Mykolinės ir Derliaus šventė sudrebino Žaliąjį kalną

Šeštadienį Žemaičių Naumiestyje, ant Žaliojo kalno, dundėjo tradicinės Mykolinės ir Derliaus šventė, į kurią sugužėjo kaip reta daug dalyvių ir žiūrovų. Ūkininkų miestelyje už ekologiškų produktų kiemelio driekėsi Grūdų
gatvė, Sodų takas, Pieno alėja, Mėsos skveras ir Kopūstienės vingis, kur kunkuliavo net 9 kvapnios kopūstienės katilai…

 

Ūkininkų gėrybės
Vidurdienį į Žemaičių Naumiesčio biblioteką rinkosi kraštiečiai. Tuo metu į Žaliojo kalno aikštyną jau iš viso rajono važiavo išsipuošusios Ūkininkų miestelio komandos: puošė savąsias teritorijas, dengė stalus, ant jų dėjo vaišes, kūrė ugnį ir virė, kepė.
Kur grūdai, ten blynai, duonelė, pyragai, o kur pienas, ten sūriai, kastinis, Sodų take – medus, obuoliai, slyvos, net keliolikos rūšių sultys, Mėsos skvere – dešros, lašiniai, kumpiai ir net kepamas ėriukas.
Marius Čėsna iš Leitgirių čirškino virš žarijų didoką ėriuką, kurio paragauti gavo visi, kas tik norėjo. Prie naumiestiškės Danutės Zaveckaitės stalų bemat išrikiavo eilutė: kabojo pynės svogūnų, vėriniai džiovintų baravykų, čia pat krepšys geltonųjų gaidukų – panašu, ką tik iš miško, o stiklainiuose – konservuoti grybai, įvairių uogų kompotai, sirupai, dar krienų. Iš didelio krepšio spanguolių darbščioji Danutė sėmė ir pylėjų moterims ir vyrams. Juk netrukus teks raugti kopūstus, o kaip be spanguolių?
Grūdų gatvėje smalsuolių laukė „egzaminas“. Į kelis indelius su grūdais reikėjo sudėlioti korteles, nesuklysti nurodant pavadinimą. Ne visiems pavyko… Tačiau svetingi žmonės ir suklydusius pavaišino, pagyrė. Iš Pagrynių, Šilutės priemiesčio, atvykę garsūs bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai Sodų take prekiavo įvairiaspalviu šių metų medumi, buvo paruošę užduotį svečiams – susukti vaškinę žvakelę. Taip įdarbino ir priėjusius politikus
Prie scenos
Šilutiškė Indrė Skablauskaitė ir „Pilutės“ folkloro ansamblio vadovė Adma Baltutienė pasveikino namiškius naumiestiškius, tikrus žemaičius ir šišioniškius, sugužėjusius švęsti Mykolinių ir ūkininkų rudens šventės. Tiesa, tų Mykolų teatsirado pora, tad juos ir pagerbė, nors dovanų buvo tikras lietus. Šoko „Šalnos“ kolektyvas iš Švėkšnos, dainavo „Pilutė“ iš Degučių, po jų scenoje sukosi garsi žvaigždė Soliaris, vietoj Radžio atvyko Mia, koncertavo grupė „Biplan“, šilutiškių choras „Vox Libri“. Gausių plojimų sulaukė ir naumiestiškių kapela „Žaliakalnis“.
Į sceną kilo naujasis Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis, naujasis vietos parapijos klebonas Stanislovas Anužis, rajono valdžiai atstovavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, atvyko Seimo nariai Artūras Skardžius, Kęstas Komskis ir Remigijus Žemaitaitis, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas ir kiti.
Apdovanoti šių metų geriausiais ūkininkais pripažinti Vilija ir Robertas Peteraičiai iš Katyčių, antrąją vietą laimėjusieji Rima ir Aloyzas Raukčiai iš Grabupių. Pagerbti jaunieji ūkininkai Ligita ir Laurynas Baliutavičiai iš Rumšų kaimo, Juknaičių seniūnijos, taip pat Rasa ir Saulius Oželiai iš Juškaičių kaimo, Gardamo seniūnijos. Žemės ūkio rūmų pirmininkas A. Stančikas už bendruomeniškumą ir nuoširdumą apdovanojo minėtuosius bitininkus Onutę ir Praną Petrošius, už stambaus galvijų ūkio įkūrimą – ūkininką Algimantą Leščinską iš Užlieknių, inkakliškį Rimantą Stankų – už mėsinės galvijininkystės ūkio puoselėjimą, kintiškį Henriką Cyrolį, Laučių kaimo ūkininką Alvydą Degutį – už javų auginimą pagal pažangias technologijas, jaunąjį Šyšgirių kaimo ūkininką Mantą Macijauską – už įkurtą mėsinių galvijų ūkį ir sekimą tėvų pėdomis, Galnės kaimo (Vainuto sen.) ūkininkę Ireną Petrauskienę, plėtojančią pieno ūkį.
V. Pozingis Savivaldybės atminimo lentas įteikė geriausių rezultatų tam tikroje srityje pasiekusiems ūkininkams: galzdoniškiui Vladui Bernotui – geriausio pienininkystės ūkio, Vanagių kaimo ūkininkui Kęstučiui Žvirbliui – mėsinės galvijininkystės ūkio, Žagatpurvių kaimo vyndariui Česlovui Ramoškai – vyndario ekologiško ūkio, Stasiui Baltučiui iš Grygališkės – javų ūkio, švėkšniškei Birutei Stankutei – sodininkystės ūkio.
Visos kopūstienės skanios
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, pasipuošęs tautiniu kostiumu, šoko ir su kaimynais „Šalnos“ kolektyve, ir sukosi seniūnų kiemelyje, mat seniūnai taip pat virė kopūstienę. „Erelių“ komandos kopūstienę komisija pavadino skaniausia, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos – rūgščiausia. Dovanų gavo ir visos kitos komandos, pasipuošusios vienodomis uniformomis, užsidėjusios virėjų kepuraites, turėjusios didelius samčius.
Kopūstienės vingyje aplink katilus sukosi naumiestiškių, juknaitiškių, gardamiškių ir kitos komandos. Belieka pasveikinti – šiame konkurse pralaimėjusių nebuvo, netrukus puodų dugnai pasimatė…
Šventę vainikavo fejerverkai.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite