Narkotikų pardavėjas ir pirkėjai sulaukė teismo nuosprendžio

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos.

Bylos duomenimis, D. A. savo bute laikė kiek daugiau nei 20 g. narkotinės medžiagos – kokaino, kuri buvo supakuota į folijos lankstinukus. 0,650 g. kokaino, supakuoto į du folijos lankstinukus, jis pardavė už 160 eurų L. B. ir T. V. Pastarieji buvo sulaikyti prekybos centro aikštelėje policijos pareigūnų, kurie automobilio kratos metu surado įsigytą kokainą.

Narkotikus platinęs šilutiškis teisiamojo posėdžio metu savo kaltę pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad už 1800 eurų iš nepažįstamo asmens įsigijo 30 folijos lankstinukų su narkotine medžiaga – kokainu, kurią ketino pardavinėti ir taip užsidirbti namo, kurį paveldėjo iš močiutės, remontui.

L. B. ir T. V. taip pat prisipažino dėl narkotinių medžiagų įsigijimo. Vaikinai teismui paaiškino, kad yra draugai nuo vaikystės. Abu dirba užsienyje ir buvo grįžę trumpam į Lietuvą. Susitikę jie planavo vykti į Klaipėdą, tačiau planai pasikeitė, vienam iš draugų pasiūlius įsigyti kokaino. L. B. susisiekė telefonu su D. A. ir automobiliu nuvyko nusipirkti narkotikų. Vaikinai po sėkmingo sandorio dar vyko į parduotuvę nusipirkti alaus, tačiau įeinant į parduotuvę buvo sulaikyti policijos pareigūnų.

Teismas, skirdamas bausmes už narkotinių medžiagų įgijimą kaltais pripažintiems L. B. ir T. V., atsižvelgė, kad jie anksčiau neteisti, dirbantys, jauno amžiaus. Spręsdamas klausimą dėl bausmės skyrimo narkotinę medžiagą platinusiam D. A., teismas atkreipė dėmesį, kad už narkotikų platinimą numatyta tik vienos rūšies bausmė – laisvės atėmimas nuo dviejų iki aštuonerių metų. Teismas atsižvelgdamas į tai, kad vaikinas nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios pripažino savo kaltę, netrukdė ikiteisminiam tyrimu bei anksčiau nėra teistas už narkotinių medžiagų platinimą, registruotas Užimtumo tarnyboje bei nenustatyta jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių, nusprendė, jog laisvės atėmimo bausmės skyrimas jaunuoliui prieštarautų teisingumo  principui ir būtų neproporcingas padarytam nusikaltimui, todėl skyrė švelnesnę bausmę – laisvės apribojimą. Jo metu jis turės nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei sumokėti 1000 Eur dydžio įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Kadangi visi trys kaltinamieji dėl padarytų nusikalstamų veikų prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi, paskirtos bausmės sumažintos vienu trečdaliu. Teismas taip pat nusprendė konfiskuoti kaltinamųjų nusikaltimų padarymo priemones –  tris mobiliuosius telefonus ir 160 eurų sumokėtus už narkotikus. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Mindaugas Radvila Tauragės apylinkės teismo 
teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite