Motinos dienos proga daugiavaikę motiną iš Pašyšių pasveikino Prezidentė

Pašyšių kaimo gyventoją Janiną Domeikienę artėjančios Motinos dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Roberto Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas. Prezidentės sveikinimas neaplenkė ir mūsų krašto. Pašyšiuose gyvenanti Janina Domeikienė pagimdė 10 vaikų. Visus augino dorais žmonėmis.

Šis pavasaris Janinai Domeikienei ypatingas. Ji ką tik atvertė 86 savo gyvenimo puslapį, o artėjančios Motinos dienos proga ją pasveikinusi šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.
Pašyšių kaimo gyventojos Janinos Domeikienės kraitėje daug svarbių apdovanojimų: 1962 m. gautas II laipsnio Motinos medalis, 1966 m. – I laipsnio Motinos medalis; 1967 m. – III laipsnio Motinos šlovės medalis; 1969 m.- I laipsnio Motinos šlovės medalis, 1984 m. – Darbo didvyrės medalis. Anų laikų apdovanojimų kraitę papildė dabartinio ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.
Prezidentės Spaudos tarnyba savo pranešime spaudai cituoja šalies vadovę, kuri sveikindama daugiavaikes mamas sakė: „Gausių Lietuvos šeimų mamos – pasiaukojimo ir prasmingo gyvenimo pavyzdys. Augindamos būrį darbščių ir sąžiningų piliečių, jos padeda Lietuvai ir toliau išlikti augančia valstybe. Daugiavaikėmis motinomis didžiuojasi vaikai, anūkai ir proanūkiai, taip pat visa Lietuva“.
Prezidentė garbingo amžiaus sulaukusioms mamoms dėkojo už gerumą, išmintį, nepailstamą rūpestį ir palinkėjo stiprios sveikatos, artimųjų dėmesio ir kasdienio džiaugsmo.
Janina Domeikienė gimė gretimo Tauragės rajono Skiržemės kaime, ten baigė tris pradinės mokyklos skyrius. Išėjo tarnauti pas ūkininką, dirbo įvairius ūkio darbus. Būdama 21-erių ištekėjo už vieneriais metais jaunesnio Antano. Paskui sovietinėje kariuomenėje tarnavusį vyrą išvyko gyventi į Karaliaučiaus kraštą. Ten gimė pirmoji dukra Cezara. Į Lietuvą jauna šeima sugrįžo 1950- aisiais. Nagingas Antanas iš uošvių namo plytų ir kitų statybai tinkamų medžiagų pastatė Pašyšiuose namą.
Janina Domeikienė ir šiandien vyro statytame name gyvena su dukra Vanda. Janinos ir Antano Domeikų šeimoje gimė 10 vaikų. Tėvai visais rūpinosi, mylėjo ir auklėjo dorais žmonėmis. Tačiau šeimą palietė skaudus likimas. Prieš 56 metus palaidojo ketverių metukų sūnų Kostą. Dar kartą skaudi netektis į šeimą atėjo 2000-aisiais, mirus dukrai Tatjanai.
Pasak Juknaičių seniūnijos socialinio darbo organizatorės Vitos Gečienės, visa Juknaičių bendruomenė džiaugiasi ir didžiuojasi, kad seniūnijoje gyvena gražią, pavyzdingą šeimą sukūrusi ir pulką vaikų išauginusi Janina Domeikienė. „Tai gražus pavyzdys jaunimui, kaip reikia, nepaisant didžiausių nepriteklių, vargo ir kitų nelaimių, būti gera mama, gera žmona, gera kaimyne – tiesiog būti geru žmogumi ir užauginti, išauklėti dorais piliečiais savo vaikus“, – telefonu „Pamariui“ sakė V. Gečienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 64

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite