių namai, o joms nepriklausantys namai priskirti alėjai. Iš tiesų tokia numeracija yra logiška ir teisinga, tik gal mums labai neįprasta.
– Ar jau pakeista kokių nors namų numeracija?
– Pakeitėme namų numerius Jaunimo kvartale (alėjoje), tačiau žmonės tuo nepatenkinti, kreipėsi į Tarybos narius. Tolimesnis numerių keitimas šiuo metu sustabdytas. Jaunimo kvartale su senais numeriais turi likti tik du namai. Visų kitų namų numeriai keisis, nes dalis įvažiavimų į kiemus yra iš Cintjoniškių, Kudirkos ir kitų gatvių. Mes galime visaip svarstyti, tačiau gatvių numeraciją teks keisti.
– Kokia tvarka keičiami namų numeriai?
– Namų numeriai visada skaičiuojami nuo gatvės pradžios. Pavyzdžiui, nuo Jaunimo alėjos pradžios. Tačiau ne visi namai dabar pateks į alėją, todėl naujai numeruojant teks keisti numerius pagal buvusį kvartalą supančių gatvių pavadinimus.
– Taigi, dabartinius kvartalus alėjos pakeis ne visiškai taip pat?
– Taip, vietoje Melioratorių, Laisvės ir Jaunimo kvartalų atsiras alėjos, tačiau joms priklausys ne visi anksčiau kvartalams priklausę namai. Ir bijau, kad tai dar ne paskutinis namų numeracijos keitimas.
– Kokius dokumentus turės pasikeisti gyventojai, pasikeitus jų namų numeriams?
– Visose institucijose perregistravimas įvyks automatiškai. Bet jeigu reikės pasikeisti adresą asmeniniuose dokumentuose, teks kreiptis į Registrų centrą ir dokumentai už 2 eurus bus perrašyti. Daugiau nuostolių ir problemų tai gali sukelti verslą turintiems žmonėms.
– Ar išliks tvarka, kai vienoje gatvės pusėje esantys namai turi porinius, o kitoje – neporinius numerius?
– Taip, ta tvarka išlieka, nes naujai numeruojant gatves reikalaujama jos laikytis.
– Ačiū už pokalbį.

Vaidotas VILKAS

Hits: 149

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite