Motinos dieną – keltu iš Šilutės į Nidą

Sekmadienį, Motinos dieną, į UAB „Kintai“ laivą „Kuršių deltos ekspresas“ rinkosi neeiliniai keleiviai. Dauguma – mamos, kurios šventės proga šią kelionę gavo dovanų. Malonūs siurprizai jų laukė ir laive.

Tuoj Kuršių deltos ekspresas pasuks į kitą Kuršmarių krantą, Šilutės link.

Verslininkas Rimgaudas Višinskas, UAB „Kintai“ direktorius, šį poilsio ir turizmo sezoną pradžiugino naujiena – iš Šilutės mažųjų laivų uosto į Nidą plukdys keltas „Kuršių deltos ekspresas“. Vos laivą nuleidus į uosto vandenis, pasklido kvietimas: „Mama, plaukiam į Nidą“. Panorusių padovanoti mamai šventinę kelionę radosi daug. Sekmadienį iki 10 val. į keltą sulipo beveik 50 žmonių, įskaičiuojant ir mažuosius. Dešimties žmonių grupė atsivežė dviračius – jie lengvai sutilpo denyje.

Laivas į Nidą gegužės mėnesį plauks kiekvieną šeštadienį. Iš Šilutės išplauks 9.00 val., atgal iš Nidos – 18.00 val. Daugiau informacijos: Šilutės mažųjų laivų uosto Facebook paskyroje.

Uždarame kelto salone – staliukai ir minkštasuoliai. Kai visi patogiai įsikūrė, mikrofoną į rankas paėmė Šilutės mažųjų laivų uosto kapitonas Vaidas Pavilonis, pasveikinęs motinas šventės proga, pristatė laivo kapitoną Zigmą Jakutį bei UAB „Kintai“ vadybininką Simoną Skutulą. Visus maloniai nustebino perduoti verslininko R. Višinsko sveikinimai bei tulpės mamoms jų šventės proga. Tai dar ne viskas: šios išskirtinės išvykos proga keleiviai buvo vaišinami kava, arbata, keksiukais ir labai skaniu desertu. Vaišes patiekė S. Skutulas kartu su žmona Viktorija. Šįkart jie buvo baro šeimininkai, ateityje laive dirbs barmenė. Vaišinta nemokamai. Kai kurie keleiviai stebėjosi, kiti net klausė, kiek reikės už tai mokėti.
Šyša, Atmata, Kuršių mariomis keltas sparčiai artėjo prie Neringos. Neprireikė nė poros valandų. Oras buvo saulėtas, tad dalis keleivių įsitaisė denyje.

Pirmojo reiso keleivių laukė malonios staigmenos.


Nidoje – dar viena staigmena: į laivą įlipo svečius iš Šilutės pasitikęs Neringos meras Darius Jasaitis. Kurorto meras pasveikino išvykos dalyvius, šiltų žodžių negailėjo motinoms. Akivaizdu, kad meras vertina tiesiai iš Šilutės į Nidą atidarytą maršrutą, nes iš to nauda abipusė. Kelios akimirkos bendrai fotografijai su svetingu meru, o jau po to – keturios valandos vaikštynėms po Nidą. Išvykimo į Šilutę laikas – 16 val. Kas pasivaikščiojo po pavasario žiedais besiskleidžiančią Nidą, kas patraukė prie jūros. Yra čia kur akis paganyti: nors šiaurinis vėjas galynėjosi su saulės šiluma, ant marių kranto jau buvo besikaitinančių saulėje. Turistų yra, tačiau saikingai, todėl galima pasimėgauti tyla ir ramybe, tyru oru, paukščių čiulbėjimu. Nedaug automobilių. Atvykėliai važinėjasi dviračiais, paspirtukais bei kitokiomis įmantriomis transporto priemonėmis. Pakrantėje matyti su vaikais vaikštinėjančios šeimynos, turistų būreliai. Oras toks tyras, kvepiantis, rodos, svaigina ir migdo. Pakrantėje plaukioja gulbės, o žvirbliai trupinius renka po pat kojomis. Kelionės pėstute neprailgsta, nes šalia takų daug suolelių prisėsti, atsipūsti.
Grįžimas į Šilutės uostą taip pat neprailgo. Kas denyje, kas iš salono pro langus grožėjosi gamtos vaizdais. Keleiviai būreliais šnekučiavosi, netrūko įspūdžių. Kai keltas prisišvartavo Šilutėje, ant kranto kai kurių mamų laukė vaikai, anūkai su gėlėmis. Kelto salone nuošė dėkingumo plojimai, skirti kelto įgulai bei verslininkui R. Višinskui.

Grįžtant laivo kapitonas Zigmas pademonstravo, kokiu greičiu gali plaukti keltas.

Atsiliepimai
Lapynų kaime, Saugų seniūnijoje, gyvenanti septynių vaikų motina Justina Balčytienė į Nidą plaukė nemokamai – mat jauniausioji dukra Samanta sumanė pradžiuginti mamą šia kelione. Gausų būrį gerų vaikų užauginusi moteris pasidžiaugė jau turinti 10 anūkų – vyriausiajam jau 15 metų. Vienas sūnus Jungtinėje Karalystėje, yra ir kitų, išvykusių į užsienį. Esą įprasta suvažiuoti per Kūčias, kitas šventes, o staigmenų vaikai pažeria: tai bilietą į koncertą, tai gėlių parsiunčia. Šįkart štai išvyka laivu į Nidą. Sugrįžtančios į namus laukė dukra Odeta, sūnus Algirdas, Samanta – Motinos diena įsimins ilgam.
J. Balčytienė prasitarė, kad sovietmečiu apie gausias šeimas vyravo prastoka nuomonė, tačiau jos vaikai užaugo darbštūs, geri, ji jaučiasi laiminga motina.
Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė su vyru Juozu į šią kelionę leidosi gavę Čikagoje gyvenančios dukros Eglės dovaną. „Labai džiaugiuosi, kad Eglė šia kelione į Nidą mus pakėlė iš namų, nupirko bilietus ir neleido atsisakyti…“ – pasakojo moteris, jau turinti tris anūkus. Dukra Eglė augina Nikolą ir Nilą, sūnus Gintaras Jungtinėje Karalystėje – Patriciją, gandrai į šią šeimą žada atnešti dar vieną… Birutė su Juozu nuėjo net iki jūros, buvo prie švyturio, ne kartą gaivinosi kava, aplankė paminklą dainininkui Vytautui Kernagiui. Abu sakė tarsi apsvaigę nuo tyro marių ir pušyno oro. Juozas džiaugėsi, kad smagu plaukti, gražūs gamtos vaizdai, nustebino sveikinimai, vaišės. Jo nuomone, norinčių plaukti iš Šilutės į Nidą tikrai netrūks, nes patogu Šilutės uoste automobilį palikti, už tai net mokėti nereikia. Anot Birutės, tokios šventės dieną ir graudu – mamos jau atgulusios amžinojo poilsio, šalia nėra savų vaikų, dukra Eglė jau 17 metų užsienyje… Tačiau kai vaikai sugrįš aplankyti, ir juos plukdys į Nidą.
Stasė SKUTULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Taip pat skaitykite