Muzikiniai Valstybės dienos akcentai

Minint valstybės dieną, Lietuvos himnas skambėjo daugelyje vietų, tačiau Šilutėje ši šventė pasipildė vienu muzikiniu akcentu – Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko tradicinis festivalis „Muzikinė verdenė“.

Skambant „Tautiškai giesmei“ į aikštę buvo įnešta didžiulė Lietuvos vėliava.

Skambant „Tautiškai giesmei“ į aikštę buvo įnešta didžiulė Lietuvos vėliava.

Festivalis „Muzikinė verdenė“ kasmet į Šilutę atveda garsių atlikėjų. Šiemet evangelikų liuteronų bažnyčioje koncertavo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius (klavišiniai), prof. Sabina Martinaitytė (sopranas), Jurgis Jarašius (baritonas) ir Audronė Eitmanavičiūtė (klavišiniai). Koncertą-susitikimą „Pagarbinkim Lietuvą“ pradėjo Šilutės meno mokyklos mokiniai Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) ir Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė). Skambėjo lietuvių kompozitorių operų, operečių ir miuziklų arijos, duetai bei Maestro Giedriaus Kuprevičiaus improvizacijos.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad pasauliui labai trūksta harmonijos.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad pasauliui labai trūksta harmonijos.

Pristatydama jaunuosius atlikėjus, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova sakė, kad ant jų liaunų pečių užgulė atsakomybė atstovauti meno mokyklai ne tik prieš publiką, bet ir prieš į festivalį atvykusius muzikos grandus. Beje, Meda Siliūtė „Muzikinėje verdenėje“ grojo ir pernai.

Nepaisant jauno amžiaus, Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) šiame festivalyje groja jau ne pirmą kartą.

Nepaisant jauno amžiaus, Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) šiame festivalyje groja jau ne pirmą kartą.

Pasidžiaugęs jaunųjų atlikėjų muzikavimu, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad jis su kolegomis stengiasi įnešti į mūsų gyvenimą kuo daugiau harmonijos. „Harmonijos labai trūksta pasaulyje. Muzika ir moko, kaip pajausti, išgirsti harmoniją. Mes, žmonės, turime susišnekėti, turime išgirsti, ką kiti sako. Gali nesutikti su tuo, bet reikia išgirsti. Galbūt tai ir atneštų į mūsų gyvenimą harmonijos, kurios norėtųsi matyti aplinkui kuo daugiau“, – kalbėjo G. Kuprevičius.

„Muzikinės verdenės“ koncertą pradėjo Šilutės meno mokyklos auklėtinis Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė).

„Muzikinės verdenės“ koncertą pradėjo Šilutės meno mokyklos auklėtinis Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė).

Po koncerto, kurio pasiklausyti prisirinko pilna bažnyčia, kitas žmonių sambūris buvo 21 val. prie Kultūros ir pramogų centro. Kaip ir daugelyje vietų, kur gyvena lietuviai, čia nuskambėjo „Tautiška giesmė“. Nepaisant lietumi grasinusių debesų, giedoti šalies himną susirinko apie 300 šilutiškių. Skambant giesmei, keli miestiečiai į aikštę įnešė didžiulę Lietuvos vėliavą.
„Tautinę giesmę“, o vėliau ir liaudies dainas, traukė Šilutės chorų nariai, savanoriai ir savo politines batalijas tąkart primiršę politikai, tačiau daugiausia čia buvo paprastų miestelėnų, atėjusių parodyti savo vienybę ir meilę Tėvynei.
2018 m. minint Valstybės atkūrimo šimtmetį, giedoti „Tautišką giesmę“ žadama bandyti suburti 4 milijonus po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių. Tik kažin, ar jų tiek pavyks besurasti?

Vaidotas VILKAS

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią užpildė atėjusieji pasiklausyti rimtosios muzikos.

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią užpildė atėjusieji pasiklausyti rimtosios muzikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite