Mokykla šalia vieškelio keliauninką pasitinka puošniais langais

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojos, artėjant didžiosioms metų šventėms, tradiciškai puošia savo mokyklą, ypač jos langus. Juk mokykla prie kelio – tegul pasidžiaugia visi pravažiuojantieji.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos puošyba rūpinasi dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos puošyba rūpinasi dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė.

Mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė papasakojo, kad tradiciškai 4 kartus per metus puošiami mokyklos langai. Pirmiausia dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė, pasitelkusi koleges, puošia langus prieš rugsėjo pirmąją.
Prieš Kalėdas mokykloje organizuojamas advento rytmetis mokiniams ir advento vakaras tėvams ir bendruomenei. „Prieš šias šventes puošyba būna užimti visų klasių mokiniai – organizuojame projektinę dieną, kurios metu mokiniai su klasių auklėtojomis papuošia mokyklą. Šiemet, artėjant Kalėdoms, šermukšnių kekės „apsnigo“, o kitus langus papuošė lesyklėlės. Praėjusiais mokslo metais langus puošė plunksnos, o prieš tai – didžiulės gražios snaigės. Vėliau ruošiamės Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios šventėms. Ir dar vieną kartą mokykloje keičiama langų puošyba pasitinkant Šv. Velykas.
Visų idėjų generatorė – dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė. Ji viską sugalvoja, ateina su pasiūlymais pas mane, mes viską aptariame. Paskui imamės darbo“, – pasakojo mokyklos vadovė.
Iš kur kyla idėjos?
Šioje mokykloje 10 metų dirbanti mokytoja Rita Šleinytė – šilutiškė, baigusi Šilutės pirmąją gimnaziją, kur būdavo sustiprintos dailės pamokos. Vėliau studijavo Šiaulių pedagoginiame universitete.
„Nežiūrint, kad kiekvienas mokinys savaip talentingas, dailės pamokos ne visiems patinka. O juk kūrybiškumas ir jo lavinimas vėliau labai praverčia gyvenime tvarkant savo namus, norint gražiau apsirengti… Man kiekviena pamoka – kūryba, stengiuosi kiekvienai pamokai kuo įdomiau pasiruošti, kad mokiniams būtų įdomu. Per vaikus atskleidžiu save – stengiuosi panaudoti įdomesnes technikas. Kai reikia, darbams užbaigti skiriu daugiau pamokų. Mokinių darbus demonstruoju stenduose, kad visi galėtų pasigrožėti kūrybiniais mokinių darbais. Skatinu juos dalyvauti konkursuose, yra ir laureatų. Matosi, kuris mokinys gabesnis, tačiau dailės mokytojo specialybę renkasi nelabai noriai. Pasvarsto, ar galės iš to pragyventi…“ – pasakojo mokytoja.
Ji sakė, kad mokyklos puošybai daugiausia naudoja įvairių spalvų popieriaus, mat tai pigiausia medžiaga.
,,Idėją brandinu kartais mėnesį, kartais ir trumpesnio laiko užtenka. Paieškau ko nors ir internete, o kartais kokio išgirsto sakinio ar matyto vaizdo užtenka, kad kiltų sumanymas. Sugalvojusi pagaminu trafaretą, pavyzdį pakabinu dailės kabinete, o tada klasių auklėtojai su mokiniais iškarpo ir klijuoja ant langų. Man belieka pasidžiaugti kolektyviniu darbu. Džiaugiuosi, kai man pasako, jog sumanymas pavykęs. Ir šiemet ne vienas negailėjo gražių padėkos žodžių. Graži aplinka auklėja, mokiniai savo rankomis sukurtus darbus saugo ir džiaugiasi jais“, – pasakojo mokytoja Rita.
Nuobodžiauti nėra kada
Vaikščiojame po tylią, kalėdiškai išpuoštą mokyklą, mat mokiniams – atostogos. Mokytoja rodo koridoriuose iškabintus savo mokinių darbus, iš popieriaus iškarpytais angeliukais papuoštą pušies šaką, ant kurių tėvai advento vakarą rašė savo vaikų vardus su palinkėjimais, ko norėtų savo vaikams ateinančiais metais. Pasidžiaugė, kad mokinių tarybos iniciatyva kiekviena klasė kūrė advento vainikus, kuriais puošė kabinetų duris. Nuo jų neatsiliko ir pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis. Nubaltintomis šakelėmis ir spalvotais kankorėžiais papuoštomis puokštėmis papuošė mokytojų kambarį, administracijos, raštvedės ir kitus kabinetus.
,,Artėjant šventėms ir šiemet su mokiniais gaminome atvirukus, kuriais mokykla sveikina įstaigas ir orgnizacijas, su kuriomis bendrauja, savo rėmėjus. Su draugais artėjant šventėms organizuojame edukacinius vakarėlius, kurių metu gaminame atvirukus, Kalėdų ar Velykų dekoracijas – jomis puošiame savo namus. Laisvalaikiu mėgstu gaminti papuošalus, esu bandžiusi velti vilną. Šoku „Rusnietyje“, lankau parodas ne tik Šilutėje, bet ir į Klaipėdą nuvažiuoju. Gražus Kalėdų laikotarpis pasibaigė. Artėja Naujieji metai, tikiuosi, kad jie bus naujų idėjų įgyvendinimo metai“, – atviravo mokytoja Rita Šleinytė.
Birutė Morkevičienė

Čiuožėja.

Čiuožėja.

Į Klaipėdos – Šilutės kelią žvelgia „apsnigti“ mokyklos langai...

Į Klaipėdos – Šilutės kelią žvelgia „apsnigti“ mokyklos langai…

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite