Motinos dienos proga daugiavaikę motiną iš Pašyšių pasveikino Prezidentė

Pašyšių kaimo gyventoją Janiną Domeikienę artėjančios Motinos dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Roberto Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas. Prezidentės sveikinimas neaplenkė ir mūsų krašto. Pašyšiuose gyvenanti Janina Domeikienė pagimdė 10 vaikų. Visus augino dorais žmonėmis.

Šis pavasaris Janinai Domeikienei ypatingas. Ji ką tik atvertė 86 savo gyvenimo puslapį, o artėjančios Motinos dienos proga ją pasveikinusi šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.
Pašyšių kaimo gyventojos Janinos Domeikienės kraitėje daug svarbių apdovanojimų: 1962 m. gautas II laipsnio Motinos medalis, 1966 m. – I laipsnio Motinos medalis; 1967 m. – III laipsnio Motinos šlovės medalis; 1969 m.- I laipsnio Motinos šlovės medalis, 1984 m. – Darbo didvyrės medalis. Anų laikų apdovanojimų kraitę papildė dabartinio ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.
Prezidentės Spaudos tarnyba savo pranešime spaudai cituoja šalies vadovę, kuri sveikindama daugiavaikes mamas sakė: „Gausių Lietuvos šeimų mamos – pasiaukojimo ir prasmingo gyvenimo pavyzdys. Augindamos būrį darbščių ir sąžiningų piliečių, jos padeda Lietuvai ir toliau išlikti augančia valstybe. Daugiavaikėmis motinomis didžiuojasi vaikai, anūkai ir proanūkiai, taip pat visa Lietuva“.
Prezidentė garbingo amžiaus sulaukusioms mamoms dėkojo už gerumą, išmintį, nepailstamą rūpestį ir palinkėjo stiprios sveikatos, artimųjų dėmesio ir kasdienio džiaugsmo.
Janina Domeikienė gimė gretimo Tauragės rajono Skiržemės kaime, ten baigė tris pradinės mokyklos skyrius. Išėjo tarnauti pas ūkininką, dirbo įvairius ūkio darbus. Būdama 21-erių ištekėjo už vieneriais metais jaunesnio Antano. Paskui sovietinėje kariuomenėje tarnavusį vyrą išvyko gyventi į Karaliaučiaus kraštą. Ten gimė pirmoji dukra Cezara. Į Lietuvą jauna šeima sugrįžo 1950- aisiais. Nagingas Antanas iš uošvių namo plytų ir kitų statybai tinkamų medžiagų pastatė Pašyšiuose namą.
Janina Domeikienė ir šiandien vyro statytame name gyvena su dukra Vanda. Janinos ir Antano Domeikų šeimoje gimė 10 vaikų. Tėvai visais rūpinosi, mylėjo ir auklėjo dorais žmonėmis. Tačiau šeimą palietė skaudus likimas. Prieš 56 metus palaidojo ketverių metukų sūnų Kostą. Dar kartą skaudi netektis į šeimą atėjo 2000-aisiais, mirus dukrai Tatjanai.
Pasak Juknaičių seniūnijos socialinio darbo organizatorės Vitos Gečienės, visa Juknaičių bendruomenė džiaugiasi ir didžiuojasi, kad seniūnijoje gyvena gražią, pavyzdingą šeimą sukūrusi ir pulką vaikų išauginusi Janina Domeikienė. „Tai gražus pavyzdys jaunimui, kaip reikia, nepaisant didžiausių nepriteklių, vargo ir kitų nelaimių, būti gera mama, gera žmona, gera kaimyne – tiesiog būti geru žmogumi ir užauginti, išauklėti dorais piliečiais savo vaikus“, – telefonu „Pamariui“ sakė V. Gečienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite