Mokslo ir žinių dienos šventė Pagėgiuose

Mokslo metų pradžios renginys vyko prie Pagėgių kultūros centro.

Rugsėjo 1-sios šventė Pagėgiuose prasidėjo šventinė eisena. Į Kultūros centro kiemą atžygiavo Pagėgių A. Mackaus gimnazijos, Pagėgių pradinės mokyklos, vaikų lopšelio-darželio, Meno ir sporto mokyklos auklėtiniai ir jų mokytojai.

Gausūs sveikinimai
„Mieli mokiniai ir mokytojai! Mokslas ir žinios yra mūsų laisvės pamatas. Rugsėjo 1-oji sujungia šias vertybes. Būtent ant jų, būtent mokykloje klojami kiekvienos tautos gyvenimo pagrindai. Sutinkant Rugsėjo pirmąją stipriausias jausmas yra pažinimo džiaugsmas. Kartu su nauju gyvenimo etapu prasideda ir nesibaigiantys atradimai, netikėti atsakymai į nežinomus klausimus, painios mįslės – prasideda Jūsų asmeninio tobulėjimo laikas.

Istorijos mokytojas Eugenijus Dargužas ir pasidžiaugė, ir pasidalijo nerimu, nes mokslo metų pradžia atneša ir naujovių.

Jūs visi esate savo mokyklos, o kartu ir savo valstybės kūrėjai. Mokytojai, mokiniai, jų tėveliai – tai mokykloje auganti ir stiprėjanti Lietuvos visuomenė. Tik mūsų visų vieningos pastangos padės mokyklai amžinai išlikti laisvos visuomenės židiniu. Linkiu, kad Jūsų ryšys su Lietuva stiprėtų kartu su naujai įgyjamomis mokslo, istorijos, kultūros žiniomis. Būkite smalsūs, ieškantys ir atsakingi Lietuvos piliečiai, jau mokykloje kuriantys ir visos šalies ateitį.
Linkiu visai mokyklos bendruomenei, kad ši šventė įkvėptų Jus naujiems darbams ir kūrybai.
Sveikinu visus Rugsėjo pirmosios proga!“
Šį LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą Mokslo ir žinių dienos proga susirinkusiems perskaitė renginio vedėja Svetlana Jašinskienė.
Mokslo metų pradžios proga Pagėgių miesto ugdymo įstaigų darbuotojus ir jų auklėtinius pasveikino Savivaldybės meras Virginijus Komskis, Administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvydienė, Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius.

Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė pažadėjo šiemet mokiniams ir naujų ugdymo programų.

Gabūs vaikai
Mokslo ir žinių dienos renginyje šurmuliavo gausus būrys vaikų ir jaunimo, šalia mažųjų pradinukų sukosi jau rimti abiturientai. Štai vienoliktokai Gustas, Rokas, Simas ir Antanas linksmai juokavo, kad vasara galėjo būti ilgesnė, bet atostogų užteko. Vaikinai sakė smagiai praleidę vasaros atostogas ir į mokyklos suolą sės gerai pailsėję.
Paklausti, ar laukia mokslo metų, neslėpė, jog yra dalykų, dėl kurių ir norisi, ir nesinori sugrįžti į mokyklą. Kalbinti vienuoliktokai pasidžiaugė, jog šiemet jiems nereikės laikyti egzaminų, tad mokslo metai bus šiek tiek lengvesni.
Renginyje sutiktas A. Mackaus gimnazijos istorijos mokytojas Eugenijus Dargužas sakė, jog nuotaikos – dvejopos: „Džiaugiuosi prasidėjusiais naujais mokslo metais – nauji lūkesčiai, darbai. Kita vertus, šiemet žadama labai daug permainų švietimo sistemoje. Pedagogai sunerimę dėl finansavimo, pamokų. Gimnazijos klasėse šiemet turime 20 mokinių mažiau. 5 klasės mokinių taip pat šiemet mažiau – suformavome tik vieną, bet didelę klasę. Tendencija tokia, kad daug kas vis dar emigruoja į užsienį. Bet gyvenimas juda pirmyn ir kol bus vaikų, tol dirbsime ir stengsimės. Žiūrėdamas į gerai nusiteikusius jaunus žmones pasijunti ir pats jaunesnis“.
Geros nuotaikos renginyje nestokojo Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė: „Džiaugiamės, kad mūsų neformaliojo ugdymo mokykloje vaikų nemažėja. Ypač didelis vaikų susidomėjimas visomis sporto programomis: futbolo, krepšinio, tinklinio, lengvosios atletikos ir laisvųjų imtynių. Daugiau vaikų galėtumėme pritraukti į dailės ir muzikos skyrius, bet kol kas tam neturime reikalingų erdvių. Džiaugiamės, kad tokioje mažoje savivaldybėje turime tokią mokyklą, kurios vaikai savo laimėjimais konkuruoja visoje Lietuvoje. Turime kvalifikuotų pedagogų bei gerą materialinę bazę, todėl ir vaikams galime daug pasiūlyti. Įvedus neformalaus švietimo krepšelį, galėsime pasiūlyti dar daugiau ugdymo programų“.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite