Motinos dieną – keltu iš Šilutės į Nidą

Sekmadienį, Motinos dieną, į UAB „Kintai“ laivą „Kuršių deltos ekspresas“ rinkosi neeiliniai keleiviai. Dauguma – mamos, kurios šventės proga šią kelionę gavo dovanų. Malonūs siurprizai jų laukė ir laive.

Tuoj Kuršių deltos ekspresas pasuks į kitą Kuršmarių krantą, Šilutės link.

Verslininkas Rimgaudas Višinskas, UAB „Kintai“ direktorius, šį poilsio ir turizmo sezoną pradžiugino naujiena – iš Šilutės mažųjų laivų uosto į Nidą plukdys keltas „Kuršių deltos ekspresas“. Vos laivą nuleidus į uosto vandenis, pasklido kvietimas: „Mama, plaukiam į Nidą“. Panorusių padovanoti mamai šventinę kelionę radosi daug. Sekmadienį iki 10 val. į keltą sulipo beveik 50 žmonių, įskaičiuojant ir mažuosius. Dešimties žmonių grupė atsivežė dviračius – jie lengvai sutilpo denyje.

Laivas į Nidą gegužės mėnesį plauks kiekvieną šeštadienį. Iš Šilutės išplauks 9.00 val., atgal iš Nidos – 18.00 val. Daugiau informacijos: Šilutės mažųjų laivų uosto Facebook paskyroje.

Uždarame kelto salone – staliukai ir minkštasuoliai. Kai visi patogiai įsikūrė, mikrofoną į rankas paėmė Šilutės mažųjų laivų uosto kapitonas Vaidas Pavilonis, pasveikinęs motinas šventės proga, pristatė laivo kapitoną Zigmą Jakutį bei UAB „Kintai“ vadybininką Simoną Skutulą. Visus maloniai nustebino perduoti verslininko R. Višinsko sveikinimai bei tulpės mamoms jų šventės proga. Tai dar ne viskas: šios išskirtinės išvykos proga keleiviai buvo vaišinami kava, arbata, keksiukais ir labai skaniu desertu. Vaišes patiekė S. Skutulas kartu su žmona Viktorija. Šįkart jie buvo baro šeimininkai, ateityje laive dirbs barmenė. Vaišinta nemokamai. Kai kurie keleiviai stebėjosi, kiti net klausė, kiek reikės už tai mokėti.
Šyša, Atmata, Kuršių mariomis keltas sparčiai artėjo prie Neringos. Neprireikė nė poros valandų. Oras buvo saulėtas, tad dalis keleivių įsitaisė denyje.

Pirmojo reiso keleivių laukė malonios staigmenos.


Nidoje – dar viena staigmena: į laivą įlipo svečius iš Šilutės pasitikęs Neringos meras Darius Jasaitis. Kurorto meras pasveikino išvykos dalyvius, šiltų žodžių negailėjo motinoms. Akivaizdu, kad meras vertina tiesiai iš Šilutės į Nidą atidarytą maršrutą, nes iš to nauda abipusė. Kelios akimirkos bendrai fotografijai su svetingu meru, o jau po to – keturios valandos vaikštynėms po Nidą. Išvykimo į Šilutę laikas – 16 val. Kas pasivaikščiojo po pavasario žiedais besiskleidžiančią Nidą, kas patraukė prie jūros. Yra čia kur akis paganyti: nors šiaurinis vėjas galynėjosi su saulės šiluma, ant marių kranto jau buvo besikaitinančių saulėje. Turistų yra, tačiau saikingai, todėl galima pasimėgauti tyla ir ramybe, tyru oru, paukščių čiulbėjimu. Nedaug automobilių. Atvykėliai važinėjasi dviračiais, paspirtukais bei kitokiomis įmantriomis transporto priemonėmis. Pakrantėje matyti su vaikais vaikštinėjančios šeimynos, turistų būreliai. Oras toks tyras, kvepiantis, rodos, svaigina ir migdo. Pakrantėje plaukioja gulbės, o žvirbliai trupinius renka po pat kojomis. Kelionės pėstute neprailgsta, nes šalia takų daug suolelių prisėsti, atsipūsti.
Grįžimas į Šilutės uostą taip pat neprailgo. Kas denyje, kas iš salono pro langus grožėjosi gamtos vaizdais. Keleiviai būreliais šnekučiavosi, netrūko įspūdžių. Kai keltas prisišvartavo Šilutėje, ant kranto kai kurių mamų laukė vaikai, anūkai su gėlėmis. Kelto salone nuošė dėkingumo plojimai, skirti kelto įgulai bei verslininkui R. Višinskui.

Grįžtant laivo kapitonas Zigmas pademonstravo, kokiu greičiu gali plaukti keltas.

Atsiliepimai
Lapynų kaime, Saugų seniūnijoje, gyvenanti septynių vaikų motina Justina Balčytienė į Nidą plaukė nemokamai – mat jauniausioji dukra Samanta sumanė pradžiuginti mamą šia kelione. Gausų būrį gerų vaikų užauginusi moteris pasidžiaugė jau turinti 10 anūkų – vyriausiajam jau 15 metų. Vienas sūnus Jungtinėje Karalystėje, yra ir kitų, išvykusių į užsienį. Esą įprasta suvažiuoti per Kūčias, kitas šventes, o staigmenų vaikai pažeria: tai bilietą į koncertą, tai gėlių parsiunčia. Šįkart štai išvyka laivu į Nidą. Sugrįžtančios į namus laukė dukra Odeta, sūnus Algirdas, Samanta – Motinos diena įsimins ilgam.
J. Balčytienė prasitarė, kad sovietmečiu apie gausias šeimas vyravo prastoka nuomonė, tačiau jos vaikai užaugo darbštūs, geri, ji jaučiasi laiminga motina.
Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė su vyru Juozu į šią kelionę leidosi gavę Čikagoje gyvenančios dukros Eglės dovaną. „Labai džiaugiuosi, kad Eglė šia kelione į Nidą mus pakėlė iš namų, nupirko bilietus ir neleido atsisakyti…“ – pasakojo moteris, jau turinti tris anūkus. Dukra Eglė augina Nikolą ir Nilą, sūnus Gintaras Jungtinėje Karalystėje – Patriciją, gandrai į šią šeimą žada atnešti dar vieną… Birutė su Juozu nuėjo net iki jūros, buvo prie švyturio, ne kartą gaivinosi kava, aplankė paminklą dainininkui Vytautui Kernagiui. Abu sakė tarsi apsvaigę nuo tyro marių ir pušyno oro. Juozas džiaugėsi, kad smagu plaukti, gražūs gamtos vaizdai, nustebino sveikinimai, vaišės. Jo nuomone, norinčių plaukti iš Šilutės į Nidą tikrai netrūks, nes patogu Šilutės uoste automobilį palikti, už tai net mokėti nereikia. Anot Birutės, tokios šventės dieną ir graudu – mamos jau atgulusios amžinojo poilsio, šalia nėra savų vaikų, dukra Eglė jau 17 metų užsienyje… Tačiau kai vaikai sugrįš aplankyti, ir juos plukdys į Nidą.
Stasė SKUTULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite