Mokykla šalia vieškelio keliauninką pasitinka puošniais langais

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojos, artėjant didžiosioms metų šventėms, tradiciškai puošia savo mokyklą, ypač jos langus. Juk mokykla prie kelio – tegul pasidžiaugia visi pravažiuojantieji.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos puošyba rūpinasi dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos puošyba rūpinasi dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė.

Mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė papasakojo, kad tradiciškai 4 kartus per metus puošiami mokyklos langai. Pirmiausia dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė, pasitelkusi koleges, puošia langus prieš rugsėjo pirmąją.
Prieš Kalėdas mokykloje organizuojamas advento rytmetis mokiniams ir advento vakaras tėvams ir bendruomenei. „Prieš šias šventes puošyba būna užimti visų klasių mokiniai – organizuojame projektinę dieną, kurios metu mokiniai su klasių auklėtojomis papuošia mokyklą. Šiemet, artėjant Kalėdoms, šermukšnių kekės „apsnigo“, o kitus langus papuošė lesyklėlės. Praėjusiais mokslo metais langus puošė plunksnos, o prieš tai – didžiulės gražios snaigės. Vėliau ruošiamės Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios šventėms. Ir dar vieną kartą mokykloje keičiama langų puošyba pasitinkant Šv. Velykas.
Visų idėjų generatorė – dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė. Ji viską sugalvoja, ateina su pasiūlymais pas mane, mes viską aptariame. Paskui imamės darbo“, – pasakojo mokyklos vadovė.
Iš kur kyla idėjos?
Šioje mokykloje 10 metų dirbanti mokytoja Rita Šleinytė – šilutiškė, baigusi Šilutės pirmąją gimnaziją, kur būdavo sustiprintos dailės pamokos. Vėliau studijavo Šiaulių pedagoginiame universitete.
„Nežiūrint, kad kiekvienas mokinys savaip talentingas, dailės pamokos ne visiems patinka. O juk kūrybiškumas ir jo lavinimas vėliau labai praverčia gyvenime tvarkant savo namus, norint gražiau apsirengti… Man kiekviena pamoka – kūryba, stengiuosi kiekvienai pamokai kuo įdomiau pasiruošti, kad mokiniams būtų įdomu. Per vaikus atskleidžiu save – stengiuosi panaudoti įdomesnes technikas. Kai reikia, darbams užbaigti skiriu daugiau pamokų. Mokinių darbus demonstruoju stenduose, kad visi galėtų pasigrožėti kūrybiniais mokinių darbais. Skatinu juos dalyvauti konkursuose, yra ir laureatų. Matosi, kuris mokinys gabesnis, tačiau dailės mokytojo specialybę renkasi nelabai noriai. Pasvarsto, ar galės iš to pragyventi…“ – pasakojo mokytoja.
Ji sakė, kad mokyklos puošybai daugiausia naudoja įvairių spalvų popieriaus, mat tai pigiausia medžiaga.
,,Idėją brandinu kartais mėnesį, kartais ir trumpesnio laiko užtenka. Paieškau ko nors ir internete, o kartais kokio išgirsto sakinio ar matyto vaizdo užtenka, kad kiltų sumanymas. Sugalvojusi pagaminu trafaretą, pavyzdį pakabinu dailės kabinete, o tada klasių auklėtojai su mokiniais iškarpo ir klijuoja ant langų. Man belieka pasidžiaugti kolektyviniu darbu. Džiaugiuosi, kai man pasako, jog sumanymas pavykęs. Ir šiemet ne vienas negailėjo gražių padėkos žodžių. Graži aplinka auklėja, mokiniai savo rankomis sukurtus darbus saugo ir džiaugiasi jais“, – pasakojo mokytoja Rita.
Nuobodžiauti nėra kada
Vaikščiojame po tylią, kalėdiškai išpuoštą mokyklą, mat mokiniams – atostogos. Mokytoja rodo koridoriuose iškabintus savo mokinių darbus, iš popieriaus iškarpytais angeliukais papuoštą pušies šaką, ant kurių tėvai advento vakarą rašė savo vaikų vardus su palinkėjimais, ko norėtų savo vaikams ateinančiais metais. Pasidžiaugė, kad mokinių tarybos iniciatyva kiekviena klasė kūrė advento vainikus, kuriais puošė kabinetų duris. Nuo jų neatsiliko ir pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis. Nubaltintomis šakelėmis ir spalvotais kankorėžiais papuoštomis puokštėmis papuošė mokytojų kambarį, administracijos, raštvedės ir kitus kabinetus.
,,Artėjant šventėms ir šiemet su mokiniais gaminome atvirukus, kuriais mokykla sveikina įstaigas ir orgnizacijas, su kuriomis bendrauja, savo rėmėjus. Su draugais artėjant šventėms organizuojame edukacinius vakarėlius, kurių metu gaminame atvirukus, Kalėdų ar Velykų dekoracijas – jomis puošiame savo namus. Laisvalaikiu mėgstu gaminti papuošalus, esu bandžiusi velti vilną. Šoku „Rusnietyje“, lankau parodas ne tik Šilutėje, bet ir į Klaipėdą nuvažiuoju. Gražus Kalėdų laikotarpis pasibaigė. Artėja Naujieji metai, tikiuosi, kad jie bus naujų idėjų įgyvendinimo metai“, – atviravo mokytoja Rita Šleinytė.
Birutė Morkevičienė

Čiuožėja.

Čiuožėja.

Į Klaipėdos – Šilutės kelią žvelgia „apsnigti“ mokyklos langai...

Į Klaipėdos – Šilutės kelią žvelgia „apsnigti“ mokyklos langai…

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite