Muzikiniai Valstybės dienos akcentai

Minint valstybės dieną, Lietuvos himnas skambėjo daugelyje vietų, tačiau Šilutėje ši šventė pasipildė vienu muzikiniu akcentu – Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko tradicinis festivalis „Muzikinė verdenė“.

Skambant „Tautiškai giesmei“ į aikštę buvo įnešta didžiulė Lietuvos vėliava.

Skambant „Tautiškai giesmei“ į aikštę buvo įnešta didžiulė Lietuvos vėliava.

Festivalis „Muzikinė verdenė“ kasmet į Šilutę atveda garsių atlikėjų. Šiemet evangelikų liuteronų bažnyčioje koncertavo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius (klavišiniai), prof. Sabina Martinaitytė (sopranas), Jurgis Jarašius (baritonas) ir Audronė Eitmanavičiūtė (klavišiniai). Koncertą-susitikimą „Pagarbinkim Lietuvą“ pradėjo Šilutės meno mokyklos mokiniai Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) ir Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė). Skambėjo lietuvių kompozitorių operų, operečių ir miuziklų arijos, duetai bei Maestro Giedriaus Kuprevičiaus improvizacijos.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad pasauliui labai trūksta harmonijos.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad pasauliui labai trūksta harmonijos.

Pristatydama jaunuosius atlikėjus, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova sakė, kad ant jų liaunų pečių užgulė atsakomybė atstovauti meno mokyklai ne tik prieš publiką, bet ir prieš į festivalį atvykusius muzikos grandus. Beje, Meda Siliūtė „Muzikinėje verdenėje“ grojo ir pernai.

Nepaisant jauno amžiaus, Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) šiame festivalyje groja jau ne pirmą kartą.

Nepaisant jauno amžiaus, Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) šiame festivalyje groja jau ne pirmą kartą.

Pasidžiaugęs jaunųjų atlikėjų muzikavimu, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad jis su kolegomis stengiasi įnešti į mūsų gyvenimą kuo daugiau harmonijos. „Harmonijos labai trūksta pasaulyje. Muzika ir moko, kaip pajausti, išgirsti harmoniją. Mes, žmonės, turime susišnekėti, turime išgirsti, ką kiti sako. Gali nesutikti su tuo, bet reikia išgirsti. Galbūt tai ir atneštų į mūsų gyvenimą harmonijos, kurios norėtųsi matyti aplinkui kuo daugiau“, – kalbėjo G. Kuprevičius.

„Muzikinės verdenės“ koncertą pradėjo Šilutės meno mokyklos auklėtinis Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė).

„Muzikinės verdenės“ koncertą pradėjo Šilutės meno mokyklos auklėtinis Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė).

Po koncerto, kurio pasiklausyti prisirinko pilna bažnyčia, kitas žmonių sambūris buvo 21 val. prie Kultūros ir pramogų centro. Kaip ir daugelyje vietų, kur gyvena lietuviai, čia nuskambėjo „Tautiška giesmė“. Nepaisant lietumi grasinusių debesų, giedoti šalies himną susirinko apie 300 šilutiškių. Skambant giesmei, keli miestiečiai į aikštę įnešė didžiulę Lietuvos vėliavą.
„Tautinę giesmę“, o vėliau ir liaudies dainas, traukė Šilutės chorų nariai, savanoriai ir savo politines batalijas tąkart primiršę politikai, tačiau daugiausia čia buvo paprastų miestelėnų, atėjusių parodyti savo vienybę ir meilę Tėvynei.
2018 m. minint Valstybės atkūrimo šimtmetį, giedoti „Tautišką giesmę“ žadama bandyti suburti 4 milijonus po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių. Tik kažin, ar jų tiek pavyks besurasti?

Vaidotas VILKAS

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią užpildė atėjusieji pasiklausyti rimtosios muzikos.

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią užpildė atėjusieji pasiklausyti rimtosios muzikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite