Muzikiniai Valstybės dienos akcentai

Minint valstybės dieną, Lietuvos himnas skambėjo daugelyje vietų, tačiau Šilutėje ši šventė pasipildė vienu muzikiniu akcentu – Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko tradicinis festivalis „Muzikinė verdenė“.

Skambant „Tautiškai giesmei“ į aikštę buvo įnešta didžiulė Lietuvos vėliava.

Skambant „Tautiškai giesmei“ į aikštę buvo įnešta didžiulė Lietuvos vėliava.

Festivalis „Muzikinė verdenė“ kasmet į Šilutę atveda garsių atlikėjų. Šiemet evangelikų liuteronų bažnyčioje koncertavo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius (klavišiniai), prof. Sabina Martinaitytė (sopranas), Jurgis Jarašius (baritonas) ir Audronė Eitmanavičiūtė (klavišiniai). Koncertą-susitikimą „Pagarbinkim Lietuvą“ pradėjo Šilutės meno mokyklos mokiniai Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) ir Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė). Skambėjo lietuvių kompozitorių operų, operečių ir miuziklų arijos, duetai bei Maestro Giedriaus Kuprevičiaus improvizacijos.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad pasauliui labai trūksta harmonijos.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad pasauliui labai trūksta harmonijos.

Pristatydama jaunuosius atlikėjus, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova sakė, kad ant jų liaunų pečių užgulė atsakomybė atstovauti meno mokyklai ne tik prieš publiką, bet ir prieš į festivalį atvykusius muzikos grandus. Beje, Meda Siliūtė „Muzikinėje verdenėje“ grojo ir pernai.

Nepaisant jauno amžiaus, Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) šiame festivalyje groja jau ne pirmą kartą.

Nepaisant jauno amžiaus, Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) šiame festivalyje groja jau ne pirmą kartą.

Pasidžiaugęs jaunųjų atlikėjų muzikavimu, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad jis su kolegomis stengiasi įnešti į mūsų gyvenimą kuo daugiau harmonijos. „Harmonijos labai trūksta pasaulyje. Muzika ir moko, kaip pajausti, išgirsti harmoniją. Mes, žmonės, turime susišnekėti, turime išgirsti, ką kiti sako. Gali nesutikti su tuo, bet reikia išgirsti. Galbūt tai ir atneštų į mūsų gyvenimą harmonijos, kurios norėtųsi matyti aplinkui kuo daugiau“, – kalbėjo G. Kuprevičius.

„Muzikinės verdenės“ koncertą pradėjo Šilutės meno mokyklos auklėtinis Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė).

„Muzikinės verdenės“ koncertą pradėjo Šilutės meno mokyklos auklėtinis Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė).

Po koncerto, kurio pasiklausyti prisirinko pilna bažnyčia, kitas žmonių sambūris buvo 21 val. prie Kultūros ir pramogų centro. Kaip ir daugelyje vietų, kur gyvena lietuviai, čia nuskambėjo „Tautiška giesmė“. Nepaisant lietumi grasinusių debesų, giedoti šalies himną susirinko apie 300 šilutiškių. Skambant giesmei, keli miestiečiai į aikštę įnešė didžiulę Lietuvos vėliavą.
„Tautinę giesmę“, o vėliau ir liaudies dainas, traukė Šilutės chorų nariai, savanoriai ir savo politines batalijas tąkart primiršę politikai, tačiau daugiausia čia buvo paprastų miestelėnų, atėjusių parodyti savo vienybę ir meilę Tėvynei.
2018 m. minint Valstybės atkūrimo šimtmetį, giedoti „Tautišką giesmę“ žadama bandyti suburti 4 milijonus po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių. Tik kažin, ar jų tiek pavyks besurasti?

Vaidotas VILKAS

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią užpildė atėjusieji pasiklausyti rimtosios muzikos.

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią užpildė atėjusieji pasiklausyti rimtosios muzikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite