Motinos dieną – keltu iš Šilutės į Nidą

Sekmadienį, Motinos dieną, į UAB „Kintai“ laivą „Kuršių deltos ekspresas“ rinkosi neeiliniai keleiviai. Dauguma – mamos, kurios šventės proga šią kelionę gavo dovanų. Malonūs siurprizai jų laukė ir laive.

Tuoj Kuršių deltos ekspresas pasuks į kitą Kuršmarių krantą, Šilutės link.

Verslininkas Rimgaudas Višinskas, UAB „Kintai“ direktorius, šį poilsio ir turizmo sezoną pradžiugino naujiena – iš Šilutės mažųjų laivų uosto į Nidą plukdys keltas „Kuršių deltos ekspresas“. Vos laivą nuleidus į uosto vandenis, pasklido kvietimas: „Mama, plaukiam į Nidą“. Panorusių padovanoti mamai šventinę kelionę radosi daug. Sekmadienį iki 10 val. į keltą sulipo beveik 50 žmonių, įskaičiuojant ir mažuosius. Dešimties žmonių grupė atsivežė dviračius – jie lengvai sutilpo denyje.

Laivas į Nidą gegužės mėnesį plauks kiekvieną šeštadienį. Iš Šilutės išplauks 9.00 val., atgal iš Nidos – 18.00 val. Daugiau informacijos: Šilutės mažųjų laivų uosto Facebook paskyroje.

Uždarame kelto salone – staliukai ir minkštasuoliai. Kai visi patogiai įsikūrė, mikrofoną į rankas paėmė Šilutės mažųjų laivų uosto kapitonas Vaidas Pavilonis, pasveikinęs motinas šventės proga, pristatė laivo kapitoną Zigmą Jakutį bei UAB „Kintai“ vadybininką Simoną Skutulą. Visus maloniai nustebino perduoti verslininko R. Višinsko sveikinimai bei tulpės mamoms jų šventės proga. Tai dar ne viskas: šios išskirtinės išvykos proga keleiviai buvo vaišinami kava, arbata, keksiukais ir labai skaniu desertu. Vaišes patiekė S. Skutulas kartu su žmona Viktorija. Šįkart jie buvo baro šeimininkai, ateityje laive dirbs barmenė. Vaišinta nemokamai. Kai kurie keleiviai stebėjosi, kiti net klausė, kiek reikės už tai mokėti.
Šyša, Atmata, Kuršių mariomis keltas sparčiai artėjo prie Neringos. Neprireikė nė poros valandų. Oras buvo saulėtas, tad dalis keleivių įsitaisė denyje.

Pirmojo reiso keleivių laukė malonios staigmenos.


Nidoje – dar viena staigmena: į laivą įlipo svečius iš Šilutės pasitikęs Neringos meras Darius Jasaitis. Kurorto meras pasveikino išvykos dalyvius, šiltų žodžių negailėjo motinoms. Akivaizdu, kad meras vertina tiesiai iš Šilutės į Nidą atidarytą maršrutą, nes iš to nauda abipusė. Kelios akimirkos bendrai fotografijai su svetingu meru, o jau po to – keturios valandos vaikštynėms po Nidą. Išvykimo į Šilutę laikas – 16 val. Kas pasivaikščiojo po pavasario žiedais besiskleidžiančią Nidą, kas patraukė prie jūros. Yra čia kur akis paganyti: nors šiaurinis vėjas galynėjosi su saulės šiluma, ant marių kranto jau buvo besikaitinančių saulėje. Turistų yra, tačiau saikingai, todėl galima pasimėgauti tyla ir ramybe, tyru oru, paukščių čiulbėjimu. Nedaug automobilių. Atvykėliai važinėjasi dviračiais, paspirtukais bei kitokiomis įmantriomis transporto priemonėmis. Pakrantėje matyti su vaikais vaikštinėjančios šeimynos, turistų būreliai. Oras toks tyras, kvepiantis, rodos, svaigina ir migdo. Pakrantėje plaukioja gulbės, o žvirbliai trupinius renka po pat kojomis. Kelionės pėstute neprailgsta, nes šalia takų daug suolelių prisėsti, atsipūsti.
Grįžimas į Šilutės uostą taip pat neprailgo. Kas denyje, kas iš salono pro langus grožėjosi gamtos vaizdais. Keleiviai būreliais šnekučiavosi, netrūko įspūdžių. Kai keltas prisišvartavo Šilutėje, ant kranto kai kurių mamų laukė vaikai, anūkai su gėlėmis. Kelto salone nuošė dėkingumo plojimai, skirti kelto įgulai bei verslininkui R. Višinskui.

Grįžtant laivo kapitonas Zigmas pademonstravo, kokiu greičiu gali plaukti keltas.

Atsiliepimai
Lapynų kaime, Saugų seniūnijoje, gyvenanti septynių vaikų motina Justina Balčytienė į Nidą plaukė nemokamai – mat jauniausioji dukra Samanta sumanė pradžiuginti mamą šia kelione. Gausų būrį gerų vaikų užauginusi moteris pasidžiaugė jau turinti 10 anūkų – vyriausiajam jau 15 metų. Vienas sūnus Jungtinėje Karalystėje, yra ir kitų, išvykusių į užsienį. Esą įprasta suvažiuoti per Kūčias, kitas šventes, o staigmenų vaikai pažeria: tai bilietą į koncertą, tai gėlių parsiunčia. Šįkart štai išvyka laivu į Nidą. Sugrįžtančios į namus laukė dukra Odeta, sūnus Algirdas, Samanta – Motinos diena įsimins ilgam.
J. Balčytienė prasitarė, kad sovietmečiu apie gausias šeimas vyravo prastoka nuomonė, tačiau jos vaikai užaugo darbštūs, geri, ji jaučiasi laiminga motina.
Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė su vyru Juozu į šią kelionę leidosi gavę Čikagoje gyvenančios dukros Eglės dovaną. „Labai džiaugiuosi, kad Eglė šia kelione į Nidą mus pakėlė iš namų, nupirko bilietus ir neleido atsisakyti…“ – pasakojo moteris, jau turinti tris anūkus. Dukra Eglė augina Nikolą ir Nilą, sūnus Gintaras Jungtinėje Karalystėje – Patriciją, gandrai į šią šeimą žada atnešti dar vieną… Birutė su Juozu nuėjo net iki jūros, buvo prie švyturio, ne kartą gaivinosi kava, aplankė paminklą dainininkui Vytautui Kernagiui. Abu sakė tarsi apsvaigę nuo tyro marių ir pušyno oro. Juozas džiaugėsi, kad smagu plaukti, gražūs gamtos vaizdai, nustebino sveikinimai, vaišės. Jo nuomone, norinčių plaukti iš Šilutės į Nidą tikrai netrūks, nes patogu Šilutės uoste automobilį palikti, už tai net mokėti nereikia. Anot Birutės, tokios šventės dieną ir graudu – mamos jau atgulusios amžinojo poilsio, šalia nėra savų vaikų, dukra Eglė jau 17 metų užsienyje… Tačiau kai vaikai sugrįš aplankyti, ir juos plukdys į Nidą.
Stasė SKUTULIENĖ

 

Hits: 661

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite