Mokykla šalia vieškelio keliauninką pasitinka puošniais langais

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojos, artėjant didžiosioms metų šventėms, tradiciškai puošia savo mokyklą, ypač jos langus. Juk mokykla prie kelio – tegul pasidžiaugia visi pravažiuojantieji.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos puošyba rūpinasi dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos puošyba rūpinasi dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė.

Mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė papasakojo, kad tradiciškai 4 kartus per metus puošiami mokyklos langai. Pirmiausia dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė, pasitelkusi koleges, puošia langus prieš rugsėjo pirmąją.
Prieš Kalėdas mokykloje organizuojamas advento rytmetis mokiniams ir advento vakaras tėvams ir bendruomenei. „Prieš šias šventes puošyba būna užimti visų klasių mokiniai – organizuojame projektinę dieną, kurios metu mokiniai su klasių auklėtojomis papuošia mokyklą. Šiemet, artėjant Kalėdoms, šermukšnių kekės „apsnigo“, o kitus langus papuošė lesyklėlės. Praėjusiais mokslo metais langus puošė plunksnos, o prieš tai – didžiulės gražios snaigės. Vėliau ruošiamės Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios šventėms. Ir dar vieną kartą mokykloje keičiama langų puošyba pasitinkant Šv. Velykas.
Visų idėjų generatorė – dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė. Ji viską sugalvoja, ateina su pasiūlymais pas mane, mes viską aptariame. Paskui imamės darbo“, – pasakojo mokyklos vadovė.
Iš kur kyla idėjos?
Šioje mokykloje 10 metų dirbanti mokytoja Rita Šleinytė – šilutiškė, baigusi Šilutės pirmąją gimnaziją, kur būdavo sustiprintos dailės pamokos. Vėliau studijavo Šiaulių pedagoginiame universitete.
„Nežiūrint, kad kiekvienas mokinys savaip talentingas, dailės pamokos ne visiems patinka. O juk kūrybiškumas ir jo lavinimas vėliau labai praverčia gyvenime tvarkant savo namus, norint gražiau apsirengti… Man kiekviena pamoka – kūryba, stengiuosi kiekvienai pamokai kuo įdomiau pasiruošti, kad mokiniams būtų įdomu. Per vaikus atskleidžiu save – stengiuosi panaudoti įdomesnes technikas. Kai reikia, darbams užbaigti skiriu daugiau pamokų. Mokinių darbus demonstruoju stenduose, kad visi galėtų pasigrožėti kūrybiniais mokinių darbais. Skatinu juos dalyvauti konkursuose, yra ir laureatų. Matosi, kuris mokinys gabesnis, tačiau dailės mokytojo specialybę renkasi nelabai noriai. Pasvarsto, ar galės iš to pragyventi…“ – pasakojo mokytoja.
Ji sakė, kad mokyklos puošybai daugiausia naudoja įvairių spalvų popieriaus, mat tai pigiausia medžiaga.
,,Idėją brandinu kartais mėnesį, kartais ir trumpesnio laiko užtenka. Paieškau ko nors ir internete, o kartais kokio išgirsto sakinio ar matyto vaizdo užtenka, kad kiltų sumanymas. Sugalvojusi pagaminu trafaretą, pavyzdį pakabinu dailės kabinete, o tada klasių auklėtojai su mokiniais iškarpo ir klijuoja ant langų. Man belieka pasidžiaugti kolektyviniu darbu. Džiaugiuosi, kai man pasako, jog sumanymas pavykęs. Ir šiemet ne vienas negailėjo gražių padėkos žodžių. Graži aplinka auklėja, mokiniai savo rankomis sukurtus darbus saugo ir džiaugiasi jais“, – pasakojo mokytoja Rita.
Nuobodžiauti nėra kada
Vaikščiojame po tylią, kalėdiškai išpuoštą mokyklą, mat mokiniams – atostogos. Mokytoja rodo koridoriuose iškabintus savo mokinių darbus, iš popieriaus iškarpytais angeliukais papuoštą pušies šaką, ant kurių tėvai advento vakarą rašė savo vaikų vardus su palinkėjimais, ko norėtų savo vaikams ateinančiais metais. Pasidžiaugė, kad mokinių tarybos iniciatyva kiekviena klasė kūrė advento vainikus, kuriais puošė kabinetų duris. Nuo jų neatsiliko ir pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis. Nubaltintomis šakelėmis ir spalvotais kankorėžiais papuoštomis puokštėmis papuošė mokytojų kambarį, administracijos, raštvedės ir kitus kabinetus.
,,Artėjant šventėms ir šiemet su mokiniais gaminome atvirukus, kuriais mokykla sveikina įstaigas ir orgnizacijas, su kuriomis bendrauja, savo rėmėjus. Su draugais artėjant šventėms organizuojame edukacinius vakarėlius, kurių metu gaminame atvirukus, Kalėdų ar Velykų dekoracijas – jomis puošiame savo namus. Laisvalaikiu mėgstu gaminti papuošalus, esu bandžiusi velti vilną. Šoku „Rusnietyje“, lankau parodas ne tik Šilutėje, bet ir į Klaipėdą nuvažiuoju. Gražus Kalėdų laikotarpis pasibaigė. Artėja Naujieji metai, tikiuosi, kad jie bus naujų idėjų įgyvendinimo metai“, – atviravo mokytoja Rita Šleinytė.
Birutė Morkevičienė

Čiuožėja.

Čiuožėja.

Į Klaipėdos – Šilutės kelią žvelgia „apsnigti“ mokyklos langai...

Į Klaipėdos – Šilutės kelią žvelgia „apsnigti“ mokyklos langai…

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite