Nauja namų numeracija sukėlė sumaištį

Vyriausybės nutarimu keičiama namų numeracija. Šilutėje buvę Laisvės, Jaunimo ir Melioratorių kvartalai pervadinti alėjomis, pasikeis namų numeriai. Šie pokyčiai kelia sumaištį ir gyventojų nepasitenkinimą. Apie naują pastatų numeraciją buvusiuose kvartaluose „Pamariui“ papasakojo Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas.

Pakeitus tvarką, senieji kvartalai bus pervadinti alėjomis bei pasikeis daugelio namų numeriai.

Pakeitus tvarką, senieji kvartalai bus pervadinti alėjomis bei pasikeis daugelio namų numeriai.

– Kokie pokyčiai numatyti keičiant namų numerius?
– Pastatų numeracija yra, ko gero, pats skaudžiausias klausimas tiek gyventojams, tiek seniūnijai. Tai ne vien papildomos išlaidos, bet ir gyventojų nepasitenkinimas. Jie mano, kad patys kalčiausi yra tie, kurie keičia namų numerius. O daryti tai mus įpareigojo Vyriausybė ir Registrų centras.
– O kodėl prireikė tokių pokyčių?
– Taip atsitiko todėl, kad Šilutėje nebeliko kvartalų. Jie dabar pervadinti alėjomis. Tie visi pervadinimai ir yra didžiausia bėda. Pastatai dabar turi priklausyti toms gatvėms, kuriose stovi, o dalis priklausys alėjoms. Mano nuomone, nelabai tinka kvartalus pavadinti alėjomis. Alėja yra daugiau ar mažiau panaši į gatvę ar taką, kur iš abiejų pusių auga medžiai. Tokia pas mus yra Atgimimo alėja. Tačiau sugalvota pasielgti kitaip. Senoji namų numeracija, paremta kvartalais, turėtų išnykti. Sakykime, Melioratorių kvartale dabar yra pastatų, į kuriuos įvažiuojama iš Šyšos, Aukštaičių ir kitų gatvių. Tačiau esama namų numeracija su tomis gatvėmis nieko bendro neturi. Pagal naują tvarką turėtų būti numeruojami Šyšos, Aukštaičių ir kitų gatvių namai, o joms nepriklausantys namai priskirti alėjai. Iš tiesų tokia numeracija yra logiška ir teisinga, tik gal mums labai neįprasta.
– Ar jau pakeista kokių nors namų numeracija?
– Pakeitėme namų numerius Jaunimo kvartale (alėjoje), tačiau žmonės tuo nepatenkinti, kreipėsi į Tarybos narius. Tolimesnis numerių keitimas šiuo metu sustabdytas. Jaunimo kvartale su senais numeriais turi likti tik du namai. Visų kitų namų numeriai keisis, nes dalis įvažiavimų į kiemus yra iš Cintjoniškių, Kudirkos ir kitų gatvių. Mes galime visaip svarstyti, tačiau gatvių numeraciją teks keisti.
– Kokia tvarka keičiami namų numeriai?
– Namų numeriai visada skaičiuojami nuo gatvės pradžios. Pavyzdžiui, nuo Jaunimo alėjos pradžios. Tačiau ne visi namai dabar pateks į alėją, todėl naujai numeruojant teks keisti numerius pagal buvusį kvartalą supančių gatvių pavadinimus.
– Taigi, dabartinius kvartalus alėjos pakeis ne visiškai taip pat?
– Taip, vietoje Melioratorių, Laisvės ir Jaunimo kvartalų atsiras alėjos, tačiau joms priklausys ne visi anksčiau kvartalams priklausę namai. Ir bijau, kad tai dar ne paskutinis namų numeracijos keitimas.
– Kokius dokumentus turės pasikeisti gyventojai, pasikeitus jų namų numeriams?
– Visose institucijose perregistravimas įvyks automatiškai. Bet jeigu reikės pasikeisti adresą asmeniniuose dokumentuose, teks kreiptis į Registrų centrą ir dokumentai už 2 eurus bus perrašyti. Daugiau nuostolių ir problemų tai gali sukelti verslą turintiems žmonėms.
– Ar išliks tvarka, kai vienoje gatvės pusėje esantys namai turi porinius, o kitoje – neporinius numerius?
– Taip, ta tvarka išlieka, nes naujai numeruojant gatves reikalaujama jos laikytis.
– Ačiū už pokalbį.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite