Mokykla šalia vieškelio keliauninką pasitinka puošniais langais

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojos, artėjant didžiosioms metų šventėms, tradiciškai puošia savo mokyklą, ypač jos langus. Juk mokykla prie kelio – tegul pasidžiaugia visi pravažiuojantieji.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos puošyba rūpinasi dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos puošyba rūpinasi dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė.

Mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė papasakojo, kad tradiciškai 4 kartus per metus puošiami mokyklos langai. Pirmiausia dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė, pasitelkusi koleges, puošia langus prieš rugsėjo pirmąją.
Prieš Kalėdas mokykloje organizuojamas advento rytmetis mokiniams ir advento vakaras tėvams ir bendruomenei. „Prieš šias šventes puošyba būna užimti visų klasių mokiniai – organizuojame projektinę dieną, kurios metu mokiniai su klasių auklėtojomis papuošia mokyklą. Šiemet, artėjant Kalėdoms, šermukšnių kekės „apsnigo“, o kitus langus papuošė lesyklėlės. Praėjusiais mokslo metais langus puošė plunksnos, o prieš tai – didžiulės gražios snaigės. Vėliau ruošiamės Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios šventėms. Ir dar vieną kartą mokykloje keičiama langų puošyba pasitinkant Šv. Velykas.
Visų idėjų generatorė – dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė. Ji viską sugalvoja, ateina su pasiūlymais pas mane, mes viską aptariame. Paskui imamės darbo“, – pasakojo mokyklos vadovė.
Iš kur kyla idėjos?
Šioje mokykloje 10 metų dirbanti mokytoja Rita Šleinytė – šilutiškė, baigusi Šilutės pirmąją gimnaziją, kur būdavo sustiprintos dailės pamokos. Vėliau studijavo Šiaulių pedagoginiame universitete.
„Nežiūrint, kad kiekvienas mokinys savaip talentingas, dailės pamokos ne visiems patinka. O juk kūrybiškumas ir jo lavinimas vėliau labai praverčia gyvenime tvarkant savo namus, norint gražiau apsirengti… Man kiekviena pamoka – kūryba, stengiuosi kiekvienai pamokai kuo įdomiau pasiruošti, kad mokiniams būtų įdomu. Per vaikus atskleidžiu save – stengiuosi panaudoti įdomesnes technikas. Kai reikia, darbams užbaigti skiriu daugiau pamokų. Mokinių darbus demonstruoju stenduose, kad visi galėtų pasigrožėti kūrybiniais mokinių darbais. Skatinu juos dalyvauti konkursuose, yra ir laureatų. Matosi, kuris mokinys gabesnis, tačiau dailės mokytojo specialybę renkasi nelabai noriai. Pasvarsto, ar galės iš to pragyventi…“ – pasakojo mokytoja.
Ji sakė, kad mokyklos puošybai daugiausia naudoja įvairių spalvų popieriaus, mat tai pigiausia medžiaga.
,,Idėją brandinu kartais mėnesį, kartais ir trumpesnio laiko užtenka. Paieškau ko nors ir internete, o kartais kokio išgirsto sakinio ar matyto vaizdo užtenka, kad kiltų sumanymas. Sugalvojusi pagaminu trafaretą, pavyzdį pakabinu dailės kabinete, o tada klasių auklėtojai su mokiniais iškarpo ir klijuoja ant langų. Man belieka pasidžiaugti kolektyviniu darbu. Džiaugiuosi, kai man pasako, jog sumanymas pavykęs. Ir šiemet ne vienas negailėjo gražių padėkos žodžių. Graži aplinka auklėja, mokiniai savo rankomis sukurtus darbus saugo ir džiaugiasi jais“, – pasakojo mokytoja Rita.
Nuobodžiauti nėra kada
Vaikščiojame po tylią, kalėdiškai išpuoštą mokyklą, mat mokiniams – atostogos. Mokytoja rodo koridoriuose iškabintus savo mokinių darbus, iš popieriaus iškarpytais angeliukais papuoštą pušies šaką, ant kurių tėvai advento vakarą rašė savo vaikų vardus su palinkėjimais, ko norėtų savo vaikams ateinančiais metais. Pasidžiaugė, kad mokinių tarybos iniciatyva kiekviena klasė kūrė advento vainikus, kuriais puošė kabinetų duris. Nuo jų neatsiliko ir pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis. Nubaltintomis šakelėmis ir spalvotais kankorėžiais papuoštomis puokštėmis papuošė mokytojų kambarį, administracijos, raštvedės ir kitus kabinetus.
,,Artėjant šventėms ir šiemet su mokiniais gaminome atvirukus, kuriais mokykla sveikina įstaigas ir orgnizacijas, su kuriomis bendrauja, savo rėmėjus. Su draugais artėjant šventėms organizuojame edukacinius vakarėlius, kurių metu gaminame atvirukus, Kalėdų ar Velykų dekoracijas – jomis puošiame savo namus. Laisvalaikiu mėgstu gaminti papuošalus, esu bandžiusi velti vilną. Šoku „Rusnietyje“, lankau parodas ne tik Šilutėje, bet ir į Klaipėdą nuvažiuoju. Gražus Kalėdų laikotarpis pasibaigė. Artėja Naujieji metai, tikiuosi, kad jie bus naujų idėjų įgyvendinimo metai“, – atviravo mokytoja Rita Šleinytė.
Birutė Morkevičienė

Čiuožėja.

Čiuožėja.

Į Klaipėdos – Šilutės kelią žvelgia „apsnigti“ mokyklos langai...

Į Klaipėdos – Šilutės kelią žvelgia „apsnigti“ mokyklos langai…

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite