Mokslo ir žinių dienos šventė Pagėgiuose

Mokslo metų pradžios renginys vyko prie Pagėgių kultūros centro.

Rugsėjo 1-sios šventė Pagėgiuose prasidėjo šventinė eisena. Į Kultūros centro kiemą atžygiavo Pagėgių A. Mackaus gimnazijos, Pagėgių pradinės mokyklos, vaikų lopšelio-darželio, Meno ir sporto mokyklos auklėtiniai ir jų mokytojai.

Gausūs sveikinimai
„Mieli mokiniai ir mokytojai! Mokslas ir žinios yra mūsų laisvės pamatas. Rugsėjo 1-oji sujungia šias vertybes. Būtent ant jų, būtent mokykloje klojami kiekvienos tautos gyvenimo pagrindai. Sutinkant Rugsėjo pirmąją stipriausias jausmas yra pažinimo džiaugsmas. Kartu su nauju gyvenimo etapu prasideda ir nesibaigiantys atradimai, netikėti atsakymai į nežinomus klausimus, painios mįslės – prasideda Jūsų asmeninio tobulėjimo laikas.

Istorijos mokytojas Eugenijus Dargužas ir pasidžiaugė, ir pasidalijo nerimu, nes mokslo metų pradžia atneša ir naujovių.

Jūs visi esate savo mokyklos, o kartu ir savo valstybės kūrėjai. Mokytojai, mokiniai, jų tėveliai – tai mokykloje auganti ir stiprėjanti Lietuvos visuomenė. Tik mūsų visų vieningos pastangos padės mokyklai amžinai išlikti laisvos visuomenės židiniu. Linkiu, kad Jūsų ryšys su Lietuva stiprėtų kartu su naujai įgyjamomis mokslo, istorijos, kultūros žiniomis. Būkite smalsūs, ieškantys ir atsakingi Lietuvos piliečiai, jau mokykloje kuriantys ir visos šalies ateitį.
Linkiu visai mokyklos bendruomenei, kad ši šventė įkvėptų Jus naujiems darbams ir kūrybai.
Sveikinu visus Rugsėjo pirmosios proga!“
Šį LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą Mokslo ir žinių dienos proga susirinkusiems perskaitė renginio vedėja Svetlana Jašinskienė.
Mokslo metų pradžios proga Pagėgių miesto ugdymo įstaigų darbuotojus ir jų auklėtinius pasveikino Savivaldybės meras Virginijus Komskis, Administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvydienė, Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius.

Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė pažadėjo šiemet mokiniams ir naujų ugdymo programų.

Gabūs vaikai
Mokslo ir žinių dienos renginyje šurmuliavo gausus būrys vaikų ir jaunimo, šalia mažųjų pradinukų sukosi jau rimti abiturientai. Štai vienoliktokai Gustas, Rokas, Simas ir Antanas linksmai juokavo, kad vasara galėjo būti ilgesnė, bet atostogų užteko. Vaikinai sakė smagiai praleidę vasaros atostogas ir į mokyklos suolą sės gerai pailsėję.
Paklausti, ar laukia mokslo metų, neslėpė, jog yra dalykų, dėl kurių ir norisi, ir nesinori sugrįžti į mokyklą. Kalbinti vienuoliktokai pasidžiaugė, jog šiemet jiems nereikės laikyti egzaminų, tad mokslo metai bus šiek tiek lengvesni.
Renginyje sutiktas A. Mackaus gimnazijos istorijos mokytojas Eugenijus Dargužas sakė, jog nuotaikos – dvejopos: „Džiaugiuosi prasidėjusiais naujais mokslo metais – nauji lūkesčiai, darbai. Kita vertus, šiemet žadama labai daug permainų švietimo sistemoje. Pedagogai sunerimę dėl finansavimo, pamokų. Gimnazijos klasėse šiemet turime 20 mokinių mažiau. 5 klasės mokinių taip pat šiemet mažiau – suformavome tik vieną, bet didelę klasę. Tendencija tokia, kad daug kas vis dar emigruoja į užsienį. Bet gyvenimas juda pirmyn ir kol bus vaikų, tol dirbsime ir stengsimės. Žiūrėdamas į gerai nusiteikusius jaunus žmones pasijunti ir pats jaunesnis“.
Geros nuotaikos renginyje nestokojo Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė: „Džiaugiamės, kad mūsų neformaliojo ugdymo mokykloje vaikų nemažėja. Ypač didelis vaikų susidomėjimas visomis sporto programomis: futbolo, krepšinio, tinklinio, lengvosios atletikos ir laisvųjų imtynių. Daugiau vaikų galėtumėme pritraukti į dailės ir muzikos skyrius, bet kol kas tam neturime reikalingų erdvių. Džiaugiamės, kad tokioje mažoje savivaldybėje turime tokią mokyklą, kurios vaikai savo laimėjimais konkuruoja visoje Lietuvoje. Turime kvalifikuotų pedagogų bei gerą materialinę bazę, todėl ir vaikams galime daug pasiūlyti. Įvedus neformalaus švietimo krepšelį, galėsime pasiūlyti dar daugiau ugdymo programų“.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite