Motinos dienos proga daugiavaikę motiną iš Pašyšių pasveikino Prezidentė

Pašyšių kaimo gyventoją Janiną Domeikienę artėjančios Motinos dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Roberto Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas. Prezidentės sveikinimas neaplenkė ir mūsų krašto. Pašyšiuose gyvenanti Janina Domeikienė pagimdė 10 vaikų. Visus augino dorais žmonėmis.

Šis pavasaris Janinai Domeikienei ypatingas. Ji ką tik atvertė 86 savo gyvenimo puslapį, o artėjančios Motinos dienos proga ją pasveikinusi šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.
Pašyšių kaimo gyventojos Janinos Domeikienės kraitėje daug svarbių apdovanojimų: 1962 m. gautas II laipsnio Motinos medalis, 1966 m. – I laipsnio Motinos medalis; 1967 m. – III laipsnio Motinos šlovės medalis; 1969 m.- I laipsnio Motinos šlovės medalis, 1984 m. – Darbo didvyrės medalis. Anų laikų apdovanojimų kraitę papildė dabartinio ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.
Prezidentės Spaudos tarnyba savo pranešime spaudai cituoja šalies vadovę, kuri sveikindama daugiavaikes mamas sakė: „Gausių Lietuvos šeimų mamos – pasiaukojimo ir prasmingo gyvenimo pavyzdys. Augindamos būrį darbščių ir sąžiningų piliečių, jos padeda Lietuvai ir toliau išlikti augančia valstybe. Daugiavaikėmis motinomis didžiuojasi vaikai, anūkai ir proanūkiai, taip pat visa Lietuva“.
Prezidentė garbingo amžiaus sulaukusioms mamoms dėkojo už gerumą, išmintį, nepailstamą rūpestį ir palinkėjo stiprios sveikatos, artimųjų dėmesio ir kasdienio džiaugsmo.
Janina Domeikienė gimė gretimo Tauragės rajono Skiržemės kaime, ten baigė tris pradinės mokyklos skyrius. Išėjo tarnauti pas ūkininką, dirbo įvairius ūkio darbus. Būdama 21-erių ištekėjo už vieneriais metais jaunesnio Antano. Paskui sovietinėje kariuomenėje tarnavusį vyrą išvyko gyventi į Karaliaučiaus kraštą. Ten gimė pirmoji dukra Cezara. Į Lietuvą jauna šeima sugrįžo 1950- aisiais. Nagingas Antanas iš uošvių namo plytų ir kitų statybai tinkamų medžiagų pastatė Pašyšiuose namą.
Janina Domeikienė ir šiandien vyro statytame name gyvena su dukra Vanda. Janinos ir Antano Domeikų šeimoje gimė 10 vaikų. Tėvai visais rūpinosi, mylėjo ir auklėjo dorais žmonėmis. Tačiau šeimą palietė skaudus likimas. Prieš 56 metus palaidojo ketverių metukų sūnų Kostą. Dar kartą skaudi netektis į šeimą atėjo 2000-aisiais, mirus dukrai Tatjanai.
Pasak Juknaičių seniūnijos socialinio darbo organizatorės Vitos Gečienės, visa Juknaičių bendruomenė džiaugiasi ir didžiuojasi, kad seniūnijoje gyvena gražią, pavyzdingą šeimą sukūrusi ir pulką vaikų išauginusi Janina Domeikienė. „Tai gražus pavyzdys jaunimui, kaip reikia, nepaisant didžiausių nepriteklių, vargo ir kitų nelaimių, būti gera mama, gera žmona, gera kaimyne – tiesiog būti geru žmogumi ir užauginti, išauklėti dorais piliečiais savo vaikus“, – telefonu „Pamariui“ sakė V. Gečienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Taip pat skaitykite