Mokslo ir žinių dienos šventė Pagėgiuose

Mokslo metų pradžios renginys vyko prie Pagėgių kultūros centro.

Rugsėjo 1-sios šventė Pagėgiuose prasidėjo šventinė eisena. Į Kultūros centro kiemą atžygiavo Pagėgių A. Mackaus gimnazijos, Pagėgių pradinės mokyklos, vaikų lopšelio-darželio, Meno ir sporto mokyklos auklėtiniai ir jų mokytojai.

Gausūs sveikinimai
„Mieli mokiniai ir mokytojai! Mokslas ir žinios yra mūsų laisvės pamatas. Rugsėjo 1-oji sujungia šias vertybes. Būtent ant jų, būtent mokykloje klojami kiekvienos tautos gyvenimo pagrindai. Sutinkant Rugsėjo pirmąją stipriausias jausmas yra pažinimo džiaugsmas. Kartu su nauju gyvenimo etapu prasideda ir nesibaigiantys atradimai, netikėti atsakymai į nežinomus klausimus, painios mįslės – prasideda Jūsų asmeninio tobulėjimo laikas.

Istorijos mokytojas Eugenijus Dargužas ir pasidžiaugė, ir pasidalijo nerimu, nes mokslo metų pradžia atneša ir naujovių.

Jūs visi esate savo mokyklos, o kartu ir savo valstybės kūrėjai. Mokytojai, mokiniai, jų tėveliai – tai mokykloje auganti ir stiprėjanti Lietuvos visuomenė. Tik mūsų visų vieningos pastangos padės mokyklai amžinai išlikti laisvos visuomenės židiniu. Linkiu, kad Jūsų ryšys su Lietuva stiprėtų kartu su naujai įgyjamomis mokslo, istorijos, kultūros žiniomis. Būkite smalsūs, ieškantys ir atsakingi Lietuvos piliečiai, jau mokykloje kuriantys ir visos šalies ateitį.
Linkiu visai mokyklos bendruomenei, kad ši šventė įkvėptų Jus naujiems darbams ir kūrybai.
Sveikinu visus Rugsėjo pirmosios proga!“
Šį LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą Mokslo ir žinių dienos proga susirinkusiems perskaitė renginio vedėja Svetlana Jašinskienė.
Mokslo metų pradžios proga Pagėgių miesto ugdymo įstaigų darbuotojus ir jų auklėtinius pasveikino Savivaldybės meras Virginijus Komskis, Administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvydienė, Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius.

Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė pažadėjo šiemet mokiniams ir naujų ugdymo programų.

Gabūs vaikai
Mokslo ir žinių dienos renginyje šurmuliavo gausus būrys vaikų ir jaunimo, šalia mažųjų pradinukų sukosi jau rimti abiturientai. Štai vienoliktokai Gustas, Rokas, Simas ir Antanas linksmai juokavo, kad vasara galėjo būti ilgesnė, bet atostogų užteko. Vaikinai sakė smagiai praleidę vasaros atostogas ir į mokyklos suolą sės gerai pailsėję.
Paklausti, ar laukia mokslo metų, neslėpė, jog yra dalykų, dėl kurių ir norisi, ir nesinori sugrįžti į mokyklą. Kalbinti vienuoliktokai pasidžiaugė, jog šiemet jiems nereikės laikyti egzaminų, tad mokslo metai bus šiek tiek lengvesni.
Renginyje sutiktas A. Mackaus gimnazijos istorijos mokytojas Eugenijus Dargužas sakė, jog nuotaikos – dvejopos: „Džiaugiuosi prasidėjusiais naujais mokslo metais – nauji lūkesčiai, darbai. Kita vertus, šiemet žadama labai daug permainų švietimo sistemoje. Pedagogai sunerimę dėl finansavimo, pamokų. Gimnazijos klasėse šiemet turime 20 mokinių mažiau. 5 klasės mokinių taip pat šiemet mažiau – suformavome tik vieną, bet didelę klasę. Tendencija tokia, kad daug kas vis dar emigruoja į užsienį. Bet gyvenimas juda pirmyn ir kol bus vaikų, tol dirbsime ir stengsimės. Žiūrėdamas į gerai nusiteikusius jaunus žmones pasijunti ir pats jaunesnis“.
Geros nuotaikos renginyje nestokojo Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė: „Džiaugiamės, kad mūsų neformaliojo ugdymo mokykloje vaikų nemažėja. Ypač didelis vaikų susidomėjimas visomis sporto programomis: futbolo, krepšinio, tinklinio, lengvosios atletikos ir laisvųjų imtynių. Daugiau vaikų galėtumėme pritraukti į dailės ir muzikos skyrius, bet kol kas tam neturime reikalingų erdvių. Džiaugiamės, kad tokioje mažoje savivaldybėje turime tokią mokyklą, kurios vaikai savo laimėjimais konkuruoja visoje Lietuvoje. Turime kvalifikuotų pedagogų bei gerą materialinę bazę, todėl ir vaikams galime daug pasiūlyti. Įvedus neformalaus švietimo krepšelį, galėsime pasiūlyti dar daugiau ugdymo programų“.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite