Mokslo ir žinių dienos šventė Pagėgiuose

Mokslo metų pradžios renginys vyko prie Pagėgių kultūros centro.

Rugsėjo 1-sios šventė Pagėgiuose prasidėjo šventinė eisena. Į Kultūros centro kiemą atžygiavo Pagėgių A. Mackaus gimnazijos, Pagėgių pradinės mokyklos, vaikų lopšelio-darželio, Meno ir sporto mokyklos auklėtiniai ir jų mokytojai.

Gausūs sveikinimai
„Mieli mokiniai ir mokytojai! Mokslas ir žinios yra mūsų laisvės pamatas. Rugsėjo 1-oji sujungia šias vertybes. Būtent ant jų, būtent mokykloje klojami kiekvienos tautos gyvenimo pagrindai. Sutinkant Rugsėjo pirmąją stipriausias jausmas yra pažinimo džiaugsmas. Kartu su nauju gyvenimo etapu prasideda ir nesibaigiantys atradimai, netikėti atsakymai į nežinomus klausimus, painios mįslės – prasideda Jūsų asmeninio tobulėjimo laikas.

Istorijos mokytojas Eugenijus Dargužas ir pasidžiaugė, ir pasidalijo nerimu, nes mokslo metų pradžia atneša ir naujovių.

Jūs visi esate savo mokyklos, o kartu ir savo valstybės kūrėjai. Mokytojai, mokiniai, jų tėveliai – tai mokykloje auganti ir stiprėjanti Lietuvos visuomenė. Tik mūsų visų vieningos pastangos padės mokyklai amžinai išlikti laisvos visuomenės židiniu. Linkiu, kad Jūsų ryšys su Lietuva stiprėtų kartu su naujai įgyjamomis mokslo, istorijos, kultūros žiniomis. Būkite smalsūs, ieškantys ir atsakingi Lietuvos piliečiai, jau mokykloje kuriantys ir visos šalies ateitį.
Linkiu visai mokyklos bendruomenei, kad ši šventė įkvėptų Jus naujiems darbams ir kūrybai.
Sveikinu visus Rugsėjo pirmosios proga!“
Šį LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą Mokslo ir žinių dienos proga susirinkusiems perskaitė renginio vedėja Svetlana Jašinskienė.
Mokslo metų pradžios proga Pagėgių miesto ugdymo įstaigų darbuotojus ir jų auklėtinius pasveikino Savivaldybės meras Virginijus Komskis, Administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvydienė, Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius.

Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė pažadėjo šiemet mokiniams ir naujų ugdymo programų.

Gabūs vaikai
Mokslo ir žinių dienos renginyje šurmuliavo gausus būrys vaikų ir jaunimo, šalia mažųjų pradinukų sukosi jau rimti abiturientai. Štai vienoliktokai Gustas, Rokas, Simas ir Antanas linksmai juokavo, kad vasara galėjo būti ilgesnė, bet atostogų užteko. Vaikinai sakė smagiai praleidę vasaros atostogas ir į mokyklos suolą sės gerai pailsėję.
Paklausti, ar laukia mokslo metų, neslėpė, jog yra dalykų, dėl kurių ir norisi, ir nesinori sugrįžti į mokyklą. Kalbinti vienuoliktokai pasidžiaugė, jog šiemet jiems nereikės laikyti egzaminų, tad mokslo metai bus šiek tiek lengvesni.
Renginyje sutiktas A. Mackaus gimnazijos istorijos mokytojas Eugenijus Dargužas sakė, jog nuotaikos – dvejopos: „Džiaugiuosi prasidėjusiais naujais mokslo metais – nauji lūkesčiai, darbai. Kita vertus, šiemet žadama labai daug permainų švietimo sistemoje. Pedagogai sunerimę dėl finansavimo, pamokų. Gimnazijos klasėse šiemet turime 20 mokinių mažiau. 5 klasės mokinių taip pat šiemet mažiau – suformavome tik vieną, bet didelę klasę. Tendencija tokia, kad daug kas vis dar emigruoja į užsienį. Bet gyvenimas juda pirmyn ir kol bus vaikų, tol dirbsime ir stengsimės. Žiūrėdamas į gerai nusiteikusius jaunus žmones pasijunti ir pats jaunesnis“.
Geros nuotaikos renginyje nestokojo Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė: „Džiaugiamės, kad mūsų neformaliojo ugdymo mokykloje vaikų nemažėja. Ypač didelis vaikų susidomėjimas visomis sporto programomis: futbolo, krepšinio, tinklinio, lengvosios atletikos ir laisvųjų imtynių. Daugiau vaikų galėtumėme pritraukti į dailės ir muzikos skyrius, bet kol kas tam neturime reikalingų erdvių. Džiaugiamės, kad tokioje mažoje savivaldybėje turime tokią mokyklą, kurios vaikai savo laimėjimais konkuruoja visoje Lietuvoje. Turime kvalifikuotų pedagogų bei gerą materialinę bazę, todėl ir vaikams galime daug pasiūlyti. Įvedus neformalaus švietimo krepšelį, galėsime pasiūlyti dar daugiau ugdymo programų“.

Simonas SKUTULAS

Hits: 131

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite