Muzikiniai Valstybės dienos akcentai

Minint valstybės dieną, Lietuvos himnas skambėjo daugelyje vietų, tačiau Šilutėje ši šventė pasipildė vienu muzikiniu akcentu – Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko tradicinis festivalis „Muzikinė verdenė“.

Skambant „Tautiškai giesmei“ į aikštę buvo įnešta didžiulė Lietuvos vėliava.

Skambant „Tautiškai giesmei“ į aikštę buvo įnešta didžiulė Lietuvos vėliava.

Festivalis „Muzikinė verdenė“ kasmet į Šilutę atveda garsių atlikėjų. Šiemet evangelikų liuteronų bažnyčioje koncertavo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius (klavišiniai), prof. Sabina Martinaitytė (sopranas), Jurgis Jarašius (baritonas) ir Audronė Eitmanavičiūtė (klavišiniai). Koncertą-susitikimą „Pagarbinkim Lietuvą“ pradėjo Šilutės meno mokyklos mokiniai Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) ir Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė). Skambėjo lietuvių kompozitorių operų, operečių ir miuziklų arijos, duetai bei Maestro Giedriaus Kuprevičiaus improvizacijos.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad pasauliui labai trūksta harmonijos.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad pasauliui labai trūksta harmonijos.

Pristatydama jaunuosius atlikėjus, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova sakė, kad ant jų liaunų pečių užgulė atsakomybė atstovauti meno mokyklai ne tik prieš publiką, bet ir prieš į festivalį atvykusius muzikos grandus. Beje, Meda Siliūtė „Muzikinėje verdenėje“ grojo ir pernai.

Nepaisant jauno amžiaus, Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) šiame festivalyje groja jau ne pirmą kartą.

Nepaisant jauno amžiaus, Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) šiame festivalyje groja jau ne pirmą kartą.

Pasidžiaugęs jaunųjų atlikėjų muzikavimu, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad jis su kolegomis stengiasi įnešti į mūsų gyvenimą kuo daugiau harmonijos. „Harmonijos labai trūksta pasaulyje. Muzika ir moko, kaip pajausti, išgirsti harmoniją. Mes, žmonės, turime susišnekėti, turime išgirsti, ką kiti sako. Gali nesutikti su tuo, bet reikia išgirsti. Galbūt tai ir atneštų į mūsų gyvenimą harmonijos, kurios norėtųsi matyti aplinkui kuo daugiau“, – kalbėjo G. Kuprevičius.

„Muzikinės verdenės“ koncertą pradėjo Šilutės meno mokyklos auklėtinis Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė).

„Muzikinės verdenės“ koncertą pradėjo Šilutės meno mokyklos auklėtinis Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė).

Po koncerto, kurio pasiklausyti prisirinko pilna bažnyčia, kitas žmonių sambūris buvo 21 val. prie Kultūros ir pramogų centro. Kaip ir daugelyje vietų, kur gyvena lietuviai, čia nuskambėjo „Tautiška giesmė“. Nepaisant lietumi grasinusių debesų, giedoti šalies himną susirinko apie 300 šilutiškių. Skambant giesmei, keli miestiečiai į aikštę įnešė didžiulę Lietuvos vėliavą.
„Tautinę giesmę“, o vėliau ir liaudies dainas, traukė Šilutės chorų nariai, savanoriai ir savo politines batalijas tąkart primiršę politikai, tačiau daugiausia čia buvo paprastų miestelėnų, atėjusių parodyti savo vienybę ir meilę Tėvynei.
2018 m. minint Valstybės atkūrimo šimtmetį, giedoti „Tautišką giesmę“ žadama bandyti suburti 4 milijonus po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių. Tik kažin, ar jų tiek pavyks besurasti?

Vaidotas VILKAS

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią užpildė atėjusieji pasiklausyti rimtosios muzikos.

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią užpildė atėjusieji pasiklausyti rimtosios muzikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite